Treść opublikowana przez wzet
-
opóźnienie w odbiorze.
A jaki silnik tej G30? Ja zamawialem 518d w listopadzie, prod. koniec kwietnia (chociaz to info z lutego, wiec pewnie warto dopytac czy bez zmian).
-
BMW G30 Mild-hybrid bez funkcji Auto start/stop
Bzdura. Skonczmy to czcze gadanie. Mialem MB W140 z 1993 r. z benzyną 3.2 i udokumentowanym przebiegiem 220 tys. km. Niby zlote lata mercedesa, pancerna mechanika, ale też trzeba było robić wokół tego auta. A to przepustnica, a to lambda, uszczelka pod glowica, uszczelniacze. Najlepszy wyznacznik dla mnie to grupa na FB: „Niezniszczalne W124” czyli w teorii kolejne pancerne auta, tylko dlaczego codziennie ktos tam pisze co i jak naprawic. Auta sie zuzywaja i trzeba to zaakceptowac, ze co jakis czas wymagaja napraw, serwisu. Polecam tez sie cofnac do czasow Fiata 125p i Poloneza - ile tam mozna bylo przejechac bez remontu silnika. Na pewno inzynierom z FSO zalezalo na skroceniu zywotnosci, zeby ludzie wiecej kupowali tego wyrobu samochodo-podobnego.
-
G32 - jakie zawieszenie?
No to tym bardziej czekam na wieści. Jak na ironie, zaczynalem sie zastanawiac czy nie lepiej bylo zamowic moja G30 z pakietem First Class, tj. jeszcze wtedy komfortowe fotele z masazem i wentylacja. Bo „zdawalo mi sie”, ze to inne podzespoly i w takim przypadku nie ma restrykcji. Rzeczywistosc jednak pokazuje swoje...
-
G32 - jakie zawieszenie?
Super. Daj znać co i jak, w szczegolnosci czy beda Ci cos mowic o restrykcjach w wyposazeniu. Bedziesz miec komfortowe fotele?
-
Rabaty na nową serię 3 g20
MB ma gorsze rabatowanie od BMW, nawet na poziomie flotowym. Klasa C na samym poczatku, z racji ze to swiezy model, moze w ogole miec slabsze wsparcie. A i racja - Business Edition bywaja dobrze wyposazone, przy tym potrafią mieć pakiety opcjonalne w niższych cenach niż „zwykłe” wersje
-
opóźnienie w odbiorze.
Ja mam 5 zamowione. Produkcja przesunieta z marca na kwi/maj. O restrykcje nie pytalem, ani nie bylem informowany o jakichkolwiek. Podpytam w kwietniu
-
opóźnienie w odbiorze.
To dziwne znam temat Sklasy zamowionej w listopadzie, ktora w lutym juz byla u dilera w PL.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Ja mialem brac G31, bo wlasnie dwojka malych dzieci. Dostalem na weekend sedana i sie okazalo ze, robiąc przymiarki, zapakowałem do niego dwa wózki (spacerówka i gondola) i oprocz tego walizke dużą oraz kabinówkę, więc stwierdziłem że sedan wystarczy. Ale rozne są osoby. Znam tez takie, co z jednym małym dzieckiem dokupują bagażnik dachowy, bo „trzeba zabrać wszystkie sprzęty z domu” przez co nie mieszczą się do kombii z ponad 500l bagażnikiem. :-)
-
opóźnienie w odbiorze.
Powtorze tutaj bo na forum G30 obilo sie to bez echa, mianowicie od jakiegos czasu w konfiguratorze nie mozna zamowic piątki na standardowych zegarach. Od razu jest virtual cockpit i cena +7,5k... wiec ciekawe czy w piatkach jest ten sam problem czy przyczyna tej zmiany jest inna (konfigurator dla trójki dopuszcza standardowe zegary. Jeszcze...)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No tak - oplata za wjazd jest juz na etapie projektu, w konsultacjach publicznych (elektryki ofc zwolnione). Gminy beda mialy dowolnosc w tworzeniu strefu i ustalaniu oplaty, acz nie powinna byc wyzsza niz: - 2,5 PLN za jednorazowy wjazd - 500 PLN za oplate abonamentową (w projekcie nie doprecyzowano czy chodzi o roczną czy miesieczna). Obowiazek ustalenia strefy beda mialy miasta powyzej 100k ludzi, gdzie wg GIOŚ bedzie zbyt wysokie stezenie NO2 afair. Wiec to juz sie powoli dzieje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Odnosnie powyzszego - anomalia, ktora w sumie o niczym nie swiadczy. Inną skrajną anomalią były ujemne ceny ropy na kontraktach w ubieglym roku, bo m.in. nie bylo juz miejsca do jej przechowywania. Inna sprawa mnie intryguje. W PL mamy wysokie ceny energii elektrycznej, ktore szybko sie nie obniżą, bo produkcje mamy z węgla, a więc emisyjną, zaś ceny uprawnień do emisji CO2 są na fali wzrostowej. Tutaj szybko nie przejdziemy na bardziej zrównoważony mix. No i w dlugim terminie, skoro w teorii bedziemy przechodzic na elektryki to i zapotrzebowanie na paliwa spadnie, ktore jak wiemy są oblozone roznymi podatkami i oplatami. Jak Rząd zrekompensuje sobie ten ubytek. Na razie przez ulgi w akcyzie czy amortyzacji, poniekąd wspiera elektryki. Ale czy nalozy dodatkowe oplaty na energie sluzaca do ladowania samochodow? Czy jest to fizycznie mozliwe (np. w wallboxach w garazach podziemnych, wpietych do sieci)... Aha i dyskryminowany tutaj wodór. Niemcy będą mocno przeć na wykorzystanie wodoru w przemyśle - do tego potrzeba gigantycznych inwestycji, co jeśli wypali, bycmoze da kopa do rozwoju samochodow z ogniwami. Jednoczesnie z drugiej strony - wszystko bedzie cholernie drozsze, bo my jako podatnicy sfinansujemy te transformacje. Coz, wysoka jest cena ochrony, ratowania klimatu.
-
Co ile wymieniacie samochód
A ja mialem S klasę W140 z silnikiem 3.2 PB. Mój pierwszy wóz. Pojezdziłem 6 lat i stwierdziłem, że potrzebuję czegoś nowszego i jednak bardziej pewnego do tras: sluzbowo czy z malymi dziecmi (wiec i wątek bezpieczeństwa jest ważny). Czekam na 518d, które planuję potrzymać co najmniej te 5 lat. 140 czy inne klasyki: fajna sprawa, ale właśnie jako zabawka, drugie auto. Może kiedyś wróce do tego tematu: czy to w E31 czy 911 albo Ferrari 550/575 <3
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przeciez wnetrze W206 to swego rodzaju pojscie z trendem wyznaczonym przez Tesle. Mozna powiedziec ze zdążyło sie opatrzec, bo od paru miesiecy jest juz S-klasa z tym samym wnetrzem. Akurat nawiewy to nawiazanie do chocby R107. Tandetny to tam jest ten piano black na boczkach.
-
Connected Drive BMW Polska odmawia wystawienia FV.
Przekazali temat do drugiego urzędu, który jest właściwy dla BMW. Tyle. Teraz ci drudzy będą to rozpatrywać.
-
opóźnienie w odbiorze.
To jeszcze raz doczytaj ze w ostatniej fazie auto trafia do portu. Ten opis dotyczy piątki, która produkowana jest w Niemczech i zestawiam to z moją sytuacją: też zamówiłem 5 i to miesiąc wcześniej i w momencie, w którym samochód amerykańskiego kolegi stał w porcie, mój diler nadal nie miał info od importera, kiedy wyprodukuje się mój samochód...
-
opóźnienie w odbiorze.
Cos tam mozna opoznic odbior, ale szczegoly: patrz umowa. Ja juz w watku obok pisalem z kolega, ktory pracuje w fabryce. Co prawda G30, ale dopiero niedawno mialem potwierdzenie daty produkcji na przelom kwietnia i maja. A umowa podpisana jeszcze w listopadzie. Najlepsze jest to, ze na bimmerpost amerykanie pisza ze np zamawiaja auto w styczniu, a w lutym juz wyprodukowane... Przyklad: December 30th: Ordered At Dealership. January 4th: Order Received. January 6th: Production Scheduled. January 25th: Production Begins. February 2nd: Exterior Body Assembly Begins. February 2nd (Later in the day): In The Paint Booth. February 4th (My birthday!): Entering Assembly Line. February 4th (Later in the day): Assembly In Progress. February 4th (Later in the day): Quality Check. February 5th: Final Assembly. February 5th (Later in the day): Ready For Transport. February 5th (Later in the day): Awaiting Carrier Assignment. February 5th (Later in the day): Dispatched From Factory. February 8th: At The Port
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No to jest jednak inna dyskusja: EV jako jedyny samochód vs EV jako drugi obok ICE...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dzieki, rozumiem - sporo sie o tym mowi ostatnio. Moje zamowienie z II polowy listopada, miala byc produkcja w marcu a bedzie w maju...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
martin a wiesz moze skad takie opoznienia w produkcji 5? (Tak, wiem ze to inna fabryka)
-
Różnica między zegarami full LCD a podstawowymi zegarami
Tak a propos, od dzisiaj w konfiguratorze wymuszony jest Virtual Cockpit, co z automatu podbija cenę gołej G30 o te 7,5k pln. Ciekawe czy to chwilowe czy juz tak pozostanie np w reakcji na to ze przykladowo w E-klasie tez juz są wyłącznie cyfrowe zegary.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W jakim sensie ww modele to porazki skoro sprzedaz sukcesywnie rosnie 2019: 2,538,367 2018: 2,483,292 2017: 2,468,658 2016: 2,352,440
-
Rabaty na nową serię 3 g20
W zasadzie mechanizm rozliczania sie nie zmienia: najpierw leasing a pozniej wykup, któremu ponownie przysługuje ustawowy limit 150 tys. PLN. Roznica polega na tym ze po wykupie zamiast amortyzowac auto przez 2,5 roku, bedzie trzeba to robic przez 5 lat (bo po wykupie z leasingu taki samochod nie spelnia juz definicji uzywanego srodka trwalego). Tyle w teorii. W praktyce (pewnie tez, ale) poczekalbym na interpretacje KIS.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Kuro detailing w Krakowie.
-
Jakie wyposażenie warto brać, a co można pominąć?
Skoro masz zamiar wziac nappe, wentylację i klime 4 strefową to zobacz czy nie oplaci Ci sie bardziej kliknac pakietu first class. Powyzsze bedziesz mial w pakiecie a do tego dojdzie Harman, masaze (tak, ktorych nie chcesz), dociaganie etc. Powinno wyjsc niewiele drozej niz ww opcje dobierane z osobna. Jeszcze dodam od siebie co do Panoramy. Mielismy w lato Volvo V90 na jazdy. Zona z tylu narzekala na okropnie nagrzewajaca sie kabine mimo zaciagnietej zaslony i dzialajacej klimy. Moze nie jest to taki problem w BMW ale i tak wolalbym nie ryzykowac (zwlaszcza gdy wozi sie male dzieciaki).
-
opóźnienie w odbiorze.
Ja zamowilem g30 koncem listopada. Do dzisiaj diler nie ma potwierdzenia od importera, ze auto jest zakolejkowane na produkcje marcową...