Treść opublikowana przez forty
-
Centralny zamek...problem!?
Dzisiaj wymienilem u siebie wlasnie zamek i wszystko dziala jak nalezy czyli ta sama usterka co w e90/91
-
320d M47 cykanie... Film
Niedoczytalem do konca ze to jest M47, a nie M47N sorki.
-
320d M47 cykanie... Film
Kolego gdzie to regeneruja wtryski za taka cene? Obdzwonilem cala Polske i najtaniej wychodzilo 500zl.
-
320d M47 cykanie... Film
Moim zdanie puscilo uszczelnienie wtrysku, ta mala podkladka.
-
[320d 136km] "cyka" pare razy i dopiero odpala
Moze tez byc przekaznik w module EWS-a. Trzeba tam zrobic taki maly myk i pominiesz ten przekaznik.
-
Centralny zamek...problem!?
Mam to samo dzisiaj zmienialem modul komfortu i nic to nie dalo, prawdopodonie to ta sama usterka co kolega opisal z e90. U mnie tez slychac ze zamek pracuje, ale tylko sie zamyka a nie otwiera.
-
Bmw e46 problem ze stacyjką
Zrob diagnostyke kompem zeby wykluczyc ews-a. Jesli komp nic nie pokaze to napewno sama stacyjka jest uszkodzona. Jesli wystapia jakies problemy z ewsem to sie odezwij.
-
problem z kluczykiem?
Poszukaj kogosa w okolicy co grzebie w ews-ie to moze Tobie odblokuje klucz jesli jest sprawny, a jesli nie to zakoduje Tobie nowy. Moge wykonac taka usluge szczegoly na priv.
-
Brzęczenie po wycięciu katów
Jam mam wyciete 2 katy i wstawilem rury z kwasowki przelotowe i nic nie brzeczy.
-
Immobilasier - raz działa, raz nie
Jeli nie ma bledow w komputerze silnika i EWS-ie to to na sto procent nie jest immo. No chyba ze masz jeszcze jakies inne nie fabryczne.
-
Immobilasier - raz działa, raz nie
Najpierw zrob diagnostyke komputerem zeby sprawdzic czy to rzeczywiscie immo.
-
320d 150KM FL - Przeprogramowanie Licznika pod VIN
Moge Tobie pomoc odezwij sie na priv.
-
Informacja o predkosci
W magistrali CAN podaje informacje komputerowi silnika komputer od ABS/DSC/ASC czy co tam jeszcze jaka aktualna predkoscia porusza sie pojazd.
-
Korekta przebiegu km w EWS
Ja zmienilem silnik o mniejszym przebiegu i wcale nie czuje ze musze sobie pozmieniac przebieg, a sprzet do tego typu rzeczy posiadam. Nie rozumiem kolegi co to ma mu dac jak zmieni w ews-ie jak w ike i lcm-ie i tak zostanie syf. Po aucie i tak bedzie widac ze nie posiada takiego przebiegu jak na liczniku.
-
e46 dziwne mam dsc a guzik mam asc
Sprawdz czy masz tez czujnik wychylenia kierownicy jesli tak to na 100% masz DSC jesli nie ma tego czujnika to jest to ASC.
-
[E46 compact] Głośniki w drzwiach i dystanse
Nie bedzie pasowalo. Zrobilem sobie dystanse z mdf-u i zalozylem hertz esk 165. Fajnie ze sa tez fabrycznie wyciete drzwi. Musze jeszcze wygluszyc bo boczki zaczely tanczyc ;) . http://forty.org.pl/bmw/tank/e46audio0001.jpg http://forty.org.pl/bmw/tank/e46audio0003.jpg http://forty.org.pl/bmw/tank/e46audio0002.jpg
-
320Ci. Nie czyta kluczyka. Proszę o porade.
Odlaczajac akumulator mogl sie rozsynchronizowac EWS z DME i dlatego klucz nie odpala auta mogl tez EWS sie rozsynchronizowac z kluczami, albo jak programowali zablokowali sami klucz. Wszystko jest mozliwe, wystarczy zrobic synchronizacje i wszystko bedzie ok. Ja uwazam, ze jesli auto chodzilo, zostawiles sprawne(odpalajace) u mechanikow, to oni powinni pokryc koszty naprawy.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Moge sie wypowiedziec w tym temacie bo wlasnie kupilem auto z belgii. Dalem 1300Euro przejechane 328tys km lekko wgnieciony lewy blotnik, silnik uszkodzony. W sumie doszedl transport, goly slupek 3000 do 4500zl wymiana turbosprezarki 1000zl i 2 wtryski do wymiany tez okolo 800zl spreglo do wymiany okolo 1000zl cala robota przy aucie sam i 2 kolegow a wyszlo by bardzo duzo kasy jakby robil warsztat :) i dopiero autko zaczelo chodzic. Buda to compact w dobrym wyposazeniu zawieszka m-technik 6 poduszek, od spodu dziewica zadnych przerysowan i rdzy . Po ogledzinach okazalo sie ze zawiecha wymieniana w 2008r i duzo osprzetu silnika to tez nowe elementy. Powiem szczeze ze kupno gdzie kolwiek w europie to olbrzymia loteria niestety. :lol:
-
[e46] Czym roznia sie silniki M47DO1 i M47TU
Dzieki jceel, ale ja tez potrafie sprawdzic po vin-ie czy silnik bedzie pasowal do mojego auta(moj vin FR60918) dawcy nie znam vinu. Chodzi mi o to czy jak przeloze sprzet do tego 2 typu silnika to czy bedzie chodzil, w moim jest pekniety tlok na 3 cylindrze i spory przebieg dlatego nie mam zamiaru go remontowac, wolabym kupic goly slupek a wiekszosc jakie znajduje sa tego drugiego typu.
-
[e46] Czym roznia sie silniki M47DO1 i M47TU
Roznia sie kolego walkami wyrownujacymi jeden je podobno posiada drugi nie. Glownie chodzi mi czy jesli uzbroje elektronika i osprzetem z pierwszego(m47do1) to czy ten drugi bedzie chodzil(m47tu). a tu jest rozroznienie tych silnikow M47 BMW M47 2.0L 136 km 1998 - 2003 E46 320D E39 520D BMW M47 2.0L 116 km 2000 - 2003 E46 320D, 318D BMW M47TU 2.0L 150 km 2001 - 2005 E46 320D BMW M47DO1 2.0L 150 km 2001 - 2005 E46 320CD, 320D, 320TD BMW M47DU1 2.0L 116 km 2003 - 2005 E46 318TD, 318D BMW M47T2 2.0L 164 km 2004 - 2007 E87 120D E91 320D E61 520D E60 520D E90 320D BMW M47T2 2.0L 150 km 2004 - 2007 E83 X3, X3 20D BMW M47T2 2.0L 123 km 2004 - 2007 E87 118D E90 318D E91 318D Chodzi mi o silnik 150KM
-
[e46] Czym roznia sie silniki M47DO1 i M47TU
Panowie mam dylemat czym roznia sie te silniki mam M47DO1 i jest zepsuty potrzebuje wymienic i najczesciej dostepne sa te o oznaczeniu M47TU.
-
usunąć EWS Code ze używanego DME
Siemka moge polecic kolege Mktech http://turbobmw.pl/viewtopic.php?f=6&t=1570 .
-
e46 M3 EWS problem
Sluchaj na dniach bede mial urzadzenie ktory bedzie mozna robic cuda w ews-ie w bmw nawet serwis nie ma takich mozliwosci. Dam znac jak poszlo, w przyszlym tygodniu biore sie do pracy. Co do wylaczenia to bedzie ciezko bo to kod kroczacy i nie daje sie zbytnio wylaczyc.
-
e46 M3 EWS problem
Naprawde mi na tym zalezy. Prosze o pomoc.
-
e46 M3 EWS problem
Witam mam problem kupilem silnik od M3 z cala instalacja elektryczna i modulami w tym tez orginalnym ews-em, popodlaczalem wszystko i okazuje sie, ze EWS jest uszkodzony nie odpowiada dla inpy ani gt1. Moje pytanie brzmi, czy jesli kupie inny EWS to czy dam rade zprogramowac ze sterownikiem silnika? Mam obawy, ze nie bo czytajac to co jest napisane w WDS okazuje sie, ze musze ze starego EWS-a skopiowac kody i zaprogramowac do nowego EWS-a, a stary EWS wogole nie odpowiada. Czekam na pomoc kolegow z forum. Dzieki, pozdrawiam. ps. modul nie ma wyciaganej kosci wewnatrz jest wlutowany w plytke.