Treść opublikowana przez Natek
-
E90 320D Problem z temp. silnika
tak
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
co to za błędy czym to diagnozowałeś? Najlepiej podpiąć auto pod dedykowany soft typu INPA, DIS - tam będzie też informacja z czym problem jest zwiazany
-
318i czy jest możliwość zamontowania turbiny
zaniechaj tego pomysłu
-
Pytanie o świece żarowe
kolego a szukałeś już na forum informacji?
-
myjnia cisnieniowa zima
absolutnie nie myć auta żadną gąbką. W pory gąbki bardzo chętnie wchodzi brud i drobiny piasku w wyniku czego lakier się rysuje. kupic porządną szczotke z włosiem dedykowanym do mycia aut, polecam firmy VIKAN Szczotke często płukać w wiaderku i cały piasek i bród z niej schodzi
-
Poważna awaria silnika 525i po przebiegu 87 tyś/km
hmmm, mi też się wydawało, że emblemat jest na wcisk
-
Buja przy mrozie E90 2.0d 163km
nie ma to większego znaczenia, nawet jak zrobisz to ekspresowo to i tak rozrusznik zacznie kredcić dopiero kiedy komputer auta na to pozwoli nagrzewając komore spalania. Pamiętam, że kiedyś jak było bardzo zimno - ok -20, włożyłem kluczyk i nacisnałem szybko start auto zaczeło krecić ze zwłoką. Przy w miare normalnych temperaturach swiece grzeja bardzo szybko. Co ciekawe, jesli świece zagrzeją komore spalania i nie będzie uruchomienia silnika to po 10 sekundach zagrzeja jeszcze raz .
-
Nawiew i ogrzewanie tylnej szyby
bezpieczniki sprawdzone?
-
Buja przy mrozie E90 2.0d 163km
może to byc kwestia paliwa
-
Buja przy mrozie E90 2.0d 163km
Najpewniej winne są świece żarowe, można podpiąc auto do komputera i sprawdzić. Wymieniłbym komplet 4 szt, kup BERU, cena ok 50-60 PLN/szt. Wymiana wymaga zdemontowania kolektora dolotowego koszt 150-200 PLN. Najlepiej wymienić też steronik od świec albo go naprawić. Kolega Roger_Nysa z forum tym sie zajmuje.
-
Ogromne spalanie oleju
To jest silnik N52, przepustnica pełni w nim role pomocniczą, i na ogół jest otwarta. Funkcje przepustnicy przejmuje Valvetronic, czyli zawory o zmiennym skoku. A tak pozatym to kolega adamb86 nie był na forum od pół roku, może już nie ma tego samochodu... nie czytałem dokladnie całego wątku, w twoim silniku jest separator oleju? Jeśli tak to zacząłbym od wymiany. druga opcja to rzeczywiscie moga być uszczelniacze zaworowe. Z tego co wiem nie da sie ich wymienić bez zdejmowania głowicy
-
Ikona podnośnika zapaliła się kontrolka, co zrobić?
nic nie było kombinowane bo wczesniejsze klocki były wymieniane razem z czujnikiem przy mnie. Po prostu czujnik sie przetarł przy wtyczce i już
-
Ikona podnośnika zapaliła się kontrolka, co zrobić?
No widzisz, mi się zapaliła kontrolka podnośnika kiedy klocki były jeszcze w połowie, po prostu czujnik się przetarł przy samej wtyczce wchodzącej do klockow. Wymieniłem sam czujnik ponad rok temu i śmigam
-
Ikona podnośnika zapaliła się kontrolka, co zrobić?
nie za bardzo wiem co masz na myśli, jak sie nie wymienia klocków i czujników?
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Bridgestone RE050A lub Dunlop SP Sport Maxx TT - takie wybralem dla siebie po baaardzo długiej analizie
-
e60 3.0d wtryski
moim zdaniem jest do przyjęcia, warto obserwowac, może nalać paliwo z innej stacji na próbe ale na chwilę obecną na pewno nie nadają sie do wymiany czy regeneracji.
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
moze kolega skasował? i skad informacja o cisnieniu w kołach?
-
320d wymiana termostatu EGR
wyzsze obroty, większa predkość - więcej wydziela się ciepła ale też i lepsze chłodzenie, więcej chłodnego powietrze przepływa przez chłodnicę, komorę silnika różnice +/- 2 st to nawet nie ma na co patrzeć.
-
Uszkodzenie felgi a uszkodzenie DSC, DTC
sprawdż czujnik w pierwszej kolejności, jeśli mozesz założ jakieś zapasowe koło, istotne tylko, zeby miało ten sam rozmiar co reszta i sprawdź. W dalszej kolejnosci może być nawet coś z zawieszeniem, piasta, łożysko
-
BMW zimą.. Co zrobić kiedy zakopiemy się w śniegu...
no i linke oczywiscie, kupiłem sobie porządna w zeszłym tygodniu
-
Nie równo pracuje na jałowym..POMOCY w diagnozie
ok
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
nie rozumiem, nie skasowałeś inspekcji oleju i zrobił to sam?
-
E91 / 2006r. - Parę Pytań [pierwsze auto]
chyba jakieś bzdury wypisujesz, żeby coś takiego mogło być robione musiałaby być jakaś mechaniczna albo elektroniczna ingerencja w mechanizm różnicowy w dyfrze a przy standardowym tylnym napędzie nic takiego nie ma. NIE ma jak przenieć mocy na jedno koło. System antypoślizgowy przy ruszaniu (celowo nie operuje tymi skrótami) na pewno zdejmuje moment z silnika przy nadmiernej rotacji kół osi tylnej, nie kojarze, żeby koła były przyhamowywane hamulcami. Natomiast kontrola trakcji np przy jeżdzie po łuku ingeruje przyhamowując konkretne koło co powoduje stabilizacje toru jazdy. NIe zdarzyło mi się, żeby przy "wypadaniu" z łuku w wyniku zbyt dużej prędkosci na śliskiej drodze (ale bez nadmiaru gazu) żeby silnik był przyhamowywany.
-
E91, w dolocie powietrza do turbo zbiera się olej??
niewielkie ilosci oleju mogą być w rurze wychodzącej z turbo do intercoolera ale nie na wejściu do turbosprezarki.
-
E91 tylna wycieraczka - awaria.
bolec przy wycieraczce (ten, który wchodzi w oczko silniczka) jest na teleskopie, chodzi o to, żeby uszkodzonej czy wyłaczonej wycieraczce i pozostawionej na środku szyby zeby zamykając nie roztrzaskać koła silniczka. Jeśli nie trafisz w oczko silniczka bolec wejdzie do srodka, schowa się "w szybie". Sprawdź czy ten bolec teleskopowy odbija u CIebie jak należy, może nie wychodzi do końca i stąd problem. Mało prawdopodobne, żeby koło silniczka się obniżyło, jesli już poluzowałyby się jakieś śruby to cały mechanizm by się telepał. Dla konserwacji zdemontuj ramie wycieraczki, cały czpień na ktorym się rusza, wyczyśc dokładnie czpień i tulejkę wewnątrz, nasmaruj czpień smarem białym do zawiasów odpornym na czynniki atmosferyczne i poskładaj wszystko jak trzeba. WD-40 to rozwiazanie bardzo krótkotrwałe i przyniesie wiecej szkody niż korzyści