Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
Moje zagadki
Napisalem wyzej. To jest to samo co ASR w autach innych marek - Anti Slip reduction, Redukcja poslizgu podczas przyspieszania. To wszystko. Po prostu nie zrobisz np. baczka z wlaczonym ASC.
-
Opis komputera TV, Navi, Webasto, telefon - jak uruchomić?
w124 200d na automacie, hahah, to sie nazywa mul.
-
Pomocy!!!!!
No to musisz odkrecic srobke http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GF61&mospid=47516&btnr=17_0105&hg=17&fg=05 nr 2 I jeszcze njalepiej weze. Zeby wszystko wylecialo, jesli masz zimny silnik to na sekunde mozesz odpalic go i przygazowac, ale delikatnie do 2 tys. Ale na moment, zeby nie zatrzec pompy wodny. powinna wysleciec reszta. Pozniej wszystko zakrec, zalej. Do tego ukladu wchodzi ok 12 l. plynu. Pozniej musisz starannie odpowietrzyc. That's All.
- Pomocy!!!!!
-
Jak to jest z tymi luzami na tulejach metalowo-gumowych??
dalem 120 zl za komplet z rabatem. Normalnie kosztuja jakies 140. Mi niestety wywazenie nie pomaga, bo mam ielanie wywazone. Auto tez mi nie plywa, moze minimalnie, ale chyba to przez opony. Ja nie wiem jutro wymienie i dam znac. Pozdrawiam
-
Wymiana pompy wody z plastiku na metal
jaka jest w m62?
-
jaki olej na dolewke?
Duzo pali, a na dolewke wez castrola, nie musisz 0w30, ale zeby byl syntetyk.
-
Jak to jest z tymi luzami na tulejach metalowo-gumowych??
Jutro wymieniam. Dokaldnie mam taki objaw, ze na idealnie plaskiej drodze nawet, przy 80 km/h telepie kierka. Czyli tez miales to swoje telepanie od tych ltuleji ?
-
Moje zagadki
O tym bylo duzo, REST - ogrzewanie resztokowe, dziala ponizej 15 st. C, ASC - Zapobieganie poslizgowi kol. JKak zabuksujesz za mocno, to komp zmniejszy Ci moment obrotowy silnika i nie zamielisz. Jest masz przycisk DSC to masz i ASC i DSC, czyli cos jak ASR i ESP, czyli na zakretach komp sprawdza predkosc kazdego kola i jesli cos zacznie sie dziac, np. na zakrecie auto bedzie pod lub nadsterwoen to komp to skoryguje, tylko, ze nie zawsze na korzysc :) co z pozoru wydaje sie, ze pomaga. Pozdrawiam.
-
Jak to jest z tymi luzami na tulejach metalowo-gumowych??
Witam. mam pytanie, czy rzecfzywsice trudno wykryc ten luz na tuclejach metalowo-gumowych?? Chce je wymienic, juz kupilem, ale bylem u mechanika i powiedzial mi, ze nie ma msensu ich wymieniac, bo one sa napewno dobre, on nie widzi luzu. Nigdzie nie mam luzu, w calym auycie jest idealnie. Mam problem z drganiami przy 80 - 95 km/h powyzej 100 ustaja. Sprawdzilem wszystko i wydaje sie byc ok, wiec skad te drgania. jeden z forumowiczow powiedzial mi, ze to moga byc te tuleje na wahaczach tych takich powyginanych, nie chodzi o dolne proste tylko o te drugie. Jeden mechanik znowu jak dzownilem to powiedzial, ze ten luz strasznie trudno wykryc i moze to byc tym spowodowane. Tuleje juz mam, wyeminiac je, chcoc nikt na oko nie widzi luzu. 535i m62
-
Nieprzyjemne drgania V8 na biegu jałowym.Przyczyna?
mam chyba tak samo. Zauwaz, ze jak obroty zejda do 500 to juz nie telepie, a jak wlaczysz klime to poschodza wyzej i juz czuc delikatne telepanie. Po wymianie filtra powietrza troche sie poprawilo, ale wciaz jest.
-
M62 jak działa czujnik płynu w zbiorniczku
Niczego to mi nie tlumaczy. Chyba nie zrozumielismy sie. Ten czujnik mozna caly wyjac i on jest w calosci, jakis druciany.
-
Problem z wentylatorem klimatronica
No wg mnie to jest ta opornica. Ja mialem tak tez na poczatku. Niby moglem ustawiac poziomy nawiewu, ale po wylaczeniu kluczykiem auta slyszalem jak pracuje. Ja stawiam, ze to jest ta opornica. Nic innego mi do glowy nie przychodzi. Moze ktos inny bedzie wiedzial. A to, ze ona jeszcze reguluje poziomy dmuchania, to oznacza, ze nie jest w tak tragicznym stanie :). Pozdrawiam.
-
M62 jak działa czujnik płynu w zbiorniczku
Witam. Poprosze odpowiedzi od osob, ktore maja silniki m62 lub ci ktorzy mieli z nim jakas stycznosc. Otoz, chcialbym sie dowiedziec jak działa w tych silnikach czujnik poziomu plynu. Zdjecie przedstawia link, jest no nr 20. On wyglada dla mnie dziwnie i nie wiem jak ma zamiar dzialac. Sa to dwa druty jaks polaczone ze soba. Czujnik ten znajduje sie w dolnej czesci zbiorniczka wyrownawczego. Moge go spokojnie wyjac i zaden plyn nie ucieka. Dziwne. Spokojnie jak go nie bedzie to plyn nie zacznie cieknac. I stad moje pytanie, kto wie jak on dziala. Po wyjeciu tego czujnika ze zbiorniczka komputer nic nie powiedzia, dopiero jak odlaczylem wtyczke to zasygnalizowal, zeby sprawdzic plyn. Link ponizej nr 20 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DE11&mospid=47547&btnr=17_0161&hg=17&fg=05
-
...czy tak powinno działać ogrzewanie w E34?
Chyba sie mylisz. Mam stara e34 89r i ma cieplo zimno, i mam tez z 95 roku i tez ma tak samo. Pzdr
-
328 - Czy dobrze zrobiłem?
Oczywiscie, kupno moglo sie wiazac z ryzykiem. Moge powiedziec tylko jedno, nie zaluj. Znajdzie sie inna. Natomiast to, ze sie grzal podczas postoju to wina wiatraka, prawdoopodbnie sprzeglo wiskotyczne bylo uzkodzone. Koszt nie duzy ok 200 zl. Dlatego podczas jazdy sie nie grzal bo chlodzilo go powietrze. Nic pewnie powaznego ie nie stalo, natomiast, nie wiadomo jak poprzednik zrobil, czy czasem mu sie nie zagrzal. Tam jest glowica R6 wiec latwo ja uszkodzic, albo po prostu silnik mogl byc lekko przegrzany, W sumie nie masz czego zalowac. Gdybys kupil i mial nagle wlozyc 2000 zl to nie bylo by wesolo. Pozdrawiam.
-
Problem z wentylatorem klimatronica
Opornica dmuchawy powietrza. Bylo o tym 100 razy. Poszukaj. Masz walnieta i bedzie trzeba wkrotce wymeinic. A czy obroty mozesz ustawic ronze ?
-
Czy to jest silnik krokowy ?
Dzieki robert. Przeczyscilem i wydaje sioe byc lepiej, juz nie czuje tego szarpania. Pozdrawiam.
-
komnikaty na komputerze
Jesli wszystko jest ok, to mozliwe, ze po prostu jest blad w komputerze, taki na stale i trzeba go usunac podpinajac pod komputer diagnostyczny. I chyba jeszcze istnieje opcja resetu. Inna rzecz jaka moze sie stac to poodlaczane czujniki, chcoc watpei w to. Ale sprawdzic zawsze mozna. Bo raczej wszystkie naraz sie nie uszkodza, wiec ten waraiant mozna sobie odpuscic. Sprawdz czujnik polynu chlkodzacego czy jest podlaczony. powinien byc gdzie przy chlodnicy, albo zbiorniczku wyrownawczym.
-
pytanie:temperatura wyswietlona zaczela migac,czemu?
dokaldnie. BMW maja tak, ze jak temperatura spadnie ponizej 3st. C to jest BIP i miga temperatuyra.
-
czy mogę umyć silniczek krokowy rozpuszczalnikiem NITRO ?
Ja kupilem to cos do gaznikow. Taki duzy kosztuje 24 zl. Na glownej w Poznaniu. W tym GT Auto. Jest git :)
-
Czy to jest silnik krokowy ?
Dzieki za odopowiedz na PW, juz zalozylem, jest ok. A mozesz mi powiedziec o co chodzi z tym elektrozaworem dodatkowego powietrza ? Gdzie moge go szukac i jak wyczyscic ?
-
Przednia szyba - jaki koszt?
Poszukaj dobrej uzywki. Pozniej ktos Ci powie, ze auto mialo czolowe :)
-
kto mi pomoze??????????????
To zle, ze Ci sie nie wydaje. Ja co prawda mam 535 V8 i temperatura utrzymuje sie na srodku przez dlugi czas. Masz wszystko w porzadku. Po prostu te silniki tak dlugho utrzymuja cieplo, co jest bardzo wazne jesli chodzi o zuzycie. Mozesz smialo jezdzic i sie nie martwic.
-
325 TD strasznie muli
Takie objawy to raczej pompa wtryskowa. Przydalo by sie ja zregenerowac, uszczelnic. Prawdopodobnie jest nieszczelna. A czy silnik dymi jak dodasz gazu mocno ?