Skocz do zawartości

bambaryla

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bambaryla

  1. Bzdurny hejt na ludzi którzy nie mają ochoty zap…, w połowie krajów zachodniej Europy 518d to aż za dużo bo do 110-120 na autostradzie albo do 80 na krajówce to 150KM szybko przyspiesza. Kupuje się to bo człowieka stać. Chwilowo mieszkam w ostatnim miejscu na ziemi gdzie można legalnie efektywnie poruszać się szybko (nocami bo w ciągu dnia za duży ruch) więc mam większy silnik. W chwili gdy wejdą w PL zapowiadane odcinkowe pomiary prędkości bez wielkiego żalu kolejne auto kupię słabsze a zaoszczędzone pieniądze wydam na coś innego.
  2. To szacun, ja zmieniłem tyl w g31 po 65k a przód po 117k razem z tarczami od razu i myślałem że tu zabłysnę ale 300k, wow 🙂
  3. Ja to nawet wierzę że te drogie oleje są lepsze, pytanie o ile lepsze. Mój samochód nie służy do celów ani wojskowych ani motorsportowych gdzie każdy 1% przewagi może przełożyć się na być lub nie być. Firmy motoryzacyjne mają DANE, coś co jest absolutnie najważniejsze. Może np zmienili dostawcę oleju kiedyś na lepszego i zarabiali 1EUR mniej na każdej wymianie w serwisie a po 3 latach okazało się że suma zaoszczędzona na awariach gwarancyjnych jest mniejsza niż miliony stracone na droższym oleju? bez danych to wróżenie z fusów
  4. Chodziło mi o ten co zaleca producent ale wymieniany jest regularnie 🙂
  5. A ja na złość wszystkim planuję przejechać 300k bez żadnej awarii silnika na fabrycznym oleju :)
  6. Czyli najpierw VW a Chinach a teraz BMW w USA. A my będziemy sobie jeździć ICE aż te koncerny przestaną nas uważać za frajerów i zaoferują obniżki nam też, bo na razie nas w EU olewają.
  7. To jak dobra jest informacja o korkach w różnych narzędziach zależy również od kraju. W PL gugiel jest najlepszy z prostego powodu, najwięcej ludzi go używa a tym samym staje się źródłem dokładności. W DE RTTI jest naprawdę dokładny, zgaduje dlatego że jest kupa aut w wieku 0-3 gdzie jest on włączony w cenie. W USA używałem głównie Apple Maps bo miały rewelacyjne pokrycie i informacje o ruchu no ale tam ajfon ma 50% rynku.
  8. bambaryla odpowiedział(a) na fpopek temat w G32
    A próbowałeś ściągnąć aplikację na telefon „BMW Guide”? Tam jak wpiszesz VIN to instrukcja jest spersonalizowana i pokazuje tylko to co masz w wyposażeniu.
  9. Według instrukcji BMW jeżeli masz mniej niż 2mm różnicy bieżnika przód tył to możesz tak zrobić, przy asymetrycznych oponach i tak zazwyczaj tył zużywa się ciut szybciej więc za rok albo 2 może się okazać że wymienisz sam tył tym razem
  10. Bo jak masz klapę w szybie to bez rolety elektrycznej ani rusz, a tu ciach po problemie. Dramat, uwielbiam tą funkcjonalność w mojej G31.
  11. Cześć, jaki jest adres feed’a RSS na nowym serwerze i domenie? Bo coś nie chce mi wstać na https://www.bmwklubpolska.pl/forum/
  12. Jako że poznałem już trochę niemiecką mentalność a przede wszystkim ich sposób zarządzania firmami powiem tylko „pożyjemy, zobaczymy i wrócimy do tego tematu za 5 lat”, niestety nie umiem tego inaczej przekazać pomimo że brzmi to zabawnie. I dodam że osobiście im kibicuję bo jednak koszula bliższa ciału.
  13. Może gwoli wyjaśnienia co może zwiększać sprzedaż tesli w DE (oczywiście w kontrze do benzynowej trójki tylko). W tym kraju występuje podatek od służbowego auta, jest to 1% od ceny nowego auta doliczany do pensji brutto jeśli się nie mylę. Cały bajer polega na tym że dla auta elektrycznego wynosi on tylko 0.25% dla auta do 60k EUR i 0.5% dla droższych. Także moja rada “traktuj każdą statystykę z dystansem dopóki nie znasz wszystkich czynników na nią wpływających”
  14. Niech sobie dotują kraje takie jak DE albo Francja bo mają ogromny przemysł samochodowy i wtedy wspierają swoje miejsca pracy. My powinniśmy dotować to co produkujemy u siebie jeżeli cokolwiek albo coś co nas uniezależnia typu fotowoltaika. Albo Kraby 🙂
  15. Polecamy zrobić to co instrukcja mówi, właśnie z tego powodu mam zestaw zimowy 4x to samo żeby móc zakładać łańcuchy.
  16. i5 to półśrodek, z tego powodu pełno tam kompromisów, dlatego tego nie kupię. 2025 i Neue Klasse to będzie wóz albo przewóz. Na razie wszyscy klienci zrzucają się na R&D w BMW żeby zrobili w końcu zajebisty elektryk.
  17. Nieprawda że tylko krytykuje, z zewnątrz G60 to petarda, zarzuty dotyczą wnętrza, ono jest po prostu nowsze, ale w G30 jest bardziej premium.
  18. My porównujemy Teslę z BMW tylko z powodu tego że Adam kiedyś miał BMW oraz tego że jeszcze niedawno jej cena była porównywalna. Porównywać należy taką Y do Skody Enyaq a wtedy emocji będzie mniej a i porównania zasłużone. To normalne że każda marka próbuje na nowym rynku (dla Tesli to Europa) spozycjonować się jako premium pomimo że na rodzimym się nim nie jest.
  19. Ajfon czy Android?
  20. Dlatego ja bym chętnie kupił wnętrze g30 w budzie g60 😂
  21. https://www.businessinsider.com/auto-executives-coming-clean-evs-arent-working-2023-10 Tu jakby kogoś interesowało co sami producenci mają do powiedzenia.
  22. Tutaj szkody nie liczył ubezpieczyciel tylko niezależny rzeczoznawca, auto poszło do serwisu BMW, kosztorys do ubezpieczyciela sprawcy i po zawodach. Ja tylko auto odebrałem gotowe i nic mnie nie interesuje.
  23. U mnie to jest 20k EUR (to jest z holowaniem, rzeczoznawcą i prawnikiem) a do tego dojdzie jeszcze z 1.5k wynagrodzenia za brak auta przez 2 tygodnie. Taki serwis to wyżyje godnie z samych napraw powypadkowych.
  24. No i już nie sprzedam jako bezwypadkowy 😛 Za cenę naprawy wysłana do ubezpieczyciela sprawcy kupiłbym poprzedni model w świetnym stanie dlatego te szkody na które ludzie patrzą szukając używki i myślą że auto było przystankiem a tu się okazuje że pare drobiazgów i zbliżamy się szkody całkowitej.
  25. A BMW jedzie powoli https://www.bmwgroup.com/en/news/general/2023/cmcc.html Jak ten słynny niemiecki walec bo czemu miałoby robić inaczej. I tak sobie będzie jechało aż dojedzie tam gdzie planuje. Ja tu już kilka lat mieszkam w DE i powiem tak, ludzie tu będą kupować cokolwiek im BMW zrobi i zaproponuje. A im wolniej to będzie robiło tym lepiej bo tu się podejrzliwie patrzy na tych co się śpieszą 😛

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.