Treść opublikowana przez kwk222
-
automatyczna skrzynia biegów TDS - problem
błędy zczytale programem LAUNCH czy jakoś tak oto one 68 - napięcie zasilania do EDS i MV 10 - czujnik prędkosci, turbosprężarka 36 - batt.+ zasilanie - to akurat wina słabego akumulatora raczej 64 - prędkość kontrola
-
automatyczna skrzynia biegów TDS - problem
sprawdzałem teraz i na CC nie wyświetliło błędu skrzyni, albo go nie widziałem :| czujnik obrotów gdzie się znajduje? -bo nie dawno był podpinany i wyskoczyło coś takiego jak speed sensor albo Speed monitoring
-
automatyczna skrzynia biegów TDS - problem
oo już coś nakierowane jest.. a co może tryb awaryjny powodować?
-
automatyczna skrzynia biegów TDS - problem
... zaczęło się od uszkodzonej chodniczki oleju od skrzyni automatycznej, wylała się pewna ilość oleju - wyciek zlokalizowałem i po tym auto stało bo nie było potrzebne żeby naprawić tego bo inne auto było w zastępstwie. w miedzy czasie na chwilę się go zapaliło na około 5-10 sekund.. u mechanika pojechało na cholu na wyłączonym silniku - dystans około 3 km. olej został uzupełniony jakieś 2-3 litry. po tym wszystko ładnie było chodziło, biegi zmieniał ładnie itp.. jakieś 2 tygodnie temu, jak tata jechał zauważył ze biegów nie automat nie zaczął zmieniać. z miejsca na D rusza jakby z 2-3 bieg, przeciąga i ledwo sie toczy, dopiero jak turbina się załączy to rusza - ale biegu nie zmieni, jedzie na jednym, na wstecznym było chyba podobnie (już nie pamiętam dokładnie). auto stało do dziś, myśleliśmy że mało oleju w skrzyni, u sąsiada uzupełniłem z litra z hakiem. I.. dalej to samo, może ciutkę żwawszy jest, ale dalej biegów nie zmienia i rusza z jednego. wsteczny ciągnie jakby niby nic przód nemo. z Ciekawości po odłączeniu sterownika od skrzyni biegów nie ma żadnej różnicy - tak jak było.
-
kwk222 --> 520i Weteran
typową gumę jak ja miałem rozwalona to każde auto tylno napędowe ma. tylko taki "rozbudowany" łącznik jak na foto dałem to właśnie nie każde e34 ma
-
kwk222 --> 520i Weteran
łącznik na skrzyni wyglądał trochu lepiej jakna foto. trochu go zniszczyłem podczas ściągania bo miałem małe problemy.. ale ogólnie i tak sznurki wychodziły z niego
-
M50B20 wymiana podpory wału
jestem już po wymianie.. teraz podczas jazdy żadnych wybrani nie ma.. co mogę poradzić? dobrze oznaczyć wał przy rozpołowaniu, ściągnąć wydech środkowy.. podpora trzyma się ma segeru, jego się ściąga. jest tam osłonka, też się ją ściąga. podporę można zbić młotkiem, a nabić jakaś rurą - tylko uderzając we wewnętrzną część łożyska..I jak macie takie coś jak na foto.. http://img96.imageshack.us/img96/2301/img1888sl.jpg To życzę powodzenia..
-
kwk222 --> 520i Weteran
to dziwny mechanik bo ja widziałem że każdy auto z napędem na tył ma taki łącznik a raczej musi mieć..
-
kwk222 --> 520i Weteran
Układ napędowy naprawiony, auto śmiga jak dziewica po łysek polanie nowa podpora FEBI http://img713.imageshack.us/img713/536/img1887x.jpg Jak się ta część nazywa? bo wiem że nie każda e34 miała taki "tłumnik" czy co? http://img96.imageshack.us/img96/2301/img1888sl.jpg Oraz finalista, łącznik/guma z przebieg grubo milionowym... 3.. 2.. 1.. TADA!! http://img51.imageshack.us/img51/5665/img1886r.jpg
-
M50B20 wymiana podpory wału
Carvie89, tak mi napisali na innym forum ;)
-
M50B20 wymiana podpory wału
Jutro myślę zmienić podporę wału. i tu jest pytanie jak ją zbić czy ściągnąć? wał wiem ze muszę zaznaczyć przed ściągnięciem a z nią jak sobie poradzić?
-
Jakie OBC do 520 92 r
do m50b20 z końcówką 149 i tylko taki
-
M50B20 - wibracje z tył i podpora wału
gadałem z wujkiem mechanikiem i opisałem objawy. mówił że u mnie podpora nie bedzia miała nic wspólnego raczej. najprawdopodobniej właśnie krzyżak jest zardzewiały i od powoduje wibracje
-
M50B20 - wibracje z tył i podpora wału
a jakby krzyżak był już uwalony to też może powodować takie wibracje? bo na pewno już mam do wymiany tłumnik drgań co jest przy skrzyni
-
M50B20 - wibracje z tył i podpora wału
nawet nie oglądają bo czasem ją słychać jak wolno jadę. ale jak te wibracje przez podporę to pasuje chyba się za to zabrać jakoś
-
M50B20 - wibracje z tył i podpora wału
Mam taki problem ostatnio. Przy ruszaniu na 1 biegu jak mocniej dodam gazu to mam mocne wibracje z tył jakby coś na dyfrze. Na 2 biegu podobnie do okolu 3 tys obr potem ustają. Potem czuć delikatne wibracje i to nie zawsze. Teraz w trasie usłyszałem jeszcze szum łożyska na podporze walu. I tu pytanie. Wibracje i ten szum są powiązane ze sobą?
-
kwk222 --> 520i Weteran
tam gdzie stałem niestety monitoringu nie było i z własnej kieszeni muszę naprawić szkodę :(
-
kwk222 --> 520i Weteran
mróz był delikatny 1-2 stopnia
-
kwk222 --> 520i Weteran
... z bajki, auto zostawiłem na parkingu.. http://img441.imageshack.us/img441/8124/img1849mx.jpg http://img62.imageshack.us/img62/3658/img1850qw.jpg
-
e34 wycieraczki i sterowanie szybami raz dzialaja raz nie
tak jak kolega wyżej pisze bezpiecznik tzw blaszka, znajdziesz go na prawym kielichu kolo aku w czarnej małej Skrzynce :wink:
-
wiązka radia - kabel remote control [BMW E34 525TDS]
zasilanie anteny wzmacniacza w oryginalnej wiązce ma kolor biały!
-
E34 24v 2.0 m50b20 Instalacja drugiej generacji.
ja też u siebie dołożyłem śrubkę na regulację bo ten cały krokowiec się całkiem zamykał
-
kwk222 --> 520i Weteran
http://img19.imageshack.us/img19/184/img1816it.jpg
-
E34 nie działa licznik
Żeby założyć licznik a CC (Check Control) to musiałbyś pół instalacji elektrycznej w aucie zmieniać.
-
E34 nie działa licznik
licznik możesz nawet mieć z diesla. ważne żeby kość pamięci potem przełożyć od danego silnika co masz teraz tzw licznika