Treść opublikowana przez zuraw0
-
Wymiana czujnika ABS-tyl prosze o pomoc
Nie musisz jechac do zadnego mechanika, wystarczy ze odkecisz jedna subke od czujnika na imbus i mozesz go wyjac. Z racji wieku moze byc troche zapieczony ale to stary czujnik wiec nie musisz sie bac, ze go uszkodzisz, :8) gorzej jest czasem z wyjmowaniem sprawnego czujnika. Powodzenia
-
Jak wymontować rozrusznik
Ciekawy sposob.... ale chyba tylko dla tych, ktorzy maja duuuzo wolnego czasu. :8) Po kolei: odlaczasz przewod masowy z aku, demontujesz przeplywomierz z gorna czescia filtra, silniczek krokowy, wyjmujesz caly bagnet i `wspornik` kolektora ssacego, odkrecasz przewody z rozrusznika i nastepnie dwie sruby mocujace rozrusznik( bedzie ci potrzebny kanal) rozrusznik wyjmujesz od gory to wszystko... chyba :doh: Nie powinno ci to zajac wiecej niz pol godziny.
-
śmieszne ogłoszenie z allegro
Ja tez chce takiego is'a. :cool2: Ma ktos moze na sprzedaz?? A tak powaznie to ciekawe czy sam w to wierzy, czy tylko wciska ludzom kit?
-
szybki start i nawet nie zapiszczy laczkami?
Wg mnie dzidek nie ma pojecia o paleniu, trzymac hamulec wcisniety i gaz w podlodze to chyba kazdy potrafi. Zwroc uwage ze przez caly czas silnik byl krecony az do odciecia przez co czesc niespalonego paliwa trafiala do katalizatora, katalizator rozgrzal sie do tego stopnia ze spowodowal pozar. Jezeli mi nie wierzysz i nie szkoda ci auta :D to zrob tak samo gwrantuje ze sie zapali :clap:
-
brak obrotów prosba o szybką odpowiedz
Ciekawy sposob :D ale... Silniczek krokowy: Silnik 6 cylindrowy miedzy stykiem 1 i 3 40 ohm +- 5 miedzy stykiem 1 i 2 lub 2 i 3 20 ohm +- 5 Silnik 4 cylindrowy(sa tylko 2 styki) rezystancja wynosi 8 ohm +- 2 ohmy.
-
falujące obroty e36 m50, 2.5 pomocy
Przyczyna moze byc czujnik temperatury cieczy chlodzacej, sprawdz czy dobrze odpowietrzyles uklad chodzenia, mialem juz taki przypadek w m50b25. :8)
-
Przewód masowy na przewodzie zapłonowym
Przewod ten to czujnik identyfikacji pracy 4 cylindra
-
problem ze sprzęgłem pomocy
Wedlug mnie konczy sie lozysko oporowe/ wyciskowe. Koszt nowego Sachs'a to 110zl. Nie ma co czekac z wymiana, bo jezeli sie rozleci to koszty beda duzo wieksze. :nienie:
-
Nie mam cieplego powietrza w kabinie BMW 318
Rzeczywiscie uklad moze byc zapowietrzony, od tego zacznij, przyczyna moze byc niesprawny elektrozawor na przewodzie doplywowym do nagrzewnicy. Jezeli w srodku powietrze jest choc troche cieple, a silnik ciagle niedogrzany winny jest termostat. Aaa z tym wisko to cie chyba mechanik troche naciagnal :mad2:
-
Czy warto kupić Bmw 3 z silnikiem na pasku rozrządu
Do e36 m40 bylo wkladane od IX 1990 do VIII 1993, natomiast M43 od VIII 1993 do (poj 1.6) IX 2000, a 1.8 do V 1999. Tyle ze mozna spotkac m40 z poczatku 1994 jednak jest to data pierwszej rejestracji, a nie data produkcji. :dance:
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Na twoim miejscu zalalbym Castrol gtx high mileage albo Valvoline max life. Oba oleje przeznaczone sa do silnikow z duzym przebiegiem i powoduja zmniejszenie zuzycia oleju, poprawiaja takze elestycznosc starych uszczelnien redukujac w ten sposob wycieki, podobno tez dzieki dodatkom redukujacym nagary korzystnie wplywaja na poprawe smarowania. :wink: Mineralu lac raczej sie nie oplaca, ale to twoja decyzja
-
montaz szyb elektrycznych
Nie nie zrezygnowalem, a ze mam akurat auto rozebrane skorzystam z okazji i zrobie te szyby. Zapomnialem dodac ze silniczki sa z prowadnicami. Kostki pod przelaczniki mam dwie jedna jest czarna na 6 przewodow a druga biala na 4. Nie wiem czy tak bylo. Musze dokupic same przelaczniki. Zrobilem juz schemat z pocietej starej intalacji ale nie dopatrzylem sie w sterowaniu zadnego przekaznika :jawdrop: jezeli chcesz podesle ci go. Wszystko pochodzi z rozbitego samochodu i nie wiem czy tam nikt niczego nie kombinowal. jak mozesz to przeslij mi swoj schemat na maila.
-
Co to za zbiornik pod wlewem paliwa, nad tylnym nadkolem
normalnie nazywa sie to filtrem z weglem aktywnym
-
montaz szyb elektrycznych
Chce zalozyc u siebie w e36 sedanie szyby el. posiadam silniczki i przyciski. Nie mam zamieru wykorzystywac do tego centralki. W aucie nie ma tez intalacji pod szyby. Chcialbym sie dowiedziec: jak podlaczyc silniczki? W jednym jest 6 kabli: brazowy i czerwony- grube oraz fioletowy, czerwono-bialy, czarny i czarno-bialy - cienkie. W drugim silniczku sa tylko dwa. Jak do tego podlaczyc przyciski? w ktorym miejscu wpiac przekaznik i w jaki sposob? Pewnie juz ktos to robil i moglby mi pomoc. Szukalem na schematach ale tam jest tylko opcja z modulem. na forum tez nie moglem znalezc nic konkretnego chociaz jest duzo o elektryce szyb.
-
odciecie hamulcow
moje doświadczenia w tym temacie kiedyś prubowałem takich eksperymentów jak jeszcze nie rajcowało mnie ciąganie tyłeczkiem przy wiekszych prędkościach a tobie kolego ta odcinka to do driftu sie nie przyda bo jak będziesz chciał czasami zażucic tyl na zakręcie energicznym stuknięciem w pedał hamulca to heble z tyłu to podstawa (i to dobre) Wiem o tym ale z tym torem to chodzilo mi tylko o wczesniejsze szybsze no i efektowniejsze :dance: rozgrzanie opon. Aco do abs u to ja go nie mam i to rozwiazuje wiekszosc problemow tylko nie wiem jaki elektozawor sie sprawdzi. Duzo szukalem ale niestety nic interesujacego nie znalazlem chociaz http://sklep.elektrozawory.pl/ wie ktos moze jak rozwiazac problem z przylaczem najmniejsze tutaj to 3/8''???
-
odciecie hamulcow
Stoje w miejscu i nie mam z tym problemu jednak troche ciezko jest z tym na 3 biegu wiec po to wlasnie potrzebny jest mi taki elektrozawor. Fakt ze tyl hamuje tylko w ok 30% ale odciecie go duzo zmieni...
-
odciecie hamulcow
i na trojce pewnie stoisz w miejscu z 2.0 pod maska???? :D :D :D :D
-
odciecie hamulcow
Tak do palenia i na tor
-
Szyba mi pekła :-(
tomeckt widze ze jestes prawdziwym profesjonalista skoro twierdzisz ze tak mozna porysowac slupek, jak nigdy tego nie robiles to po co sie wypowiadasz.
-
Szyba mi pekła :-(
Ja mam do sprzedania nowa szybe do e36 sedana + klej + podklad pod klej, mam tez drut do wyciecia starej szyby. Samodzielne wklejenie szyby to zaden problem potrzebujesz tylko osoby do pomocy. Kupowalem dla siebie ale juz nie jest mi potrzebna :lol: e-mail: [email protected]
-
odciecie hamulcow
Witam Wie ktos moze jak mozna by odciac hamulce tylnych kol za pomoca elektozaworu, tak zebym mogl odcinac je w dowolnym momemecie. gdzie moglbym kupic taki elektrozawor?