Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. Moje auto to E85, ale zawiecha jest prawie bliźniacza z e46 więc piszę tutaj, ze względu na większość liczbę użytkowników. Mam do wymiany sprężyny tylne i przednie amortyzatory. Nie chcę się bawić w pół środki więc za 1 razem wymienię sprężyny przód tył i amortyzatory przód tył, wraz z osłonami, gniazdami na sprężyny i górnymi łożyskami. Teraz tak, czytam o Bilstein B12 - Eibach pro Kit, wyjdzie mnie to 3500 zł, ale co ciekawe przednie amory z tego zestawu zaczynają ludziom się pocić po 1-2 latach i przejechaniu 30-50 tys. km, co jest wartością niedorzeczną. I teraz tak. Załóżmy, że wezmę same sprężyny Eibach Pro Kit, jakie amortyzatory do nich? Sachs czy Bilstein B4 (dodam, że to i to jest do zawieszenia standardowego). Czy to dobry pomysł dawać zwykłe amory do Eibacha, czy może wziąć amory od M Sport Suspension do tych sprężyn, bo mają niższy skok? Opcje: Bilstein B12 (czyli w zasadzie B8 i sprężyny Eibacha) Bilstein B4 + Eibach Pro Kit Sachs + Eibach Pro Kit Bilstein B4 i Sachsy wg producenta są do aut bez zawieszenia sportowego.
  2. Za anglika płacić 20k swoich ciężko zarobionych złotówek. Nie zrozumiem nigdy ludzi :mad2:
  3. To jest tak zwany syndrom wypłaszczania poważnych usterek w życzeniowe myślenie o pozytywnym skutku :D Już oczami kupiłeś auto i już w nim siedzisz już zdrowy rozsądek w szafie.
  4. Była jakiś czas temu na forum. Trochę ma źle dobrane kolory na elementach. No i ciekawe jak za zawiecha, bo faktycznie krzywo stoi.
  5. Ponta odpowiedział(a) na mariuszd4 temat w F10, F11
    Ja mam tylko ten numer OEM 61 61 2 458 015
  6. Ponta odpowiedział(a) na mariuszd4 temat w F10, F11
    Kupiłeś do: BMW 7 F01 F02 F03 F04 A musisz mieć: Drivers Side Wiper: AP26U - (65cm \ 26in) (Use Adaptor - 1) Passenger Side Wiper: AP18U - (45cm \ 18in) (Use Adaptor - 1)
  7. Ja nie dolewałem nic między wymianami, ale silnik miał 120 tys. km nabite.
  8. Kup to się przekonasz, że nie.
  9. Po przejechaniu się będziesz wiedział czy auto szarpie. Sprawdź w jakim stanie są opony, jak zużyte. To tak nawiasem co do xDrive.
  10. Ponta odpowiedział(a) na marioavario temat w E46
    Podpowiem tylko, że limuzyna i touring ma zamienne lusterka.
  11. Kupić odpowiednie śruby.
  12. Limuzyna ma inny klosz niż coupe.
  13. Ponta odpowiedział(a) na K8v8M temat w E90, E91, E92, E93
    A można wiedzieć czym była podyktowana ta złota rada? nie wiem, coś z silnikiem się dzieje?
  14. M54 to pancerna jednostka. Bombproof engine.
  15. Ponta odpowiedział(a) na Kwast. temat w X5 (E53)
    Tylko z amorem dobrze wymienić górne łożysko, do tego śrubę z podkładką. I tyle. Po tym zbieżność.
  16. Ponta odpowiedział(a) na K8v8M temat w E90, E91, E92, E93
    A w jakim celu chcesz zmienić olej in the first place?
  17. Ponta odpowiedział(a) na Iwan87 temat w Felgi i opony
    Przecież ci napisałem fabryczne rozmiary opon i felg f10 umiesz czytać? Fabryka zakłada na 9.0x19 275/35 a ty czytasz jakieś bzdury na interii o oponach. To jak tam przeczytałeś to zakładaj sobie i 215/70.
  18. Ponta odpowiedział(a) na Iwan87 temat w Felgi i opony
    Ja napisałem, gdyby się przerzucał z fabrycznych w F10 19 cali ma ET 33 przód i tył 44. Widzę, że on ma 17" możesz mieć rację.
  19. Ponta odpowiedział(a) na Iwan87 temat w Felgi i opony
    ET jest w porządku, możesz założyć tamte felgi. 245/40 zakładasz przód i tył 275/35. Felgi OEM z F10 mają parametry: przód 8.5x19 i tył 9,0x19. Tak więc masz tylko przód węższy o 0,5 cala. Przednia felga od zew. strony schowa się 2.3 mm do środka. Tylna felga od zew. strony będzie wystawać o 4 mm więcej od poprzedniej.
  20. Jednak po pewnym czasie dojrzewa i może się podobać.
  21. Tak. 150 zł za sztukę.
  22. Kubeł zimnej wody na głowę zawsze jest wskazany. Automat tutaj to podstawa, manual jest fajny w M3 albo roadsterze. To jest auto luksusowe klasy GT, nie pasuje tu manual.
  23. 1 i 3 auto nie mają zaznaczonej opcji bezwypadkowe. Ta ostatnia przebieg w w ogłoszeniu 199000 km a na liczniku 255000 km.
  24. https://e60team.wordpress.com/2018/02/03/wszystko-o-n52/
  25. Tak. Ticking noise zobacz w internecie. To nic strasznego. Dobry olej i dłuższa jazda czasem i problemy ustają.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.