Treść opublikowana przez bambaryla
-
G30 518D - czy to jeździ?
Bzdurny hejt na ludzi którzy nie mają ochoty zap…, w połowie krajów zachodniej Europy 518d to aż za dużo bo do 110-120 na autostradzie albo do 80 na krajówce to 150KM szybko przyspiesza. Kupuje się to bo człowieka stać. Chwilowo mieszkam w ostatnim miejscu na ziemi gdzie można legalnie efektywnie poruszać się szybko (nocami bo w ciągu dnia za duży ruch) więc mam większy silnik. W chwili gdy wejdą w PL zapowiadane odcinkowe pomiary prędkości bez wielkiego żalu kolejne auto kupię słabsze a zaoszczędzone pieniądze wydam na coś innego.
-
Interwały wymiany okładzin hamulcowych
To szacun, ja zmieniłem tyl w g31 po 65k a przód po 117k razem z tarczami od razu i myślałem że tu zabłysnę ale 300k, wow 🙂
-
Nowe M340i jaki lać olej silnikowy? Wasze sugestie?
Ja to nawet wierzę że te drogie oleje są lepsze, pytanie o ile lepsze. Mój samochód nie służy do celów ani wojskowych ani motorsportowych gdzie każdy 1% przewagi może przełożyć się na być lub nie być. Firmy motoryzacyjne mają DANE, coś co jest absolutnie najważniejsze. Może np zmienili dostawcę oleju kiedyś na lepszego i zarabiali 1EUR mniej na każdej wymianie w serwisie a po 3 latach okazało się że suma zaoszczędzona na awariach gwarancyjnych jest mniejsza niż miliony stracone na droższym oleju? bez danych to wróżenie z fusów
-
Nowe M340i jaki lać olej silnikowy? Wasze sugestie?
Chodziło mi o ten co zaleca producent ale wymieniany jest regularnie 🙂
-
Nowe M340i jaki lać olej silnikowy? Wasze sugestie?
A ja na złość wszystkim planuję przejechać 300k bez żadnej awarii silnika na fabrycznym oleju :)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czyli najpierw VW a Chinach a teraz BMW w USA. A my będziemy sobie jeździć ICE aż te koncerny przestaną nas uważać za frajerów i zaoferują obniżki nam też, bo na razie nas w EU olewają.
-
CarPlay i wybór telefonu
To jak dobra jest informacja o korkach w różnych narzędziach zależy również od kraju. W PL gugiel jest najlepszy z prostego powodu, najwięcej ludzi go używa a tym samym staje się źródłem dokładności. W DE RTTI jest naprawdę dokładny, zgaduje dlatego że jest kupa aut w wieku 0-3 gdzie jest on włączony w cenie. W USA używałem głównie Apple Maps bo miały rewelacyjne pokrycie i informacje o ruchu no ale tam ajfon ma 50% rynku.
-
6GT - baza wiedzy
A próbowałeś ściągnąć aplikację na telefon „BMW Guide”? Tam jak wpiszesz VIN to instrukcja jest spersonalizowana i pokazuje tylko to co masz w wyposażeniu.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Według instrukcji BMW jeżeli masz mniej niż 2mm różnicy bieżnika przód tył to możesz tak zrobić, przy asymetrycznych oponach i tak zazwyczaj tył zużywa się ciut szybciej więc za rok albo 2 może się okazać że wymienisz sam tył tym razem
-
G61 touring zaprezentowane
Bo jak masz klapę w szybie to bez rolety elektrycznej ani rusz, a tu ciach po problemie. Dramat, uwielbiam tą funkcjonalność w mojej G31.
-
Migracja forum na nowy serwer
bambaryla odpowiedział(a) na Daniel temat w Praca forum, inicjatywy organizacyjne dot. forum, zgłoszenia awariiCześć, jaki jest adres feed’a RSS na nowym serwerze i domenie? Bo coś nie chce mi wstać na https://www.bmwklubpolska.pl/forum/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jako że poznałem już trochę niemiecką mentalność a przede wszystkim ich sposób zarządzania firmami powiem tylko „pożyjemy, zobaczymy i wrócimy do tego tematu za 5 lat”, niestety nie umiem tego inaczej przekazać pomimo że brzmi to zabawnie. I dodam że osobiście im kibicuję bo jednak koszula bliższa ciału.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Może gwoli wyjaśnienia co może zwiększać sprzedaż tesli w DE (oczywiście w kontrze do benzynowej trójki tylko). W tym kraju występuje podatek od służbowego auta, jest to 1% od ceny nowego auta doliczany do pensji brutto jeśli się nie mylę. Cały bajer polega na tym że dla auta elektrycznego wynosi on tylko 0.25% dla auta do 60k EUR i 0.5% dla droższych. Także moja rada “traktuj każdą statystykę z dystansem dopóki nie znasz wszystkich czynników na nią wpływających”
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Niech sobie dotują kraje takie jak DE albo Francja bo mają ogromny przemysł samochodowy i wtedy wspierają swoje miejsca pracy. My powinniśmy dotować to co produkujemy u siebie jeżeli cokolwiek albo coś co nas uniezależnia typu fotowoltaika. Albo Kraby 🙂
-
Łańcuchy śniegowe na koło 255/40/18
Polecamy zrobić to co instrukcja mówi, właśnie z tego powodu mam zestaw zimowy 4x to samo żeby móc zakładać łańcuchy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
i5 to półśrodek, z tego powodu pełno tam kompromisów, dlatego tego nie kupię. 2025 i Neue Klasse to będzie wóz albo przewóz. Na razie wszyscy klienci zrzucają się na R&D w BMW żeby zrobili w końcu zajebisty elektryk.
-
Nowa 5 G60/G61
Nieprawda że tylko krytykuje, z zewnątrz G60 to petarda, zarzuty dotyczą wnętrza, ono jest po prostu nowsze, ale w G30 jest bardziej premium.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
My porównujemy Teslę z BMW tylko z powodu tego że Adam kiedyś miał BMW oraz tego że jeszcze niedawno jej cena była porównywalna. Porównywać należy taką Y do Skody Enyaq a wtedy emocji będzie mniej a i porównania zasłużone. To normalne że każda marka próbuje na nowym rynku (dla Tesli to Europa) spozycjonować się jako premium pomimo że na rodzimym się nim nie jest.
-
Aplikacja My BMW w samochodach z USA
Ajfon czy Android?
-
Nowa 5 G60/G61
Dlatego ja bym chętnie kupił wnętrze g30 w budzie g60 😂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://www.businessinsider.com/auto-executives-coming-clean-evs-arent-working-2023-10 Tu jakby kogoś interesowało co sami producenci mają do powiedzenia.
-
G31 530xd tatowóz
Tutaj szkody nie liczył ubezpieczyciel tylko niezależny rzeczoznawca, auto poszło do serwisu BMW, kosztorys do ubezpieczyciela sprawcy i po zawodach. Ja tylko auto odebrałem gotowe i nic mnie nie interesuje.
-
G31 530xd tatowóz
U mnie to jest 20k EUR (to jest z holowaniem, rzeczoznawcą i prawnikiem) a do tego dojdzie jeszcze z 1.5k wynagrodzenia za brak auta przez 2 tygodnie. Taki serwis to wyżyje godnie z samych napraw powypadkowych.
-
G31 530xd tatowóz
No i już nie sprzedam jako bezwypadkowy 😛 Za cenę naprawy wysłana do ubezpieczyciela sprawcy kupiłbym poprzedni model w świetnym stanie dlatego te szkody na które ludzie patrzą szukając używki i myślą że auto było przystankiem a tu się okazuje że pare drobiazgów i zbliżamy się szkody całkowitej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A BMW jedzie powoli https://www.bmwgroup.com/en/news/general/2023/cmcc.html Jak ten słynny niemiecki walec bo czemu miałoby robić inaczej. I tak sobie będzie jechało aż dojedzie tam gdzie planuje. Ja tu już kilka lat mieszkam w DE i powiem tak, ludzie tu będą kupować cokolwiek im BMW zrobi i zaproponuje. A im wolniej to będzie robiło tym lepiej bo tu się podejrzliwie patrzy na tych co się śpieszą 😛