Skocz do zawartości

zuraw0

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zuraw0

  1. Mam problem z wysokimi obrotami przy odpaleniu zimnego silnika, wzrastają od razu do 2 nawet 3 tys obr i spadają po jakimś czasie. Sytuacja ma miejsce tylko jeżeli silnik jest zimny. Błędy nie występują, nieszczelności w układzie dolotowym "raczej" nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł? Jeżeli to pomoże to posiadam zdjęcia bieżących parametrów pracy z INPY.
  2. zuraw0 opublikował(a) temat w E39
    Witam. Po zmianie sterownika silnika DME mam problem z napięciem zasilającym kompresor klimatyzacji, jego wartość zmienia się cyklicznie pomiędzy 4-8 V. Efektem tego jest ciągłe załączanie i rozłączanie sprzęgła elektromagnetycznego kompresora. Spotkał się już ktoś z takim problemem?
  3. Witam. Potrzebuję pomocy przy kodowaniu licznika w e39 za pomocą DIS'a przy zmianie skrzyni automatycznej na manualną. Czy mógłby ktoś opisać sprawdzony sposób na wykonanie takiej operacji?
  4. Dzięki wielkie krazboy.
  5. Proszę o rozkodowanie VIN'u WBADD61070BR00922. Z góry dzięki za pomoc.
  6. Mógłby ktoś wrzucić schemat rozmieszczenia przekaźników w e39 wraz z opisem?
  7. Koledze z pewnoscia chodzilo o Vanos (zmienne fazy rozrzadu). Po 92r wszystkie R6 go mialy, wiec szukaj takich egzemplarzy. A i radze Ci zabrac ze soba kogos ktos sie zna na BMW, albo jakiegos dobrego mechanika :mrgreen:
  8. zuraw0 odpowiedział(a) na czyzykus temat w E36
    To i ja odpowiem :D Tak, ten czujnik jest odpowiedzialny za dzialanie ABS'u, informuje o polozeniu pedalu hamulca, wiec konieczna bedzie jego wymiana... Chyba, ze bedziesz jezdzil bez ABS'u :D
  9. Jezli bylaby to wina gornego lozyskowania amortyzatora to wyszloby to na badaniu.. Sprawdz czy nie sa zerwane gumy mocujace belki tylnej, czesta przypadlosc E-36
  10. Czujnik położenia wału korbowego informuje o predkości obrotowej wału oraz jego połozeniu, jest jednym z najważniejszch czujnikow jak nie najważniejszym- dme wykorzystuje dane z tego czujnika do sterowania za równo wtryskiem jak i zapłonem. jeżeli jest uszkodzony nie odpalisz silnika :) Często pierwszymi objawami uszkodzenia CPW są trudnosci z odpaleniem..
  11. zuraw0 odpowiedział(a) na LIS temat w E36
    O jakim mowisz modelu BMW?? Pomysl ciekawy z dieslem w cabrio... jestem za, samochod bedzie oryginalny :cool2: Bylo juz E30 z motorem m57b30, ale wlasciciel zrezygnowal z tego motoru na rzecz m54b30( idzie rowno z E46 M3!!!!) Byly problemy z czujnikami ASC i DSC, ktorych nie bylo i komputer przechodzil w tryb awaryjny- nie rozwijal swojej mocy. Najwiekszy problem moze stanowic elektronika, wiec powinies zaczac szukac najpierw fachowca, ktory zna sie na rzeczy i podejmie sie wyzwania... Powodzenia w realizacji projektu
  12. zuraw0 odpowiedział(a) na andrzej887 temat w E36
    Miki ma racje winne sa panewki "puszczaja" cinienie oleju i dlatego na wolnych kontrolka sie zapala i pali sie dlugo po odpaleniu zanim olej osiagnie wlasciwe cisnienie w magistrali. Czas na wymiane panewek lub wymiane dolu silnika... Pomysl ze sprzeda moze i dobry, ale kto kupi taki samochod??? :doh:
  13. zuraw0 odpowiedział(a) na domoko temat w E36
    W sumie to sam odpowiedziles sam sobie na pytanie :D sprawdz najpierw czujnik tem. cieczy. Dopiero pozniej mozesz szukac dalej
  14. Jakie TURBO?? :D Przeciez na pierwszy rzut oka widac, ze to kompresor
  15. zuraw0 odpowiedział(a) na pablos144 temat w E36
    A skad tam wziela sie korozja?? Samochod dlugo stal ,czy moze chodzi ci o to, ze walek i dzwigienki sa przytarte? Jezeli silnik-dol- jest w dobrym stanie i masz zamiar jeszcze troche pojezdzic tym autem to rob sama glowice koszty beda ale jestes pewien czym jezdzisz. W przypadku zakupu drogiego m 40 mozesz trafic na silnik jeszcze gorszy od twojego..
  16. zuraw0 odpowiedział(a) na lesiek temat w E36
    Ja obstawiam cewki, najlepiej podmien je i sprawdz wtedy jak chodzi Mielismy tak z jednym M50 i nawet koputer nie pokazywal, ze sa zepsute sprawdzali je nam nawet w Boschu i tez twierdzili ze sa sprawne, a ile bylo szzukania co jest przyczyna nierownej pracy....szkoda gadac :D
  17. zuraw0 odpowiedział(a) na paw22 temat w E36
    Jeden gong jest jesi temperatura juz jest ponizej 3 st. i pojawia sie po przekreceniu kluczyka, 3 krotny gong pojawia sie wtedy gdy temperatura wynosi np.4 i spadnie ponizej 3 stopni np. podczas jazdy.
  18. Skoro nie ma iskry i nie podaje paliwa sprawdz najpierw przekaznik DME- stojac przed samochodem i patrzac na skrzynke bezpiecznikow po lewej stronie znajduja sie 3 lub 2 przekazniki: pierwszy ( od przodu sam.) to przekaznik pompy paliwa, drugi to przekaznik DME- ten powinienes sprawdzic, trzeci odpowiada za podgrzewanie sondy lamda i on nie zawsze wystepuje. Wydaje mi sie,ze to wlasnie jego wina, sprawdz jezeli nie bedziemy szukac dalej... :)
  19. zuraw0 odpowiedział(a) na zuku1987 temat w E36
    Bedziesz musial zrobic reset dme bo w pamieci zapisany jest blad o wadliwie dzialajacej sondzie. Jak to zrobic znajdziesz na forum. Zapomnij o uzywanej sondzie one maja okreslona zywotnosc, wiec to nie ma sensu... :P
  20. zuraw0 odpowiedział(a) na papik temat w E46
    Common Rail i pompowtryskiwacze to dwa rozne uklady poczytaj troche a na pewno znajdziesz roznice :twisted2:
  21. zuraw0 odpowiedział(a) na rafti temat w E36
    Musisz wyjac rozrusznik, jak to zrobic pisalem kilka postow wczesniej, jezeli masz troche pojecia o mechanice nie powinienes miec problemu w wymiana bendixa, ostatnio kupowalem po 60zl, przy okazji sprawdz tez wylacznik elektromagnetyczny oraz skontroluj stan szczotek i tulejek :twisted2:
  22. zuraw0 odpowiedział(a) na rafti temat w E36
    Odpowiedz dotyczy kolegi rafti :D W drugi przypadku winny prawdopodobnie bedzie bendix rozrusznika
  23. zuraw0 odpowiedział(a) na rafti temat w E36
    Spróbuj polaczyc przewodem pomocniczym plus aku i zacisk 50 rozrusznika jezeli rozrusznik przy kazdej probie polaczenia bedzie pracowal prawidlowo winna bedzie kostka stacyjki, bardzo prawdobodobne skoro twierdzisz, ze po kilku przekreceniach rozrusznik kreci... :wink:
  24. zuraw0 odpowiedział(a) na mario_ne temat w E36
    Nie czepiam sie, ale nie rozumie o co ci chodzilo, moglbys to wytlumaczyc :doh: (
  25. zuraw0 odpowiedział(a) na mario_ne temat w E36
    Nie rozumie w jaki sposob chcales w ten sposob wzbogacic mieszanke :8) . Benzyny 95 i 98 roznia sie jedynie procentowa zawartoscia izooktanu oraz heptanu. Wyzsza zawartosc izooktanu wplywa na wieksza odpornosc paliwa na tzw. spalanie stukowe i nie ma wplywu na zwiekszenie mocy i momentu obrotowego, a co za tym idzie osiagow samochodu. Juz nie raz spotkalem kierowcow, ktorzy twierdzili za "na 98 to dopiero idzie" Jezeli miales watpliwosci co do jakosci palwa to trzeba bylo je spuscic i zalac swiezego, taka dolewka byla bez sensu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.