Treść opublikowana przez darcik
-
Pistolet odbija przy tankowaniu. Co to jest?
sprawdz kolego na innym dystrybutorze / stacji mialem tak samo na jednym schell'u przy kolejnym tankowaniu pojechalem na innego i wszystko bylo ok, potem z ciekawosci wrocilem na ta pierwsza stacje podczas kolejnego tankowania i znow pojawil sie problem wiec udalem sie do obslugi i dowiedzialem sie ze od dawna maja takie problemy z dystrybutorami wiec wina ewidentnie po ich stronie stacji:) pozdrawiam, darek ps. takie problemy moga sie tez pojawiac jak dlugo auto ma mala ilosc paliwa w baku - wowczas na pewno jest wiecej oparow ps2. paliwo zimowe jest dostepne od chyba pazdziernika do maja [moglem +/- pomylic miesiace o 1] i faktycznie cos do niego dolewaja bo bardziej sie pieni i tez moze powodowac odbijanie pistoletu:)
-
[E39] Parametry felg do 5er
moze blad ja kupowalem w aso felge i nikt mnie nie zapytal o wersje nadwozia i o dziwo pasowala wiec wg. Twojej teorii mialem 50/50 szans ze trafie a raczej nikt z aso nie zaryzykowalby kwoty 1600 zl wiec mysle ze poproszono by mnie o nr vin a ja mialem tylko nr czesci bmw - felgi: sedan: 36 11 1 095 442 %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/11096_p.png touring: 36 11 1 095 442 %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/11096_p.png nie ma roznicy wiec ktos wprowadzil cie w blad pozdrawiam, darek
-
[E39] Parametry felg do 5er
z tarczami prawda w 530d co do rozmiaru to wszystkie e39 maja oryginalnie wiekszy rozmiar otworu na piaste tzn. 74mm dlatego ja jestem przeciwnikiem [ale to tylko moje zdanie i nikogo do nieczego nie zmuszam, wyrazam swoje zdanie] stosowanie innych felg niz te co byly przewidziane fabrycznie przez bmw do e39, wszelkie rozwiercanie, dystanse itp. wg. mnie nie daja 100% pewnosci przy wiekszych predkosciach i ja bym sie na to nigdy nie zdecydowal zw wzgledu na swoje bezpieczenstwo po wtore moim zdaniem skoro producent zaleca taki a nie inny rozmiar felgi i opony to nie jest to przypadek tylko rozwiazanie optymalne i dokladnie przetestowane [ja wole nie robic za szczura doswiadczalnego :mrgreen: ] i do touringa max. zalecany rozmiar to 17" [wiem wiem zaraz odezwa sie glosy ze maja inaczej itp.], napisze na swoim przykladzie: mam znajomego ktoremu po sprzedazy bmw 540i zostaly felgi 18" bbs bardzo ladne zreszta i dalem sie namowic aby zalozyc je na chwile do siebie i jaki efekt? przy moim obnizonym zawieszeniu m-technik i wersji touring nie dalo sie przy standardowo zalecanych oponach zmiescic tych kol - szczegolnie z przodu, gdzie nie mozliwe byly manewry wiec tak szybko jak ja zalozylem tak szybka je zdjalem. wnioski pozostawiam koledze Sebastianowi [Polit] ja mam mysle zestaw optymalny [zgodny z zaleceniami BMW] lato 235/45/R17 ET20 zima 225/55/R16 ET20 ET20 - takie powinno byc do BMW e39 pozdrawiam, darek
-
Wymiana kierownicy na poliftingową
Witam, kierownica bedzie na pewno pasowac roznia sie poduszka te nwsze byly dwustopniowe ale w tym przypadku nie powinno miec to znaczenia cena tej poduszki jest niestety spora widzialem uzywane po 800-1000 a nowa 2x tyle w aso pozdrawiam, darek ps. moze to sie Tobie przyda: http://www.bmwtips.com/tipsntricks/SteeringWheel/steeringwheel.htm
-
Ile warto zapłacic za taką E39 530d?
nie wiadomo jaka jest dokladnie historia auta, sam piszesz ze auto nie wyglada na zadbane, latwo wyciagnac wniosek ze jesli ktos nie dbal o auto co do elementow ktore widac to chyba nie ma co liczyc ze elementy nie widoczne sa w idealnym stanie:) zreszta jak komus windykuja auto to raczej trudno przypuszczac ze robil regularne przeglady i naprawy, mysle ze tylko lal do baku i nic wiecej, wiec auto moze byc naprawde malo okazyjne, no bo chyba trudno liczyc ze ktos udostepni tobie auto do testow:) pozdrawiam, darek ps. cena + konieczne naprawy + ewentualne naprawy moze wyjsc wiecej niz cena zadbanego egzemplarza
-
[39] PAKIET CHROM
nie wiem jaki masz kolor, ja mam czarny i w wersji shadowline wyglada super moze nie warto zamieniac, mysle ze bedzie widac ze cos bylo kombinowane, zreszta wersja shadowline byla opcja, drozsza od wersji chrom pozdrawiam, darek ps. czesto wsrod uzytkownikow pojawia sie chec zmiany na shadowline...
-
[39] TYLNE SWIATŁA DEPO
chyba lepsza dobra uzywka niz nowe depo, albo zupelnie nowe lampy co oryginal to oryginal pozdrawiam, darek ps. na twoim miejscu w remach reklamacji - zwrot kasy
-
problem z webasto. czy pasuje z X5 e60 do e39?
wg. mnie webasto w wersji dogrzewajacej silnik czyli na pewno we wszystkich 530d ma za zadanie jedynie szybsze dogrzanie silnika do optymalnej temperatury pracy natomiast kwestia recyrkurlacji spalin jest odrebnym tematem pozdrawiam, darek
-
Lifting
dzieki, faktycznie niezly metlik jak bede kupowal to chce z konca produkcji i gotowy jestem zaplacic wiecej bo zalezy mi na zadbanym 100% orygialnym egzemplarzu [z pelna historia] bez agro-tuningu jaki czesto w e36 byl i jest uprawiany :mrgreen: pozdrawiam, darek
-
problem z webasto. czy pasuje z X5 e60 do e39?
moze pasowac trzeba zwrocic uwage na podejscie do pompy wodnej - chyba sa rozne katy, kiedys slyszalem ze pasuje od e46 3.0d i pewnie od X5 ale tylko wersja e53, kolega bartek ma racje trzeba porownac tabliczki znamionowe musza byc te same parametry pozdrawiam, darek
-
nie działa komputer po wymianie akumulatora w bmw530d 1999r.
gdzies kiedys czytalem ze jak sie w zlym momencie odepnie akumulator to mozna usmiercic kompa tzn. MKI-IV - chyba chodzilo ze musi sie wlaczyc i zalogowac tzn. nie wolno bylo wylaczac podczas startu [tuz po otwarciu drzwi] ale moglem cos pokrecic:) pozdrawiam, darek
-
kupno 528iA turing-od czego zacząc
co do nivo to sprawdz jak ze szczelnoscia poduszek jesli nigdy ni ebyly wymieniane to zapewne po tylu latach kiepsko - sa bardzo drogie, podobnie z pompa nivo, potrafi przepuszczac i byc nie szczelna musialbys poprosic aby auto stalo przez pare dni bez ruszania, otwierania, zmierz na poczatku wysokosc tylu np. od blotnika w najwyzszym punkcie do ziemi lub latwiej do felgi - koniecznie po obu stonach i sprawdz po kilku dniach, czasem moze juz byc wizualnie widac ze ktoras ze stron / lub obie "siedza" pozdrawiam, darek
-
gałka zmiany biegów
w e39 / e46 /e53 na pewno nie ma problemu ze zdjeciem galki z automatu, wazne by wiedziec jak to zrobic! wymiana jak najbardziej mozliwa wymiana powinna byc w pozycji S czyli pochylona do kierowcy i wtedy energicznie do gory w pozycji np. P mozna urwac taki maly trzpien na koncu odpowiedzialny za to by nie dalo sie wrzucic R podczas jazdy a wiec mozna sobie namieszac... pozdrawiam, darek
-
Lifting
uwaga dodatkowa, patrzac na same zdjecia - moza sie pomylic bo czesc wlascicieli egzemplarzy przed liftem zamienia lampy szczegolnie przednie i nerki na wersje po lifcie - daltego bezwzglednie patrz na roczniki [pol biedy jesli zmieniaja to bo chca zmienic wyglad, gorzej jak po dzwonkach...] pozdrawiam, darek ps. z ciekawosci zapytam jak to jest w e36 bo po sprzedazy swojego z sentymentu do marki chce kupic e36 cabrio jako taka "zabawke na lato"
-
Tylne wycieraczki nie działają
a zapieczona oska? tez moze powodowac podobny efekt, podobno w tych modelach zdarza sie dosc czesto... pozdrawiam, darek
-
szarpie 530d
zapewne przyczyn moze byc wiele, czy po przejechaniu kilku km [rozgrzany silnik] i ponownym zatrzymaniu sie nadal sa takie objawy - jesli tak to poduszki pod silnikiem jesli nie - problem z ktoryms z wtryskow - potrzebna diagnoza na komputerze pozdrawiam, darek
-
Czesci do naszych slicznotek - zamienniki czy oryginaly?
..takie tanie zamienniki z allegro potrafia sie mscic, ja wyznaje zasade 100% oryginalnosci jesli auto ma byc niezawodne! mowi sie ze kto tanio kupuje dwa razy kupuje :twisted2: pozdrawiam, darek ps. prawda jest taka ze niektore czesci w aso sa tansze :shock: niz nawet na rynku wtornym a wiec za kazdym razem polecam telefon do aso [ceny miedzy poszczegolnymi aso tez potrafia sie roznic, w przypadku niektorych elementow tj. turbina, przeplywomierz warto kupic bezposrednio od producenta garretta bosch itp.] ps2. ewentualne koszty dodatkowe przy awarii + zakup za drugim razem oryginalu + koszty przestoju jesli ktos uzywa auta zarobkowo = warto od razu oryginal
-
Bmw 525 d 2001
przebieg moze byc fikcja - zapytaj kolege "osd" jak kupowal swoja z takim przebiegiem i ile zaplacil... mimo ze 525d jest tanszy od 530d to nie chce mis ie wierzyc ze jest to igla, juz sama kombinacja ze skora - wskazuje ostroznosc, nie daj sie nabrac! zagraj vabanque, powiedz ze chcesz pojechac do aso bmw i jesli okaze sie ze stan auta nie ejst tak dobry jak pisze sprzedajacy itp. to on placi za test [ok 500 zl] pozdrawiam, darek ps. ja bym swojej nigdy za tyle nie sprzedal
-
PROG. EMERG. CAMBIO
to chyba jakis czujnik zostal - nie wiadomo co jeszcze nie zostalo dobrze zrobione, ja mam awersje do auto z italy... to je najchetniej picuja nasi handlarze... pozdrawiam, darek
-
Lifting
tylko jeden lift, na pewno dwa rodzaje zderzakow + m_pakiet [nie wiem czy byly jakies roznice w m_pakiecie przed i po lifcie?] pozdrawiam, darek ps. ringi w liczniku to chyba element m pakietu wew. ale moge sie mylic:) ale na pewno nie wszystkie maja taka wersje!
-
[e-39] problem z tylna klapa w kombi
problem rozwiazany? jakie koszty? pozdrawiam, darek
-
TRudna decyzja w zakupie e39 "Prośba o Pomoc"
Witam, duzo w tym prawdy ze 5-er jest pewnym kompromisem - daje duze bezpieczenstwo i niezle osiagi! co do cen czesci to na pewno do 7er sa zdecydowanie drozsze [jest tez chyba taki efekt psychologiczny podjezdzsz 7 i mechanki juz zaciera rece no bo jak to oni mowa na biednego nie trafilo - taka moja luzna obserwacja] ta turbina nie jest az tak duzym problemem - gdy sie z nia ostroznie obchodzi - tzw. turbo time to bedzie sluzyc, w razie gdy zaczna pojawiac sie symptomy ze cos jest z nia nie tak kupujesz nowa oryginalna garretta za 3,5 tys i spokoj na kilka dobrych lat:) przy zadbanym autku wydatki ogranicza sie do typowych zwiazanych z eksploatacja a wiec nie beda wyzsze niz w dowolnym innym samochodzie ja bym zalozyl na rok 5 tys. - biorac pod uwage ewentualne jaks wieksza naprawe - np. turbine co do AC to OBOWIAZKOWO - swiety spokoj a do tego przy pierwszym zdarzeniu ac sie zwraca - mi ukradli wklady do lusterek [01.11 - podczas wizyty na cmentarzu] niby nic... ale przy okazji uszkodzili mechanizm lusterek i instalacje - koszt naprawy 6 tys. zl - ubezpieczenie AC kosztowalo mnie 3 tys. zl wiec rachunek jest prosty!! pozdrawiam, darek
-
szczecin 523 touring ktoś oglądał?
niestety tej rzeczywistosci nie mozesz zmienic, mozesz jedynie kupic od kogos pewny i zadbany egzemplarz - ale jest on drozszy i to niezaleznie czy znajdziesz go w polsce czy w niemczech, prawda jest bolesna - dobrego auta nikt nie odda za bezcen - nie ma tzw. "okazji" - sa to tylko okazje z punktu widzenia handlarza a on naprawde ma gleboko gdzies twoje zadowoleni i bezpieczenstwo, summa summarow trudno cokowiek im udowodnic gdy cos sie stanie! pozdrawiam, darek
-
opony zimowe 530d
a jak sprawdziles ze wskazania licznika sa poprawne? kolo niezaleznie od uzytej felgi zawsze mus miec ten sam promien, mniejsza felga [15"] wiekszy profil, a ten zalezy od szerokosci bo jest to jej wartosc % a wiec wszystko jest tylko matematyka a tej nie da sie oszukac pozdrawiam, darek ps. podstawa jest instrukcja obslugi i/lub nalejka na progu w koncu zalecane rozmiary opon przez producenta zostaly przetestowane, to nie przypadek ze opona 225/55/16 kosztuje tyle i ze opona o wymiarach 205/55/16 wydawalo by sie ze jest podobna, niestety to DWIE zupelnie rozne opony technolgie wykonania, waznym parametrem jest tez nosnosc opony i warto ja porownac do 1/4 DMC samochodu jesli jest mniejsza ryzyko jej uszkodzenia wzrasta
-
webasto w 530d
srednie spalanie pokazywane przez komputer to tak jak kolega napisal jedno a faktyczne to drugie, kiedys dawno robilem takie doswiadczenie w vectrze 2.5 mialem spalanie po trasie ok 8l zatankowalem ale nie kasowalem go skasowalem tylko inne parametry i jezdzilem delikatnie po miescie przejechalem 100 km i srednie [to nie skasowane] wzroslo do 10l ale w tym samym czasie pozycja z komputera "consumption" wskazywala 15,3l i tyle faktycznie spalilo auto, niestety w bmw w komputerze nie ma ilosci zuzytego palia mozna natomiast orientacyjnie ja obliczyc odczytuac z ukrytego menu ilosc paliwa w baku i odejmujac od pojemnosci choc i tak w 530d podawana jest ok 70l tak wiec srednia jest bardzo zludna - ktos kiedys dobrze powiedzial ze sredna klamie i podal przyklad: bierzemy dwa wiaderka jedno z wrzatkiem a drugie z lodem i wkladamy do obydwu naraz rece i to co czujemy to jest letnia woda:) pozdrawiam, darek