Treść opublikowana przez bambaryla
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
I potem jadą 30 mph na autostradzie jak śnieg spadnie. Porównywanie się do Amerykanów którzy nie maja dróg szybkiego ruchu poza Texasem to tak chyba żeby byle co napisać. https://www.rhinocarhire.com/CorporateSite/media/Drive-Smart/usa-state-speed-limits.jpg
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Bo M jest dość mały i stąd pudełkowatość, ja mam Motion XL którego używałem w F25 a teraz w G31. Myśle że do G20/21 L będzie akurat. A z Alpine masz racje, to box stricte pod sprzęt zimowy.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Problemem nie jest odlot, do tego mocowania są dość mocne, tylko ewentualne awaryjne hamowanie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jeździłem trochę z boxem i jeździ się normalnie. Nieco większy opór powietrza i trzeba pamiętać o dostosowaniu prędkości w zależności od właściwości box'a. Więcej różnic nie widzę. Kiedyś pojechałem do Irlandii i wróciłem. Zalecana prędkość do 130km ale i testowałem i 150 i nie odleciał ;) Ja się też kiedyś bałem jeździć więcej niż 170 z boxem do momentu aż koło mnie nie śmignał gość takim samym autem z takim samym boxem Thule dobrze ponad 200. Trzeba porządnie zamocować i nie przeładowywać ;)
-
Car Play
Wyglada na to ze nie jesteś jedynym. Niektórym pomogły resety i ponownie sparowanie. Nie zaszkodzi spróbować.
-
Car Play
Po której konkretnie aktualizacji? Akurat OSTATNIA aktualizacja poprawiała jeden problem z CarPlay wiec jeśli to nie o niej mówisz to zainstaluj i zobacz.
-
Klocki hamulcowe/ tarcze BMW G30 520d xdrive
Ostatnio wymieniałem klocki tylne (przednie są nadal OK) po przejechaniu na nich 74tyś. Wziąłem oryginał bo nie sądzę by coś tańszego było równie dobre.
-
CarPlay Pełny ekran
Kupiłem adapter OBDLink MX+, do tego apka na iOS Bimmercode w full wersji i DZIAŁA. Ma full screen CarPlay :)
-
Zamarzające drzwi
Dzięki Piotr, silikon pomógł. Webasto byłoby wypas ale to już w następnym aucie :)
-
CarPlay Pełny ekran
Czyli dla każdego wyższego softu już działa i jak mam 21-07-540 to wystarczy kupić bimmercode + adapter?
-
Koła na zimę
Różnica w cenie żadna. Co przemawia za 4x taka sama felga vs ogumienie mieszane? 18 cali dzisiaj widziałem na g30 i optycznie trochę dla mnie za małe. Dla kogoś kto lubi jeździć w alpy to tylko do 245 założysz łańcuchy a zakłada się je tylko na tył według instrukcji.
-
Polaczenie bluetooth BMW Professional- iPhone 13 Pro
https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html Wpisz tu swój VIN i się okaże
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jechałem pierwszego stycznia trasę DE-PL. Po drodze minąłem 3-4 tesle wszystkie 120 jechały, potem jadę obok jednej Tesli S na A9 około 125km/h bo jest ograniczenie. Ograniczenie znika, ja przyspieszam do podróżnej 190 a Tesla została na tej prędkości, kilka kilometrów prostej wiec było widać. P.S. To zupełnie subiektywne doświadczenie. P.S. 2 - jakaś godzinę później jadę około 180 i nagle koło mnie coś śmigneło, patrze a to Taycan
-
Passat B8 vs Audi A4 B9 vs BMW f30
Za takie rzeczy należy się tzw. „złota łopata” :)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Anyway, jakby pieniądze ładowane w reklamę elektryków władowano w badania nad bateriami to być może już byśmy mogli kupić elektryka o zasięgu przekraczającym magiczne 1000km nie ważącym przy tym tyle co bojowy wóz piechoty.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tylko że autostrady docelowo to tylko 1/4 wszystkich dróg szybkiego ruchu (teraz na etapie budowy te proporcje się wahają). Zatem na zdecydowanej większości dróg maksymalna dopuszczalna prędkość to 129 km/h.
-
Dostęp komfortowy a zmiana profilu kierowcy G30/31
Cześć, mam dostęp komfortowy oraz skonfigurowane dwa profile kierowcy. Gdy otworzę drzwi przyciskiem na kluczyku to ustawia się właściwy profil. Gdy zrobię to samo dotykając klamki, zostaje obecny profil. Czy to jest bug czy feature? Czy da się zmienić to zachowanie za pomocą kodowania?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No ja akurat mieszkam w DE i jeździ się tu tak jak w większości zachodnich krajów, czyli tyle na ile warunki pozwalają to jest: funkcja minimum z ograniczeń, ruchu i możliwości samochodu. Te dyskusje w tym wątku są tak ezoteryczne ponieważ Polska jest jednym z ostatnim rajów na ziemi dla kierowców lubiących szybką jazdę. Drogi od wielu lat są świetne, kary żenująco niskie, a drogówka praktycznie odpuściła ruch autostradowy, skupiając się na innych drogach (w przypadku ograniczonych środków może i słusznie). Każdy mruga do drugiego jak w reklamie piwa „bezalkoholowego” albo łódki Bols ale wiadomo o co chodzi.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Akurat na takie drogi to nigdy elektryk tylko jakiś cabrio roadster z fajnym wydechem, najlepiej z tym systemem ogrzewania wokół głowy co miał kiedyś Saab
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czyli po ponad 4k postów pare osób w końcu wie dlaczego Adamowi lata przyspieszenie 100-200 a kupę fun’u daje 0-100. Jak dla mnie to największe osiągniecie tego wątku :) Również wesołych świąt wszystkim.
-
Zamarzające drzwi
Dzięki wielkie za rady, posmaruje silikonem a jak nie pomoże to poszukam retrofita do webasto :)
-
Zamarzające drzwi
Pociągnę żart dalej, to webasto to musiało by chyba mieć moc dwufunkcyjnego pieca gazowego bo to przymarza na samej górze drzwi a nie na gumach. Musiała by się karoseria zrobić ciepła :)
-
Zamarzające drzwi
Cześć, ostatnio mam problem w swojej G31 ze jak jest mokro a potem przyjdzie mróz to mi przydarzają tylne drzwi, nie trzyma guma tylko ten taki zamsz na szczycie drzwi. Próbowałem to popsikać takim sprayem do konserwacji gum drzwi który można kupić w serwisie ale nie pomogło. Może ktoś z was ma lepszy sprawdzony pomysł? Z góry dzięki.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To nie jest zwykła usługa e-SIM bo to jest tylko technologia karty SIM. Sieć musi wspierać klonowanie karty SIM żeby mieć ten sam numer na wielu kartach. W DE prawie każda sieć to obsługuje od bardzo dawna i stąd ten ficzer w aucie. Wiele aut od lat wspiera instalacje „zwykłego” sklonowanego SIM.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Brakuje punktu: 6. kupuje elektryka bo nie stać go na spalinowe