Skocz do zawartości

lucas48

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lucas48

  1. To nie jest dobry trop, nie mam drewna, a też strzela.
  2. To ja mam jakiś "felerny" egzemplarz - z 15x korzystałem z LC i zawsze działało :)
  3. Zawsze można napisać lub zadzwonić do obsługi Connected Drive https://www.bmw-connecteddrive.pl/app/index.html#/portal/contact E-mail: [email protected] Telefon: +48 885 269 269 Poniedziałek - Piątek 8.00 - 20.00 Też miałem problem z podpięciem samochodu, u mnie strona nie przyjmowała VINu. Napisałem na powyższego maila i miałem samochód dodany w kilkadziesiąt minut.
  4. lucas48 odpowiedział(a) na rfx_bike temat w G30, G31, F90
    Możliwe i niektóre 32GB nie działają bo mają za mało faktycznego miejsca na dane, nie pamiętam ile dokładnie potrzeba.
  5. W G30 dymi z dwóch powyżej bodajże 3k obrotów, tu zapewne jest tak samo.
  6. Z oczywiście mówię o przewidzianym przez fabrykę launch control z flagą flagą. Takie bez flagi to jaiś self launch kierowcy ;)
  7. 530i ma launch control (skrzynia na sport, krótko wciśnięty przycisk trakcji, potem juz klasycznie gaz i hamulec w podłogę i aktywuje się właściwie od razu, nawet jak się jeszcze obroty nie ustabilizują). Nie wiem czy jest przed 2kkm bo przez pierwsze kilka tysięcy kilometrów nie chciałem tak mocno katować samochodu
  8. Na pewno nie był to sport bo coś mi świta że patrzyłem na zwykłą wskazówkę, a nie na wielkie cyfry prędkościomierza który jest na sport. Za to pewnie skrzynię przełączyłem na sport. Za szybko się wszystko działo. Jak tylko osiągnąłem te 260 od razu musiałem hamować bo nie było miejsca na dalsze testowanie. Poniżej na szybko jeszcze 2 wpisy z tego wątku ludzi którzy mają 530i z X: Dla mnie zdecydowanie EOT. Nie tylko ja mam takie wyniki, w G30 nie jest to niczym dziwnym.
  9. Co do maksymalnej, miałem 260km/h na liczniku i 253 na GPS, ale miejsca zabrakło żeby sprawdzić co będzie dalej. Czyli xdrive ma niższą prędkość maksymalną.
  10. Podałem średnią z całej podróży ponad 1,5kkm. Nie mam x.
  11. Słonik nie ma wyjątkowej wersji. 530i tak pali. Leciałem po Polsce 120-160, następnie przez Niemcy 160-180 i miałem średnią 8,5 L/100km. Często wracając do prędkości podróżnej wciskałem pedał w podłogę. Zresztą w tym wątku można znleźć nie jeden zachwyt nad spalaniem w G30 niezależnie od wersji silnikowej. Zdecydowanie widać że zostało co nie co poprawione.
  12. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Gdybanie: może to kwestia tego że chodzi o pogodę, czyli coś co samochód musi wczytać i jak przy odpaleniu nie ma jeszcze w pełni uruchomionego przesyłu danych to samochód odłącza dodatkowy ekran, zamiast poczekać na komplet danych.
  13. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Jak głupek macałem dzisiaj plastiki w okolicy deski w E-klasie z 2017r ;) Wcześniej tego nie robiłem w innych samochodach bo nie czułem takiej potrzeby, forum trochę mnie spaczyło. Poza tym nie dotykałem się wcześniej do nowych Merców bo mnie w ogóle nie interesowały. Po macanku: E-klasa jak G30 - wrażenie dziwnie spasowanych elementów wykończenia wnętrza, tak jakby miały niewielką grubość i gdzieś tu zaoszczędzono. Nie wiem czy to grubość, czy oszczędność, czy walka z masą, podaję tylko subiektywne wrażenie, podobne do tych podawanych przez inne osoby.
  14. Gdy drzwi kierowcy są zamknięte, a inne otwarte, można zamknąć samochód przyciskiem na kluczyku i alarm nie uzbroi się póki wszystkie inne drzwi nie zostaną zamknięte. Czyli np. pasażerowi się gramolą i powoli wysiadają, mają już pootwierane drzwi, a ja czekam poza samochodem i chcę mieć wolne ręce - wciskam przycisk na kluczyku od zamknięcia i czekam aż ostatnia osoba zamknie drzwi. Wtedy samochód robi jedno błyśnięcie kierunkowskazami i już wiemy że wszystko jest zamknięte i za chwilę się uzbroi.
  15. Mi też się podobają, ale ich miejsce nie jest na drodze, tylko na zlocie tuningowym.
  16. Nie rozumiem jak Audi udało się homologować taką dyskotekę. Strasznie to rozprasza na drodze.
  17. lucas48 odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    W G30 jedyna słuszna droga to wyłączyć L7. Posłuchaj dłużej z wyłączonym - dostaniesz lepszą kontrolę basu, a po pewnym czasie z powrotem przyzwyczaisz się do przestrzenności dźwieku jaką oferuje standardowe, niczym niepotrzebnie nie rozdmuchane, stereo.
  18. Gdzie sprawdzałeś?
  19. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Po 3h nieużywania pojadu następuje automatyczne wyzerowanie wszystkich parametrów licznika podróży.
  20. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    To widać w manualnym resecie coś się skopało. Ostatnio wrzuciłem tu swoją podróż do innego wątku i tam jest godzina odpalenia silnika, taka jaka faktycznie była https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=332823&start=285#p2554829. Mam włączone automatyczne resetowanie.
  21. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Bez kodowania to jedyny niestety sposób na zrobienie prawie dzinnych. Co do zegarka jestem pewien. Pamiętaj że podróżny licznik jest naliczany nawet jeśli postoje są do 3h. Czyli np. jeśli w ciągu dnia wyłączasz samochód na 2h nawet kilka razy, w między czasie dużo jeżdżąc to wieczorem zobaczysz w tym miejscu godzinę porannego odpalenia samochodu.
  22. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Na "0" chyba światła nie skręcają po skręceniu kierownicy - nie jestem pewien, trzeba sprawdzić, a teraz mam daleko do samochodu. Można przedkodować żeby "0" było zero. Domyslnie w Europie zakodowane jest w samochodach że zero to światła do jazdy dziennej. Wynika to bodajże z przepisów. Zegrek z linka to godzina o której zaczęła się podróż. p0sitiv jak chcesz wymusić DRL to przełącz na następną pozycję za "0", czyli pozycyjne.
  23. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Jeśli to prawda to pojechali na renomie lub przeeksperymentowali bo UltraGrip 7 baaardzo sobie chwaliłem nawet jak już były kilkuletnie.
  24. lucas48 odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Zgadza się sport zawias jeśli jest EDC i kiera na sport. Często w długiej trasię jadę na eco individual, a tam mam zawias i kierę na sport. Przy duzych prędkościach mocno poprawia to stabilność samochodu, nawet jak nie wieje wiatr. Bardzo dziwne zachowanie, zupełnie tego u siebie nie zauważyłem, a przejechałem w weekend w Niemczech 800km, z czego w dużej mierze w deszczu przy temperaturach od 0 do 4stC i często z prędkością 180km/h. Jak chciałem lekko hamować to lekkie wciśnięcie hamulca, jak mocniejsze to mocniejsze wciśnięcie - reakcja samochodu od razu, do tego taka jakiej się spodziewałem. Zero zaskoczeń. Za późno, już jestem na forum od jakiegoś czasu i popełniłem ten sam błąd :duh:
  25. Lekkie podbicie basu pomaga, ale zdecydowanie nie na max. Koniecznie wyłączyć Logic 7 Surround - to zmienia najwięcej. Wtedy HK dopiero zaczyna pokazywać pazur.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.