Skocz do zawartości

Jac3kBMW

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jac3kBMW

  1. @słonik40 To oczywiście Twoje zdanie i dobrze ;-). Tak na szybko. Najnowszy wypust Audi S6, masa własna 2400 bez ekstrasow, (TMS Nie całe 2100), przyspieszenie sporo gorsze, software 100 lat za Tesla, bateria taka sama, zasięg niższy w S6. TMS to przynajmniej sprawdzona i przetestowana architektura która spokojnie przejedzie setki tys km zbudowana na ponad 10 letnim doświadczeniu. W moim przypadku TMS jest sporo lepszym i bardziej dopracowanym samochodem niż w momencie jak go kupowałem poprzez ciągłe udoskonalanie oprogramowania.
  2. @BMFun To nie chodzi o celowe działanie i nagabywanie kogoś. Ludzie wiedzą że mam Tesle i tak jak wczoraj zadzwonią i poproszą o linka referencyjnego. Przy okazji dostaną zniżkę i ja też zarobię i to całkiem nie mało jak za wysłanie linka 😉 To już są takie dodatkowe korzyści użytkowania Tesli. @słonik40 Wybierz odpowiednią wersję i5 lub A6 etron, dołóż wyposażenia żeby mniej więcej zrównać się z TMS i zobacz różnice. Dalej jak zobaczysz moje statystyki to wyciągniesz takie same wnioski, po co mi 800v i co to zmienia przy moim wykorzystaniu samochodu? Dla mnie wniosek jest taki, że praktycznie patrząc na osiągi, zasięg i do tego dokładając najlepszy software na rynku, nie mam na co zamienić TMS.
  3. Jak dla mnie wielkość TMS jest ok i nie zauważam żeby był za duży. Ogólnie większość miesięcy wygląda tak. Praktycznie nie zauważyłbym 800V, może jedynie gdzieś tam w trasie ładowałbym się 5 minut szybciej. Te wyliczenia kosztów są uśrednione, przy V8 w banzynie byłoby to x2.
  4. @BMFun Ogólnie Superchargery i pod pojęciem inne dosłownie kilka Greenway i Ionity plus hotele czyli ładowanie w trasach. Czyli 63% zużycia podziel na 20 i wyjdzie około 20tys z domu czyli miasto plus lokalne wyjazdy z powrotem domu i podłączeniem do ładowania. Za prąd w trasach płaciłem tylko w tych 15%.
  5. Nigdy nie miałem takiej sytuacji. Masa TMS to nie całe 2100. Przy konkurencji to waga piórkowa. Wymyślasz nie stworzone rzeczy. Jak porównuje TMS do nowych wypustów czyli I5 oraz A6 etron to praktycznie tylko różnią sie lepszą konfiguracją wyposażenia, reszta parametrów bez porównania na korzyść TMS. TMS jeśli chodzi o bryle to jak dla mnie w ostatnich czasach jeden z najciekawiej narysowanych samochodow który sie nie starzeje i długo sie nie zestarzeje. Samochód zawsze będzie kojarzony z pierwszym cywilnym elektrykiem produkowanym na masową skalę.
  6. Ja nie mam jako takich korków w mieście. Często jeżdżę trasy po aglomeracji śląskiej 50 km i z powrotem oraz do Krakowa 120 i z powrotem. Zrobiłem wyżej screena ze statystyk ładowania.
  7. @BMFun Ostatni rok wygląda tak. Praktycznie ładowanie nie stanowiło najmniejszego problemu.
  8. @słonik40 To jest Twoje zdanie i masz do tego prawo. Ja jako uzytkownik mam kompletnie inne. Testuje rozne samochody i zawsze wracam z radością do TMS 😄 Co do SC to jeździłem głównie na południe i zachód, nie mogę potwierdzić Twojego zdania tym bardziej że nigdy się nie korzystałeś z SC 😂 i powtarzasz bzdury. Jeździłeś dłużej TMS ?
  9. @BMFun Ale ja właśnie testowałem ostatnio różne samochody i nic nie daje mi takiej frajdy z jazdy jak TMS. Żadnego spalinowego V8 niestety nie mogę porównać jeśli chodzi o przyjemność z jazdy i komfort użytkowania. Chodziły mi takie myśli po głowie ale po przejechaniu się czar pryska. Nie będę tak jak tu pisze słoniki zastanawiał się nad spalinowym gdzie może 2 razy w roku sprawdziłby się bardziej niż TMS i to jeszcze z podkreśleniem może. W 95% przypadków TMS sprawdzi się lepiej i da więcej frajdy z jazdy. Podczas wyjazdów wakacyjnych ładowałem się głównie na SC, samochód ma obecnie przejechane 32 tys z czego 7500 ładowane na SC i może 1000km na innych ładowarkach. To pokazuje proporcje ile tak naprawdę ładuje się w domu a ile w trasie z czego nie doświadczyłem najmniejszych problemów z ładowaniem.
  10. @BMFun. Teraz to już chyba tylko coś dla funu ale nie na daily. Dla mnie TMS to typowe daily. Myślę że do końca 2025 praktycznie całą Polskę wzdłuż i wszerz przejdzie się tylko po Superchargerach. Nie bedzie wtedy sensu sprzedaży takiego samochodu tym bardziej ze w moim przypadku utrata wartości jest znikoma.
  11. Jak to, kilka stówek więcej w kieszeni i tirowki mniej podtrute 😜 Dzisiaj kolega dzwoni żeby mu linka podesłać bo chce Tesle zamówić i znowu 3k na konto które to będzie ciężko wyjeździć 😜. Chyba raczej nie sprzedam TMS bo ciężko znaleźć inny samochód którym jeździ się za darmo 😉
  12. I tego właśnie nie rozumie, dlaczego UE chce dopłacać do zakupu samochodów produkowanych w Chinach. Jak już dopłacają to do produkcji stricte UE. Jakiś chory pomysł. Dalej nie chcą się obudzić i pakują kasę w chińskiego smoka który ich zjada.
  13. @BMFun Ja ogólnie mam wątpliwości ze względu na obecną sytuację geopolityczną na trzymanie środków w jakichkolwiek akcjach. Jak coś się wydarzy to walnie wszystko mocno i to bez względu na rodzaj akcji. Czasami mam myśli, żeby wyjść z wszystkiego i zamienić akcje na cash. Przeważnie takie uderzenia przychodziły z zaskoczenia a nie jak się o nich mówiło. Dużo osób coś tam mówi i liczą na to, że być może trafią. Wspomniany przez Ciebie ETF zachował się bardzo fajnie plus jeszcze do tego trzeba dodać malutki procent dywidendy.
  14. @BMFun Właśnie nie. Gdyby każdy myślał tak samo i tak samo podejmował decyzję to ten świat byłby nudny i dziwny. Nikogo nie przekonuje ale nie zamierzam sprzedawać. Pewnie znasz strategię DCA, obecnie lecimy w górę z akcjami. Żeby dokupić to według mnie kurs musi się ustabilizować albo wyżej albo niżej. To jest moje rozumowanie. Z tym, że ja piszę i obstawiam a Wy tylko piszecie o spadkach ale boicie się obstawić 😉 ponieważ nie wierzycie do końca w to co mówicie. Dla mnie środki, które mam w Tesli są przeznaczone na spekulację ze 100% zrozumieniem ryzyka, które się z tym wiąże. Gdybym chciał zachować tylko oszczędzony kapitał to kupiłbym 2 uncje złota. Jak kurs spadnie do 180 to będę miał oszczędzone środki z paliwa bez odsetek czyli tak jakbym w skarpecie trzymał. Nie uważam. Byłaby to znacznie bezpieczniejsza ale tym samym mniej zyskowna inwestycja. Nie mówię że takich nie mam 😉
  15. @słonik40 Moje inwestycje w Tesle do taki Hedge na utratę wartości i to tylko kwota, która byłaby przepalona na paliwo. Szczęśliwie uzbierało się ponad 25k USD z zyskiem w okolicach 80% Jak dla mnie spadek z powrotem do 180 USD kompletnie mnie nie rusza. Obecnie perspektywy są bycze na najbliższe 4 lata ;-).
  16. Gdzie tak napisałem. Przeczytaj ze zrozumieniem hehehe. Ja mam prawie 80% na plusie 😉
  17. @BMFun Pewnie widziałeś jak głębokie było to pikowanie. Najgorsze jest to że nie ma kiedy dokupić 😂😂😂 https://elektrowoz.pl/transport/saic-motor-i-geely-chca-licencjonowac-fsd-tesli-ploteczki-to-dzieki-fsd-i-administracji-trumpa-tesla-stanie-sie-gigantem-motoryzacji/
  18. Słonik, masz fajne Cayenne GTS lub ewentualnie S lub ostatni dzwonek na X5 M60i . Gdzieś czytałem że nowy X5 ma być w hybrydzie plugin czego ja bym jednak nie chciał.
  19. Warto posłuchać jak BMW wypuściło najnowszą hybrydę M5 z przestarzałym systemem ładowania. Fajna recenzja tego samochodu i widać że nie sponsorowana.
  20. @BMFun Ja mam baterię netto 95 i zostało mi co widac na zdjeciu 30kwh przy zużyciu 176 czyli przejechałbym do odcięcia jeszcze 170km . Z tym że ja jechałem z 4 osobową rodziną a nie robiłem testu. Akurat taka wyszła średnia.
  21. @BMFun, @słonik40 Będziecie mogli jeszcze tanio kupić. Może pociąg Wam nie odjechał jeszcze.
  22. @BMFun Tak zgadza się. Jechałem do Berlina a dojazd do Autostrady to 5km. Licznik byl wyzerowany pod domem i ten czas też jest wliczony. Pokazałem bardzo dobre zużycie, które TMS często robi, dlatego pisałem że robiąc kilka tras po około 390 km ze Śląska do Poznania zostaje mi 10-15% baterii. Tak, średnia jest taka bo wiesz, że czasami za ciężarówkami zwalniasz do 80 itp.
  23. @słonik40 Nie będę się z Tobą kopał. Kiedyś akurat zrobiłem zdjęcie gdzie masz kilometry czas przejazdu i zużycie. Tu akurat jechałem cały czas autostradą do Berlina. Zobacz sobie jakie LR robi zasięgi. Jeszcze miałem spokojnie na ponad 100km zasięgu przy prędkości autostradowej. Ja pisałem 120-140. Pokaz mi bardziej efektywny samochód elektryczny na rynku ?
  24. Taycan to wspaniały samochód jest bez wątpienia, mi w tym filmie Grzyba nie pasowało to, że dostał samochód na tydzień, zasponsorowali mu event na torze i zachwytów nie było końca. Tak to się niestety dzieje. Jak powie coś nie po linii producenta to go przez najbliższy rok nie wpuszczą do parku prasowego. Tym się rządzi niestety ten świat. Co do zasięgu to ja ostatnio jeździłem kilka razy z domu do Przeźmierowa gdzie mam prawie 390km tylko na A4 i S5 i z prędkościami 140-120 dojeżdżałem z poziomem 10-15%.
  25. Zobaczcie co dzieje się z tzw. Youtuberami jak producent zaprosi ich na organizowany przez siebie event i jeszcze im coś tam obieca. Poprostu zachwytu nie ma końca. Nawet przy ładowaniu podstawił mikrofon pod zderzak starej 10 letniej ładującej się Tesli z komentarzem, że przy ładowaniu wentylator głośniej pracuje niż w Taycanie 😉 Ogólnie takie są wszystkie testy na Youtube. Nie można zganić producenta, który sponsoruje wyjazdy i inne różne eventy.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.