Skocz do zawartości

ryb55

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ryb55

  1. Kluczem jest pielęgnacja. Z pewnością jasna tapicerka wymaga więcej dbałości niż ciemna, ale to nie znaczy, że się źle prezentuje...
  2. ryb55 odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    No i odnosząc się do tego co napisał Michael1916 trudno mówić o takim bazowym aucie marki BMW, że jest premium. To dotyczy wszystkich segmentów. Ostatnio miałem okazję jeździć g30lci 518d oraz x1 18i w bazowych configach. Trudno mówić o tym, żeby te auta były premium..... jak masz manualną klimę, albo tapicerkę jak w polonezie caro.... Składa się też na to kwestia silnika, który powinien dawać poczucie autonomiczności i suwerenności, a te bazowe motory (pomijając już dźwięk i kulturę pracy) z pewnością tego nie dają. Nie chodzi też o napinanie się tych, którzy mają bogatsze wersje. Uważam, że lepiej wydać np. 300k za porządny konfig niż 200k za słaby - wtedy te 200k jest wyrzucone w błoto i zastanawiasz się za co zapłaciłeś. Narzekania niektórych kolegów odnośnie jakości natomiast to chyba też osób, które nigdy wcześniej nie miały auta z segmentu premium. To już nie jest mistyczna jakość z lat 80... Wszystkie marki premium nie są już takiej jak kiedyś, zdarzają się usterki i niedociągnięcia... Ktoś kto miał poprzenie generace tych marek wie o tym, że tak jest... czy nam się to podoba czy nie i to że jest to bmw niczego nie zmienia - w audi czy mb jest tak samo...
  3. ryb55 odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Co z różnica, skoro obojętnie jakie ma dodatki to jeździ jak rav4 albo tucson.... z silnikiem 25d.... Taka sama bzdura jak kupienie g30 518d.... Fajnie jako komuś to starcza i nie potrzebuje więcej, ale to nie są wtedy auta premium w prawdziwym rozumieniu tego słowa...
  4. ryb55 odpowiedział(a) na Pablopoland2 temat w X5 (G05)
    dziękuję. a czy ty masz już nową wersję z miękką hybrydą? dopytuję bo rok temu kupiłem dla żony nowego Tiguana z 240KM dieslem i okazało się, że pomimo swojej teoretycznie dużej mocy jeździ się nim fatalnie, bo końcem 2019r zmienili charakterystykę skrzyni biegów, więc na zwykłych drogach nawet w trybie sport ten samochód "nie jedzie". na jeździe testowej miałem ten sam samochód tylko 190KM, ale z połowy 2019r gdzie skrzynia była jeszcze inaczej zestrojona i wtedy jeździł o niebo lepiej niż nasz, który jest teoretycznie mocniejszy o 50KM. teraz czekam do końca gwarancji na przeprogramowanie skrzyni biegów, mam nadzieję że to nie spowoduje jakiegoś problemu dla reszty samochodu. kurde, to mi trochę wbiłeś "klina", od kilku lat w moim Audi A6 mam pneumatykę i jest super, niezależnie od obciążenia zawsze jest tak samo wygodne i wypoziomowane. szczególnie to odczuwam jak na haku wiozę 3-4 rowery, a samochód zachowuje się dokładnie jakby był bez obciążenia :-) a ktoś wie ile ta sytuacja może potrwać? dzisiaj sprzedawca w salonie powiedział mi, że z reguły takie problemy nie trwały długo, ale teraz nie wiadomo bo jest .... COVID dodatkowo BMW na lepsze nagłośnienie daje już w cenniku 10k rabatu, aby nie zamawiać z Harmanem, więc spodziewają się, że ten problem może być dłuższy :-( . skąd to info o 10k rabatu - ani w cenniku, ani w konfiguratorze nie ma takiej zniżki...
  5. ryb55 odpowiedział(a) na tomo_m temat w X5 (G05)
    W innych modelach też się nie składają równo - może nie we wszystkich, ale w części tak jest. W f30 miałem nawet tak, że nie składały się perfekcyjnie jednocześnie - może przez tą geometrię
  6. A jak oceniasz porównanie m5 do x6m?
  7. ryb55 odpowiedział(a) na p0sitiv temat w X5 (G05)
    millenialsi
  8. ryb55 odpowiedział(a) na p0sitiv temat w X5 (G05)
    gonią mb z wielkością ekranów uważam, że to i tak szczęście, że nie robią liftu takiego, jak w x7...bo to tragedia
  9. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Ale diesel to też nie jest rozwiazanie dla wszystkich, bo np. jak jeździsz tylko krótkie trasy po mieście to zapchasz dpf, a silnik się nie rozgrzewa do prawidłowej temperatury
  10. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Jest jeszcze temat ekologii, o której nie piszesz w ogóle. Dla wielu osób ma to znaczenie (ale raczej nie w naszym kraju). Jak naładujesz się z fotowoltaiki, którą masz na dachu własnego domu i robisz to systematycznie, to rzeczywiście dokładasz swój kamyczek do polepszenia stanu naszej planety
  11. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Każdy ma swoje spojrzenie na świat i auto, które użytkuje. Natomiast nie można się chyba zgodzić z kolegami, którzy piszą, że to nie ma sensu, że nic z tego nie będzie itp.... Zobaczcie na ten artykuł - jaka jest dynamika wzrostu sprzedaży 45e w DE https://www.bimmertoday.de/2021/02/12/bmw-x5-in-deutschland-65-prozent-hybrid-anteil-im-januar/ Temat wartości rezydualnej, który niektórzy podnoszą, jest w ogóle z mojej ocenie przeszacowaną kwestią. Po pierwsze jak tak dalej pójdzie, to hybryda będzie warta znacznie więcej niż zwykła spalinówka (a diesel to już w ogóle) - chociażby zee względu na to, gdzie będzie można nią wjechać i ile potencjalnie oszczędzić na paliwie. Po drugie, myślę, że większość nabywców x5 salonowych i tak odda te auta po 3-4 letnim najmie i będzie miało w pompce to ile ono jest warte jako używane i czy łatwo się je sprzeda czy trudno
  12. ryb55 odpowiedział(a) na wiecekm temat w G30, G31, F90
    Z tego co kojarzę to chyba od produkcji lipcowej miało być digital key. Było oficjalne info prasowe z bmw w tym temacie
  13. Żeby 30i paliło 15l to trzeba je pałować na maksa wszędzie gdzie się da i i tak ciężko będzie to osiągnąć. Diesel wbija w fotel bo ma inny moment, ale to nie znaczy, że przyspiesza lepiej niż benzyna... 20d jest cichy i przyjemny, ale do 30i nadal dzieli go pod tym względem przepaść
  14. Top jest chyba kiepski argument, bo jak masz roletę ręcznie zamykaną to jj w ogóle nie zasuniesz, a jak elektryczną to chociaż dojedzie do miejsca, które jej przeszkadza i częściowo kufer będzie zamknięty (pożyteczne np. ze względu na hałas).
  15. oczywiście, że odwrotnie
  16. Dzięki faktycznie dużo informacji - wniosek jest jeden, że oprócz wyglądu dużej róznicy nie ma. Zostaje przy LEDach Co za bullshit! Lasery robią kolosalną różnicę! Wygląd to jedna sprawa, heksagonalny kształt + dodatkowy niebieski kolor na zgaszonych i zapalonych ledach. Natomiast jeżeli chodzi o widoczność to jest ogromna różnica. Lasery działają na światłach drogowych, więc włączają się wszędzie tam gdzie nie ma latarnii przy drodze i znaczącego oświetlenia otoczenia. W praktyce - oczywiście w centrum miasta się nie włączą ale już wokół komina i na każdej trasie, działają non stop. Reflektory wycinają wiązkę nie oślepiając jadących z naprzeciwka oraz tych na Twoim pasie ruchu, natomiast pozostały obszar jest full oświetlony. A gdy droga jest pusta to jedziesz jak w dzień. Nie żałuję ani jednej złotówki na lasery i wg mnie to absolutny priorytet w dodatkowym wyposażeniu, no chyba że ktoś przez cały czas posiadania samochodu, jeździ tylko w dzień, a sporadyczny, nocny wypad ogranicza się do ulic oświetlonych latarniami - to ok wtedy nie warto - ale kto tak jeździ ? Nikt. Pełna zgoda z jednym wyjątkiem - laser włącza się tylko jak nie ma żadnych innych pojazdów przed samochodem w odległości kilkuset metrów. Można obejrzeć filmiki na yt o tym i prezentacje bmw. Stąd też wycinanie aut i skręcanie wiązki światła to tak technicznie nie lest laser tylko ledy w lampie
  17. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Ale to jest chyba naturalne, że technologia phev/ev ma wady, skoro dopiero się rozwija. Pierwszy ajfon to ledwo rozmowy obsługiwał...a teraz...
  18. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    ja potraktuję to jednak jako żart, ale wadą ulg będzie pewnie utrata gwarancji
  19. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Z tego co kojarzę, to akurat w x5 45e ograniczenie bagażnika polega tylko na "zabraniu" schowka pod podłogą. @Michael1916 - Częściowo się z Tobą zgadzam. Są natomiast ludzie, którzy tak użytkują auto, że w 45e mają średnie spalanie 2-3l, dlatego, że większość jeżdżą na krótki odcinki w mieści i mogą się w swoich destynacjach doładować. Kwestia tego ile hajsu przy tym oszczędzasz i czy w ogóle biorąc pod uwagę wyższą cenę zakupu to inny temat.
  20. w niektórych modelach do foteli M nie można też dobrać wentylacji - jeśli ktoś ją chce, to może to być przeszkoda
  21. ryb55 odpowiedział(a) na ArtShape temat w X5 (G05)
    Panowie, Czy dobrze mi się wydaje, że ta mata nie do ko≥dca jest funkcjonalna - bo gumowe szyny, które się podnoszą w podłodze nie mają wtedy jak funkcjonować?
  22. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Panowie, Po moim pytaniu o porównanie 40i i 45e rozpętała się dość emocjonalna dyskusja, a chyba zostałem częściowo źle zrozumiany, albo znaczna część odpowiedzi skupiła się tylko na części mojego zapytania. Nie porównuję x5 do 5 lim/kombi. Nie porównuję tez hybrydy do benzyny i diesla. Bzdurą jest, że hybrydę to kupuje się tylko do miasta. Oczywiście, że jak ktoś sporo jeździ w trasę, to diesel jest bardziej optymalny. Należy sobie w ogóle wtedy zadać pytanie czy akurat x5 jest najbardziej optymalne przy dalekich i częstych wyjazdach - tak jak wielu z Was pisze 5 kombi/lim będzie cichsza i mniej paliwożerna przy bardzo wysokich prędkościach (co nie oznacza, że komuś nie będzie dobrze w x5). Pytałem celowo o porównanie x5 40i do 45e dlatego, że interesuje mnie jak zachowuje się 45e w trasie (czy to na autostradzie czy zwykłej krajówce) np. po wyczerpaniu się baterii. W szczególności interesuje mnie jak wypada to w porównaniu do 40i. Głównie nie chodziło mi o porównanie w zakresie spalania (większa masa hybrydy) i właściwości (np. kwestia elastyczności samego silnika spalinowego, który ma mniej mocy niż 40i). Zwracam przy tym uwagę na fakt, że nawet jak ktoś tą hybrydą jeździ większość po mieście, to zdarzają się wyjazdy wakacyjne/weekendowe/służbowe i o takie sytuacji mi chodzi.
  23. tak, fotele komfortowe to mega różnica
  24. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    A jakie jest to zużycie paliwa przy prędkościach 160-200? W 54e najbardziej interesuje mnie właśnie zużycie paliwa w trasie i porównanie z silnikiem 40i poza miastem - zarówno co do walorów silnika, jak i zużycia paliwa
  25. ryb55 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.