Treść opublikowana przez Natek
-
320i filtr powietrza :)
filtr paliwa z węglem? :roll:
-
jak odróżnić silnik 318i od 320i N43
na mobile.de widze, że na 10 szt 8 jest 1.8i a 2 2.0i
-
Czarne nerki, gril black line
Czy ktoś kto ma u siebie oryginalne czarne nerki mógłby mi powiedzieć czy one są matowe czy z połyskiem? A moze takie satynowe jak listwy przy oknach? Od dawna już chciałem zrobić u siebie delikatny tjun ale jeśli mi się nie spodoba to chętnie zostawię sobie otwartą furtkę powrotu. Nie chce wydawać kasy na oryginalne czarne nerki bo może wygląd mi się nie spodoba a w takim wypadku pieniądze psu w du... Mógłbym w swoich zeszlifować chrom i pomalawać na czarno ale nie mógłbym juz do chromu wrócić. Więc wpadłem na pomysł, że okleje swoje nerki folją, którą okleja się samochody celem zmiany koloru auta. Jeśli mi się nie spodoba - bez problemu wróce do oryginału. Taką folię sobie zorganizuje pytanie tylko jaką? mat, połysk?
-
jak odróżnić silnik 318i od 320i N43
Z racji tego, że znajomy poprosił mnie o pomoc w znalezieniu dobrej "jedynki" tylko s silnikiem benzynowym zastanawiam sie, co mu podpowiedzieć? Nie wiem zbyt wiele o silnikach benzynowych a to co wiem tyczy się starszych 6-cio cylindrowych. W związku z budżetem żadne większe silniki niż 1.8i i 2.0i nie wchodzą w gre. Wiem, że jest to ten sam silnik, ten sam blok a rózni się tylko osprzętem. Możecie cos wiecej powiedzieć, który lepszy? Że np warto szukać 2.0i bo pali tyle samo a 170 KM jest wyraźnie lepiej odczuwalne niż 143 KM z 1.8i. Albo odwrotnie, że nie warto.
-
akumulator- jaki ?
wziąłbym 90 lub 95 z większym prądem rozruchu np 800A ale jak zapiszesz taka pojemność (niestandardową) w module CAS?
-
BMW 520 Usterka prosze o pomoc
1. w tytule posta piszemy cokolwiek mówiącego o problemie np. "gaśnie podczas jazdy" 2. podpiąć auto pod kompa i odczytać błędy, mozliwe, ze któryś z czujników szwankuje, np czujnik położenia wału, choć to bardzo rzadkie
-
wymiana swiec!!
teoretycznie powinno się wymienić ale z doswiadczenia mój mechanik mówi, ze zazwyczaj nie jest to absolutnie niezbędne. Ja kupiłem
-
akumulator- jaki ?
jaki dokładnie jest aku w Twoim aucie teraz? jaka pojemność i prąd rozruchu? U mnie w 320d jest 80 Ah i 640A, jesli wymieniałbym akumulator to najchętniej na nieco większy pojemnościowo np na 85 Ah, ale w związku z tym, że BMW takiego nie przewiduje zdecydowałbym się na 80 Ah czyli taki jaki jest ale z większym prądem rozruchu zamiast 640 byłoby 740 A. NIe ma co przesadzać z bateriami, jeśli producent przewiduje 80 to znaczy, że taki da rade. Kupić taki w korzystnej cenie i nie przepłacać, nie kombinować.
-
błąd automatycznej skrzyni biegów
jestem z łodzi i mam INPE, odezwij się na priv jeśli tylko rejestracja wymiany akumulatora to myśle, że nie powinno być problemu ale jesli była zmiana pojemności akumulatora to trzeba zmienić przy użyciu NCSa, możliwe, że nie bede miał plików do E60, mam E90. Najlepiej jakbyś sprawdził czy poprzedni właściciel wymienił akumulator na taki sam o tej samej pojemności.
-
Dodatek do paliwa? Jaki?
przede wszystkim wymień filtr paliwa
-
akumulator do e91
jest temat obok z wyjaśnieniem i linkami do US forum
-
akumulator- jaki ?
przy wymianie aku na taki sam http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=532315 przy zmienie pojemności http://forums.5series.net/topic/114909-coding-and-registering-new-battery/
-
Pytanie o świece żarowe
czy dzwięk zawycia rozrusznika był mniej więcej taki?
-
Problem z dmuchawa, pilne !
smarowanie wentylatora dmuchawy wchodzi w gre jesli hałasuje, natomiast jeśli nadmuch chodzi Ci tak jak mu się podoba to jest to wina "jeża" i trzeba go wymienić.
-
Problem z DTC W E91
No ale ten błąd przebitej opony? info o przebitej oponie opiera się przecież na czujniku ABS, jesli ten nie działa prawidłowo to nie będzie działał też system ostrzegania o spadku ciśnienia w oponach. NIe przejmowałbym się tym jesli stało się to raz.
-
[E87] - Zgrzyt przy uruchamianiu silnika w zimnie
Na jakiej podstawie piszesz, że świece przy pierwszym uruchomieniu się nie włączają? Na podstawie kontrolki na desce?
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
filtr paliwa wymień, skasuj bład i zobacz czy jest w porzdku. Co do problemu z DPFem to DISem trzeba zrobic test cisnienia spalin
-
E91, Silnik w czasie jazdy sam z siebie gaśnie
podłącz auto do komputera i odczytaj błędy
-
e 60 530d nie grzeją swiece co zrobic?
było już pierdylion razy na tym forum, wystarczy poszukac. Świece grzeją się bardzo szybko i najczęsciej kontrolka od świec nawet się nie zapali co nie znaczy, że nie grzeją. Użytkując auto prawie 3 lata zobaczylem tą kontrolke tylko dwa razy przy ok -20 st. Jeśłi auto nie zapala rózno, telepie sie po uruchomieniu przez kilka sekund to trzeba najpierw odczytać błedy sprawdzić co się dzieje a potem najpewniej wymienić świece i sterownik świec na nowe. Poszukaj jest nawet kilka instrukcji na forum jak to zrobić.
-
Prawidłowe odpalanie Diesla za pomocą guzika START - Pomocy
jak uporasz się z akumulatorem i pokasujesz błędy to wszystko powinno wrócić do normy.
-
Pytanie o świece żarowe
nie, sterowniki świec robi dla BMW BERU, można kupić w ASO za 400 albo na wolnym rynku za 250-300, dokładnie ten sam element. Sam sobie zadaj pytanie czy chcesz, żeby w kieszeni zostało Ci 150 PLN czy nie
-
żółte kontrolki (wykrzyknik i samochód na podnośniku e90 lci
wykrzyknik oznacza, żebyć zwrócił uwage na coś. Nie ma żadnego dodatkowego komunikatu? MOże to ostrzeżenie o niskiej temperaturze na zewnątrz. Jeśli dalej jest problem to trzeba podpiąć auto do komputera i odczytać błędy.
-
Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie
czym?
-
Worek na narty - pytanie
ani w E90 ani E60 numery tej czesci nie są wymienne wiec jest ryzyko, że nie bedą pasowały.
-
gaśnica, trójkąt e91 lci
trójkąt u mnie jest w lewym boczku w bagażniku, gaśnicy nie było. Fabrycznie sprzedawane auta w PL mają chyba gaśnice przed siedziskiem kierowcy, gaśnice kupisz w każdym markecie, wrzuć ja gdzie Ci pasuje