Treść opublikowana przez darcik
-
przeróbka
oj to boli... rozumiem ze 4 w ciagu 2 lat to inaczej dwa komplety? jesli tak to i tak sporo a z ciekawosci zapytam ile tys. km w ciagu jednej zmiany poduszek? pozdrawiam, darek ps. u mnie wytrzymaly 180 tys. km ale po niemieckich drogach:)
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
witam, zapytam jeszcze raz jak powinno byc? jezeli odpuszcze noge z gazu to rozumiem ze nie powinno trzymac obrotow tylko spadek do ponizje tysiace? jesli cos pokrecilem to mnie popraw prosze, bo jest juz pozno i moglem zle zrozumiec:) pozdrawiam, darek
-
Trzęsie silnikiem na wolnych obrotach
nie wiem jak sprawdzic wtryski carsoftem, ja po zakupie auta robilem wszytskie mozliwe testy m.in. wtryski - w aso bmw podpieli po komputer i pokazywalo w czasie rzeczywistym tzw. live data wszytskie 6 wtryskiwaczy z jakimis parametrami i osoba ktora robila ten test [dodawanie gazu trzymanie przy obrotach 2000 potem jeszcze wyzej itp.] powiedziala ze wszystkie pracuja rowno i sa ok pozdrawiam, darek ps. wiec takie trzesienie to zapewne wtryski, mozesz tez miec problem z poduszkami pod silnikiem - sa 2 x i sa pompowane wiec jak ktoras jest dziurawa to tez trzesie szczegolnie przy wylaczaniu silnika
-
tylnie zawieszenie-nivo
Witam, jaki masz przebieg, bo ewidentnie masz problem z poduszka / poduszkami zawieszenia nivo czy siedza obie strony? przy niskiem przebiegu moze poszedl ktorys z czujnikow polozenia albo jak zmieniales kola - czasem podobno potrafia uszkodzic poduszke mogla tez pojsc pompa nivo lub jakis bezpiecznik odpowiddzialny za jej prace ale to wszystko to tylko gdybanie.. najlepszym wyjsciem jest wizyta na komputerze ktora jednoznacznie okresli co zostalo uszkodzone pozdrawiam, darek ps. popraw tytul tematu - dodaj serie e61
-
3.0 diesel z przebiegiem 400 000 km warto ?
Witam, juz bylo w ktoryms watku, nie jest tajemnica powod sprzedazy: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=73310&start=15 nie kupilem jej na firme i wybor padl na kombi tylko ze wzgledow wizualnych poprostu bardziej mi sie podobal tyl auta vs. sedan:) pozdrawiam, darek
-
3.0 diesel z przebiegiem 400 000 km warto ?
Witam, nigdy nie bylo ceny o jakiej piszesz tj. 69 tys.!! [zmienil sie jedynie sposob zapisu glownej ceny - cena nie obejmuje opon i felg ktore latwo sprzedac osobno, pod spodem jest zapisana wyzsza z odpowiednia uwaga], cena jest ponad 15 tys. euro [bez kol letnich 17" ktore dokupilem z prawie nowymi oponami wiadomo jakie sa ceny takich dodatkow] wiec rynkowa, co do wyceny to na pewno wyznacznikiem jest ubezpieczenie, wiadomo ze ubezpieczyciel stara sie zanizyc wartosc i kwota jaka mam w PZU jest 53 tys zl [nie mamudzialu wlasnego i ewentualne naprawy w aso bmw bez amortyzacji - wiec opcja full] musisz tez wziac pod uwage ze pisze o cenie auta zareestrowanego w Polsce - dochodzi akcyza 13.6 % a wiec sporo no i jak spojrzysz co zostalo w niej wymienione z materialow ekspolatacyjnych to tez latwo policzyc ile to kosztowalo [cena zakupu 13.480 euro po kursie 3,75], sprzedajac wcale nei spodziewam sie zarobku, oczywistym jest fakt ze samochod nie jest inwestycja na ktotrej sie zarabia [pomijajac cuda z allegro na ktorych handlarze zarabiaja mimo bardzo niskiej ceny, az strach pomyslec ile te auta naprawde sa warte i ile trzeba dolozyc]. gdy rozpoczynalem poszukiwana [styczen 2007] nie wiedzialem ze moja sytuacja zawodowa na tyle ulegnie zmianie iz postanowie sprzedac auto aby nie stracic wiecej sprzedajac je powiedzmy za rok lub dwa - jest to egzemplarz idealny dla osob ktore podchodza powaznie do zakupu i szukaja zadbanego egzemplarza - ten taki jest i mozna oszczedzic troche czasu na poszukiwanie i pieniedzy - na doprowadzenie do stanu, ktory naorawde nie wymaga wkladu finansowego. samochodem przejechalem 8 tys. km od lipca 2007 [w tym 1,5 tys. km podroz powrotna z niemiec] wiec jest to normalny przebieg:) do kolegi werewolf_666, napisalem ze trudno kupic za 40 tys zl egzemplarz ktory byl omawiany - mianowicie z 2001 nie napisalem ze wogole trudno kupic w tej cenie bo byla by to nie prawda czego ejstes dobitnym przykladem, kolega ciechan pytal sie o auto po liftingowe:) pozdrawiam, darek ps. gdyby ktos podstawil mi egzemplarz w dokladnie takim samym stanie technicznym jak moj za 40 tys. zl to oplacalo by mi sie go kupic za tyle gdyz mam juz propozycje za moj >50 tys. zl - oczywiscie nie spodziewam sie aby tak bylo, gdyz inaczej te osoby juz dawno kupily by te auta za mniej niz 40 tys. a tak sie jednak nie stalo - aukcja trwa jeszcze do niedzieli a juz jest kwota wyzsza niz te 40 tys. [moj nick na allegro jest taki sam jak tutaj a wiec lawo znalezc]
-
Jak naprawić parktronik?
a moze przycisk jest jesli masz PDC na przod bo tyl zalacza sie automatycznie razem z R a przod mozna wlaczyc osobno, ja tak mam pozdrawiam, darek
-
3.0 diesel z przebiegiem 400 000 km warto ?
dobrze powiedziane / napisane:) prawda jest taka ze za male pieniadze trudno spodziewac sie auta w super stanie do kolegi ciechan moim zdaniem [a troche wiem o e39 i troche sie naogladalem szukajac i nasluchalem o klopotach z "okazyjnymi" egzemplarzami] za 40 tys. zl trudno kupic zadbane e39 z prawdziwym przebiegiem, takie ktore na pewno nie bedzie wymagalo wkladu finansowego [jak to pisze kazdy w ogloszeniu] wiec jesli nie chcesz przeznaczyc wiecej to kup opla, bo moze sie okazac iz cena zakupu + to co wlozysz w naprawy przyprawi cie o zawrot glowy:) pozdrawiam, darek
-
Słabe światła ksenonowe
Witam, latwo sie przekonac mozna albo sprawdzic na stronie www.bmwfans.info [po numerze vin i porownac z nr czesci] albo po samym numerze czesci - dzwoniac do dowolnej aso i pytajac czy bedzie pasowala do samochodu o takim nr vin, przy okazji mozna zapytac ile kosztuje, czesto takie elementy sa smiesznie tanie w aso:) pozdrawiam, darek ps. mozesz zadzwonic do poznania do smorawinskiego oto numer do dzialu czesc: 061 8 455 188
-
Płyn do spryskiwaczy
Lampy przednie sa pryskane co ktores "mycie" chyba co 5 i wydaje mi sie ze program intensywnego mycia dotyczy tylko przedniej szyby: efekt najpierw pryska z malego zbiorniczka tak dlugo jak trzymamy przycisk a potem z duzego pozdrawiam, darek ps. wiec moim zdaniem masz wszystko ok:)
-
Słabe światła ksenonowe
Witam, jesli kolega ma lampy po lifcie to raczej nic w srodku nie wymieni - sa w calosci wiec te regulatory to chyba do starszych modeli pozdrawiam, darek ps. obie drza czy tylko jedna? kiedys widzialem jak komus taki plastikowy waz idacy od silnika [odprowadzenie cieplego powietrza] spadl i lekko dotykal do obudowy lampy - po stronie pasazera i drzala cala lampa
-
Płyn do spryskiwaczy
z tego malego zbiorniczka nie schodzi jesli nie uzywasz programu do intensywnego mycia - przycisk na drazku do zalaczania wycieraczek Uwaga! do tego zbiorniczka nalezy lac specjalny plyn - dostepny w aso [za 1000 ml cena ok 18 zl a do zbiornika wchodzi troche ponad 500 ml] ktory zawiera sporo % alkoholu dzieki ktoremu czysta szyba i zero smug nie warto tam wlewac nic innego bo mozna go zapchac i uzkodzic pompke a to koszty:) u mnie nie zauwazylem aby szczegolnie szybko schodzil plyn ale racja spryskiwacze lamp przednich i tylna wycieraczka potrafia swoje wziac, w e46 touring do tylu jest osobny zbiornika w e39 niestety nie pozdrawiam, darek
-
Wycieraczka tylnej szyby stoi :(- NAPRAWIONE, INSTRUKCJA
Witam, u kolegi jest chyba inaczej tzn. w touringu silnik jest w dolnej czesci bo szyba jest podnoszona i chodzi o zapieczona oske ktora wlasnie jest w tej szybie pozdrawiam, darek
-
Zmiana szyberdachu zwykłego na szklany, da się?
Moja rada to zapytaj sprzedajacego, zapytaj tez kogos innego kto ma wystawiony dach - to nic nie kosztuje a od razu wyczujesz czy ktos chce wcisnac czy umie tez doradzic bo jesli by nie pasowal to faktycznie bylby zbedny a trudno abys kolekcjonowal dachy:) pozdrawiam, darek ps. warto miec opinie z kilku zrodel :roll2:
-
3.0 diesel z przebiegiem 400 000 km warto ?
Faktycznie trudno znaleźć z "prawdziwym" przebiegiem <200 tys km moze z ta wymiana turbiny na zapas troche sie zagalopowalem ale na pewno wymienil bym wszystkie plyny i filtry i chyba nikt co do tego nie ma watpliwosci:) pozdrawiam, darek ps. moja ma 187 tys. km no i tez jest odpowiednio wyzej wyceniona vs. krecone cuda z portalu a.
-
Zmiana szyberdachu zwykłego na szklany, da się?
a zobacz ten dach: http://allegro.pl/item314395449_szyberdach_szklany_panoramiczny_kompletny_bmw_e39.html sprzedajacy wydaje sie ze powinien sie znac, ma tylko czesci bmw jak sie domyslam z demontarzu, wiec na pewno udzieli porady! pozdrawiam, darek ps. widzialem takie dachy w 7 ale widze ze faktycznie wczesniej byly montowane w 5:) ja mam szklany i faktycznie fajnie odsunac ta oslone nawet w pochmurny dzien - robi sie jasno w aucie :roll2:
-
Zmiana szyberdachu zwykłego na szklany, da się?
link do zdjecia - popraw bo nie dziala jestem ciekawy jaki masz teraz, myslalem ze nie byloinnych jak szklane + oslona pozdrawiam, darek
-
3.0 diesel z przebiegiem 400 000 km warto ?
niezly przebieg ale wazne ze nie krecony! masz jakies foty? pozdrawiam, darek ps. zapewne warto ja dokladnie na komputerze przeswietlic, np. co z wtryskami, cisnieniem doladowania itp. no i moze profilaktycznie wymienic turbine [garretta wyjdzie 3 tys. zl z klubowa znizka przy zwrocie starej] i na ewno wszystkie plyny ustrojowe:)
-
M-PAKIET
Ale pokrecilem:) moja wina ach ten niemiecki tu masz cennik z 2003 touringa ale wyosazenie takie samo: http://sprzedambmw.pl/pliki/preise_5er_Touring_09_03.pdf pozdrawiam, darek tak ja tez mam zawieszenie od m-pakietu - jest obnizony o 30 mm i twardszy
- M-PAKIET
-
Wycieraczka tylnej szyby stoi :(- NAPRAWIONE, INSTRUKCJA
Dokladnie czesta przypadlosc Touringow - zapieczona oska, oczyszczenie pomaga ale trzeba to zrobic delikatnie aby nie uszkodzic szyby! pozdrawiam, darek ps. silnik jest bardzo drogi wiec lepiej aby to byla oska!
-
Lusterka
Witam, mysle ze wystarczy ze wiesz ze miales skladane i masz pamiec fotela wiec potrzebujesz takiej wersji:) pozdrawiam, darek tu jaki "wydaje sie sensowny" sprzedajacy - wiadac ze rozbiera auta bo ma wszystko od karoserii po srubki:) wiec pewnie te wklady sa legalne i tanie:) http://allegro.pl/item310263249_wklady_lusterka_podgrzewane_bmw_e39_e38.html
-
nie swieca ringi od strony kierowcy!!!!
Witam, jesli dobrze zrozumialem to nie trzeba niszczyc obudowy:) dobre dobre wcisnac, przekrecic i wyjac:) a gdzie kolego udalos ie Tobie znalesc te zarowki, mozesz podac jakiegos linka? pozdrawiam, darek
-
Lusterka
tak allegro pewne jest kradzionych, dzis nawet mowili w wiadomosciach ze rozbili jakas grupe specjalizujaca ie w lusterkach i sprzedajaca je na allegro ale w miejsce zlikwidowanej powstana nowe - podobna plaga dotyczy poduszek powietrznych pozdrawiam, darek
-
Lusterka
Witam najlatwiej sprawdzic po nr VIN w serwisie jakie powinno byc i spisac nr czesci bmw i wtedy szukac co do fotochromow podgrzewanych to byly dwie wersje z pamiecia [jesli masz pamiec fotela kierowcy to masz tez pamiec pozycji lusterka] i bez mnie ukradli oba wklady i uszkodzili oba mechanizmy skladania lusterek i brakowalo wyrwanej wiazki elektrycznej - naprawa w serwisie to laczny koszt az ok 6.000 zl [z czego robocizna to 250,00 zl reszta to czesci] pozdrawiam, darek