Skocz do zawartości

zuraw0

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zuraw0

  1. Nie musisz jechac do zadnego mechanika, wystarczy ze odkecisz jedna subke od czujnika na imbus i mozesz go wyjac. Z racji wieku moze byc troche zapieczony ale to stary czujnik wiec nie musisz sie bac, ze go uszkodzisz, :8) gorzej jest czasem z wyjmowaniem sprawnego czujnika. Powodzenia
  2. zuraw0 odpowiedział(a) na djfazee temat w E36
    Ciekawy sposob.... ale chyba tylko dla tych, ktorzy maja duuuzo wolnego czasu. :8) Po kolei: odlaczasz przewod masowy z aku, demontujesz przeplywomierz z gorna czescia filtra, silniczek krokowy, wyjmujesz caly bagnet i `wspornik` kolektora ssacego, odkrecasz przewody z rozrusznika i nastepnie dwie sruby mocujace rozrusznik( bedzie ci potrzebny kanal) rozrusznik wyjmujesz od gory to wszystko... chyba :doh: Nie powinno ci to zajac wiecej niz pol godziny.
  3. zuraw0 odpowiedział(a) na sebor temat w E46
    Ja tez chce takiego is'a. :cool2: Ma ktos moze na sprzedaz?? A tak powaznie to ciekawe czy sam w to wierzy, czy tylko wciska ludzom kit?
  4. Wg mnie dzidek nie ma pojecia o paleniu, trzymac hamulec wcisniety i gaz w podlodze to chyba kazdy potrafi. Zwroc uwage ze przez caly czas silnik byl krecony az do odciecia przez co czesc niespalonego paliwa trafiala do katalizatora, katalizator rozgrzal sie do tego stopnia ze spowodowal pozar. Jezeli mi nie wierzysz i nie szkoda ci auta :D to zrob tak samo gwrantuje ze sie zapali :clap:
  5. Ciekawy sposob :D ale... Silniczek krokowy: Silnik 6 cylindrowy miedzy stykiem 1 i 3 40 ohm +- 5 miedzy stykiem 1 i 2 lub 2 i 3 20 ohm +- 5 Silnik 4 cylindrowy(sa tylko 2 styki) rezystancja wynosi 8 ohm +- 2 ohmy.
  6. Przyczyna moze byc czujnik temperatury cieczy chlodzacej, sprawdz czy dobrze odpowietrzyles uklad chodzenia, mialem juz taki przypadek w m50b25. :8)
  7. Przewod ten to czujnik identyfikacji pracy 4 cylindra
  8. zuraw0 odpowiedział(a) na krystianos2 temat w E36
    Wedlug mnie konczy sie lozysko oporowe/ wyciskowe. Koszt nowego Sachs'a to 110zl. Nie ma co czekac z wymiana, bo jezeli sie rozleci to koszty beda duzo wieksze. :nienie:
  9. Rzeczywiscie uklad moze byc zapowietrzony, od tego zacznij, przyczyna moze byc niesprawny elektrozawor na przewodzie doplywowym do nagrzewnicy. Jezeli w srodku powietrze jest choc troche cieple, a silnik ciagle niedogrzany winny jest termostat. Aaa z tym wisko to cie chyba mechanik troche naciagnal :mad2:
  10. Do e36 m40 bylo wkladane od IX 1990 do VIII 1993, natomiast M43 od VIII 1993 do (poj 1.6) IX 2000, a 1.8 do V 1999. Tyle ze mozna spotkac m40 z poczatku 1994 jednak jest to data pierwszej rejestracji, a nie data produkcji. :dance:
  11. Na twoim miejscu zalalbym Castrol gtx high mileage albo Valvoline max life. Oba oleje przeznaczone sa do silnikow z duzym przebiegiem i powoduja zmniejszenie zuzycia oleju, poprawiaja takze elestycznosc starych uszczelnien redukujac w ten sposob wycieki, podobno tez dzieki dodatkom redukujacym nagary korzystnie wplywaja na poprawe smarowania. :wink: Mineralu lac raczej sie nie oplaca, ale to twoja decyzja
  12. zuraw0 odpowiedział(a) na zuraw0 temat w E36
    Nie nie zrezygnowalem, a ze mam akurat auto rozebrane skorzystam z okazji i zrobie te szyby. Zapomnialem dodac ze silniczki sa z prowadnicami. Kostki pod przelaczniki mam dwie jedna jest czarna na 6 przewodow a druga biala na 4. Nie wiem czy tak bylo. Musze dokupic same przelaczniki. Zrobilem juz schemat z pocietej starej intalacji ale nie dopatrzylem sie w sterowaniu zadnego przekaznika :jawdrop: jezeli chcesz podesle ci go. Wszystko pochodzi z rozbitego samochodu i nie wiem czy tam nikt niczego nie kombinowal. jak mozesz to przeslij mi swoj schemat na maila.
  13. normalnie nazywa sie to filtrem z weglem aktywnym
  14. zuraw0 opublikował(a) temat w E36
    Chce zalozyc u siebie w e36 sedanie szyby el. posiadam silniczki i przyciski. Nie mam zamieru wykorzystywac do tego centralki. W aucie nie ma tez intalacji pod szyby. Chcialbym sie dowiedziec: jak podlaczyc silniczki? W jednym jest 6 kabli: brazowy i czerwony- grube oraz fioletowy, czerwono-bialy, czarny i czarno-bialy - cienkie. W drugim silniczku sa tylko dwa. Jak do tego podlaczyc przyciski? w ktorym miejscu wpiac przekaznik i w jaki sposob? Pewnie juz ktos to robil i moglby mi pomoc. Szukalem na schematach ale tam jest tylko opcja z modulem. na forum tez nie moglem znalezc nic konkretnego chociaz jest duzo o elektryce szyb.
  15. zuraw0 odpowiedział(a) na zuraw0 temat w E30
    moje doświadczenia w tym temacie kiedyś prubowałem takich eksperymentów jak jeszcze nie rajcowało mnie ciąganie tyłeczkiem przy wiekszych prędkościach a tobie kolego ta odcinka to do driftu sie nie przyda bo jak będziesz chciał czasami zażucic tyl na zakręcie energicznym stuknięciem w pedał hamulca to heble z tyłu to podstawa (i to dobre) Wiem o tym ale z tym torem to chodzilo mi tylko o wczesniejsze szybsze no i efektowniejsze :dance: rozgrzanie opon. Aco do abs u to ja go nie mam i to rozwiazuje wiekszosc problemow tylko nie wiem jaki elektozawor sie sprawdzi. Duzo szukalem ale niestety nic interesujacego nie znalazlem chociaz http://sklep.elektrozawory.pl/ wie ktos moze jak rozwiazac problem z przylaczem najmniejsze tutaj to 3/8''???
  16. zuraw0 odpowiedział(a) na zuraw0 temat w E30
    Stoje w miejscu i nie mam z tym problemu jednak troche ciezko jest z tym na 3 biegu wiec po to wlasnie potrzebny jest mi taki elektrozawor. Fakt ze tyl hamuje tylko w ok 30% ale odciecie go duzo zmieni...
  17. zuraw0 odpowiedział(a) na zuraw0 temat w E30
    i na trojce pewnie stoisz w miejscu z 2.0 pod maska???? :D :D :D :D
  18. zuraw0 odpowiedział(a) na zuraw0 temat w E30
    Tak do palenia i na tor
  19. zuraw0 odpowiedział(a) na djfazee temat w E36
    tomeckt widze ze jestes prawdziwym profesjonalista skoro twierdzisz ze tak mozna porysowac slupek, jak nigdy tego nie robiles to po co sie wypowiadasz.
  20. zuraw0 odpowiedział(a) na djfazee temat w E36
    Ja mam do sprzedania nowa szybe do e36 sedana + klej + podklad pod klej, mam tez drut do wyciecia starej szyby. Samodzielne wklejenie szyby to zaden problem potrzebujesz tylko osoby do pomocy. Kupowalem dla siebie ale juz nie jest mi potrzebna :lol: e-mail: [email protected]
  21. zuraw0 opublikował(a) temat w E30
    Witam Wie ktos moze jak mozna by odciac hamulce tylnych kol za pomoca elektozaworu, tak zebym mogl odcinac je w dowolnym momemecie. gdzie moglbym kupic taki elektrozawor?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.