Treść opublikowana przez zalew
-
krzyze przy drogach
czekam, daj znac. np ze sa kilka-kilkanascie metrow od jezdni i za barierka, a nie jakis kopiec kreta z wbitym krzyzem obsypany kamykami i obwieszony tasiemkami, metr od jezdni. zreszta sprobuj wbic tam co innego niz krzyz to cie szybko przekosza albo wystawia rachunek.
-
krzyze przy drogach
jest to samowola jak kazda inna, w dodatku szpeci. do czczenia pamieci za pomoca krzyzy sluzy cmentarz, nie pobocze. wjedzasz do polski i "wtem ich oczom ukazal las........... krzyzy". jesli chodzi o tzw. 'pamiec' - nie uwazam zeby jedna smierc byla bardziej cenna od innej, a jak ktos dostanie kose na chodniku albo umrze na zawal idac do sklepu to jakos nie stawia sie krzyzy, a jak juz, to znicz przez tydzien a nie krzyz co stoi po 10 lat. inna sprawa jest taka, ze jakby od poczatku to koszono, to nikt by nie marudzil. a ze wczesniej nikt sie za to nie wzial, to teraz sie tym ludziom wydaje, ze im sie odbiera cos co im sie nalezy. a jak cos jest nieegzekwowane i za darmo, to zaczyna sie przeginanie struny. na marymonckiej (warszawa bielany) chyba z dekade stal 3-4 metrowy krzyz 'ku pamieci' motocyklistow co sie zabili, w koncu sie go pozbyli. w niemczech widzialem ladne rozwiazanie na autobahnie - billboardy z usmiechnietymi portretami ludzi i ich imionami. jest to uregulowane, estetyczne i bezpieczne. domyslam sie, ze to odplatne, bo nie widzialem tego w takiej ilosci jak w polsce krzyze. domyslam sie te, ze gdyby kazda z tych osob co stawia krzyze miala zaplacic za to miejsce, to by uznali nagle ze jednak ta pamiec o koledze nie jest tyle warta i ze cmentarz w zupelnosci spelnia swoje zalozenia.
-
krzyze przy drogach
wreszcie sie za to wzieli, przynajmniej w warszawie http://www.tvn24.pl/-1,1631439,0,1,urzednik-tragedie-rozumie--ale-krzyzy-przy-drogach-nie,wiadomosc.html
-
Z3 i polskie koleiny
ciekawe opowiesci miejskie :lol: kazde bmw. kazdy model. z kazdym rozstawem osi. z kazdym rodzajem zawieszenia. na kazdych oponach. :lol:
-
E65 błędy INPA, check engine, rozkodowanie błędów
http://bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=97
-
Ile kosztuje doprowadzenie auta do stanu perfekt?
nie slyszalem zeby na wejsciu do internetu byla jakas selekcja finansowa, i skoro sa tu ludzie majacy samochod za pol miliona, albo po 6 rekinow, to sa tez tacy co maja 10k na remont blacharski. co pochlonie 10k? robocizna. 'normalny blacharz'? a jaki jest nienormalny? mozna robic tanio, mozna drogo. jesli naprawa blacharsko-lakiernicza jednego elementu kosztuje 400-500pln, to nie wiem jak restaurowanie calej budy mialoby kosztowac mniej niz podane przez grzeska sumy. poza tym przy kompleksowych uslugach u firm, ktore nie znikna za miesiac, masz pelna gwarancje na wykonana robote. tak jak wczesniej mowilem, kwestia mozliwosci finansowych i zawieszonej sobie poprzeczki.
-
BMW 760iL F 02 kontra Mercedes S 63 AMG
nowy jak nowy, to poprzedni odcinek :) 760 ladnie lata, szkoda ze nie ma wersji z krotkim nadwoziem :)
-
Ile kosztuje doprowadzenie auta do stanu perfekt?
niby czemu?
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
koles zainicjowal kolejny poziom maskowania.. byly popularne zdjecia pod drzewami, samochodu oblanego woda, teraz widac wchodzi moda na zdjecia nocne :D
-
Przerdzewiały McPherson
wymienic ten caly trzpien. mi kiedys poszly 2 takie jednego roku, jeden po drugim, kielich opadal na opone az smierdzialo guma na zakretach :)
-
[E36] Z3 - Przeróbka z 1.9 na 2.8 - poszerzenie tyłu
m-pakiet to nie m-power zglos pretensje do bawarii ze sa wiesniakami och
-
[E36] Z3 - Przeróbka z 1.9 na 2.8 - poszerzenie tyłu
co wiocha leci? jak samochod ladnie wyglada to musi miec 300koni? nie mozna duzych felg zakladac jak sie nie ma sportowego samochodu? prosze cie. poki ktos nie zaklada spojlerow 'zeby czasem nie odlecial' to dobry styling mozna robic nawet na 1.6.
-
Dętka w oponie bezdetkowej ???
jak ktos jest takim idiota ze nie spojrzy na date produkcji ten sam co kupuje nowy samochod na 2 lata po czym zmienia. albo ten kto zniszczyl samochod.
-
[E36] Z3 - Przeróbka z 1.9 na 2.8 - poszerzenie tyłu
http://bmwfans.info/parts/catalog/Z3/Roadster/Europe/Z3_2.8-M52/LHD/N/browse/rear_axle/rear_axle_support_wheel_suspension/ http://bmwfans.info/parts/catalog/Z3/Roadster/Europe/Z3_1.8-M43/LHD/N/browse/rear_axle/rear_axle_support_wheel_suspension/ belka ta sama, wahacze inne
-
EML
EML to elektroniczne sterowanie przepustnica, czyli ze pedal gazu nie jest podlaczony przez cieglo, ktore pociaga za ten dynks otwierajacy przepustnice, tylko daje sygnal do kompa a komp steruje przepustnica. wspolczesnie chyba wszystkie samochody to maja, e32 to chyba pierwsze bmw z tym wynalazkiem
-
BMW E36 czy E34? - proszę o pomoc
za 5 tysi sprowadzony? policz koszty zwiezienia, podpucowania oraz zysk i bedziesz miala sume ile musial kosztowac w niemczech na placu i jaki to byl gniot. w tym budzecie znajdziesz krajowe e30 318/320 albo e34 520, jak nie bedziesz jezdzic z gazem w podlodze i zarzynac, to bez problemu utrzymasz eksploatacje tych samochodow, a jak cos sie zepsuje to naprawisz to duzo taniej niz starego diesla. i od rozsadnych zalozen budzetowych, patrz srednie ceny a nie minimalne, to moze nie wywola awersji.
-
Użyj wyobraźni
zalew odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyobczaj jakie sa szkolenia w finlandii. hakkinenow produkuja seryjnie. no ale skandynawia jest 'inna' niz reszta swiata ;)
-
Użyj wyobraźni
zalew odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdydostanie prawko, nowy samochodzik i beda opcje typu plucha i widocznosc zerowa, a lewa reka na dwunastej, w prawej komorka
-
Użyj wyobraźni
zalew odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyno, dobre. 6th sense :)
-
390X180TD ET:19 - problem z doborem opony
metryczne. poszukaj pod haslem TRX. generalnie zapomnij, szkoda kasy. jak ktos ma zabytek i pilnuje stanu z fabryki to sie w to bawi.
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
zalew odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnewiesz, teoria sobie a praktyka sobie. zawsze jest jakies zgloszenie pod ktore mozna przypisac uzasadnione podejrzenie. pieszo dawno mi sie nic nie trafilo, aczkolwiek ze 2 lata temu nad ranem wysadzili mnie z beemki na mroz w poszukiwaniu kradzionych przedmiotow.
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
zalew odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnewiem, ale przez dlugi czas to bylo nadinterpretowane i duzo osob mysli ze trzeba miec. nie mowiac ze to upraszcza sprawe, mniej stania przy radiolce jak cie fiskaja i masz dowod niz jak cie sprawdzaja przez radio :)
-
Ile zarabia dealer na samochodzie.
Powiedział bym, że zupełnie na odwrót to wygląda. jesli tak, to bardzo dobrze. niemniej, w wiekszosci wypadkow, konsumenci przyjmuja jak pacierz ceny 'dla frajerow' i nie probuja sie targowac, a szkoda, moze wielkie sieci przestalyby traktowac konsumenta jak gnoja, gdyby wszyscy zrozumieli ze w tych cenach jest uwzgledniona spora 'gorka' ktora mozna zbic.
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
zalew odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneale co z ciagloscia ubezpieczenia? nie mozna przeciez zrobic sobie rocznej przerwy w oc 'bo nie mam kasy i nie jezdze, wiec wypowiem umowe'
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
zalew odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnejak? przeciez zeby zerwac z jednym TU trzeba przed koncem terminu przedstawic umowe z nowym TU.