Treść opublikowana przez Kruk
-
AV w e39(telewizor)
Można podłączyć bezpośrednio pod tuner TV.Poszukaj na forum jest opis.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Tylko aby nie "ułożyła" się do snu wiecznego...
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Hehe.. a już drugi automacik GM zajeżdżam i jedyne co przy nich robię to zmieniam olej.następny też będzie automat.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Oooo... właśnie numer na misie skrzyni to święta rzecz !!!
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Ale wiemy że nie działała jak przed wlaniem ESSO, czy się oleje zżarły nie napisałeś. Ciekawi mnie jak się pozbyłeś tej mieszanki, pisałeś że wymieniałeś jeszcze raz ale statycznie czy dynamicznie ? Oleje się nie zżarły a wymieniałem statycznie raz i po 500km drugi raz.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
W tym problem że nie chodzi prawidłowo, opieram się na doświadczeniu kolegi kruk203, który po wlaniu ESSO miał tak jak ja w tej chwili, czyli brak ciągu na wolnych obrotach.Pisa że zmienił na texaco i wszytko wróciło do normy. Dlatego też chcę wymusić na warsztacie zmianę oleju na D III. Ja miałem mieszankę po wymianie statycznej i nie wiem jak by się zachowywała na czystym LT71141.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Olej w 530d jest ten sam dla A5S369R jak i A5S390R Texaco ETL7045E.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Fabrycznie był wlewany ETL7045(minerał) a teraz jest ETL7045E(minerał) i to E spowodowało zmianę oleju.Jeśli będziesz wlewał coś z syntetyków to polecam Petro Canada. Jak tez nie jestem zwolennikiem ETL7045E ale wymieniam olej co 60tys. a ETL jest tani.... i jak dotąd brak problemów.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
8072B to jest syntetyk.Owszem są skrzynie A5S390R w benzynie przecież nie napisałem że nie ale przy benzynce stosowany jest właśnie syntetyk 8072B a tabelka na rynek amerykański której link tu podałeś tego dowodzi.A tak wogóle to 100 razy o tym było a link do tej tabelki chyba ze 150....
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Tylko, że oni mają A5S 390R a on jest zalewany Texaco ETL 8072B czyli BMW 83 22 0 024 359 zamienionym później na 83 22 0 403 249. Ja też mam A5S390R i numer ETL7045E np. kolega Bono też... Syntetyk TYLKO z benzyną
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Dzięki, ale żaden z tych linków nie przyda się aby na warsztacie wymusić wlanie prawidłowego oleju. To będzie walka z wiatrakami (czytaj "z zakutym łbem") Szkoda że na realoem nie ma tego A może zrób odwrotnie, niech Oni pokażą Ci skąd mają informacje że LT71141 jest ok. do Twojej skrzynki bo może tak jest :?:
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Na 100% masz numer wskazujący na ETL7045E a numer został zmieniony bo poprzednio był stosowany olej ETL7045 bez E. Zobacz tu:http://bmwfans.info/part-83220403248/
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Kolego mmw wszystkie 530d maja skrzynki zalane ETL7045E nie zależnie czy A5S360 czy tez 360R co wynika nawet z numeru na misie skrzyni. Syntetyk Texaco tylko z benzynowymi.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Kolego ale my mamy 3.0d :) a ten link z Texaco dot. benzynek :) Kolego!! Ten link dotyczy numeru oleju :wink: Tam widać co oznacza ten numer na misce skrzyni...
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
A tu masz olej jaki kryje się pod numerem na skrzynce http://www.bmwpartsweb.com/BMW-Parts/Automatic-Transmission-Lifetime-Fluid-Texaco-ETL-7045__83220403248-GENUINEBMW-ID-825A69.aspx A tu starszy i nowszy numer oleju:http://bmwfans.info/part-83220403248/
-
Kupie ramke 2din do e39
Widziałem kiedyś na Ebayu ale dość drogo.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Wg. tej tabeli:http://wuffer.net/MyFiles/ZFOilRef.pdf w skrzyniach ZF jest tylko LT71141 lub tylko Dexron III a nigdy zamiennie.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
7tys+VAT !!!Przecież to ta sama skrzynia co w E39 530d!!! To te fury staja tam pewnie bo właściciele nie maja kasy na zapłacenie za naprawę :mrgreen:
-
Nie da się normalnie jechać stówą
Znowu mnie na rzyganie bierze jak widzę auto w garażu. Czy w PL trzeba zawsze komuś przy.....olić aby było dobrze ? Zobaczę we wtorek co będzie. Powodzenia!!Nie daj się!!
-
Nie da się normalnie jechać stówą
Co się martwisz masz gwarancję.Może od razy zmienia Ci olej na ETL7045E albo Petro Canada :wink:
-
Prędkościomierz zawyża.
Pewnie ktoś naprawiał licznik(piksele) i źle ustawił wskazówki.Jeśli tak to trzeba rozebrać licznik i ustawić wskazówki ponownie.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Panowie nie nabijajcie się z kogoś kto ma inne zdanie niż Wy na temat zakupu używanej skrzyni.Nie ładnie. I tez nie jest do końca tak źle z zakupem takiej bo są firmy oferujące używki z gwarancją więc można sobie wybrać między naprawa a używką. Osobiście bym naprawiał ale nie nabijam się z tych którzy wolą używane :mad2:
-
Wymiana MK3 na MK4 czy ma sens
Napisz do kolegi ajlb On chyba da radę.
-
problem ze skrzynia biegów
Popatrz wyraźnie na link do Realoem który podałem wyżej, wyraźnie jest napisane olej ATF to i naklejka ATF.Naklejka MTF to i olej MTF.
-
problem ze skrzynia biegów
Przecież napisał że ma naklejkę z ATF więc po co mieszasz.