Treść opublikowana przez darcik
-
[E39] 530d - zakup - prośba o pomoc
oto ten watek: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=70484&postdays=0&postorder=asc&highlight=solarny&start=30 pozdrawiam, darek
-
TRudna decyzja w zakupie e39 "Prośba o Pomoc"
warto poszukac egzemplarzy ktore maja nieco lepsze wyposazenie, te "welury" to nie welury tylko zwykla malo przyjemna tapicerka, a ta czarna to handlarz - wskazana ostroznosc, taki przebieg i taki rocznik musi kosztowac co prawda wyposazenia bardzo skromne nawet klimatyzacja reczna przyznam ze widze takie cudo pierwszy raz w e39 [czesto wystawia na allegro wlasnie z taka duzo iloscia zdjec] ten pierwszy [auto slubne] tez jakis przekombinowany opis trudny do zrozumienia belkot a do tego m-pakiet ktorego nie ma, jakies wlasnorecznei podoklejane chromowe listwy wewnatrz i te klamki w chomie i antena gps zalatuje wiejskim tuningiem, no i ciekawa uwaga o "odblokowaniu obrotow - pierwze slysze o takim wynalazku] nie zapominajmy ze auto wazy prawie 1,8T wiec zamiast 2.0d lepiej jakas benzyne 528 pozdrawiam, darek
-
podłączanie prostownika pod maską
plus jest pod specjalnym czrwonym kapturkiem a minus jest na lewym kielichu specjalna sruba - jak najbardziej mozna ladowac pozdrawiam, darek
-
Automat +/-
napisz cos wiecej kolego pozdrawiam, darek
-
[E39] 530d - zakup - prośba o pomoc
straszne jest to ze handlarze probuja oszukiwac ale moim zdaniem jeszcze straszniejsze ze znajduja sie "naiwni" i mysle ze to bledne kolo sie zamyka, gdyby ludzie przestali kupowac od "oszustow" to w ten sposob mogli by oni zostac zmuszeni do nie oszukiwania! wiem wiem to jest za piekne aby moglo byc prawdziwe wiec trzeba stosowac zasade ograniczonego zaufania, jesli cos jest niewiarygodnie atrakcyjne to jest to tylko nasze zludzenie ze jest atrakcyjne po prostu ma byc normalne a nie "okazyjne" pozdrawiam, darek
-
[E39] 530d - zakup - prośba o pomoc
to auto juz bylo omawiane, sam sprzedaacy podal jako okazje i wstawil zdejcia do watku i opis - przejrzyj watki - nawet chyba ty tez sie wtedy wypowiadales wiec latwo znajdziesz, byly tam jakies niescislosci felgi na pewno nie oryginalne, nerki starego typu wiec ok:) pozdrawiam, darek
-
[E39] 530d - zakup - prośba o pomoc
kierownica ma inny kolor bo jakims goownem wysmarowana aby byla "jak nowa" ale co do blotnika od strony pasazera to racja i zbiorniczek od plynu chlodzacego faktycznie dziwny - moze ktos wrzucil z jakiegos trupa pare czesci a to oznacza ze byl konkretny zonk jak uszkodzilo ten zbiorniczek to i pewnie kielichy:) zreszta nie wiadomo czy to efekt lampy blyskowej ale oba kielichy moim zdaniem sa za "swierze" jak wychodzi z fabryki to jest na nich nieco bardziej matowy lakier i na laczeniu jest cos takiego miekkiego pokryte lakierem [choc i to podobno potrafia podrobic:)] pozdrawiam, darek
-
[E39] 530d - zakup - prośba o pomoc
Witam, powiem tak moim zdaniem to typowa odpicowana fura przez handlarza aby zlapac kogos na szybko kto sie za bardzo nie zna po pierwsze niezgodnosc opisu z stanem faktycznym podgrzewane siedzenia - brak wlacznikow do sterowania tym podgrzewaniem [pod klimatornikiem] co do skory to mogla to by wersja individual ale wowczas najczesciej jest na prgach taki wlasnei napis a tu jest standard: bmw moim zdaniem skora przelozona wraz z boczkami - gdy byla jasna skora byly jasne bezowe plastiki a tu ewidentnie skora nie zgadza sie z przebiegiem faktycznym - mom zdaniem znacznie wyzszym od deklarowanych 160 tys km - zobacz na kierownice ja mam 187 tys. i nie jest tak wytarta [a do tego wypastowana jakms g...] wiec pewnie fotele byly porozdzierane to ktos je zamienil wiec auto moze miec spory przebieg za soba! no i uszczelka tez chyba wytarta, podobnie jak sie patrzy na lampy przednie to rowniez wydae sie ze maja wiekszy przebieg - zmatowiony plastki kolena sprawa brak ksiazki? dziwne - zgubiona? od razu podejrzane, koniecznie nr vin i czy jest zarejestrowana w systemie bmw? [moze sciagnieta z wloch? pisza jeden wlasciciel a to klamstwo bo zapewne wiecej] auto cale wypicowane nawet silnik czyszczony co powinno zastanowic dlaczego ktos to zrobil, trzeba porownac nr elementow i daty produkcji moze cos bylo robione co do wyposazenia to stara mala nawigacja reszta standard, no moze poza lusterkami ale dokladnie nie widac czy fotochromy [zew + wew], brakuje np. parktronika no i co to za badziewna listwa na tylnej klapie? biorac pod uwage ze przebieg moze byc 2x 3x 4x wiekszy [loteria] to trudno okreslic w jakim stanie sa podzespoly auta na pewno potrzebny jest test na komputerze jakie bledy, w jakim stanie wtryski, co z turbina, zawieszeniem, jak odpala na zimnym / goracym, czy obroty faluja, czy drzy silnik czy sa tzw. pierdniecia itp. co z blacharka czy cos bylo naprawiane - miernik grubosci lakieru itp. ale zacznij od nr vin i kontroli co wiadomo w systemie o aucie i koniecznie od sprzedajacego jaka byla historia, jakie ma papiery - jak sie wystraszy to bedzie odpowiedz co z autem no i zapytac dlaczego byla przekladka skory i co jeszcze w ten sposob zostalo "odmlodzone" pozdrawiam, darek
-
Preparaty do skory, ktory najlepszy?
zgadzam sie z kolega tylko oryginalne z aso daje odpowiedni efekt - matowej miekkiej skory a nie wyswieconej jak psu j.... pozdrawiam, darek
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
nie chce mi sie wierzyc w takie spalanie, zapewnei nie skasowales komputera po zatankowaniu, srednia to srednia ale nie da sie oszukac ilosci przejechanych km na baku, ile przejezdzasz? wg podanego przez ciebie spalania powinienes ponad 1000 km w co smie watpic co do odglosow turbiny to lepiej sprawdz co sie z nia dzieje bo jak padnie to olej zaleje ci katalizatory i one tez beda wtedy do wymiany a tez sporo kosztuja u mnie zapala na raz niezaleznie czy zimny czy cieply i tak powinno byc co do wtryskow to bez diagnostyki na komuterze trudno cos powiedziec lepiej sprawdzic, bo lubia pasc jak bylo kiepskie paliwo a jak ktos serwisowal w fiacie to zapewne szukal tez tanszego paliwa poduszki pod silnikiem sa dwie i z racji rocznika pewnie tez beda do wymiany pozdrawiam, darek ps. kiedys mialem sluzbowa corolle 1.4 d-4d i przy tak malym silniku palila w miescie 7-9l wiec trudno uwierzyc ze 3.0d pali mniej [trasa jak najbardziej ale przy delikatnej jezdzie i stalej predkosci ale nie miasto] ps2. proponuje wpisywac tankowania do serwisu: http://www.spritmonitor.de/en/ on juz sam wyliczy srednie spalanie:)
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
to jest doskonaly przyklad z zycia, dla tych co wierza w idealne ogloszenia i niske koszty zakupu [cena nabycia + konieczne do przeprowadzenia naprawy] pozdrawiam, darek ps. co do regeneracji nowego typu turbiny to generalny importer turbin garretta informuje ze nie powinny byc one regenerowane - zmienna geometria lopatek - sa wywazane dynamicznie co w warsztacie u henia moze byc trudne do zrealizowania i pieniadze za regeneracje wyrzucone w bloto, a nowa kosztuje troche ponad 3.5tys zl [regeneracja potrafi ponad 1.5 zl - a wiec przy jeden nie udanej regeneracji i tak narazamy si ena wyzsze koszty!!!]
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
oryginalne felgi? one kosztuja majatek i ciezko je dopasowac wg. specyfikacji ten wzor o nazwie: Bmw alloy wheel, m radial spoke 166 wystepuje w M5 tylko w rozmiarze 19" przod wezszy tyl szerszy - zupelnie inne ET 12/28 a w e39 jest ET20, do tego jest inny rozmiar otworu na piaste w e39, dlatego jestem sceptycznie nastawiony do takich modyfikacji, moje zdanie jest takie ze te felgi pasuja do e60, ktora ma zupelnie inna linie nadwozia w e39 wygladaja nienaturalnie, ale to jest tylko moje zdanie... poza tym autko prezentuje sie SUPER i wyglada na zadbane:) pozdrawiam, darek http://%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/139719_p.png
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
zdjecia malo wyrazne, na pewno felg nie oryginalne i zmienione byly lampy przod i tyl ciekawe co obejmuje gwarancja i jak jest z jej egzekwowaniem, zapewne maja cos napisane malym druczkiem:) pozdrawiam, darek ps. dziwne ze nie ma klimy, przy m-pakiecie [ktory w tamtych czasach byl bardzo drogi] - warto sprawdzic co jest fabryczne - i znow potrzebny VIN:)
-
530d ciężko odpala
proponuje nie pisac drukowanymi [CAPSLOCK] 25.000 km z 98 roku? to jakos dziwnie malo pozdrawiam, darek
-
Automat +/-
Super! dzieki kolego za linka, bardzo pomocny! brawo :clap: pozdrawiam, darek
-
Ringi w 530D-jeden nie świeci
widze ze kolega juz zapomnial jak jeszcze niedawno mial podobny problem http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=63015&highlight=zarowka+postojowa poprostu lubie jak cos jest orygnalne w 100% nawet w takim detalu jak zarowka w w/w watku widac ze po zamontowaniu zarowek ringi moga inaczej swiecic pzd. d. ps. zlosliwe uwagi radze zachowac dla siebie [po co od razu tyle agresji], nie byla to przechwalka tylko nie znosze prowizorek, a jak ktos chce to jak dla mnie moze sobie chinskie ringi zamontowac i nic mi do tego, poprostu takie mam podejscie ps2. bogactwo nie ma nic do tego jakim jezdzi sie autem, no chyba ze ktos w ten sposob probuje leczyc swoje kompleksy, ja nie mam takiego problemu ps3. domyslam sie ze chodzi o zarowke o indeksie OSR64113 w ofercie intercars - firma Osram cena 11,42 zl jakby ktos byl zainteresowany: [OSR64113 X10K OSRAM żarówka H10W 12V 10W BA9S (cok.)mini] http://sklep.intercars.com.pl/
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
potrzebne jest tylko 7 ostatnich znakow nie sadze aby z nich mozna bylo odtworzyc caly numer, jesli tak to... martwic powinny sie osoby ktore tu na forum prosily o rozkodowanie nr vin i latwo to odszukac ...spokojnie wg mnie vin nie jest tajny - 7 ost. znakow - dzieki niemu zalatwia sie wszystko w serwisie i tez dzieki niemu mozna sprawdzic historie auta w aso latwo powiedziec ze jak chce to niech jedzie do serwisu, a jak ktos mieszka daleko to przejedzie np. 500 km tylko poto aby sie przekonac ze to jakis przekret gdybym ja byl kupujacym i sprzedajacy powiedzial by ze nie poda nr vin to szukam kolejnego, jak ktos nie ma nic do ukrycia to poda wszelkie dane potrzebne do weryfikacji pozdrawiam, darek
-
Ringi w 530D-jeden nie świeci
jasne wyjmuje sie bez problemu rozrywajac plastikowe nity, to jest zarowka z oprawka - jak integralna czesc firmy Hella http://%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/90782_p.png 4 na rysunku pzd darek ps. nie kazdy ma zaciecie do wylamywania a potem klejenia bo innej metody nie ma, byl nawet juz taki temat na forum ps2. jak stac mnie na auto to stac na zarowke i nie widze w tym nic smiesznego ze kupuje w serwisie, jestem przeciwnikiem nie oryginalnych dorabianych rozwiazan
-
Ringi w 530D-jeden nie świeci
caly wklad kosztuje w aso chyba ok 80 zl i nie licz na zamienniki bo ich nie ma:) uzywki widzialem kiedy za 50 zl wiec chyba nie warto bo pewnie po "regeneracji" pozdrawiam, darek
-
[e39] co myslicie tych bmw ?
dokladnie o to chodzi w tym przekrecie.. ciekawe ze jeszcze nikt z rodzimych "handlarzy" nie wpadl na ten pomysl przeciez sporo Polakow wyjezdza na wyspy i mozna by znalesc spora rzesze "naiwnych":) pzd. darek ps. czas przedplat na samochody odszedl wraz z PRL-em i POLMOZBYTEM:)
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
..VIN nie jest tajny wiec jak ktos nie chce go podac to mozna sobie powiedziec ze dobrze ze na tym etapie sie wystraszyl:) auta z wloch potrafia miec bardzo "ciekawa" przeszlosc, ja uwazam ze do wloch to mozna jechac na wakacje ale nie po auta... ale to jest oczywiscie tylko moje zdanie 2 mln km dobre dobre i do tego pierwszy wlasciciel i sprowadzone, hmm to juz chyba nie pierwszy wlasciciel chyba ze chodzilo o to ze pierwszy w Polsce:) albo szablonowy opis:) pozdrawiam, darek
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
Czerwien w prawdziwej M5 to zupelnie inny kolor niz zwykla czerwien [tylko do modelu M5] no chyba ze ktos ja cala lakierowal:) pozdrawiam, darek
-
nagrywana mapa PL i EU+PL 2008
...byloby milo miec egzemplarz;) poznan sie klania :mrgreen: pozdrawiam, darek
-
Jaki płyn do układu chłodzenia BMW E39 M5??
co do tego ile potrzeujesz litrow to wyjdzie jak wpiszesz swoj VIN: http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi standard to 9,70 l wiec moze u ciebie bedzie podobnie co do plynu to polecam ten co w aso sprzedaja chyba w 1 l i w jakis wiekszych pozdrawiam, darek
-
PODKLADKA pod zdezak -przód
ta nakladka jest wkrecana w zderzak za pomoca srub - jest oryginalna wiec wszytko pasuje jak ulal pozdrawiam, darek