Treść opublikowana przez Kruk
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
D3M ATF (Dexron III/Mercon) ? GM wskazał go jako właściwy ? A Mobil ATF 320 który mi wczoraj wlali ? Nie sprawdziłem jeszcze jak rusza na tym oleju z rana - dzisiaj była kumpla kolej jechać do pracy. Wczoraj wracając z wymiany nie zauważyłem różnicy w pracy skrzyni. Adaptacji tym razem nie skasowali a może trzeba by to zrobić ? Twój olej spełnia normę GM Dexron III G-34075 wiec nadaje sie do A5S390R
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Raczej są różnice. Facet o którym wspomniał brokat_ po dłuższej rozmowie przyznał się że kiedyś miał problem ze skrzynią w Fordzie. Wlał po naprawie olej jaki uważał za właściwy. Klient wrócił z reklamacją - bardzo podobna sprawa jak u mnie z tym że auto nie ruszało bez gazu na R. Mówił że miał poważnego gwoździa z tym, skrzynie rozebrał ponownie dla sprawdzenia ale wszystko było w porządku. Drążył temat i dowiedział się że skrzynię którą robił zalewa się wyłącznie ELT 7045E (dla tego oleju nie ma zamiennika, to specjalny płyn dla niektórych skrzyń GM). Nie chciało mu się wierzyć że olej ma takie znaczenie ale wlał odpowiedni i po problemie. Teraz stosuje wyłącznie oleje zalecane przez producenta skrzyni. Już jest zamiennik do ETL7045E. To Petro Canada.
-
[x5 -e53] Brak mocy ? Złe paliwo ?
Wskazuje to na kończącą się pompę paliwa te pod kierowcą.Sprawdź ciśnienie paliwka.Ew. czujnik wałka lub wału.
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Byłem u pompiarzy i mówią że nie reguluje się ciśnienia jak kiedyś ale że sama wymiana końcówki to nie wszystko ale wiadomo chcą zarobić to może i koloryzują... W inpie spotkałem się z czym w rodzaju kodowania wtrysków.
-
Problem z audio 730d
No nie wpadłem na to aby fotografować ale tuner jest prosty jak cep. Odkręcasz wszystkie śruby obudowy wydłubujesz płytę i u mnie było widać luźne luty ekrany z blachy do masy więc je przelutowałem i przy okazji co się dało w końcówce mocy.
-
2.0d 2001r Pęknięty wał korbowy.
Niestety taka jest prawda.Silnik z pękniętym wałem może pracować.
-
Problem z audio 730d
Właśnie to przerabiałem u siebie w BM24.Wyciągnąłem płytę główną z tunera i poprawiłem kilka lutów jak ręką odjął.
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Wypróbuj i daj znać.
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Może i tak ale jutro podjadę do firmy gdzie to robią i zapytam.
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Pewnie że końcówki maja wpływ na korekcję gdy są przypchane korekcja idzie na + gdy leja na -.Końcówki chcesz wymieniać sam?! Bo w kiedyś to trzeba było wyregulować ciśnienie wtrysku podkładkami.... i sprawdzić na przyrządzie.
-
BMW Road Map Europe Prof 09-1
Tak jak w wątku. Mam DVD Professional 2008-2 z mapą Polski. Zastanawiam się nad DVD professional 2009-1. Pozdrawiam tomek... To jest spora zmiana na +.
-
BMW Road Map Europe Prof 09-1
A o jaką wersję pytasz?
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Tu wszyscy wiedzą że ma być ETL7045E :8)
-
jaki czujnik ABS do e39 tył po 98?
Mój był Febi.Na pierwszy montaż to chyba Siemens.
-
[E38][E39] Montaż kamery cofania
I jak działa??
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Można sprawdzić datę produkcji sterowania np. Inpą i będziesz wiedział czy wymieniona czy też nie.
-
INPA
U mnie też mam dyskotekę :8)
-
Urwana linka od otwierania maski.. i co teraz...? Pomocy...
Wyciągnij nerkę z maski i się dostaniesz do środka.
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Dobierzesz w prawie każdym motoryzacyjnym.Jak poszło?
-
INPA
Powiedzcie Panowie czy można Inpą sprawdzić która świeca żarowa jest spalona?
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Jak już będziesz miał wyjęte to podjedź gdzieś do pompiarza niech sprawdzi ,to parę groszy a będziesz wiedział na czym stoisz.
-
jaki czujnik ABS do e39 tył po 98?
Kup oryginał.Ja też kiedyś naciąłem się na zamienniku , długo nie pochodził :evil:
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Wyglądają solidnie nawet chciałem kupić do tego sprzedawcy ale okazyjnie trafiłem na nowe po 600zł.
-
Zalalem ultimate diesel i kłopot
Zobacz tu [/url]http://allegro.pl/item540249758_nowy_wtryskiwacz_bmw_oryginal_diesel_np_3_0d.html Zapytaj sprzedającego ale chyba widać numer 110047
-
320d wlałem benzyne do diesla - co się stanie???
Panowie!!! Spokojne po co ta agresja??!! :mrgreen: Widzę że ten wątek zdominował forum... :?