Treść opublikowana przez mcmt
-
[E39] Jak sprawdzić model skrzyni biegów, automat
5hp18 i 5hp24 - niezniszczale skrzynie.* *Zniszczyc je moze tylko glupota/niewiedza uzytkownika.
-
523 96r lusterka boczne
Bylo niedawno, poszukaj na forum. Zeby uszkodzic ten metalowy szkielet z buta, to musialby byc nielada pudzian...
-
535iA Jakie obroty?
:duh: 600-750rpm przeciez wiadomo pomiedzy ktorymi kreskami to jest. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif Piszac ponizej, mialem na mysli gruba kreske "pod tytulem" 1000rpm. Ta mniejsza, w polowie pomiedzy 0rpm a 1000rpm to 500rpm. Jesli napisalem 600-750rpm to oznacza, ze wskazowka musi sie znalezc pomiedzy 500rpm a 1000rpm :mad2:
- 535iA Jakie obroty?
-
Problem z Maska POmocy@@
Pekla linka. Trzeba wyjac nerki i otworzyc recznie, chyba ze pekla przy raczce w kabinie - wtedy trzeba pociagnac za pomoca kombinerek.
-
Wskaźnik temperatury w V8
M60? M62 chyba? Generalnie jak obroty podskocza do 2000-3000rpm to uklad powinien sam sie odpowietrzyc (ciecz pod cisnieniem z pompy powinna wypchnac zalegajace powietrze - tak jest skonstruowany kazdy uklad). W kazdym razie, jesli to tylko odpowietrzenie, to mozna odetchnac.
-
535iA Jakie obroty?
Z klimatyzacja 600-700rpm. Bez klimatyzacji bedzie mniej.
-
Podlaczanie kabli od grzania do nowego lusterka
Jeden powinien byc brazowy, drugi czarny - przynajmniej tak bylo we wszystkich lusterkach, ktore widzialem a widzialem z 10-15. Generalnie i tak nic to nie zmienia, bo nie ma znaczenia gdzie, ktory jest podpiety.
-
Opinie o M5
:mrgreen: Nie moge :!: :cool2: Opcje wyposazenia sa bardzo rozne, mozesz sobie poszukac i poczytac watek o kupnie 540 - tam szczegolowo napisane jest co wchodzilo od jakiego roku. Spalanie bedzie duze i koszta utrzymania rowniez duze. Pytanie o ow koszta z jednej strony sugeruje zabieranie sie za ten akurat, specyficzny temat ze zlej strony, ale z drugiej strony wiele moze uswiadomic... Mnie na przyklad informacja o kosztach SMG III powstrzymala od szalonego pomyslu realizacji marzen i kupna M6.
-
Dobra rada dla kupujacych
Eee po prostu nie wiedzialem gdzie to wkleic. Generalnie tak jak napisalem, opowiesc zupelnie jak z kapelusza wzieta - nie chce mi sie w to wierzyc, ale jesli to prawda, to dobrze takie cos przeczytac - mam jak najlepsze intencje panowie.
-
Jakie różnice w utrzymaniu 528 vs 530
Wiem, mam ja, ale nie jest tak fajnie dokladna, dlatego nie mozna tego porownac. Tutaj masz wypisane i narysowane dokladnie wszystko :shock:
-
Jakie różnice w utrzymaniu 528 vs 530
Przepiekny dokument. Szkoda, ze do M62 takiego czegos nie ma. :evil:
-
gdzie szukac BMW - zakup
Nie potrzebnie zakladasz nowy temat. Nie zabardzo rozumiem sensu pytania :duh: kazdy wie i kazdy odpowie, ze najlepiej jechac do niemieckiego salonu BMW i tam kupic auto z premium selection.
-
[e39] allegro - pytanie o tarcze
Brembo mi piszcza. Klocki mam Textar. Nigdy wiecej nie kupie brembo.
-
bmw 540 problem skrzynia
:mrgreen: Przy zmianie biegow podczas "palenia laczka" skrzynia nie wytrzymala i sie rozleciala. Cisnienie musialo byc tak duze, ze rozszczelnilo ASB. Mysle, ze zmieniala bieg kilka razy, za kazdym razem odczuwalne bylo szarpniecie, ale kierowca zareagowal dopiero po jej smierci jak juz "nie ciągła" :8) Gratuluje wyobrazni - automatami sie nie "pali laczkow". :duh: Proponuje temat przeniesc do e34 - moze tam pomoga.
-
Dobra rada dla kupujacych
Nie wiedzialem gdzie to wkleic, wiec postanowilem tutaj. Historia podobno "z zycia wzieta". Z jednej strony mam nadzieje, ze to nie jest twor jakiegos bajkopisarza... ale zaraz z drugiej strony zdaje sobie sprawe, ze wolalbym, aby jednak to byla tylko jakas bajka. :roll: Zrodlo: http://www.wykop.pl/ramka/388619/proba-kradziezy-auta-na-autostradzie-a4/
-
Prosze Pomocy 530d Automat Padł :(
Piwo dla kolegi :cool2:
-
Jakie różnice w utrzymaniu 528 vs 530
W specyfikacji jest napisane, ze powinien brac 1L na 1000km :?: ( :duh: slyszalem o tym tylko w przypadku silnikow M5) a koledze bewan jakos nie bierze... :nienie: Brak spojnosci w tym. Gdy BMW napisalo, ze silnik M ma brac olej - to wszystkim bierze. Teraz nagle sie dowiaduje, ze niby tez wpisane jest w 3L jednostke i... jakims cudem niektorym uzytkownikom nie bierze :?: Hallelujah :!: Kiedys wszyscy pisali, ze V8 tez ma brac olej... 3 przypadki widzialem na wlasne oczy - nie biora i brac nie powinny. Wniosek z tego taki - jak silnik nieszanowany - to i olej bedzie bral. ps. Zaznaczam, ze nigdy nie mialem 3L i mam ograniczona wiedze na ten temat, ale wiem, ze nie we wszystko co tu mowia trzeba wierzyc, takze puki nie zobacze obiecanej specyfikacji - nie uwierze.
-
TV odblokowanie
http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif Pomagam i pomoglem tutaj wielu osobom, dlatego wlasnie gotowe odpowiedzi czekaja na takich jak ty juz na forum. Wystarczy TROCHE pomyslec i poszukac, zwlaszcza gdy wytykaja ci ten blad 3 osoby :!: :duh: Ale pewnie jakby tu i 100 osob ten sam blad wytknelo, tak samo "uparty osiolek" odpisze: Temat do zamkniecia. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif
-
Prosze Pomocy 530d Automat Padł :(
Jak skrzynia pracuje dobrze i ma 250kkm to znaczy, ze olej byl conajmniej raz juz zmieniany :duh: Ja mysle, ze slowo "dobrze" moze nie byc jednoznaczne w tym przypadku, jesli ktoras ze stron nie miala okazji zapoznac sie punktem odniesienia. Dla serwisu najlepszy interes to interes bez ryzyka - wlozenie nowej ASB, albo remont zepsutej.
-
Wskaźnik temperatury w V8
Jesli nie ma budyniu w oleju, to nie bedzie uszczelka pod glowica. Moze to byc jakis zwykly ring od przewodu. U mnie ciekl czujnik pod zbiorniczkiem wyrownawczym. Wsadz karton pod auto :!: AAA!!! Zapomnialem, zebys najpierw zdjal oslone pod silnikiem. 6 czy 8 srob, bardzo latwo odkrecalnych i wiesz dokladnie skad cieknie :!: :cool2:
-
Prosze Pomocy 530d Automat Padł :(
Ja wymienialem sam. Bo tak bylo najlepiej. Zaden warsztat nie chcial podpisac ze mna umowy mowiacej, ze ASB przed wymiana dziala doskonale :8)
-
Jakie różnice w utrzymaniu 528 vs 530
Wszystko zalezy od podejscia uzytkownika... Sa ludzie, ktorym oleju ani kropli nie bierze, a sa tacy, ktorym wezmie. Cud? Nieee, tu chodzi stricte o podejscie i szacunek do silnika na przyklad, gdy jest zimny. Polecam lekture: viewtopic.php?f=72&t=120987&start=135 i wielu innych topicow, gdzie wychodzi, ze ci co normalnie rozgrzewaja silnik, nie przekarczaja 2000rpm do 80*C, nic nie dolewaja. Sa tacy, ktozi wagarowali na fizyce i uwazaja, ze wlasciwosci oleju syntetycznego sa niezmienne od jego temperatury... http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif
-
Jakie różnice w utrzymaniu 528 vs 530
viewtopic.php?f=72&t=101866 - w/g tabeli silnik 3L, benzynowy jest znacznie nowszy. Byc moze bedzie mial zatem podobne spalanie. Z tego co wiem, tylko V8 maja inne zawieszenia.
-
Wskaźnik temperatury w V8
Nie, nie jest... :| :? Mam zla wiadomosc dla Ciebie kolego i... mam szczera nadzieje, ze to tylko jakis glupi wyciek - kwestia uszczelki za 4pln. Wsadz karton pod auto jak sie studzi :!: