Treść opublikowana przez rafal735r
-
[E34] Dystans do felg z E36
Foty napewno będą o ile felgi i opony będą zgodne z opisem, bo narazie czekam na przesyłkę.
-
[E34] Dystans do felg z E36
Pogubiłem się :) Fele ktore kupilem mają ET 41 i 7.5J. To jakie mam dystanse kupić? Myślalem ze 20mm będą w sam raz, czyli krawędź felgi bedzie tak jak w oryginale równo z nadkolem jak na standardowym ET20. Jak się mylę to wytłumacz jak to powinno być :) Ja nie kupie dystansów wkręcanych w piaste, bo na zime zakładam normalne fele. Pislaem do gościa z Allegro i pytalem jak to jest z tym ET. Napisal ze wartość ET jest podana w mm. Czyli jezeli kupilem felgi ET41, a na E34 jest ET20 to brakuje mi dokładnie 21mm żeby wyrównać do oryginału.
-
jakie et felg e34
Te z ET15 będą wystawać poza obrys auta (5mm) w porownaniu do oryginału. A te z ET30 będą schowane 10mm do środka budy więc tu dystans 10mm by sie przydał, a raczej 15mm żeby wyrównać do tych drugich.
-
[E34] Dystans do felg z E36
Rozumim ze np ET20, to w tym przypadku 20 to wartość podana w milimetrach? Czyli chcąc wyrównać do ET41 potrzebny mi dystans dokładnie 22mm? Mysle ze twoje obawy z lożyskami są trafne, ale tylko w przypadku gdy dystanse są zakładane po to by zrobic z auta germana, czyi wysunąć mu felgi poza obrys auta. Ja chce tylko wyrównać do rozmaru E34. http://allegro.pl/dystanse-bmw-e36-e46-e60-e90-20mm-5x120-sruby-i4134899023.html http://allegro.pl/dystanse-bmw-e36-e46-e60-e90-20mm-5x120-sruby-i4131828405.html
-
[E34] Dystans do felg z E36
Witam. Kupilem okazyjnie felgi z E36 M3 z ET41 i chce je zalozyc na E34. Widze na allegro multum dystansow, ale nie wiem ktore wziac, aby bylo dobrze. W E34 jest ET20. Czy dystans 20mm bedzie odpowiedni i czy takie cos wogole dziala w praktyce? Tj. Nie ma zadnych drgan podczas jazdy itp. Normalnie bym nie praktykowal takiego rozwiazania, ale nie moglem przepuscic takich kol plazem.
-
Oryginalne Hella Black ?
Ostatanio poszedl komplet tył + przod za 800zł, myślę ze okolo 500zł za przednie, ale ja nawet tyle bym nie dał. Wolalbym przerobić zwykłe i mieć wszystko świerze. Ale zwolenników oryginałow nie brakuje. Chyba najrozsądniej wystawić od 1zł.
-
520i E34 '93r - Moja Babcia
Zimy mam nalewki, letnie nie. Zazwyczaj w zimie malo jezdze. Na 100% musiala byc jakas wada opony i musial pęknąć jakiś drut. Własnie wrocilem po 6h do domu. Tuleje na belce wymienione. Byly jeszcze oryginalne z 93r. Jeszcze leży zestaw naprawczy do ręcznego. Ten ręczny to od zawsze ledwo działał i tak to odkładałem z roku na rok, az wkoncu nie odbił więc trzeba wkońcu zrobić. Na przeglądze co rok mi marudzil ze nie bardzo.
-
520i E34 '93r - Moja Babcia
Inwestycji ciąg dalszy. Do auta wskoczyly nowe wtryskiwacze LPG Barracuda oraz reduktor Zavoli. Na przodzie wymienione łączniki Febi, a na tyle juz jutro wymiana tulei na belece Lemforder. Miedzy czasie zblokowalo mi ręczny i musialem kupić zestaw naprawczy w postaci szczęk BRP oraz kompletu sprężynek polskiej firmy Springs. Zestaw czeka na montaż. Żeby tego było mało prawdopodobnie pękła mi sprężyna tylna, bo auto jakoś krzywo stoi. Całe szczęście kumpel chyba gdzieś taką ma więc po cenie butelki piwa. Jeszcze nie miałem takiej wiosny gdzie usterka, goni usterke. Ale grunt ze wszystko idzie do przodu, ale jak by nie patrzyl 1000zł juz połkneła w tydzień. W sumie nie pierwszy i zapewne nie ostatni przy takim aucie... A jeszcze żeby było mało to na nowej zimówce wywalimo mi takiego guza ze nadaje sie na smietnik. A ja na nich 200km/h latałem ostatnio. Pfff.
-
E39 530i VS 528i
Z drobiazgami w E34 walczylem ze 2 lata, bo tez mnie denerwuja nidociagniecia. Od spalonej zaroweczki w przelacznikach, poprzez brak jakiejś spinki w dywaniuku, naderwany podlokietnik czy nie dzialajacy pilot. U mnie wszystko musi dzialac. Zanim to wszystko ogarnelem minelo dwa lata. Ale wnetrze mam w stanie idelanym, jedynie nieco "zdeptany" fotel kierowcy i tyle, czyli normalna rzecz. Z tym ze ja mam automata, a stare automaty to wiadomo... Klima tez czesto włączona. Jeszcze testuje spalanie. Dzis zalalem za 60zł, czyli jakies 24.5l LPG i dzis juz mam zrobione 170km. Pali sie czerwona lampka. Zobacze ile wyjdzie.
-
E39 530i VS 528i
Ja mam Siemensa w M50 niestety, ale narazie wymienilem tylko lambde (350zł). Wiem ze trzeba kupywac oryginaly, ale jak narazie nic mi jeszcze nie padlo z czujnikow.
-
E34 525 TDSa Techno-Violett
Standardowe wgnioty od lewarka na drzwiach. Ostatnio tez jednego tak zrobilem :mad2:
-
E39 530i VS 528i
Ja nie chce V8, bo mi taki silnik nie jest potrzebny wogole choc mialem ochote, bo w rezlutacie sa one tansze w zakupie. Nie to zebym jakos mocno przejmowal sie spalaniem, bo moje M50 w automacie tez zjada po 18l LPG w miescie. W trasie 10, maks 11l LPG przy predkosci do 130km/h. Mam nowe wtryskiwacze i reduktor. Na starych wtryskach palil mi mniej. Teraz mam Barracudy, duzo osob je chwali, ale jakos nie bardzo mi odpowiadaja pod katem spalania. Ogolnie liczylem ze te nowsze jednostki beda oszczedniejsze. Szkoda tez mi troche swojej E34, bo wlozylem w nia mnostwo kasy i dobrze mi sie nia jezdzi mimo ze ma malo mocy. Na ulicy zwraca na siebie uwage, nawet ludzie z E60 patrza na nia wlepieni w szyby jak dzis.
-
E39 530i VS 528i
Powiem szczeze ze te spalanie troche mnie zdziwlio. Wszyscy tak sie chwala jak one malo pala a tu widac ze nie tak malo.
-
E39 530i VS 528i
Czasami trafiaja sie ladne 530i z zaganicy za nieclae 20tys. Dojdzie jeszcze rejestracja itd, ale auto często pewne z mozliwościa sprawdzenia VINu w najblizszym ASO BMW. Czas jeszcze mam na podjęcie decyzji wiec bede rozwarzał.
-
E39 530i VS 528i
Witam. Za jakiś czas bede sie przymierzał do kupna E39. Interesuja mnie 528i oraz 530i. Ciagle bylem zdecydowany na 530i, ale ostatnio zauwazylem ze 528i dosc mocno zeszly z ceny i w granicach 15tys mozna juz miec ladna sztuke i mam teraz dylemat czy warto doplacac kilka tys zł do tych 40koni roznicy? Jak jest ze spalaniem obu jednostek? Domyslam sie ze jest podobne? Moze ktorys silnik ma przewage nad drugim? Na zakup planuje wydac ze 20tys zł. Calkiem mozliwe ze kupie cos z zagranicy do oplat. viewtopic.php?f=72&t=155407
-
Uchylanie się BMW Polska od zobowiązań gwarancyjnych
Oczywisie problem nie lezy tu w samym BMW jako marce, tylko w Polskim oddziale ASO. Zapewne za granicą wygladalo by to wogole inaczej. Sek w tym ze Polska jak i Polacy maja dziwne podejscie do tego typu spraw. Zasady wyniesione jeszcze z komuny i poki (za przeproszeniem) te generacje nie wymrze, lepiej nie bedzie. "A przeciez to nic sie nie stanie ze te bledy wyskakuja. A co Panu nie pasuje? Przeciez auto jezdzi normalnie? Po co Pan dupe zawracasz? Przeciez nieumrzesz Pan..." Takie podejscie do klienta jest w PL, zazwyczaj.. Nie chce wkladac wszystkich i wszystko do jednego wora. Ale sytuacja sie poprawia. Jest jeszcze inna sprawa, sam pracuje w duzej zagranicznej firmie i czesto wyglada to tak ze poprostu ludzie zarzadzajacy filia w Polsce boja sie swoich przelozonych wyzej, czyt. za granica i chcą ciąc koszty na wszysktim co mozliwe, bo boja czesto sie o wlasne stolki. W firmie w ktorej pracuje po dupie zawsze dostaje pracownik najnizszego szczebala, a w tym przypadku klienci salonu. Bo im mniej zgloszonych awarii/usterek do bosa, tym lepiej... Bynajmniej tak im sie wydaje. Czesto wiaze sie to z bardzo wieloma innymi rzeczami.
-
E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Kazdy stuka po zapaleniu zanim smok nie zassie oleju. Stuka rozrzad. Jak szybko ustaje np po 2-3s jest OK. Jak stukanie sie wydluza, silnik jest w gorszym stanie.
-
520i M50B20 vanos
Ja juz dwa razy zmienialem. Zawsze mi parowały, a teraz jeden jakim kamieniem dostal, bo pekniety.
-
E34 Touring wersja USDM - pytania
Bo dopiero w pozniejszych latach ABS byl w standardzie. Jak widac, ktos w twojej wersji nie doplacil do ABSu i nie ma.
-
Wutoslaw-> BMW e34 525tds, vehicle with soul :D
Montujesz tylko zaczepy do progu i na to listwe.
-
[e34] 525tds M50 gaśnie przy skręcaniu
Czyli wychodzi na to ze gdy silnik dostaje obciazenia na jalowym (zapalenie swiatel, praca wspomagania) zaczyna przygasac. Dostaje wieksza dawke paliwa i go dlawi. Na poczatek sprawdzil bym wtryskiwacze, bo objaw jest dosc typowy. Moga lac. Mialem poobnie gdy wbijalem D w automacie i trzymalem auto na hamulcu. Ladowanie sprawdzales? Jezeli alternator nie daje pradu to bedzie wiadomo.
-
e34 drzwi przód
I kupic drzwi po pierwszym lifcie, czyli po 93r roku. Bo wczesniejsze sie roznily. Juz nie pamietam czym, ale moga nie pasowac zawiasy.
-
520i M50B20 vanos
W sumie nie tak drogo w porownaniu do ubieglych lat. Widze ze u siebie masz trojniki juz zrobione wiec pozostaje kwestia pojedynczych wtryskiwaczy. Okolo 74zł za sztuke. Teraz Polskie Barracudy wypierają juz Hany.
-
Samochody rządowe na sprzedaż
528i beda scigac? Czy 525i?
-
520i M50B20 vanos
Jestem zalogowany na forum LPG. Ja juz kupilem Barracudy, pytalem z ciekawosci. Obecnie mam Magic Jety, dzis juz wogole ledwo mi chodzil na LPG, tak rzuca silnikiem ze az glowa skacze :D