Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
Nie dziala automatyczne podnoszenie szyb.
ktos wie napewno, czyz nie ???
-
Krzywe tarcze hamulcowe, nie wiem co robic.
Tak wymienilem, dokladnie, razem z klockami. A mechanicy mowili, ze lepiej jest przetacc. Nie wiem kogo sluchac.
-
Jak rozpoznac czy lozysko jest uszkodzone, gdy zdejme?
Witam, chyba mam walniete lozysko z prawej strony, poniewaz minimlanie znosi mnie naprawo na prostej i gdy skrecam mocniej w lewo przy wyzszej predkosci, tak nagle to wydaje mi sie, ze slysze minimalne buczenie. Czy to oznacza, ze lozysko sie juz konczy? Aha i jesli je rozbiore to czy latwo dostrzegne, ze jest popsute ?
-
Nie dziala automatyczne podnoszenie szyb.
Witam, mam BMW 535i e39 i ostatnio przestaly mi dzialac szyby elektryczne z przodu a dokladnie ich automatyczne podnoszenie po mocniejszym wcisnieciu. Opuszczanie dziala, ale podnoszenie nie, podnoszenie tylko nieautomatyczne, reczne. Z tylu jest ok, dziala i podnoszenie i spuszczanie. Prosze o pomoc.
-
Krzywe tarcze hamulcowe, nie wiem co robic.
Witam. Mam nastepujacy problem. Wciaz, nieustannie krzywia mi sie tarcze hamulcowe i bije mi kierka przy hamowaniu. Przetaczalem juz 2 razy, ale na smaochodzie. Po 300 km pojawia sie to samo. One kompletnie nie sa odporne na temperature, sa oryginalne i dosc grube. Co robic jak myslicie ? Nie chce wydawac na tarcze po 700 zl na jedna, dlaczego one sie tak latwo krzywia, czy moze wina jest toczenie ich na samochodzie ? Jak myslicie, prosze o opinie, juz nie daje rady. MOje bmw to e39 535i V8. Dzieki
-
535i V8 temperatura za wysoka ?
Jest to motor m62 b35. Czyli ok. Dzieki.
-
535i V8 temperatura za wysoka ?
Bo wlaczylem sobie test nr 7.
-
535i V8 temperatura za wysoka ?
Nie, wskazowka jest na srodku, plyn ok, wszystko super. Nie wiem czy wisko jest tak wydajne, moze powinno szybciej sie krecic. Nie wiem.
-
Czy poszla uszczelka pod glowica?
No w BMW to zaplacisz majatek. Wez pod uwage to, ze wcale moglo sie nic nie zdazyc. Jesli temperature trzyma Ci ok, to powinno byc ok. Jesli jednak uszczelka Cio padla tylko to wymiana z robocizna obu uszczelek to koszt w Polsce ok. 2500 zl, to chyba nadrozej, oczywiscie w nieautoryzowanym serwisie. problem jest, ze musisz wymienic dwie od razu niezaleznie czy zepsula sie jedna czy nie. Po za tym dochodzi sprawdzanie szczelnosci i planowanie. Ogolnie duzo roboty. Silnik trzeba wyjac, inaczej glowicy nie sciagniesz. Jesli natomiast pekla Ci glowica to masz wiekszy klopot. Nie wiem czy bym to robil, predzej poszukalbym uzywanego silnika, sprawnego. Pozdraiwam.
-
Czy poszla uszczelka pod glowica?
Wyluzuj czlowieku. Mam podobny silnik tez m62 ale b35. Jesli chodzi o glowice to raczej na 99% nic sie nie stalo. Jest ten plus, ze sa dwie czworki, tzn masz krotsze i naprawde one tak latwo nie pekaja, jak juz to predzej uszczelka. Jesli nie masz wody w oleju albo oleju w wodzie to mysle, ze nie masz o co sie martwic. Jesli wskazowka jest na srodku to git. Wlacz sobie jeszcze test nr 7 na obc i popatrz jaka temperatura bedzie na postoju. Ja mysle, ze nic wielkiego Ci sie nie stalo. Takie jest moje zdanie. Pojezdzij i poobserwuj. Badz spokojny, wiem co czujesz i wiem jak to jest, nerwy w ryj. Powodzenia.
-
535i V8 temperatura za wysoka ?
Witam. Na postoju mam temperature 106, 107 st. C, czy to dobrze ? Wydaje mi sie to naprawde wysoko, co o tym sadzicie ? Dzieki z gory.
-
Kiedy łancuch rozrzadu do wymiany?
Witam. Jak rozpoznac kiedy lancuch rozrzadu jest do wymiany ? I jeszcze jedno pytanie: Czy TDSy naprawde tak slabo ciagna do 2 tys. ? Dopiero powyzej 2 tys zaczyna mi jakos jechac.
-
Nieprzyjemne drgania V8 na biegu jałowym.Przyczyna?
Mam pytanie: Czy jesli w moim tlumiku srodkowym sa male dziurki, poprzepalaly sie w miejscu spawow, to czy one moga byc winne za dgniecia? Czasami tak czuc jak drgnie sobie.
-
Problem z pompa. Tylko jaka ?
Pompka wyjeta, spalony silniczek. Dzieki.
-
Za duże ciśnienie w układzie chłodzenia
Jeszcze jedno, jak niby sprawdzic uszczelke, jesli w oleju nie ma wody ani wody w oleju to chyba wszystko git ?
-
Za duże ciśnienie w układzie chłodzenia
Mam ten sam silnik i mi ostatnio pekl zbiorniczek ten maly gdzie wlewa sie plyn. Raczej od Cisnienia, tylko ja stawiam na to, ze po prostu zmeczenie materialu wyszlo w tym momencie. Jeszcze zbiorniczka nie zamontowalem, ale mam juz nowy. Od razu stawiacie na glowice ? Wydaje mi sie, ze raczej nie.
-
Problem z pompa. Tylko jaka ?
Mam mniej niz 20 litrow. Moze jest z 10, nawet nie. Sprawdze przekaznik, ale czy po wyjeciu pompy ze zbiornika moge ja jakos sprawdzic, podlaczyc pod nia prad ? Raczej watpie zeby to byl przekaznik bo auto juz pod sam koniec mialo problemy z moca, na wysokich obrotach podczas jazdy slablo. Pozniej zgaslo i juz nie chcialo odpalic. Mechanik powiedzial bez zadnego sprawdzania, ze to pompa, bo wyjal filtr paliwa i powiedzial, ze jest suchy.
-
Problem z pompa. Tylko jaka ?
Witam. kupilem ostatnio BMW 525 TDS e34 1994r. Pojezdzilem jeden dzien i przestal jezdzic. Tzn nie podaje paliwa. Najpierw zaczal przerywac na wysokich obrotach, slabnac a pozniej zgasl, stanal i nie chce odpalic. Powiedzcie mi teraz czy to ta pompka elektryczna w baku padla czy pompa wtryskowa ? Ja nie wiem jak tam jest. Czy pompa wtryskowa tak latwo morze sie uszkodzic ? Dzieki
-
Jak sprawdzic Turbine 525 tds?
rok 94r. Szeroki grill juz.
-
Ksenony - światła mijania świecą nie tam gdzie trzeba.
Jak otworzysz maske to masz takie pokretla. jak nimi pokrecisz to sie podniosa. To sa do regulacji wysokosci i kata swiecenia. Ustawiaja poziom zero, reszte robi czujnik poziomowania. Jesli te pokretla nie dzialaja i czujesz luz, ze jak kjrecisz to nic sie nie dzieje, to masz do wymiany takie plastiki w srodku lampy, ktore reguluja wysokosci. Taki bialy plastik. Idzie go kupic w serwisie. Rysunek w linku: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DE11&mospid=47547&btnr=63_0685&hg=63&fg=05
-
Jak sprawdzic Turbine 525 tds?
Witam, prosze o pomoc jak sprawdzic Turbine 525 tds? Kupuje jutro auto takie wlasnie i nie wiem jak sprawdzic. Gwizdze niby, nie dymi, tylko lekki dymek przy odpalanmiu i jak auto postoi dluzje to troszke ciezej dopala. co to moze byc? Z gory dzieki
-
Pierwsza jazda E46 320d ( 150KM ) '02
To gdzie Ty toczyles tarcze czlowieku ? 700 zl ?
-
problem z uruchomieniem i pracą silnika 3.5 V8
Tez mi go skasowali, ale i tak sie pojawil. Na 100% jest uszkodzony, nie zawracaj sobie glowy, tylko go po prostu wymien. Nie widze innej mozliwosci.
-
problem z uruchomieniem i pracą silnika 3.5 V8
Mialem kiedys ten czujnik tez uszkodzony. Objawy byly inne, gdy zapalilem silnik i depnalem gazd do dechy np. na jedynce lub dwojce to w pewnym momencie przeryuwal jak glupi. i wciaz tak bylo jak jechalem i depnalem gaz do konca. Wymien ten czujnik masz na bank uszkodzony. Mam ten sam silnik i ten sam rocznik. On pracy silnika raczej Ci nien porawi ale auto nie bedzie Ci gasnac. zaplacilem za niego wtedy 360 zl.
-
Pękł mi zbiorniczek od chlodnicy do ktorego wlewa sie plyn!
Przeglad mialem, caly silnik byl sprawdzony, plyny zmieniane. Sprawdzalem temperatury i dochodzila max dop 103 st. C. i termostat sie otwieral. Ale jeszcze raz sp[rawdze chlodnice, bede zalewal go na nowo. dopiero we wtorek bede mial nowy zbiorniczek. Ale huk byl naprawde konkretny. Zdziwilo mnie to troche. Powiem mechanikowi, zeby moze zrobil pulkanie ukladu, chlodnicy. jakis srodek do oczysczania polecasz mi moze ? Dzieki z gory.