Treść opublikowana przez Ponta
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
Moje auto to E85, ale zawiecha jest prawie bliźniacza z e46 więc piszę tutaj, ze względu na większość liczbę użytkowników. Mam do wymiany sprężyny tylne i przednie amortyzatory. Nie chcę się bawić w pół środki więc za 1 razem wymienię sprężyny przód tył i amortyzatory przód tył, wraz z osłonami, gniazdami na sprężyny i górnymi łożyskami. Teraz tak, czytam o Bilstein B12 - Eibach pro Kit, wyjdzie mnie to 3500 zł, ale co ciekawe przednie amory z tego zestawu zaczynają ludziom się pocić po 1-2 latach i przejechaniu 30-50 tys. km, co jest wartością niedorzeczną. I teraz tak. Załóżmy, że wezmę same sprężyny Eibach Pro Kit, jakie amortyzatory do nich? Sachs czy Bilstein B4 (dodam, że to i to jest do zawieszenia standardowego). Czy to dobry pomysł dawać zwykłe amory do Eibacha, czy może wziąć amory od M Sport Suspension do tych sprężyn, bo mają niższy skok? Opcje: Bilstein B12 (czyli w zasadzie B8 i sprężyny Eibacha) Bilstein B4 + Eibach Pro Kit Sachs + Eibach Pro Kit Bilstein B4 i Sachsy wg producenta są do aut bez zawieszenia sportowego.
-
BMW E61 530 WBAPX72060C097720
Ponta odpowiedział(a) na Route666 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZa anglika płacić 20k swoich ciężko zarobionych złotówek. Nie zrozumiem nigdy ludzi :mad2:
-
E60 545i WBANB33595CN64922 Warszawa
Ponta odpowiedział(a) na kobayaschi2019 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jest tak zwany syndrom wypłaszczania poważnych usterek w życzeniowe myślenie o pozytywnym skutku :D Już oczami kupiłeś auto i już w nim siedzisz już zdrowy rozsądek w szafie.
-
e39 525 WBADT41030GY29518
Ponta odpowiedział(a) na Maly97 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażByła jakiś czas temu na forum. Trochę ma źle dobrane kolory na elementach. No i ciekawe jak za zawiecha, bo faktycznie krzywo stoi.
-
Wycieraczki...nie pasują
Ja mam tylko ten numer OEM 61 61 2 458 015
-
Wycieraczki...nie pasują
Kupiłeś do: BMW 7 F01 F02 F03 F04 A musisz mieć: Drivers Side Wiper: AP26U - (65cm \ 26in) (Use Adaptor - 1) Passenger Side Wiper: AP18U - (45cm \ 18in) (Use Adaptor - 1)
-
Jaki silnik do e90?
Ja nie dolewałem nic między wymianami, ale silnik miał 120 tys. km nabite.
-
E46 lampa w tylną klapę sedan coupe
Kup to się przekonasz, że nie.
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Po przejechaniu się będziesz wiedział czy auto szarpie. Sprawdź w jakim stanie są opony, jak zużyte. To tak nawiasem co do xDrive.
-
Lusterko mocowanie na śruby
Podpowiem tylko, że limuzyna i touring ma zamienne lusterka.
-
auto nadsterowne po zmianie felg
Kupić odpowiednie śruby.
-
E46 lampa w tylną klapę sedan coupe
Limuzyna ma inny klosz niż coupe.
-
Jak dbać o nasze BMW
A można wiedzieć czym była podyktowana ta złota rada? nie wiem, coś z silnikiem się dzieje?
-
Jaki silnik do e90?
M54 to pancerna jednostka. Bombproof engine.
-
Amortyzatory sport pakiet
Tylko z amorem dobrze wymienić górne łożysko, do tego śrubę z podkładką. I tyle. Po tym zbieżność.
-
Jak dbać o nasze BMW
A w jakim celu chcesz zmienić olej in the first place?
-
Styling 296 w BMW 5 [F10]
Przecież ci napisałem fabryczne rozmiary opon i felg f10 umiesz czytać? Fabryka zakłada na 9.0x19 275/35 a ty czytasz jakieś bzdury na interii o oponach. To jak tam przeczytałeś to zakładaj sobie i 215/70.
-
Styling 296 w BMW 5 [F10]
Ja napisałem, gdyby się przerzucał z fabrycznych w F10 19 cali ma ET 33 przód i tył 44. Widzę, że on ma 17" możesz mieć rację.
-
Styling 296 w BMW 5 [F10]
ET jest w porządku, możesz założyć tamte felgi. 245/40 zakładasz przód i tył 275/35. Felgi OEM z F10 mają parametry: przód 8.5x19 i tył 9,0x19. Tak więc masz tylko przód węższy o 0,5 cala. Przednia felga od zew. strony schowa się 2.3 mm do środka. Tylna felga od zew. strony będzie wystawać o 4 mm więcej od poprzedniej.
-
G20 340i vs M4 M3
Jednak po pewnym czasie dojrzewa i może się podobać.
-
Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?
Tak. 150 zł za sztukę.
-
E64 cabrio WBAEK71040B230097
Ponta odpowiedział(a) na wega128 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKubeł zimnej wody na głowę zawsze jest wskazany. Automat tutaj to podstawa, manual jest fajny w M3 albo roadsterze. To jest auto luksusowe klasy GT, nie pasuje tu manual.
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
1 i 3 auto nie mają zaznaczonej opcji bezwypadkowe. Ta ostatnia przebieg w w ogłoszeniu 199000 km a na liczniku 255000 km.
-
Jaki silnik do e90?
https://e60team.wordpress.com/2018/02/03/wszystko-o-n52/
-
Jaki silnik do e90?
Tak. Ticking noise zobacz w internecie. To nic strasznego. Dobry olej i dłuższa jazda czasem i problemy ustają.