Skocz do zawartości

wzet

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wzet

  1. A jaki silnik tej G30? Ja zamawialem 518d w listopadzie, prod. koniec kwietnia (chociaz to info z lutego, wiec pewnie warto dopytac czy bez zmian).
  2. Bzdura. Skonczmy to czcze gadanie. Mialem MB W140 z 1993 r. z benzyną 3.2 i udokumentowanym przebiegiem 220 tys. km. Niby zlote lata mercedesa, pancerna mechanika, ale też trzeba było robić wokół tego auta. A to przepustnica, a to lambda, uszczelka pod glowica, uszczelniacze. Najlepszy wyznacznik dla mnie to grupa na FB: „Niezniszczalne W124” czyli w teorii kolejne pancerne auta, tylko dlaczego codziennie ktos tam pisze co i jak naprawic. Auta sie zuzywaja i trzeba to zaakceptowac, ze co jakis czas wymagaja napraw, serwisu. Polecam tez sie cofnac do czasow Fiata 125p i Poloneza - ile tam mozna bylo przejechac bez remontu silnika. Na pewno inzynierom z FSO zalezalo na skroceniu zywotnosci, zeby ludzie wiecej kupowali tego wyrobu samochodo-podobnego.
  3. wzet odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    No to tym bardziej czekam na wieści. Jak na ironie, zaczynalem sie zastanawiac czy nie lepiej bylo zamowic moja G30 z pakietem First Class, tj. jeszcze wtedy komfortowe fotele z masazem i wentylacja. Bo „zdawalo mi sie”, ze to inne podzespoly i w takim przypadku nie ma restrykcji. Rzeczywistosc jednak pokazuje swoje...
  4. wzet odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    Super. Daj znać co i jak, w szczegolnosci czy beda Ci cos mowic o restrykcjach w wyposazeniu. Bedziesz miec komfortowe fotele?
  5. MB ma gorsze rabatowanie od BMW, nawet na poziomie flotowym. Klasa C na samym poczatku, z racji ze to swiezy model, moze w ogole miec slabsze wsparcie. A i racja - Business Edition bywaja dobrze wyposazone, przy tym potrafią mieć pakiety opcjonalne w niższych cenach niż „zwykłe” wersje
  6. Ja mam 5 zamowione. Produkcja przesunieta z marca na kwi/maj. O restrykcje nie pytalem, ani nie bylem informowany o jakichkolwiek. Podpytam w kwietniu
  7. To dziwne znam temat Sklasy zamowionej w listopadzie, ktora w lutym juz byla u dilera w PL.
  8. Ja mialem brac G31, bo wlasnie dwojka malych dzieci. Dostalem na weekend sedana i sie okazalo ze, robiąc przymiarki, zapakowałem do niego dwa wózki (spacerówka i gondola) i oprocz tego walizke dużą oraz kabinówkę, więc stwierdziłem że sedan wystarczy. Ale rozne są osoby. Znam tez takie, co z jednym małym dzieckiem dokupują bagażnik dachowy, bo „trzeba zabrać wszystkie sprzęty z domu” przez co nie mieszczą się do kombii z ponad 500l bagażnikiem. :-)
  9. Powtorze tutaj bo na forum G30 obilo sie to bez echa, mianowicie od jakiegos czasu w konfiguratorze nie mozna zamowic piątki na standardowych zegarach. Od razu jest virtual cockpit i cena +7,5k... wiec ciekawe czy w piatkach jest ten sam problem czy przyczyna tej zmiany jest inna (konfigurator dla trójki dopuszcza standardowe zegary. Jeszcze...)
  10. No tak - oplata za wjazd jest juz na etapie projektu, w konsultacjach publicznych (elektryki ofc zwolnione). Gminy beda mialy dowolnosc w tworzeniu strefu i ustalaniu oplaty, acz nie powinna byc wyzsza niz: - 2,5 PLN za jednorazowy wjazd - 500 PLN za oplate abonamentową (w projekcie nie doprecyzowano czy chodzi o roczną czy miesieczna). Obowiazek ustalenia strefy beda mialy miasta powyzej 100k ludzi, gdzie wg GIOŚ bedzie zbyt wysokie stezenie NO2 afair. Wiec to juz sie powoli dzieje.
  11. Odnosnie powyzszego - anomalia, ktora w sumie o niczym nie swiadczy. Inną skrajną anomalią były ujemne ceny ropy na kontraktach w ubieglym roku, bo m.in. nie bylo juz miejsca do jej przechowywania. Inna sprawa mnie intryguje. W PL mamy wysokie ceny energii elektrycznej, ktore szybko sie nie obniżą, bo produkcje mamy z węgla, a więc emisyjną, zaś ceny uprawnień do emisji CO2 są na fali wzrostowej. Tutaj szybko nie przejdziemy na bardziej zrównoważony mix. No i w dlugim terminie, skoro w teorii bedziemy przechodzic na elektryki to i zapotrzebowanie na paliwa spadnie, ktore jak wiemy są oblozone roznymi podatkami i oplatami. Jak Rząd zrekompensuje sobie ten ubytek. Na razie przez ulgi w akcyzie czy amortyzacji, poniekąd wspiera elektryki. Ale czy nalozy dodatkowe oplaty na energie sluzaca do ladowania samochodow? Czy jest to fizycznie mozliwe (np. w wallboxach w garazach podziemnych, wpietych do sieci)... Aha i dyskryminowany tutaj wodór. Niemcy będą mocno przeć na wykorzystanie wodoru w przemyśle - do tego potrzeba gigantycznych inwestycji, co jeśli wypali, bycmoze da kopa do rozwoju samochodow z ogniwami. Jednoczesnie z drugiej strony - wszystko bedzie cholernie drozsze, bo my jako podatnicy sfinansujemy te transformacje. Coz, wysoka jest cena ochrony, ratowania klimatu.
  12. A ja mialem S klasę W140 z silnikiem 3.2 PB. Mój pierwszy wóz. Pojezdziłem 6 lat i stwierdziłem, że potrzebuję czegoś nowszego i jednak bardziej pewnego do tras: sluzbowo czy z malymi dziecmi (wiec i wątek bezpieczeństwa jest ważny). Czekam na 518d, które planuję potrzymać co najmniej te 5 lat. 140 czy inne klasyki: fajna sprawa, ale właśnie jako zabawka, drugie auto. Może kiedyś wróce do tego tematu: czy to w E31 czy 911 albo Ferrari 550/575 <3
  13. Przeciez wnetrze W206 to swego rodzaju pojscie z trendem wyznaczonym przez Tesle. Mozna powiedziec ze zdążyło sie opatrzec, bo od paru miesiecy jest juz S-klasa z tym samym wnetrzem. Akurat nawiewy to nawiazanie do chocby R107. Tandetny to tam jest ten piano black na boczkach.
  14. Przekazali temat do drugiego urzędu, który jest właściwy dla BMW. Tyle. Teraz ci drudzy będą to rozpatrywać.
  15. To jeszcze raz doczytaj ze w ostatniej fazie auto trafia do portu. Ten opis dotyczy piątki, która produkowana jest w Niemczech i zestawiam to z moją sytuacją: też zamówiłem 5 i to miesiąc wcześniej i w momencie, w którym samochód amerykańskiego kolegi stał w porcie, mój diler nadal nie miał info od importera, kiedy wyprodukuje się mój samochód...
  16. Cos tam mozna opoznic odbior, ale szczegoly: patrz umowa. Ja juz w watku obok pisalem z kolega, ktory pracuje w fabryce. Co prawda G30, ale dopiero niedawno mialem potwierdzenie daty produkcji na przelom kwietnia i maja. A umowa podpisana jeszcze w listopadzie. Najlepsze jest to, ze na bimmerpost amerykanie pisza ze np zamawiaja auto w styczniu, a w lutym juz wyprodukowane... Przyklad: December 30th: Ordered At Dealership. January 4th: Order Received. January 6th: Production Scheduled. January 25th: Production Begins. February 2nd: Exterior Body Assembly Begins. February 2nd (Later in the day): In The Paint Booth. February 4th (My birthday!): Entering Assembly Line. February 4th (Later in the day): Assembly In Progress. February 4th (Later in the day): Quality Check. February 5th: Final Assembly. February 5th (Later in the day): Ready For Transport. February 5th (Later in the day): Awaiting Carrier Assignment. February 5th (Later in the day): Dispatched From Factory. February 8th: At The Port
  17. No to jest jednak inna dyskusja: EV jako jedyny samochód vs EV jako drugi obok ICE...
  18. Dzieki, rozumiem - sporo sie o tym mowi ostatnio. Moje zamowienie z II polowy listopada, miala byc produkcja w marcu a bedzie w maju...
  19. martin a wiesz moze skad takie opoznienia w produkcji 5? (Tak, wiem ze to inna fabryka)
  20. Tak a propos, od dzisiaj w konfiguratorze wymuszony jest Virtual Cockpit, co z automatu podbija cenę gołej G30 o te 7,5k pln. Ciekawe czy to chwilowe czy juz tak pozostanie np w reakcji na to ze przykladowo w E-klasie tez juz są wyłącznie cyfrowe zegary.
  21. W jakim sensie ww modele to porazki skoro sprzedaz sukcesywnie rosnie 2019: 2,538,367 2018: 2,483,292 2017: 2,468,658 2016: 2,352,440
  22. W zasadzie mechanizm rozliczania sie nie zmienia: najpierw leasing a pozniej wykup, któremu ponownie przysługuje ustawowy limit 150 tys. PLN. Roznica polega na tym ze po wykupie zamiast amortyzowac auto przez 2,5 roku, bedzie trzeba to robic przez 5 lat (bo po wykupie z leasingu taki samochod nie spelnia juz definicji uzywanego srodka trwalego). Tyle w teorii. W praktyce (pewnie tez, ale) poczekalbym na interpretacje KIS.
  23. Kuro detailing w Krakowie.
  24. Skoro masz zamiar wziac nappe, wentylację i klime 4 strefową to zobacz czy nie oplaci Ci sie bardziej kliknac pakietu first class. Powyzsze bedziesz mial w pakiecie a do tego dojdzie Harman, masaze (tak, ktorych nie chcesz), dociaganie etc. Powinno wyjsc niewiele drozej niz ww opcje dobierane z osobna. Jeszcze dodam od siebie co do Panoramy. Mielismy w lato Volvo V90 na jazdy. Zona z tylu narzekala na okropnie nagrzewajaca sie kabine mimo zaciagnietej zaslony i dzialajacej klimy. Moze nie jest to taki problem w BMW ale i tak wolalbym nie ryzykowac (zwlaszcza gdy wozi sie male dzieciaki).
  25. Ja zamowilem g30 koncem listopada. Do dzisiaj diler nie ma potwierdzenia od importera, ze auto jest zakolejkowane na produkcje marcową...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.