Treść opublikowana przez Breras
-
Metaliczny dźwięk z wydechu..
wpadło Ci coś do tłumika i tyle
-
Pomoc w znaleznieu usterki
Tam nie ma "jakiś klipsów". Są to specjalne plastikowe uchwyty, ktorych u Ciebie nie ma.
-
Wtryski e61
Mozesz je oddać ewentualnie do regeneracji.
-
Pomoc w znaleznieu usterki
Te przewody powinny być zabezpieczone takimi plastikowymi klipsami/uchwytami pomiędzy sobą.
-
3.0d xdrive drżenie budy/wibracje od 100-150km/h
Wychodzi na to że pół auta trzeba wymienić :lol: :shock: Pół? No nie... ale jak zostaną zaniedbane kwestie "wibracjowe" to fakt, aby to znaleźć należy dużo się napracować.
-
3.0d xdrive drżenie budy/wibracje od 100-150km/h
Miałem podobny przypadek ale w E65. Na te wibracje nakłada się kilka czynników. U siebie wymieniłem: - tłumik drgań - przeguby na wale + wyważenie wału - krzyżaki na wale - konwerter skrzyni - kolektor wydechowy - wtryskiwacze - plastikową rurę, która idzie od filtra powietrza wzdłuż silnika i wszystko to, co mogło mieć wpływ na ów wibracje. Dodam, iż felgi były proste, opony klasy premium oczywiście wyważone. Nie ma jednej, stałej przyczyny tych wibracji, główną przyczyną wg. mnie to tłumik drgań, przepływ powietrza i przeguby na wale. W chwili obecnej nie mam żadnych wibracji ale długo z tym walczyłem i z moimi mechanikami stwierdziliśmy to, co napisałem wyżej: "na te drgania składa się kilka czynników". Na pewno dajcie sobie spokój z felgami, oponami, półosiami, tarczami itd. Wiem to z doświadczenia.
-
Kolor nadwozia - kwestia gustu
Jedyny słuszny kolor auta to czarny!
-
Pacjent 735i 99r getriebenotprogramm bardzo dziwny problem
PUNKT nr 1! Podepnij samochód pod kompa! Bez tego nie ruszysz do przodu i nie jeździj z E38 do ludzi, którzy są specami od wszystkich marek. Sprawdź przede wszystkim przepływomierz i na pewno wymień akumulator. Miałem podobny przypadek ze skrzynią biegów, szarpanie, skoki. Zrobiłem eksperyment i pojezdziłem po znajomych, ktorzy mają warsztaty. Kazdy mowił, że to skrzynia, sterownik skrzyni itd. Koszty oczywiście od 5 tys w górę. I co się okazało, pojechałem tam gdzie zawsze jeżdże z BMW. Podpięcie pod kompa. Wyrok: zła praca przepływomierza. Wymieniłem przepływkę i.... skrzynia przestała szarpać, silnik zaczął jakby mruczeć, w ogóle wóz zaczął lepiej jechać, poprawiła się kultura pracy, nawet zaryzykuję, że zaczał mniej palić. Zanim zaczniesz czepiać się skrzyni, oleju w skrzyni to sprawdz całą resztę, ktora na pewno bedzie mniej kosztowna. ALE! Podpięcie się pod komputer i diagnoza to podstawa!
-
Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę
:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: BRAWO!! :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:
-
Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę
Nie mogę normalnie tego czytać! Ktoż WAM nagadał, że elektronika w BMW to słaba strona tego auta?
-
Nowe opony
Mógłbyś rozwinąć? To dział o oponach a nie o sanitariatach... Owszem, że mógłbym. Najpierw wybieracie opony klasy średniej a potem płacz i pojawianie się postów, że "coś huczy".... albo "telepie"... albo "trzęsie autem, kierownicą" itd. ewentualnie pojawia się zdziwienie, że pojawiają się dziwne komunikaty na kokpicie. Polecam wybierać opony klasy premium.
-
Regulacja swiatel drogowych
czy nie mozesz podjechac na stacje obsługi tym autem ?
-
Nowe opony
że się wtrącę... dlaczego WY wybieracie kible zamiast opon ? ? ? :shock:
-
Blad korelacja walka rozrzadu z walem korbowym
skad jestes ?
-
Blad korelacja walka rozrzadu z walem korbowym
E65 jest autem, w którym wszystko ma pracować idealnie i które nie wybacza żadnych błędów dlatego ludzie boją się tych aut lub opowiadają jak to seria 7 tego okresu jest autem nieudanym co nie jest prawdą. Np. przy nieodpowiedniej pracy skrzyni biegów ludzie szukają przyczyn w samej skrzyni a są aspekty zupełnie gdzie indziej, które mają wpływ na pracę skrzyni. Wierz mi, coś źle zrobiono podczas tej operacji. Potrzebujesz mechanika, ktory ogarnia tylko BMW a nie takiego, ktory robi fordy ople skody no i przy okazji podłubie przy BMW.
-
Blad korelacja walka rozrzadu z walem korbowym
Nasuwa się jedna jedyna opinia: Panowie mechanicy sp.... lili robotę. :(
-
Problem z gazem w BMW
Co to może być? Pewnie nic. Podjedź do kogoś normalnego a ówczesny warsztat gazowniczy olej.
-
Wymiana tylnych tarcz i klocków hamulcowych.
Nie ma czegoś takiego jak "tryb serwisowy" przy wymianie hamulców w tym aucie. Śmiało działaj.
-
Przestrzegam przed firmą Hankook
Opona nie pękła sama z siebie, jakaś przyczyna musiała tego być. Nie wygląda to na strzał samoistny. Uzytkuję osobiście Hankook i*cept evo w320 na 20 calowej feldze i mogę smialo polecić ów oponę jako zimówkę! Nie bierzesz pod uwagę ingerencji osoby trzeciej?
-
Chip M50d warto ?
:duh: Panie... weź Pan nie pisz tych bzdur ! Dobrze zrobiony program będzie bezpieczny dla silnika jak i skrzyni biegów.
-
Kupiłem E65 730 d
1. Zapłaciłeś 15k za E65 ? :shock: 2. Strasznie wytarta kierownica świadczy o przebiegu grubo powyżej 700k km. Jest to klasa premium, kierownica również jest premium i nie wyciera się ona łatwo. 3. Lepiej załóż taką jaką masz mieć. 4. To, że nie działa PDC może mieć mnóstwo przyczyn, od najprostszej (uszkodzenie któregoś czujnika) po moduł czy wiązkę. 5. Pękniętą szybę możesz kupić gdziekolwiek. Nie musi być ASO. 6. BMW E65 jest autem, które nie wybacza błędów, druciarstwa czy dłubania przy nim w garażu. 7. Podłączenie pod komp to podstawa! Bez tego nawet nie zaczynaj diagnostyki. Wybacz ale po tym co piszesz wątpię by wóz był sprawy w 100%. Oczywiście ludzie stąd będą służyli pomocą ale potrzebne są konkretne opisy problemów.
-
ROZKODOWANIE BŁĘDÓW E65 3.0D 218KM
Falujące obroty to konwerter skrzyni biegów na 100% !! :cool2:
-
Usuwanie klapek kolektora ssącego (koszt?)
Usunąłem klapki z silnika N57N 3.0d 218KM. Brak wycieków, nie odczuwam jakiegoś dziwnego spadku mocy z dołu jak to niektórzy piszą. Brak błędów. Nie kopci, nie dymi, nie bierze oleju. Ogólnie: wszytko si. !! !! !! !!
-
Usuwanie klapek kolektora ssącego (koszt?)
Klapki kupisz na allegro. Musisz tylko sprawdzić czy rozmiar będzie się zgadzał. Jeśli chodzi o koszt, co warsztat to inna cena ale jak już zdejmą Ci kolektor to może się okazać, że pasowałoby coś innego zrobić. Różnie to bywa. Tak czy owak samo zaślepienie kolektora nie przekroczy dwóch zer.
-
najmniejsze felgi
Tak z czystej ciekawości, czemu to miałoby służyc ?