Treść opublikowana przez Sołtys
-
E39] Slad po naklejce
Zmywacz silikonowy jest w 100% bezpieczny dla lakieru, czego nie można powiedzieć o rozcieńczalniku.
-
E39] Slad po naklejce
Nie wiem po co używać środków przeznaczonych do zupełnie innych celów. To, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że preparat nie uszkodził lakieru nie znaczy, że tego nie zrobił. Podesłałem Ci link do środków skutecznych a jednocześnie bezpiecznych. Podobnie jest ze zmywaczem silikonowym, który kosztuje ok. 13 zł/l, jest do dostania w każdym sklepie/mieszalni lakierów samochodowych i w każdym mieście go znajdziesz. Na suszarkę czy opalarkę jest już za późno. Takiego sprzętu należało użyć przed usunięciem naklejki, aby klej zszedł razem z nią. Teraz to już się mija z celem.
-
E39] Slad po naklejce
W sklepie partnera forum masz do wyboru różne produkty http://showcarshine.pl/15-usuwanie-owadow-i-smoly Budżetowo możesz spróbować zmywaczem silikonowym, np. Novol PLUS 780. Znajdziesz go w każdym sklepie dla lakierników.
-
E39 Edition Exclusive - wskaźniki
To jest prawdziwe drewno :!:
-
[E39] plama od polerowania
Gadałeś z S-plusem czy znalazłeś coś innego? Powiedzieli, że da radę ogarnąć?
-
Jaki mam kod silnika??
jack daniel's no trochę zamieszałeś. Pomiędzy M52 a M54 był jeszcze M52TU. Każdy z tych trzech modeli występował dodatkowo w trzech pojemnościach: M52 i M52TU występowały w odmianach B20, B25 i B28, natomiast M54: B22, B25 i B30 (liczby przy literce B oznaczają pojemność 20 to 2.0m 25 to 2.5 itd). W E39, M52 był montowany do 08.1998, M52TU od 09.1998 do liftingu czyli do 08.2000, natomiast M54 od 09.2000. Mowa oczywiście tylko o silnikach benzynowych. Tutaj http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi możesz sprawdzić jaki masz silnik po VINie. Patrz w tej tabelce, która jest niżej.
-
ASO BMW - blacharka opinia
Nie wiem jak w przypadku blacharzy i lakierników, ale większość załogi zamykanego Misiaka miała zapewnione etaty u Dobrzańskiego i poza nielicznymi wyjątkami (którzy otworzyli swój warsztat :norty: ) tam pracuje. Kolejna kwestia jest taka, czy robią sami czy też zlecają pracę zewnętrznym firmom, co się często zdarza.
-
Małopolskie
Byłeś w PiM? Chłopaki jak jeszcze pracowali w ASO robili przy takich silnikach, a teraz przy przemiale jaki mają, na pewno też się trafił niejeden.
-
Polerowanie szkieł lamp przednich
Po dobrze przeprowadzonej polerce, z lampami nic się nie dzieje. Wiadomo, że nie należy używać bardzo agresywnej chemii, ale przy normalnym użytkowaniu, lampy długo pozostają w bardzo dobrym stanie. Nakładanie co jakiś czas wosku też nie jest chyba jakoś szczególnie uciążliwe. Azaj jeśli chcesz zamieniać to zorientuj się czy przypadkiem klosze od kolegi nie są jakimś chinolem, bo będziesz później szybciej wracał do ori niż Ci się wydaje.
-
Kupno BMW E39 2.0 kombi, automat, 99r
Kolego zapoznaj się z tematem znajdującym się troszkę wyżej i dopiero później ewentualnie zakładaj nowe posty.
-
Polerowanie szkieł lamp przednich
Chyba chodzi Ci o plastikowe klosze, a nie o szkła, które są wewnątrz lampy.
-
JAKI JEST OBJAW ZŁEGO USTAWIENIA VANOSA !!!!!
Ale dlaczego krzyczysz :?:
-
Polerowanie szkieł lamp przednich
Napisz konkretniej o co chodzi i do jakiego auta.
-
Polerowanie szkieł lamp przednich
Hehe, W takim razie Twoje lampy może były po prostu brudne, bo zmatowiałym plastikowym lampom, niewiele da sama polerka mechaniczna bez użycia papierów ściernych, nie mówiąc o "pomizianiu" miękką szmatką.
- Małopolskie
-
[E39] plama od polerowania
Pierwsza z brzegu firma http://www.s-plus.pl/ Pogoogluj trochę, na pewno znajdziesz coś jeszcze.
-
[E39] plama od polerowania
Przeczytaj jeszcze raz moje posty w tym temacie.
-
[E39] plama od polerowania
A myślałeś, że co Ci powie lakiernik??
-
E39 520i Odma - co ile km wymieniamy ?
Ori przedliftowa, razem z wężykami około 400 zł.
-
[E39] Parę problemów 520i
15w40 do M52 :mad2: Jak pisałem wyżej, w tej kwestii KOMP CI NIC NIE WYKAŻE!!! Jeśli dymi na niebiesko musi spalać olej, a na to nie ma wpływu lambda. Jeśli zły byłby skład mieszanki (przez lambdę), dym by miał biały kolor, śmierdziałoby niemiłosiernie benzyną i oczywiście spalanie benzyny musiałoby być bardzo duże, gdyż znaczna jego część szłaby w wydech. Sądzę, że to właśnie spalany olej uszkodził katalizator i dlatego został usunięty. Sugeruję również sprawdzić kompresję.
-
[E39] Parę problemów 520i
Kompem tego nie zdiagnozujesz. Wg mnie winne są pierścienie. Gdyby wina leżała po stronie uszczelniaczy dymiłby raczej tylko na zimnym.
-
[E39] plama od polerowania
Widziałem już prace, gdzie uzupełniano ubytki klaru, więc da radę.
-
[E39] plama od polerowania
Jeśli nie masz doświadczenia to sam nic nie zdziałasz. Tak jak napisałem wyżej, poszukaj w okolicy zakładów smart repair. Jeśli będą tam ogarnięci ludzie, powinni to zrobić bez lakierowania całego elementu, choć koszt może być podobny lub nawet wyższy.
-
Xenon Hid e36 Zwykłe lampy?
Najlepiej jeszcze samopoziomowanie i spryskiwacze lamp, aby nie utrudniać życia innym kierowcom.
-
[E39] plama od polerowania
Mi to wygląda na przetarcie klaru. Na przyszłość w takich przypadkach to radzę udać się do zakładu wykonującego naprawy typu smart repair, a nie do lakiernika :nienie: