Treść opublikowana przez aaben
-
E91 325D kodowanie światła przeciwmgielne - FRM
Ale co było robione przy ożywianiu modułu? Ktoś go rozbierał, wymieniał coś w środku? Kontaktowałeś się z nim w sprawie tego problemu?
-
Klapki kolektora
Jeżeli masz M47, tj. auto ma ponad 10 lat i do tej pory nie był zrzucany kolektor to wypadałoby zmienić uszczelki kolektora bo prawdopodobnie są już twarde i mogą nie uszczelnić dolotu. Poza tym w zależności od przebiegu, sprawności turbo i tego ile było jeżdżone po mieście może być wskazane wyczyszczenie wnętrza kolektora. Zaślepki różnie piszą, wg. mnie nie ma to dużego znaczenia czy będą alu czy plastikowe.
-
Klapki kolektora
Pręta też nie ma sensu usuwać wg. mnie.
-
e9x "listwa" nad silnikiem
Dokładnie ta listwa nie ma żadnego czujnika, jest tam tylko kabel +. Raczej bez związku z Twoimi problemami. Przede wszystkim trzeba podłączyć komputer i sprawdzić błędy, ale z całkowicie padniętym akumulatorem zawsze będą jaja z autem. Wymieniłeś w ogóle ten akumulator? Ile czasu stało auto?
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
To nie ma nic wspólnego z IBS, tylko z regulatorem napięcia alternatora. Przy spadku obrotów alternatora (który w M47N2 nie ma na szczęście sprzęgła) to normalne, że spada jego napięcie ładowania. Zanim zareaguje regulator napięcia jest chwilowy spadek w instalacji. Ale nawet na logikę dopóki jest powyżej 12V (instalacja, akumulator jest 12V) to nie ma problemu.
-
[E90] 320d M47N2, nierówna praca silnika, wtryski po reg.
Zmierzyć ciśnienie, jeżeli jest poniżej 0,8 to prawdopodobnie pompa jest niesprawna.
-
[e90] 2.0 D 163 2007 Szarpie silnikiem, nierówna praca
Tak.
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Szukasz dziury w całym.
-
[E90] 320d M47N2, nierówna praca silnika, wtryski po reg.
Teoretycznie tak, ale w praktyce nie zawsze - pompa może jeszcze cośtam ciągnąć ale nie na tyle aby EGR pracował prawidłowo.
-
[E90] 320d M47N2, nierówna praca silnika, wtryski po reg.
Dopiszę do tego tematu dla potomnych - poza dość często padającym elektrozaworem EGR, takie zachowanie może powodować również uszkodzona pompa podciśnieniowa (vacuum).
-
E92 320d N47 Automat - naprawa konwertera - jak to ugryźć?
Jeżeli nie jesteś pewien stanu rozrządu to warto i tak się temu rejonowi wnikliwie przyjrzeć. Może to tylko uszczelka wału nr 5: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=PN31-EUR-08-2009-E90N-BMW-320d&diagId=11_4078 Co do skrzyni, to jeżeli się znacząco nie pogarsza i nie przeszkadza Ci za bardzo, to można tak jeździć do końca skrzyni. O ile oczywiście nie jeździsz co tydzień na drugi koniec EU.
-
E90 320i szarpanie i hamowanie podczas jazdy prblem
Więc któryś czujnik abs źle pokazuje, bo komunikaty o przebitych oponach są na podstawie liczby obrotów kół z czujników abs.
-
E91 - Zapach spalin w kabinie ALE tylko z nawiewow na szybe
https://www.google.pl/search?q=18303420056&rlz=1C1AVNG_enPL720PL730&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=VoODObz0Yt4KkM%253A%252CUid30kPlZNkDyM%252C_&usg=__h5_VLWFX-uOQAZEARgqfuZ1TppY%3D&sa=X&ved=0ahUKEwj25ofshLTYAhXFxqQKHUhcAa4Q9QEITDAG#imgrc=VoODObz0Yt4KkM: Sprawdź cały ten element i wszystkie łączenia, czy np. obejmy nie są luźno: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VC31-EUR-06-2006-E90-BMW-320d&diagId=11_3597 Jeżeli po stronie turbo i od chłodnicy EGR jest wszystko szczelne to kolejnym winowajcą może być kolektor ssący ale to ostateczność...
-
E91 - Zapach spalin w kabinie ALE tylko z nawiewow na szybe
Pewnie wymienili Ci łącznik elastyczny za DPF (lub za turbem jeżeli nie masz DPF), bo on często siada. Przede wszystkim - czy jest jakieś miejsce w silniku które jest ewidentnie okopcone? Sprawdź wszystkie połączenia między EGR a chłodnicą spalin z przodu silnika. Sprawdź też samą chłodnicę - rozszczelnia się, pękają jej przegubowe rurki. Wszystkie nawiewy idą z tego samego miejsca więc to raczej Twoje wrażenie że tylko na szybę - wentylator jest jeden. Na szybę po prostu idzie najwięcej powietrza.
-
E90 Błędna wskazania średniego spalania - korekta
Po wejściu w ukryte opcje komputera któreś podmenu jest właśnie od ustalenia właściwych korekt spalania, znajdź instrukcję do ukrytego menu i zmień te wartości.
-
320d Odpala i gasnie
Sprawdź jeszcze umasienie silnika.
-
Ku przestrodze: auto zgasło podczas jazdy + błąd A0B4
Gratulacje że udało Ci się do tego dojść, sam jak patrzyłem na ten kabel masowy parę razy to sobie pomyślałem że to tylko kwestia czasu kiedy się przerwie...
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
ZTCP to tak. Zainteresuj się też może jakimś dodatkowym zabezpieczeniem antykradzieżowym, są tu na forum tematy o tym.
-
E90 320D Problem z temp. silnika
A nie chodziło mu o wyciek płynu na zewnątrz?
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
Wszystkie błędy poza DDE po skasowaniu raczej nie wrócą i są związane z tym że ktoś grzebał. Te z DDE są związane z padniętym sterownikiem i/lub świecami żarowymi, trzy lata wystarczą żeby niektóre siadły a te sterowniki też są usterkowe - poszukaj na forum można je regenerować. Dobrze że im się nie udało odjechać, wybita szyba świadczy o tym że to jacyś amatorzy.
-
Jaki silnik do e90?
2.0d 163 KM były w E9X dwa silniki (M47 starszy i N47 nowszy) do tego N47 miał parę wersji.
-
Parktronic - zero reakcji
Oczywiście, na CCC powinna wyświetlić się sylwetka pojazdu z góry z zaznaczonymi przeszkodami wykrytymi przez czujniki. Skoro masz INPA to spróbuj połączyć się połączyć z modułem PDC, sprawdź bezpieczniki.
-
BMW E92 335D
Jeżeli chodzi o pukanie to nie ma siły coś musi być luźno, może śruby są odwrotnie założone, może gumki - tak jak pisałeś tam są dwie różne długości mocujące zacisk do jarzma. Trzeba wszystko zdjąć i przeczyścić, łącznie z jarzmem, tak żeby w miejscach mocowania przykręcać metal do metalu. Sprawdź też czy klocek od strony tłuczka nie ma uszkodzonych sprężyn rozpierających i czy sprężyna zabezpieczająca klocek zewnętrzny wskoczyła na miejsce (język w zagłębieniu). Przy okazji sprawdź tłoczek w zacisku czy nie ma tam jakiegoś luzu ale raczej tam się nic nie dzieje.
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
Oba auta wyglądają świetnie, isowi na pewno dobrze zrobi czarny dach, co do zderzaka to koniecznie coś żeby zakryło przedłużenia nadkoli z przodu.
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
Super patent. Podoba mi się. :)