Treść opublikowana przez rafal735r
-
520i M50B20 vanos
Jakie masz wtryski gazowe? Ja wlasnie jestem w trakcie zmian, bo mam juz dosc Magickow.
-
Czy m50b20 vanos i n/vanos mają taki sam osprzęt?
Cewki sa takie same nawet w V8.
-
[E34] 520i Ciężko pali na dużych mrozach
A ty kto? Moderator?
-
Bardzo brzydkie bmw
Wyglada jak napompowany Peugeot.
-
[E34] 520i Ciężko pali na dużych mrozach
Wydaje mi sie ze problemem byly swiece skutecznie zalewane gazem. Teraz silnik wogole inaczej pracuje. Odrazu czuc poprawe.
-
[E34] 520i Ciężko pali na dużych mrozach
Co ty, zwykly pyn do mycia silnikow. Wstawil listwie plus slup cieczy i do kazdego wtryskiwacza podawal napiecie zeby chodzil. Potem jeszcze na benzynie zeby przeplukac ten silny srodek i wsio jest idelanie. Wyczyscil mi wtryski, ktore kupilem na Allegro na ktorych samochod nawet zapalic nie chciał.
-
[E34] 520i Ciężko pali na dużych mrozach
Mi to kumpel zrobil normlanie w garazu. Ale ta firma zyczy sobie az 56zł/szt.
-
[E34] 520i Ciężko pali na dużych mrozach
Auto naprawione. Na usterkę zebarało się kilka drobnych porblemów. Primo wężyk od podcisnienia przy krokowcu nieco sparcial i lapal lewe powietrze. Po drugie wtryskiwacze troche lały więc zostały wyczyszczone. Po trzecie wtryski gazowe również zalewały świece przez co auto tak kulało i nie chciało palić zawsze za pierwszym razem. Samochod idelanie pracuje na benzynie, przejście na gaz wiąże się z nierowną pracą silnika. Regulacja instalki nic nie dała, na 99% do wymiany kiepskie wtryski gazowe. Jestem w trakcie kupna nowych. Koszt nie mały, bo prawie 500zł, ale chyba się skuszę i zamkne temat LPG na długi czas. Jest jeszcze jedna opcja, kasacja instalki LPG i jazda na Pb, ale jakos ciezko by bylo się pogodzic z kosztami o 40% większymi.
-
E34 525i 24v M52B25
Powiem szczeze ze nie pasuja mi te niebieskie lampy i pomarancz kierunek, jakos to nie gra ze soba. Reszta spoko.
-
[520i M50B20Tu] Wymiana silnika - co potrzeba ?
M50B20 - Bosch M50B20 Vanos - Siemens M50B25 - Bosch M50B25 Vanos - Bosch
-
JAK WYSOKO POWINNA STAĆ 520 ?
To musisz sam sobie dorobic. Jak widzisz sprezyna stoi na takim kielichu, ktory nakladasz na amortyzator. Zbijasz to zwyklym mlotkiem i musisz znalezdz jakas rure o takiej srednicy, by to nalozyc na amortyzator. Ucinasz na wysokość ile chcesz podniesc auto, zakladasz na amortyzator i dopiero mocowanie. Kupujac nowe sprzyny mozesz nic nie zdzialac, temat przerabiany wiele razy.
-
JAK WYSOKO POWINNA STAĆ 520 ?
Ale wymieniac sprezyny jest bez sensu skoro te sa dobre. Skup sie lepiej na amorach, drazkach itp. A z tylu zrob jak ci napisalem, bo to pewny i najlepszy sposob zeby podniesc tyl, przy okazji wymien mocowania gorne amortyzatorów.
-
[520i M50B20Tu] Wymiana silnika - co potrzeba ?
Cos pomieszałes, bo nie było M50B20 na Boschu.
-
JAK WYSOKO POWINNA STAĆ 520 ?
Nie wiem czy ktos bedzie latał z metrowka i mierzyl prześwit swojej E34. U mnie wyglada to tak. Ory sprezyny i mysle ze tak jest optymalnie jak na oryginal. Miedzy tylem i przodem nie ma roznicy. http://www.editer.pl/fotka/9c1490b09fb634d7adfbed4ddcf0aada_1.jpg Zazwyczaj "depczą" sie tylne sprężyny. Napisz dlaczego chcesz wszystko u siebie zmieniac? Jezeli sprezyny nie sa popekane to są sprawne i lepiej je zostaw, a jak ci tyl wisi to kup nowe i nie woż niepotrzebnych skrzynek w bagażniku czy pelnego zbiornika benzyny. A najpewniej i najprościej bedzie nawet nie kupywać nowych sprezyn, bo po montażu może okazać się ze bedzie to samo. W takim przypadku zostaje jedno sensowne rozwiązanie. Rozebrac wszytko i pod podstawe sprężyny nabić tuleje np 2cm (zalezy ile chcesz podnieść auto) i złożyc wszystko spowrotem.
-
E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Ja bym nie lal 5W do silnika z takim przebiegiem tym bardziej ze sam Valvoline zaleca 10W do M50. Jednak to juz 400ty km. Zarzyga sie jeszcze i tyle, a te 5w i tak mu w niczym nie pomoze.
-
[E34] Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych M50
Ktore wtryski czyscic to juz obgadam z gosciem z tej firmy. Troche nie chce mi sie wyjmowac swoich i czekac az wrocą. Srodek kupilem jakis tani K2. Wczesniej lalem STP.
-
[E34] Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych M50
W niedziele jade w trase. Mam zamiar wypalic z 50l pb. Kupilem juz ten srodek do czyszczenia wtryskow, ale mimo to zabezpieczam sie na przyszlosc jak to nic nie da.
-
[E34] Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych M50
Od jakiegos czasu borykam sie ze swoim autem. na duzych mrozach ciezko pali, czasem trzęsie silnikiem i inne tego typu cyrki. Po wyeliminowaniu wielu potencjalnych uszkodzen pozostały mi jeszcze do sprawdzenia wtryski. Po sprawdzeniu jak dawkują zamiast migiełki widziałem tylko chaotycznie latające kropelki paliwa. Kupilem wiec całą listwe wtryskową na podmiane za grosze. Prze chwila zalozylem i samochod wogole nie zapalil, troche lapal ale proby spelzly na niczym az wyczerpałem aku. Zalozylem spowrotem stara listwe, teraz laduje aku i zaraz pojde podjac probe zapalenia na starej listwie. Teraz jak juz mam zapasowe wtryski to pomyslalem ze moze by je wysłac do jakies firmy do czyszczenia. Znalazlem jedna w necie, widac ze robia to profesjonalnie ultradzwiekami, dokonuja pomiarow jak dane wtryski dawkuja itp, Tutaj link: http://www.regeneracja.wtryskiwaczy.pl/oferta/regeneracja-wtryskow Cena 25zł/szt wiec nie az tak tragicznie. I pytanie do was, czy ktoś juz robił cos podobnego, jakie rezultaty?
-
[E34] Felgi od E38
Maks rozmiar opony to jest 225/55. Wyzsze beda ocierac na 99%.
-
520i dwa pytania
Takich trojek u nas jak psow nawet w takiej dziurze jak Ketrzyn :) Myslalem ze E34 bedziesz.
-
520i dwa pytania
Cewki padają bardzo rzadko, watpie by to one byly przyczyną. Kiedy bedziesz w Kętrzynie?
-
520i dwa pytania
Co do 2. Podstawa to jakas diagnostyka komputerowa. Warto sprawdzic co sie tma dzieje, moze cos pokaze. A jak nie to trzeba kombinowac. Przyczyn moze byc wiele. Jak wspomnailes świece lub tez przebicie na fajkach (rowniez lepiej kupic nowe 20zl/szt). Cewki najlatwiej podmienic od innego auta, na szczescie we wszystkich benzyniakach byly takie same, nawet w V8. Standardowo sprawdzic lewe powietrze. Jak nie pomoze dalej sprawdzać układ paliwowy.
-
520i Brak pierwszego biegu automat
No tak. Olej zmienialem tak dawno ze zapomnialem.
-
520i Brak pierwszego biegu automat
Co do oleju to polecam najtanszy i dobry Elf Elfmatic.
-
podswietlenie wnetrza nagle nie dziala
Nic nie poszlo. Nie swiecilo tylko czesc deski itd.