Skocz do zawartości

papik

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez papik

  1. Pitolenie, pitoleniem ale mialem racje :P
  2. Blokowanie kola daje: - brak kalibracji xDrive - uszkodzony czujnik ABS w danym kole lub ogolniej: brak komunikacji z tym czujnikiem (bo czujnik moze byc sprawny ale wiazka uszkodzona badz brud/rdza dookola). Proponuje podlaczyc w pierwszej kolejnosci komputer (najlepiej od BMW) i zrobic adaptacje xdrive.
  3. 4x4 to zwykle czujnik kata skretu w kierownicy. Bez dokladnej diagnozy kompem - mozna wrozyc z fusow. Czujnik do wymiany, koszt czujnika okolo 1600zl (o ile pamietam) a na alledrogo mozna za jakies 270zl juz kupic. Niestety demontaz i montaz sa dosc upierdliwe, wiec kwota wymiany to 400zl (w tym adaptacja).
  4. Podjedz do mnie. Ostatnio podobny przypadek i rozwiazaniem problemu okazal sie tylny czujnik ABS - wymiana i po krzyku :) W Twoim przypadku (po wymianie zebatki) zrobilbym jeszcze adaptacje skrzynki (robiles ?). Nastepnie przedzwonilbym wiazke, bo jest duze prawdopodobienstwo,ze gdzie masa ucieka.
  5. papik odpowiedział(a) na 1Tomasz temat w X5 (E53)
    zalezy gdzie sie poci. Moze to byc maly orinng na walku zaraz za podkladka i zygierem. W ASO kupisz tylko kpl. 10.szt :) Olej mozesz zalac jaki tylko chcesz - nikt Ci nie zabroni, to Twoje auto. Natomiast olej do xDrive ma specyficzne wlasciwosci w niskich i wysokich temperaturach pracy - dlatego producent wybral taki a nie inny olej. Jesli masz BMW i nie stac Cie na olej za 170zl - sprzedaj BMW i kup opla albo fiacika. :P
  6. Szkoda,ze nie ruszyles lozysk, za chwile mozesz miec to samo ;P
  7. Podjedz na diagnostyke, zobaczymy co sie dzieje :)
  8. Zgodnie z linkiem, ktory podales jest to "utrata pozycji neutralnej skrzni biegow/ blad kalibracji" czyli do ogarniecia z komputera ;) Jakby co to zapraszam w Warszawie.
  9. Ja swoja turbinke podnioslem o +30% na zimnej stronie - zniknela turbo dziura i przybylo 30Nm Do tego co bylo. Spytaj u scrollow czy mozliwe jest zwiekszenie mocy turbiny :) Wszystko zalezy od modelu turbo.
  10. Ad 1. Niestety robilismy auta gdzie Klienci regenerowali turbiny i na 6 przypadkow 5 wrocilo z reklamacja (turbiny sie rozpadly, badz geometria poleciala). Ad 2. na chwile obecna na 11. przypadkow wymiany (w tym moja + upgrade o 30%) wszystko dziala i jezdzi bez najmniejszych problemow.
  11. Tu nie ma co tesknic za benzyna, tylko robic cos porzadnie a nie chalupniczo. Jak wtryski nie domaga to nalezy oddac wszystkie do sprawdzenia a nie tylko te wadliwe. Bo jak widac na zalaczonym obrazku 2x ta sama robota ;)
  12. 4 sruby pod zaslepkami okraglymi, zdejmujesz spoiler i po temacie.. Jednak nie trzeba demontowac oslon w klapie ;) Juz z tym walczylem.. WG mnie warto kupic oryginal (bialy) w ASO ewentualnie uzywke z alledrogo. Te biale swiatla "sa po poprawkach" i sie podobno nie psuja tak jak te czerwone. (Info z ASO i wlasnych obserwacji).
  13. Prędkość możeszrregulować z kierownicy + i - od tempomatu :)
  14. I przydaje sie przy sliskich zjazdach, np w gorach :)
  15. Rodzinne fiaty 126p (jakies 11 sztuk od `76r) potem juz mialem prawo jazdy, wiec dosiadalem: Trabant o sorry, ford cartoon, potem jego nastepca z silnikiem VW, potem Łada 2107, Rover 214si, Opel Astra x3 modele, potem jakas Toyota . Nastepnie wlasne Fiat CC 700, BMW E46 Compact 320td (dlubniety do 180KM) i X3 3.0d (dlubniety do 286KM i 580Nm). W miedzyczasie ujezdzanie roznej klasy aut znajomych (glownie po imprezach, bo jako jedyny nie pilem ;). X3 mam juz 5 lat i nie zawiodlem sie na nim ani razu, nastepne tez bedzie SUV ale to za jakies 200.000 km ;)
  16. Dobrze,ze mnie uspokoiles, bo myslalem,ze jakosc paliwa ma znaczenie :P
  17. W schowku po stronie pasażera, gdzie inne bezpieczniki?
  18. Skoro tarcze sa na 100% sprawne - ja bym przed montazem tarcz i kol dokladnie oczyscil wszelkie przylegajace do siebie powierzchnie. Nastepnie sprawdzilbym tuleje wahaczy. Istnieje przekonanie,ze niektorych tulei sie nie wymienia - bo sie nie zuzywaja. :) U mnie padly tuleje wahaczy i takze walilo w kierownice podczas hamowania, pomimo,ze tuleje "wygladaly" na dobre ale byly dziwnie miekkie. Po wymianie tulei - cisza a nowe tuleje sa zdecydowanie twardsze :)
  19. Jesli to realne 100 tys. to masz jeszcze od 40-80tys spokoju zanim sie skrzynka zacznie odzywac. Sprawdzenie,czy jest dobra ogranicza sie jedynie do nasluchiwania i obserwacji auta podczas przyspieszania: od 80-120km na 4tym biegu (lub 3.) powinno auto "ciagnac plynnie" bez podszarpywania. Warto takie proby robic zarowno na zimnym jak i cieplym silniku. Jesli wystapia jakiekolwiek szarpniecia - moga (ale nie musza) oznaczac uszkodzony xDrive. Dodatkowo na 1. podczas krecenia kol na maxa w lewo (lub w prawo) i dodawaniu i odejmowaniu gazu mozna uslyszec stukniecie (oczywiscie przy uszkodzonym xDrive). Uzywane reduktory na allegro kupisz juz od 2500zl, naprawisz od 1500-5500zl (zalezy jakie beda uszkodzenia). Dodatkowo polecam update oprogramowania VTG ;)
  20. No tak ale auto unieruchomione na min. 3 dni ;)
  21. Na moj gust: 1. lancuch reduktora wyciagniety 2. za chwile padna lozyska igielkowe 3. w slad za nimi padna bieznbie po ktorych sie tocza 4. wyrobione sa takze lozyska glowne skrzynki... Werdykt: regeneracja reduktora koszt od 1500zl w gore (zalezy jak dlugo bedziesz na tym jezdzil)... Pewnie zadajecie sobie pytanie, dlaczego na zimnym tych szarpan nie ma. Odpowiedz jest prosta: na zimnym olej jest gesty w reduktorze i jego lepkosc takze jest inna :)
  22. Nowy sterownik do X3 firmy BERU to koszt max 270zl. :) Regeneracja + przesylka w obie strony zapewne wyjdzie podobnie. Osobiscie wybralem nowy sterownik.
  23. Jesli jestes z Wawy to Ci to zdiagnozuje za free ;)
  24. Witajcie, to,ze aktualizacja oprogramowania "cos" daje nowego jest oczywiste, jednak Klienci zadaja mi czesto pytania "co dokladnie bedzie lepiej w moim aucie". Zwykle odpowiadam,ze wiele bledow poprawiono w stosunku do tego co wyszlo z fabryki i masz w aucie. Jednak nigdzie nie moge doszukac sie konkretnych informacji dotyczacych aktualizacji (tzw. changelog) :) Opieram sie wylacznie na informacja od klientow, ktorzy przeszli szczesliwie aktualizacje. Czy ktos z Was ma jakiekolwiek dane dotyczace zmian, ktore niosa aktualizacje softu ?.
  25. Zaciekawil mnie temat bo mam to samo :) Jesli nie poradziles sobie z tematem, to ja na dniach pogrzebie swoim autologc`iem i obadam co jest nie tak.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.