Treść opublikowana przez jakub
-
BMW E46 z X czy bez ?
No zawieszenie jest inne, ale dostępne. Półosie są całkowicie rozbieralne i przeguby można wymieniać. Drogie są amortyzatory i żeby było śmiesznej do xi/xd pakowali te produkowane przez Delphi...w Polsce. Jeśli wszystko jest w dobrej kondycji to będzie długo służyć. Xi podobno więcej pali, ale za to oszczędza opony. Mi się ten napęd podoba, ale jeśli kiedyś będę myślał o BMW (w tej chwili nie) to nie będę się upierał, że musi być 4x4.
-
BMW E46 z X czy bez ?
Odradzają ci co nie wiedzą o co chodzi, ale znają kogoś kto wie o kimś kto jest kolegą takiego co miał ten model.
-
BMW e46 330xi jaki typ napędu ?
Jaki Torsen? Zwykła przekładnia planetarna NV 124 https://www.google.pl/search?q=nv124+transfer+case&biw=1366&bih=643&tbm=isch&imgil=9rzHBVA4PNRcVM%253A%253BwjqlngP8ZmQDPM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.bimmerfest.com%25252Fforums%25252Fshowthread.php%25253Ft%2525253D390941&source=iu&pf=m&fir=9rzHBVA4PNRcVM%253A%252CwjqlngP8ZmQDPM%252C_&usg=___TJLnSjlaOZWc1p0lr0mh5bTIJI%3D&ved=0CCsQyjc&ei=kEB-VLvzPOH9ywOj5oCYBw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=88KbcW5R1sHRIM%253A%3BLdo7ElDQhanCsM%3Bhttp%253A%252F%252Fxiftw.com%252Fimages%252FE46xi_TC_GearSet.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.xiftw.com%252F%253Fpage_id%253D16%3B539%3B331 Jedynym "wspomagaczem" napędu imitującym szpery jest system ABD-x hamujący koło mające większy poślizg i tym samym napęd jest przekazywany na drugie koło.
-
BMW 330 XI e46, Lublin, VIN WBAEP51000PF17304
jakub odpowiedział(a) na pdanielski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCena świateczna? Spróbujcie lepiej sprzedać takie auto.
-
BMW 330 xi e46, VIN WBAEP51060PF16318 Pajęczno
jakub odpowiedział(a) na pdanielski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGdy powiedziałem potencjalnemu kupcowi, że chcę za swoje 24 tys to powiedział, że jutro zadzwoni...czekam już 2 tygodnie. ;) A przebieg mam niższy :) i rocznik lepszy....
-
bąble i zaczątki rdzy. Co z tym zrobic?
Np taki http://allegro.pl/valvoline-tectyl-ml-spray-600ml-profile-zamkniete-i4687507008.html Naprawdę działa, można rownież zaaplikować na krawędzie wewnętrzne błotników. Tworzy oleistą półprzeźroczystą maź. Koniecznie zjąć tapicerkę drzwi i tę rdzę w narożnikach od wewnątrz potraktować.
-
Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania
No dobra, ale czy dowiem się w końcu jakie kupić tarcze , żeby nie biły? I żeby było jasne potrzebuję podstawowy produkt ponieważ nie ścigam się po torze, w górach jestem 2 razy w roku i sobie serpentyny odpuszczę, a na autostradzie nie hamuję z 360 do zera.
-
Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania
Panowie przedstawiciele i co co od wewnątrz trzęsą korporacjami. Do roboty! Godziny przedpołudniowe, a oni na forum siedzą!
-
bąble i zaczątki rdzy. Co z tym zrobic?
Dużo tej rdzy. Drzwi można zabezpieczyć środkiem wypieracjącym wodę (spray z rurką aplikować od wewnątrz). przy okazji to samo zrobić z progami od wewnątrz.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
No tak, patrząc w ten sposób to rzeczywiście M54 nie jest awaryjne. Pali sobie olej, na hamowni ledwo 200 koni, wykres momentu obrotowego pokrzywiony jak paralityk, "gumowa" reakcja na gaz, niepłynne schodzenie z obrotów itp - ale polaka obchodzi to, że zawsze jakoś odpala i jakoś jedzie. Tak, to bezawaryjny silnik. Ktoś wyżej napisał, że zadbane 330 e46 z końcówki produkcji można dostać za 30tys.zł <- NIE MOŻNA. Chyba Twój... Obce są mi takie przypadłości
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
A wiesz dlaczego możesz mieć odczucie "że to nie jedzie"? Bo ten silnik ciągnie równo od 1000 do 6000 obrotów. Nie ma nagłego przyrostu mocy, turbodziury czy nagłego zadziałania vanosa. Liniowy przyrost momentu i w tym jest problem. Wielokrotnie już tutaj pisałem , że np w porównaniu ze starym M20B25 zastosowanym w e30 ten silnik to "zabawka dla dziewczynek"
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
M54 jest awaryjne? A mógłbyś rozwinąc temat, bo ja przez 6 lat wymieniłem termostat a kolega przy 300 tys cewkę zapłonową.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
330i paliłaby mniej gdyby nie ważyła tak kur.wsko dużo. Prawie 1,7 tony? Sorrki panowie, ale nie mogę sie powstrzymać. Pisanie, że ktoś kto kupuje 330i nie powinien przejmować się spalaniem jest pitoleniem bez sensu. Na siłę próbujecie podbudować swoje ego , że niby jakie to cacka macie... i to leczenie innych kierowców. Ech, piaskownica.
-
Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania
Kupiłem Mikody. 5000 km rewelacja , cud miod i orzeszki. Zimą w górach zaczęly się delikatne drgania , pomyślałem sobie, że może mocno się nagrzały, kałuże te sprawy.... Przetoczyłem i było dobrze przez dokładnie ...1500 km. Drgania zaczęły sie podczas trasy gdy było sucho jak pieprz, żadnego mocnego hamowania itd, itp. Ja drugi raz Mikody nie kupię. Oczywiście uprzedzając uwagi, tarcze zostały zamontowane profesjonalnie czyli za zachowaniem zasady oczyszczenia piasty i bez smaru. Oczywiście można przyjąć założenie że rozhartowały się pierwszy raz , tyle że co to za tarcze , ktore rozhartowują się przy delikatnej jeździe zimą w górach?
-
Bmw e30 cabrio WBABA11050EB45094
jakub odpowiedział(a) na ciniak11 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDlaczego twierdzicie, że e30 musi stwarzać problemy? E30 pochodzi z czasu gdy BMW robiło trwale auta (poza blacharka) nie to co dzisiejsze chinskie zamienniki.
-
BMW F10 (M5) WBSFV9C5XDC772882
jakub odpowiedział(a) na zukowpio temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNaprawdę uważacie że to auto jest nie do naprawienia? Więcej wiary w polskich fachowców. Tyle, że zdjęcia tej M5 (z ogłoszenia) były robione w USA...pewnie przed wypadkiem
-
BMW 520 E60 WBAPX11030CX36876
jakub odpowiedział(a) na JACEK1118 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJedna oferta wiosny nie czyni, ale trudno oczekiwać, żeby auta używane drożały z roku na rok. Tym bardziej że mamy deflację. Auto kombi z podstawowy dieslem ma raczej firmowo-użytkową przeszlość , więc oczekiwalbym realnego przebiegu na poziomie 400-500 tys.
-
nowe tarcze i klocki do e46 330ci
A ja kupiłem Mikodę i po przejażdżce do Albanii byłem z nich zadowolony. Niestety lato się skończyło i podczas długiej podróży na narty pojawiły się pierwsze wibracje. Tarcze miały przejechane 5000 km. Z kilometra na kilometr było coraz gorzej. Zdecydowałem się przetoczyć i jest dobrze , ale wiem z doświadczenia , że to stan przejściowy. Nie wiem czy to wina Mikody , ale reklamy tej firmie robić nie będę.
-
E39 540i WBADN61090GG90813
jakub odpowiedział(a) na DanBMW temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGdybym mial szopę to bym grał w tenisa...jak Janowicz.
-
E39 530i M-pak WBADT51020CE71909
jakub odpowiedział(a) na Cezar_2000 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie napisał w ogłoszeniu że auto ma oryginalny lakier tylko, że jest bezwypadkowe. Każdy kto się bawił polerką i miernikiem wie, że malowane auto można zrobić na 150 mikronow bez problemu. Po co się pastwic? ...bez oglądania? Obejrzeć i zdac relację.
-
e61 550i korekta
jakub opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolega szuka i ponownie upoważnił mnie do wklejenia nadużycia. To jest z pewnych względów ewenement ponieważ auta nie ma jeszcze w Polsce a już ma skręcony licznik i "wszystko opłacone" Taki antycypator. Ciekawe czy usunął już wycieki i naprawił lusterka http://otomoto.pl/bmw-550-touring-navi-panorama-C34671449.html http://www.ebay.ch/itm/BMW-550i-touring-E61-/171472214731?pt=Automobile&hash=item27ec8a5acb Poproś tego kolegę o vin
-
BMW 320d e90 WBAVC31080VC69623 Tczew korekta i dzwon
jakub odpowiedział(a) na Bronx_l temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDobre, A może tylko tablice rej są z rozbitka?
-
E90 2.0d 2005, Włocławek wbavc3206va25175
jakub odpowiedział(a) na Blade1984 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOsprzęt i common rail tak ale nie blok i głowica. Ten sam silnik też żywcem zdjęty z VW zasila w 305 koni Focusa RS :)
-
E90 2.0d 2005, Włocławek wbavc3206va25175
jakub odpowiedział(a) na Blade1984 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDobrze, że nie zajmujesz się konstruowaniem samochodów. Silnik V jest po to krótszy , żeby środek ciężkości wepchnąć jak najgłębiej w kabinę. Chodzi o rozkład mas. Volvoski 5 cylindrowiec pochodzi z dostawczego VW. Stąd jego trwałość.
-
E39 540i WBADN61090GG90813
jakub odpowiedział(a) na DanBMW temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż@bng Jeśli już się posklejasz po pęknięciu (jak silnik silikonem) to przyznam Ci rację. e46 też jest szpetne i tak jak mam w podpisie z BMW ja już skończyłem