Treść opublikowana przez zuraw0
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Z czego może wynikać różnica pomiędzy masą powietrza oczekiwaną, która na wolnych obrotach wynosi 765mg/stk, a wartością rzeczywistą równą 330 mg/stk?
-
[F10,F11] most tylny
Sprawdziłem już wcześniej na Realoem :cool2: Pytam, bo może ktoś wie jaki most mógłbym założyć zamiast tego jaki mam obecnie.
-
[F10,F11] most tylny
Czy do F11 2.0d ze skrzynią automatyczną i mostem o numerze 7584448 i przełożeniu 3,08 będą pasowały mosty z: - F10 o numerze 7577101 i przełożeniu 3,08 - (550i), - F20, F30, - G11, G12? Czym różnią się te mosty?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
pawelgawel według załączonego logu, wartość chwilowa poziomu oleju zaczyna się zmieniać już po 57 sekundach i przy temperaturze oleju 15 stopni, u siebie muszę czekać do osiągnięcia temperatury około 60 stopni. Z tego wynika, że mam czujnik poziomu do wymiany, na komputerze często otrzymuję komunikat o za wysokim poziomie oleju.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Może ktoś u siebie sprawdzić działanie czujnika poziomu oleju? Swój problem opisałem w poście powyżej.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czy w to normalne, że czujnik poziomu oleju w silniku N47 (BMW F11) do czasu rozgrzania się oleju pokazuje stałą wartość maksymalną 74,7 mm? Wartości zaczynają się zmienić dopiero po osiągnięciu temperatury oleju ok. 60 stopni.
-
Czujnik ciśnienia spalin N47
Gdzie sprawdzasz normę spalin dla swojego auta? Wg rozkodowanego VIN'u mam u siebie normę Euro 5. Dziwne, że nie mając wyposażenia S163A posiadasz dpf z dwoma rurkami - patrząc wg realoem. Możesz zerknąć u siebie, czy masz ten czujnik temperatury? Widać go po otwarciu maski, nie trzeba nic rozbierać. W aplikacji Bimmertool wartość ciśnienienia przed dpf wynosi -1, są to parametry w czasie pracy silnika, czy wartość ta nie dotyczy mojej wersji, czy może jest uszkodzony któryś czujnik?
-
Czujnik ciśnienia spalin N47
Z tego co się zorientowałem wyposażenie S163A BMW Diesel with Blue Performance - dotyczy instalacji AdBlue, normy spalin Euro 6 i w tym przypadku filtr dpf ma dwie rurki podciśnienia, w wersji spełniającej normę Euro 5 jest tylko jedna, tak jak u mnie. Poszukuję informacji gdzie jest wpinana do instalacji wtyczka drugiego czujnika temperatury oznaczonego na schemacie nr 15. U siebie nie mogłem nigdzie znaleźć. Zastanawia mnie w jakich wersjach ten czujnik występował, a w jakich nie i czy w mojej wersji powinien być - diagnostyka silnika nie wykazuje żadnych błedów.
-
Czujnik ciśnienia spalin N47
Burza1234 na schemacie, który zamieściłeś (swoją drogą, gdzie szukać takiego schematu?) dpf ma dwie rurki prowadzące do czujnika ciśnienia, u mnie jest tylko jedna, podobnie jak na zdjęciu u kolegi SIEKIERA_666, jednak mam jeszcze wkręcony ten czujnik temperatury bez przewodu, dlatego szukam miejsca podłączenia. Zauważyłem to dopiero teraz, a autem już jeżdżę jakiś czas. Podejrzewam że ktoś mógł wymienić dpf, a przewód odciąć, z jakiej wersji może pochodzić ten dpf?
-
Czujnik ciśnienia spalin N47
Czy w swoich filtrach dpf, w wersji 2.0d, macie czujnik temperatury spalin oznaczony na schemacie nr 15 (Temperature sensor, exhaust 13628509963)? W którym miejscu macie go wpiętego do instalacji? Może ktoś pokazać na zdjęciu? Od czego zależy, czy czujnik ten znajduje się w aucie? https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=MX11-EUR-01-2011-F11-BMW-520d&diagId=13_1367
-
F11 520d N47 ilość powietrza oczekiwana
Dobrze, że to tylko kwestia programu Bimmertool i nie czeka mnie szukanie przyczyny. Dzięki za odpowiedź.
-
F11 520d N47 ilość powietrza oczekiwana
Witam. W aplikacji Bimmertool kiedy sprawdzam ilość powietrza aktualną oraz oczekiwaną, ta druga wynosi 1267 i nie zmienia się w czasie jazdy. Zauważyłem, że zmienia się i pokazuje wartości zbliżone do tych aktualnych w czasie wypalania dpf. Czy to normalne zachowanie? Dodam że klapy kolektora ssącego mam usunięte.
-
Aktualizacja oprogramowania przez USB - pytania
Mam taki sam komunikat: An error has occurred. Please try again later. Skąd mogę pobrać tą aktualizację? BMW F11, nawigacja CIC Professional.
-
E91 nie działa 3 światło stop
Opisuję moje rozwiązanie, bo może komuś się przyda. Oddałem auto do mechanika ponieważ podejrzenie padło na moduł FRM, niestety po wymianie, stop dalej nie działał. Okazało się, że uszkodzona była jeszcze wiązka w okolicy drzwi, gdzie nigdy nie było nic robione, ani rozbierane. Tak więc, obwód był przerwany w dwóch różnych miejscach. Sam nie wiem jak długo mi ten stop nie działał.
-
E91 nie działa 3 światło stop
Przestało działać mi 3 światło stopu, nie wiem od jak dawna. Nauczony doświadczeniem, w pierwszej kolejności sprawdziłem przewody w peszli pomiędzy nadwoziem i tylną klapą. Okazało się, że jeden z dwóch przewodów prowadzących do światła stopu był uszkodzony. Podanie + na uszkodzony przewód powodowało jego zapalenie, niestety po naprawie uszkodzonego przewodu światło stop nadal nie działa. W aplikacji bimber -tool został wykonany reset zwarcia. Co może być przyczyną niedziałającego światła? Jaką funkcję pełni taśma idącą z modułu diversity do światła stopu?
-
Inny problem z nawiewem e39 523i pomocy
Powiem Ci tak: jeżeli masz ustawioną temp. na 16 stopni, to układ maksymalnie chłodzi wnętrze samochodu, bez względu na temp w środku i na zewnątrz, analogicznie przy temp 32 grzeje na maximum możliwości. Ustawienie temperatury innej, niż powyższe powoduje, że klimatronic ma za zadanie utrzymanie zadanej temp. Jeżeli jest zimno w aucie, a silnik choć trochę ciepły to klimatronik grzeje dość mocno, aby szybko uzyskać zadaną temp., w wyniku czego następuje niewielkie przekroczenie zadanej temp i następnie schłodzenie do wymaganej wartości ( zasada sterowników PID). Odwrotnie jest w przypadku wysokiej temp. na zewnątrz i zamiaru schłodzenia wnętrza.
-
Seadan: Bagażnik rowerowy zakup
Poszło priv. A bagażnika dalej poszukuję.
-
Seadan: Bagażnik rowerowy zakup
Tak myślałem, że będą polecane bagażniki Thule i nad nimi też się zastanawiam. Co do bagażnika na hak wiem, że ma swoje zalety jednak nie chcę specjalnie go montować. Skłaniam się bardziej ku bagażnikowi dachowemu. Wadą może być jedynie montaż roweru, ale za to mam swobodny dostęp do bagażnika. Jakie bagażniki dachowe polecacie? Bo zakup już samego uchwytu na rower to sprawa drugorzędna.
-
Seadan: Bagażnik rowerowy zakup
Witam. Planuję zakup bagażnika rowerowego do e39 sedana. Wybieram pomiędzy bagażnikami dachowymi, a bagażnikami na klapę. Haka nie mam i nie planuję zakładać. Może ktoś kto używa takich bagażników i może wypowiedzieć się na temat zalet oraz wad jednego i drugiego rozwiązania. Jakie bagażniki są godne polecenia, a których lepiej unikać? Masz kolego kolego 24h na uporządkowanie tytułu --jutro nagroda ok.21.30 :wink: viewtopic.php?f=72&t=117890 --Tak Ma Być :evil: Chodziło o to że w temacie nie było e39 czy też o to, że nie podałem wersji silnikowej? A bo benzyny i diesla są różne bagażniki, zapomniałem :D
-
Check Coolant level
Jeżeli piszesz o dodatkowej pompie wody to nie masz racji.
-
Wysokie obroty przy odpaleniu na zimnym M52
Nie pisałem wcześniej, ale odmę też wymieniłem wraz z wężami (wszystko oryginał). Serwo? Spróbuję w wolnym czasie :)
-
Wysokie obroty przy odpaleniu na zimnym M52
Niestety nie:) Już nawet zmieniłem soft w sterowniku na najnowszy, niestety dalej to samo.
-
E39 sedan, ogrzewanie tylnej szyby, sedan.
Przekaźnik ogrzewania tylnej szyby znajduje się nad akumulatorem w gnieździe K13.
-
Wysokie obroty przy odpaleniu na zimnym M52
Przepustnica wyczyszczona, podmieniona przeplywka, czujnik temperatury cieczy oraz temperatury powietrza zasysanego. Problem dalej występuje.
-
Wysokie obroty przy odpaleniu na zimnym M52
Krokowy bym wykluczył poprzedni sprawdzany i czyszczony. Objawy nie ustąpiły, więc został zmieniony, jednak to nie pomogło. Sprawdzę może tą przepustnicę, ale to dopiero jutro.