Treść opublikowana przez Wielebny
-
[e36]Zmiana oleju z 15w40 na 10 w 40 , czy można ?
10W40 może być również mineralny (np amerykanie takie oleje robią- http://www.amerykany.pl). Jak dla mnie z mineralnego 15W40 przejście na półsyntetyk 10W40 nie powinno stanowić żadnego problemu. Ja jeszcze polecam półsyntetyk MOTUL 6100 Synergie bo posiada aż 74% oleju syntetycznego lub Valvoline 10W40 maxlife który posiada dodatkowe związki konserwujące uszczelki silnika itd. Zawsze jest jeszcze pełen syntetyk 10W30 np Castrol. Ja w aucie marki Daewoo Lanos przeszedłem z minerala lotosu na półsyntetyk castrola i silnik nie przepala oleju a nawet pracuje lepiej (ciszej i żwawiej). Poza tym jak byś wymienił pierścienie w silniku i panewki to możesz wtedy bez problemu zalać pełen syntetyk np 5Wx czy 0Wx . Teraz taki zabieg nie jest aż tak bardzo kosztowny a w silniku polepszy się kompresja.
-
rano ciezko zapala? M52tu dodaje filmy z rozuchu
Ja mam tak samo w 2 autach. Jedno z gazem a drugie nie. Tankuje na Neste a teraz chce użyć preparatu do czyszczenia układu paliwowego Shell o zatankować paliwo Shell lub Statoil i zobaczyć jak to będzie się zachowywać.
-
rano ciezko zapala? M52tu dodaje filmy z rozuchu
A może masz paliwo zleżałe w baku lub już zaciąga syf z dna baku co raczej jest normalne jak się posiada LPG.
-
Zmiana oleju / dodatki do czyszczenia silnika = wyciek(i)
Ja też z tych preparatów korzystam i sobie chwale + dobre paliwo i auto jeździ lepiej i mniej pali. Ja na twoim miejscu bym powymieniał wszystkie uszczelki jakie potrzeba aby mieć problem z głowy i nie martwić się ,że ci coś może paść do końca np w trasie w upalny dzień.
-
Skora w buni ,jak ja czyscic?
To ja jeszcze polecam ci to :) http://sklep.lederzentrum.pl/
-
automat nie wrzuca wyzszych biegów
A kiedy ostatnim razem sprawdzałeś i wymieniałeś olej w ASB?
-
e39 demontaż lusterka zewnętrznego
Daj znać jak ci to poszło bo ja mam to samo do wymiany. PS . ile dałeś za wkład fotochrom ? (niebieski czy brązowy)
-
[E39] Sedan i wielkość piasty do felgi
Czy we wszystkich e39 felgi powinny być z otworem na piastę 74,1mm ?? Pytam się po na allegro można kupić używane felgi ale ludzie wiedza ,że zostały wymontowane z e39 a nie na jaką są piastę.
-
[E39] jaka jest piasta
Muszę zakupić aluski na oponki zimowe do swojego E39 sedan. Czy do tych modeli felgi muszą być na piastę 74 czy inne?
-
małe pytanie o pompe wody
To wszystko zależy jaka założył ową pompę wody. Bo mógł założyć chińską lub niemiecką.
-
Uzywał ktos olej LOTOS ATF IId/DEXRON II
Wiem ,że marketing dźwignią handlu ale to dlaczego Seicento nie są droższe skoro to tez samochody i można zainwestować w marketing? Mają być tanie jak ten olej Lotos'u.
-
Klapa bagażnika
Z tego co mi wiadomo jeżeli chodzi o klapy które już są zardzewiałe to naprawa nie pomoże bo rdza powróci. I taka klapę trzeba wymienić na nową.
-
zamulony jak dodaje gazu czy to sondy
Jak dla mnie to powinieneś jechać na komputer gdzies albo do dobrego mechaniora.
-
zamulony jak dodaje gazu czy to sondy
Może łapać dużo lewego powietrza lub filtr powietrza zapchany lub filtr paliwa, świece liche, zapchane katy jeszcze a przy sondach uwalonych to spalanie drastycznie rośnie.
-
Stukaja mi zawory pytanie?
Jak masz ok 20 litrów paliwa w baku to dolej jakiś 2 litry denaturatu . Jeśli się poprawi to oznacza ze paliwo które tankuje nadaje się do niczego i należy je czymś uszlachetniać aby zwiększyć jego czystość i liczbę oktanową. Ps. miedzy innymi służy do tego etanol skażony (denaturat) czy też STP dodatki lub Liquimolly.
-
Kujawsko-pomorskie
A ja do spraw elektrycznych polecam Bendiks Bydgoszcz ul Toruńska. Naprawili mi nawet wskaźnik poziomu paliwa i naprawiają chyba wszytko co można podłączyć do prądu w samochodzie (nawet naprawa pixeli na wyświetlaczu).
-
Uzywał ktos olej LOTOS ATF IId/DEXRON II
A tani olej zawsze będzie tani bo nie da się dobrego oleju wyprodukować z tanich komponentów.
-
E39 540 Kontrolka paliwo w pozycji 0
Wczoraj odebrałem auto od elektryka i obyło sie bez wymiany jakichkolwiek części. Sprawdzenie całej instalacji od wskaźnika paliwa , poprawienie lutów oraz sprawdzenie dlaczego nie otwiera się z przycisku klapa kufra kosztowało 186zł w Bydgoszczy w firmie Bendiks .
-
Stukaja mi zawory pytanie?
Złe spalanie mieszanki może doprowadzić do uszkodzenia zaworów i katalizatorów.
-
[39] 540i wymiana płynów i filtrów
W rozsądnej cenie to jak dobrze się zakręcisz to na allegro. Najlepiej to kupić wszytko u jednego dostawcy.
-
E39 540 Kontrolka paliwo w pozycji 0
jak zmniejsza się podczas jazdy i skrętów to może być czujnik walnięty. Ale tego na 100% nie wiem. Nowy kosztuje od 160 PLN. Ja jutro oddaje do elektryka i zobaczymy ile zapłacę ale już się boje :cry2:
-
E39 540 Kontrolka paliwo w pozycji 0
Elektryk albo sprawdź czujniki i kable pod kanapą.
-
Przyciski klimatronika
W aso Bydgoszcz to mają tylko komplet za 305 zł same przyciski a jak potrzebuje jedynie 4 od temperatur :?
-
Przyciski klimatronika
Podobno gdzieś można na sztuki kupić przyciski klimatronika. Wie ktoś może gdzie ?
-
Spryskiwacze reflektorów
Tak naprawdę to ja teraz nie wiem który mam bo na górze widać jedynie wlew do płynu a reszty jak by nie widać i nie wiem co muszę dokupić do instalacji :?