Treść opublikowana przez zalew
-
E65- AWARYJNOŚĆ- HELP
jest w pyte e65, po prostu malo z nich jest na forum.
-
VAG kupiło 59% udziałów BMW!!! :(
prima aprilis
-
ile można rocznie zarejestrować na siebie samochodów
zalew odpowiedział(a) na skalar997 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnea masz drugie obywatelstwo?
-
318 tds czy 325 tds (+ dyskusja ogolna o jakosci TDS'ow)
po prostu glupie to bmw, zrobilo awaryjnego tds'a, wsadzalo go do beemek i landroverow i jeszcze nawet gm'owi opchnelo, a przez 10 lat nie zorientowali sie ze zrobili awaryjny silnik.. powinni polakom do testow dawac, tylko nie wiem czy duzo projektow by sie uchowalo do fazy wdrozenia :D
-
mam 2 pytania o dce i obroty silnika
spalic gumy sie nie da, to musisz sprzedac taka trefna beemke dziwic sie ze tyle pozarzynanych automatow na rynku.. co to jest 'kąfort'?
-
felgi 19" w e39
zakladaj te 19
-
problem z szybkim odpaleniem na cieply silnik.pomocy
koledze sie pomylila chyba pompa wtryskowa diesla ze pompa paliwa ktora jest przy baku :) pompa paliwa to bzdet, wydatek 200pln, pompy wtryskowe do diesla regeneracja to wlasnie 1000-2000pln :)
-
WANLI
krzysztofowi chodzi o rodzime produkty chinskie a nie produkty zachodnie outsourcowane do chin, ktorych winik musi spelniac jakis standard zamawiajacego. niby niemieckie, niby wloskie i niby angielskie masz wiekszosc produktow, bo nawet kwestia skladania tego w niemczech nie przeczy temu ze podzespoly sa robione w chinach. bmw masz made in germany i made in usa, a fabryki do poszczegolnych podzespolow masz rozsiane po calym swiecie z chinami wlacznie. to, ze na czyms masz napisane 'made in usa' tez nie gwarantuje ze nie byly robione na wyspach przynalezacych do usa, a na ktorych panuje wyzysk taki sam jak w chinach.
-
witam mała wiedza na temat e24 :)
nie. http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_E24 http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_E23 http://e23.pl http://6.com.pl
-
witam mała wiedza na temat e24 :)
czym sie roznia, chce wiedziec wszystko lol. moze poogladaj fotki, poczytaj troche i wroc z konkretniejszymi pytaniami.
-
Rozkręcanie BBS RC (i polerowanie)
gdyby cale byly zpolerowane to te zlote srubki by zagraly, tak to niespecjalnie mi leza; ale sama polerka piekna..
-
uzywanie klaksonu
na niektorych jelopow nawet klakson nie dziala. dzis stalem 2 swiatla bo autokar stanal w poprzek przez jednego z wielu (czesto spotykane zjawisko) kretynow, co nie wiedza, ze na skrzyzowanie sie wjezdza tylko jesli mozna je opuscic.. autokar traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabil nonstop a koles twardo, mimo ze mial 10m z tylu zeby wycofac to stal. pomijajac korki, ja sie nie krepuje trabnac ostrzegawczo nawet jak zagrozenie jest male... co do halasu i mieszkania w miescie.. mieszkam 100m od strazy pozarnej.. pare osob ich upomnialo, ze nie musza wyjezdzac na pelnej bombie zawse wiec jest troche ciszej niz kiedys; ale tak czy siak, jak sie mieszka to po prostu sie to przestaje slyszec..
-
W Słubicach BMW wybuduje centrum logistyczno-magazynowe
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci_dnia/news/bmw-buduje-w-polsce,1082833?source=rss
-
///Mniej cylindrow
http://www.leftlanenews.com/bmw-considering-fewer-cylinders-for-m-range-of-vehicles.html
-
e46 Który sensowniejszy silnik na dystans 10 000 rocznie?
a, sorry, zle z kontekstu wywnioskowalem
-
e46 Który sensowniejszy silnik na dystans 10 000 rocznie?
chodzi o to ze niezle lata.. M3diesel... tak przyslowiowo... chociaz to chyba glownie chodzilo o zchipowane...
-
e46 Który sensowniejszy silnik na dystans 10 000 rocznie?
potocznie mowi sie na nia 'm3d'
-
[ E23 ] Ile realnie jest warte zadbane E23?
jelsi ktos chce kupic w miare zadbane i sobie go robic po swojemu stopniowo to duzo jesli komus zalezy na posiadaniu oryginala to taka cena nikogo nie dziwi. zakladajac ze to cacko z tego salonu klasykow jest faktycznie cackiem, to jest skierowane wlasnie do tych drugich. i nie oszukujmy sie - jak ktos wystawia takie auto za taka cene to nie dlatego ze mu glod doskwiera, opinia 500 osob ze za drogo i 'nikt nie kupi' nie ma znaczenia, wazne, ze w koncu znajdzie sie jedna osoba i bedzie to prawdziwy milosnik. jej minusem jest bardzo ubogie wyposazenie (korby z przodu i to w wersji po lifcie? ugh..), plusem - stan i oryginalnosc czemu mieliby sie nie interesowac? co raz wiecej trupow idzie na zylety a proporcjonalnie co raz wiecej zostaje tych, ktore ktos ma z zamilowania. niestety/stety i z tych pewnie czesc sie wykruszy. nie jest to tak efektowne posiadac e23 co aston martina v8 z '74, ale tak nigdy nie bedzie.
-
Musze sie wypisać o tym bo mnie krew zalewa
zalew odpowiedział(a) na kdpiast temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdywlasnie wymusila na mnie pierwszenstwo policja o-0 nie dosc ze bylem z prawej to jeszcze plynnie zaczeli mi wyjezdzac pod nos jak juz bylem blisko.. hamowalem awaryjnie (predkosc niewielka, chyba w okolicach 65), jak sie zatrzymalem z piskaczem (pare m zapasu zostalo) to bylem w takim szoku ze patrze na nich :shock: z rozlozonymi rekami i az czekalem czy beda chcieli mnie zatrzymac.. oni tez stoja i gapia sie na mnie, zalamany macham jakkolwiek reka ze moja droga ma pierwszenstwo i czekam zeby juz przejechali, odjechali nawet nie przepraszajac zadnym gestem tylko sie gapiac tepo na mnie... gdybym nie zdusil piskaczem to chyba by mi wyjechali powolutku centralnie w poprzek mojego pasa i boom :evil: kazdemu sie zdarza blad, ale w tym zawodzie chyba troche nie wypada popelniac az tak trywialnego przy tym groznego :shock:
-
Kto mi wytłumaczy za co mandat....
zalew odpowiedział(a) na Ksysiobo temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdytzn moze tobie to obojetne, ale to oficjalna nomenklatura. zreszta kiedy masz stluczke i nie wiadomo czy ktos bedzie hospitalizowany czy nie to te 2 pojecia sie nagle staja dla ciebie wazne, bo za jedno masz mandat i 6pkt, a za drugie sprawe na ktorej mozesz dostac cos wiecej.
-
cięzko jest dostac 3.5 turbo
http://bmwe32.masscom.net/johan/engine_swap/engine_1.html w jedna strone nie wejdzie, w druga nie pamietam, ale chyba tez nielatwo. do e32 to kazdy ma :D dlatego mi sie zeszlo ze znalezieniem odpowiedniego do siebie.
-
cięzko jest dostac 3.5 turbo
swap to ta sama egzekucja, tylko ze rozlozona na raty i z odleglejszym punktem docelowym.
-
cięzko jest dostac 3.5 turbo
nie jest to niemozliwe i cie nie zniechecam, po prostu cie uswiadamiam, ze ta zabawa to nie jest plug&play. cene silnika pomnoz x2 albo x3 najlepiej i zdecyduj, czy jest to dla ciebie gra warta swieczki, czy przerost formy nad trescia. po co te kombinacje. jakbys mial juz e23 to bym rozumial, jak nie masz ani samochodu ani silnika to po prostu kup 745i, wieksza pewnosc ze masz wszystko poskladane do kupy jak nalezy i tylko uzeranie sie z usterkami, a nie walka zeby zagralo. sprawdz dostepnosc i ceny osprzetu, poczytaj 6.com.pl/forum/ i przelicz co sie oplaca, przeciez robocizna kosztuje, wszysko naokolo silnika tez kosztuje.
-
cięzko jest dostac 3.5 turbo
z tego co pamietam to e32 inne ma mocowania niz e23, ale niech ktos potwierdzi zebym cie nie wprowadzal w blad. ja swapowalem z 2.8 (l-jetronic) w swoim e23 na 3.5 (motronic) tez z e23 (tzn z e24 akurat), a i tak sie nabiegalem za czesciami, kolo zamachowe szukalem 2 miesiace (ty masz chyba dwumasowe?, w e23 jest jednomasowe), z czego jedno dostalem niewlasciwe, komputery kupilem 2 z czego jeden nie pasowal, a drugi padl po miesiacu. itp itd. jest pare osob co juz silnik 3.5T kupilo dawno i lezy na podlodze :) aczkolwiek sa i sukcesy, np (chyba nawet 2) e30tki z 745i pod maska. duzo wytrwalosci zycze, jesli sie zdecydujesz. fajnie tez jakbys na miejscu mial kogos co ma te silniki w malym palcu, bo inaczej kibel.
-
cięzko jest dostac 3.5 turbo
powtorze - w takich swapach jedynym kosztem nie jest silnik. przeciez tu wszystko jest inne - mocowanie, sterowanie, elektronika; a znalezienie czesci to tez nie takie hop-siup. w kazdym razie powodzenia, fajnie jak zamontujesz, tylko pamietaj kupic bilet miesieczny albo odlozyc kase na taryfy :) wejdz na allegro i ebay, zobacz ile jest czesci do specyficznych dla e23 745i i zdecyduj czy cie stac psychicznie na ten swap. m106 to nie jest 'po prostu m30 z turbo' a juz napewno nie 'm30 z e32 z turbo' a na swap myslisz ze dasz malo. i tak w obu przypadkach czekaja cie wizyty w warsztacie.