Treść opublikowana przez lucas48
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
530i Autostrady w Polsce + kilkukrotne objeżdżanie zatorów na tych autostradach, autostrady w Niemczech na tempomacie 160-180km/h, autostrady w Szwajcarii - średnia 7,5 L/100km. Praktycznie za każdym razem przyśpieszanie do prędkości przelotowej z butem w podłodze (na zmiane z kick-downem lub bez): Ta sama trasa z podobną jazdą, ale bez korków w Polsce, podnioła średnią prędkością do 120 km/h i dała spalanie 8,5 L/100km.
-
Zakup pięrwszego BMW 5 z salonu
Dotyczy pytań z pierwszego posta: 1. Tak jak było napisane - opinie podzielone. Mam RWD bez skrętnej osi w benzynie i nawet mocne deptanie gazu i to na mokrym nie powoduje żadnych znacznych uślizgów tylnej osi nawet z w pełni wyłączoną trakcją. Miałem inne RWD i G30 przy wyłączonej trakcji chodzi jak przyklejony, w innych autach przy tym samym stylu jazdy robiłem mega drifty. To samo tyczy się ropniaków, tam też tył jest dużo bardziej narowisty. 2. W sedanie G30 (w kombi nie wiem) jest jak w Audi znajomego - klapę można otworzyć kluczykiem i sprężyny otwierają w pełni klapę (jest złudzenie klapy elektrycznej), zamyka się ręką. 3. Jak masz kluczyk pod ręką zbędny dodatek, jak lubisz mieć go gdzieś głęboko bardzo wygodne. 4. 5. Nie ma automatycznych długich w podstawie. Tak jak inni piszą, dopłata do najdroższych daje niesamowity komfort podróżowania o ile tylko jeździsz co nie co poza miastem, bo jak są jakiekolwiek latarnie - system inteligencji długich świateł nie załącza się. 6. Sprawdź w konfiguratorze / pytaj w salonie. 7. Fotele w podstawie są elektryczne, mają jedynie manualne przesuwanie przód/tył całego siedziska. 8. Bez opcji nie ma ogrzewania foteli. 9. Da radę bez, opinie są podzielone. 10. Opinie są podzielone, zdecydowanie na niekorzyść. Raczej opcja zbędna. 11. Tylko skomentuję jeden z komentarzy - tak, automatyczne hamowanie przed kolizją z pieszym/samochodem jest w standardzie. Dotyczy pytań z późniejszego posta z godz. 21: 2. Alcantara występuje chyba tylko w M-pakiecie i nie jest na całych fotelach. W standardzie jest po prostu zwykły materiał. 3. Wydaje mi się że głośnomówiący jest w standardzie. 5. Zdecydowanie dobry wybór. 7. Analogowe też nie są analogowe. W nich też wskazówki są wyświetlane na LCD i zmienia się grafika w zależności od wybranego trybu jazdy, itp. Ale tak, w pełni cyfrowe są bardziej spójne. 8. Składane lusterka też już są chyba w standardzie.
-
Reflektory przednie full LED standard
Nie, tylko atrapa, a tam gdzie są mijania jest coś w stylu bi-led: http://i.imgur.com/JaTqoSK.png
-
Rok modelowy 2019
Dobre i niestety prawdziwe.
-
Wreszcie jest! Wydech M-Performance do 530i
A to nie jest tak że wg BMW po prostu nie da się do wersji z GPF założyć takiego wydechu. Coś było w innym wątku, ale że mnie to nie interesowało nie przyswoiłem szczegółów. Radzę poszukać.
-
Wszystkie wady G30
Ja też na plastiki nie narzekam, aczkolwiek dźwięki potrafią się pojawić jak nagrzany na słońcu samochód odpali się i klima mocno zaczyna dmuchać. To, wydaje mi się z opisów, że pojawia się w każdym G30. Potwierdzam, irytujące jak na tę klasę samochodu, ale pojawia się u mnie tak rzadko że szybko o tym zapominam, a przy tym nie jest to też jakoś przeszkadzająco głośne. Przecieram panel klimatyzacji mikrofibrą złożoną na 2-3 razy i nic się nie włącza, a do tego idelanie się czyści. W instrukcji w każdym rozdziale jest napisane że opisy są niezależne od konfiguracji samochodu. Nie ma też rozróżnienia na 520d, 530, czy 540, itp., a właśnie np w 540 jest sport+ (jeśli dobrze pamiętam).
-
Rok modelowy 2019
Jak pierwszy raz zobaczyłem te zegrary to przez moment było wow, a potem nie mogłem zrozumieć jakim cudem BMW potrafiło to tak zje***. Gdzie jak gdzie, ale w BMW obroty powinny być zawsze widoczne.
-
Rok modelowy 2019
Zdecydowanie popieram.
-
Reflektory przednie full LED standard
Teraz się połapałem o co chodzi oraz info potwierdzające, że faktycznie w zewnętrznej soczewce są zintegrowane mijania z drogowymi. Dzięki. Z ciekawości i fotkę znalazłem
-
Reflektory przednie full LED standard
Poproszę jakieś zdjęcia bo nie bardzo wiem o co chodzi.
-
Wszystkie wady G30
Z tego co wyczytałem ASD nie ma w 520i, 530i, 540i.
-
Wszystkie wady G30
Mówiłem o wybraniu opcji w konfiguratorze przy zamawianiu samochodu. Oczywiście nie chodziło o ustawienia w idrive.
-
Wszystkie wady G30
Ja tam wolę klasyczne rozwiązania, czyli w tym przypadku brak powrotu do 0, ale szanuję że komuś może się podobać rozwiązanie z f-ki. Problem można by było rozwiązać przez stosowną opcję w konfiguratorze - każdy mógłby wybrać jaki rodzaj mechanizmu dźwigni kierunkowskazów woli. Monogramus, dzięki za cenne wskazówki.
-
G30 530i błękitno-szary
Przed zakupem samochodu bardzo podobały mi się przednie światła, teraz coraz bardziej jaram się tylnymi :)
-
Nagłośnienie w BMW G30
Nie robiłem, nie będę sam rozbierał nowego samochodu ;) Zgłoszę w trakcie serwisu. Bardzo rzadko słyszę ten dźwięk (musi być odpowiednio głośno i odpowiedni utwór), więc na codzień mi to nie przeszkadza.
-
Nagłośnienie w BMW G30
U mnie słychać. W rezonans wpada metalowa kratka chroniąca głośnik.
-
Koła na zimę
Dokładnie tak, widać to np tutaj: https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-alpin-5-225-55-r17-97-h https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-alpin-5-225-55-r17-97-h---mo/211860576
-
Koła na zimę
Skąd te informacje? Mam te opony i mają gwiazdkę.
- Koła na zimę
-
G30 530i błękitno-szary
Szwajcaria i okolice, np. Montreux, przełęcz św. Bernarda.
-
G30 530i błękitno-szary
Dzięki :)
-
G30 530i błękitno-szary
10 tyś km zrobione, czas przedstawić moje G30. Nie jest to jakoś specjalnie doinwestowana wersja, ale i tak bardzo ją lubię :) Dołożone opcje: 0C2Y BLUESTONE METALLIC BYAT CLOTH ’JUNCTION’ ANTHRACITE (BK) 02TB STEPTRONIC SPORT TRANSMISSION 0223 ADAPTIVE SUSPENSION 0255 SPORT LEATHER STEERING WHEEL 03AC TRAILER TOW HITCH 0320 MODEL DESIGNATION, DELETION 04T8 EXPANDED EXTERIOR MIRROR PACKAGE 04UR AMBIENT LIGHT 0416 ROLLER SUNBLINDS 0488 LUMBAR SUPPORT FOR DRIVER AND FRONT PASSENGER 05AC HIGH−BEAM ASSISTANT 05DM PARKING ASSISTANT 0552 ADAPTIVE LED HEADLIGHTS 06AE TELESERVICES 06NW TELEPHONY WITH WIRELESS CHARGING 06WD WIFI HOTSPOT 0609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL 0688 HARMAN KARDON SURROUND SOUND SYSTEM Koła zmienione na V 684 Na zimę dołożone V 631 Więcej zdjęcia tutaj --> https://photos.app.goo.gl/fKC4BV5jpMGCaxPb6 Więcej zdjęcia tutaj --> https://photos.app.goo.gl/fKC4BV5jpMGCaxPb6
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Co do x też nie poszedłem za większością. Zdecydowanie jest to dobrze wyważony samochód i napęd na jedną oś nie jest żadnym problemem nawet przy ostrej jeździe. Dodatkowo to co ktoś już wspomniał - uczucie kontroli i zrozumienia między kierowcą a samochodem nawet jeśli się uślizgnie. Oczywiście takie odczucia nie są dla każdego. Co do spalania podam skrajności jakie udało mi się osiągnąć. Minimalnie w trasie 5,5L/100km - gładka jazda na tempomacie i trybie eco głównie w przedziale prędkości 80-120km/h. Natomiast w mieście w dużym ruchu od startu na zimnym silniku aż do zrobienia kilkunastu kilometrów 16L/100km. Podsumowując kilka stron tego wątku: ta sama trasa, ten sam kierowca, ten sam samochód i spalanie może się bardzo różnić. A jeszcze jak zaczniemy żonglować kierowcami to ustalenie podobnych wartości jest właściwie niemożliwe.
-
Czy nowe BMW 3 skanibalizuje 5?
Przynajmniej są bardziej 'doświadczone' ;) Sory nie mogłem się powstrzymać. Teraz coś w temacie. 5 to nie 3 i tyle. 7 to nie 5. To są inne klasy samochodów. Fakt, w nowej 3 powsadzali takie bajery że się ślinimy, ale taka już kolej rzeczy. Mi też przykro że nie było laserów jak zamawiałem swoją. Żeby nie było tego efektu rozbieżności technologicznych, to w tym samym roku musiały by być premiery wszystkich serii na raz. Wiadomo nierealne.
-
animowane satelitarne mapy deszczowe
Dokładnie o to chodziło, to było u mnie w samochodzie pierwszego dnia. Dzięki! Jutro spróbuję zmienić język z powrotem na Polski, może wtedy się pojawi. Po odebraniu samochodu pobawiłem się iDrive i zmieniłem całość na Angielski - może tu jet problem.