Treść opublikowana przez belgus
-
chcę kupić bmw seri 3
Witam Napewno 320 benzyniak spali mniej benzyny od diesla! pozdrawiam
-
jak wyciszyc tlumik?
Witam Jak juz wczesniej wspominalem,wymienilem kata na uniwersalnego i koncowy tlumik.I teraz slychac glodnego ruskiego soldata ,jak biega z pusta menazka z lyzka w srodku :P Potrzebuje podpowiedzi jaki tlumik srodkowy bedzie pasowal ,bo jak wiadomo oryginalne katy sa razem z tlumikiem a uniwersalne nie. Moze ktos zakladal tlumik srodkowy i podpowie od jakiego auta bedzie dobrze sie sprawowal.Oczywiscie jak najmnieszy gabarytowo. pozdrawiam
-
nagrzewnica
Trudno porownywac lalke z nagrzewnica chociaz jedna i druga sie grzeje :P Poza tym jak naprawiasz lalke ,to kolumna ci nie[przeszkadz i zawsze mozesz ja opuscic!! Problem jest do zalatwienia ,tylko trzeba po prostu chciec a mnie sie rzadko chce i daje do mechanika.Musiz zobaczyc ,czy to samam nagrzwnica ,czy moze zawor.Jak zawor ,to mozna nie wyjmowac nagrzewnicy ,ale i tak jest ciasno. pozdrawiam
-
Sonda lambda czy pompa paliwa? Co do wymiany?
Witam U mnie gasl jak byla dziura w dolocie/spora/Tez sie wpakowalem w ymiane czujnika ,przeplywki ,sondy :( A wystarczylo wymienic pompe paliwa i TPS i wszystko sie naprawilo :P pozdrawiam
-
nagrzewnica
Czesc Mechanik wymienial mi zawor elektromagnetyczny prz nagrzewnicy.Jest od groma roboty i trzeba miec zwinne palce,ale jest do zrobienia. Najlepiej polozyc kolume kierownicy . pozdrawim
-
Leje sie woda :(
Tylko belgus w twoim aucie elektrozawór i nagrzewnica powinnny być wewnątrz auta, masz dziurę w podłodze czy co. Czesc Nie wiem ,czy mam dziure,ale sielalo.Widocznie jest taka mozliwosc! pozdrawiam
-
[ E30 ] nierówne obroty i gaśnięcie na zimno...
Witam Bedzie :cool2: Gdyby mial zlapac jakies bledy,to juuz by zlapal. pozdrawiam
-
Leje sie woda :(
Witam Potwierdzam.Szukaj przy nagrzewnicy.U mnie tez sie lalo na skrzynie i okazalo sie ,ze szlag trafil elektrozawor przy nagrzewnicy. pozdrawiam
-
tarcze hamulcowe
Witam to i ja sie podlacze do tematu. Poniewaz wentylowane tarcze sa lepsze/podobno/,to chetnie bym sibie je zalozyl. Pytanko: Czy wystarczy zmienic zaciski na te do wentylowanych i czy nie ma z tym problemu?Po prostu czy zaciski mozna bez problemu przelozyc na miejsce tych od cienszych tarcz? No i ,czy to nie przesada,bo ja mam 316? pozdrawiam
-
Problem po wymianie przepływomierza
Witam Moze resecik kompa pomoze? pozdrawiam
-
[ E30 ] nierówne obroty i gaśnięcie na zimno...
Witam Jak rozbebeszysz krokowy ,to poszukaj drugiego :P Nie ma co go rozbierac Trzba podlaczyc na krotko do aku i zobaczyc ,czy sie otwiera Kiedys myslalem tak ja Ty i jest efekt w postaci 2 zapasow a jeden wyrzucilem ,bo chcialem zobaczyc co jest w srodku :P Lepszym rozwiazaniem jest pozyczenie na chwile od kolegi na podmianke. Napisz jak wypadla operacja/sekcja /i czy pacjent przezyl. pozdrawiam
-
Piszczy przy odpalaniu
Witam Jezeli sa takie same ,to pozostaje tylko wymienic lozyska w rozruszniku oraz tlejke bendiksu. Tak mi sie wydaje. Przyszlo mi cos na mysl :P A moze jest zbyt mocno dokrecony/chodzi mi o podkladki/Wiec sprobuj go lekko poluzowac,zeby sie cofnal a potem podloz podkladki. Moze bredze a moze nie :P pozdrawiam
-
[ 30 ] Co sądzicie o tym egzemplarzu??
Witam Cena z sufitu!!! Duzy przebieg,autoreklama sprzedajacego. Za taka kase mozesz miec lepszy. pozdrawiam
-
Charakterystyczny gwizd w 1,8 is!!!
Witam Jak silnik jest na pasku i jjest on za mocno naciagniety ,to gwizdze. Moze tak jest tez z lancuchem/ pozdrawiam
-
[ E30 ] nierówne obroty i gaśnięcie na zimno...
Czesc Komputer nie wie ile ma dac paliwa! Czyta raz z TPS a raz przeplywki. Sprawdz TPS i ustaw przepustnice na zamknieta/na jalowym/ Krokowe przeznie sie czysci jakims zajzajerem/do gaznikow,benzynka itp/ pozdrawiam
-
Wymieniam popychacze ale nie jestem mechanikiem.
Witam Jak nie jestes mechanikiem ,to ci odradzam. Roboty od cholery i ciut,ciut,Bez demontazu walka jest ciezko a ustawienie dokladnie rozrzadu nie jest takie latwe. Ja dalem do mechanika i zrobil mi to za 150 pln. pozdrawiam
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
pozdrawiamWitam Dzisiaj wymienilem szklanki i dzwigienki i przestal klepac. Walek jest troch wytarty,ale na niego przyjdzie czas pozniej. Dzwigienki byly w oplakanym stanie a popychacze i tak nie mozna sprawdzic. Jestem zadowolony :P
-
jak sprawdzic jaki to silnik
Witam To jak nazwac moj m 40 1,6? :P Na suszarke za maly,to moze golarka? pozdrawiam
-
Pomocy bo mechanicy sa bezradni !
Opilki to pryszcz,bo masz filtr i magnesik,ktory je zbiera :P
-
Pomocy bo mechanicy sa bezradni !
W m 40 walek nie ma lozyska. Chodzi w lozyskach slizgowych smarowanych pod cisnieniem. Moze byc jeszcze uszczelniacz walka. Generalnie bez ogladania trudno bedzie stwierdzic. To ze rozrzad nowy ,to o niczym nie swiadczy i rolka moze sie zaciela. Ja bym na Twoim miejscu nie uruchamial tego silnika bez wyraznej potrzeby,bo cos mi sie wydakje,ze zaraz szlag trafi pasek :( pozdrawiam
-
Pomocy bo mechanicy sa bezradni !
Witam To moze byc w rozrzadzie a dokladniej rolka. Trzeba to rozebrac i sprawdzic.Czy ci mechanicy zagladali ? pozdrawiam
-
Automatyczna skrzynia biegów.
Witam Wymien olej.Filtr sie czysci/metalowa siatka/. To,ze szarpnie na 4 ,to nic takiego. do skrzyni powinno wejsc 3 l. oleju,lub troche wiecej.,jezeli byl dobry stan. Ma kolor brazowy ,bo przwdopodobnie bylo cos z chlodzeniem skrzynki,tzn.mogl miec problem z chlodnica,ale sie nie ma co przejmowac/ja tez tak mialem.Sprawdz weze chlodzenia skrzynki/wychodza z chlodnicy/. skorzystaj z opcji :search: Duzo jest na temat automatow. Jak bedziesz mial pwat[pliwosci to daj na priv. pozdrawiam
-
Wyje, Stuka, buczy, drga.... Most? :(
Witam Jak wyje przy skrecie ,to moga byc lozyska.Co do pukania,to nie napisales skad dochodza.Moga byc wyrobione poduszki amortyzatorow tylnych. pozdrawiam
-
Automatyczna skrzynia biegów.
Czesc Dexron II!!Mam taka sama skrzynie.H oznacza sposob mocowania. pozdrawiam
-
[e30] sprzeglo hudrauliczne
Witam Zbiorniczek jest ten sam,ale wyjscie z niego jest zslepione. Trzeba udroznic i gotowe.Wychodzi z boku zbiorniczka. pozdrawiam