Skocz do zawartości

geno1234

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez geno1234

  1. Beatce stuknęło dzisiaj 50 000 km :) http://i.imgur.com/flXVWSc.jpg http://i.imgur.com/EsNqxDD.jpg http://i.imgur.com/R8RqYP4.jpg
  2. geno1234 odpowiedział(a) na dzidziusb temat w F10, F11
    A działa to już w android? Jakieś pół roku temu nie było opcji uruchomienia spotify w idrive jak w ios. Ja w końcu przesiadłem się na iPhone z androida z tego powodu. Na androidzie można było tylko sterować next /previous. Cały wątek jest tutaj https://community.spotify.com/t5/Implemented-Ideas/Android-Other-Integration-of-Spotify-and-BMW-Connected-Drive/idi-p/1207484#comments Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  3. Nie, to nie była pierwsza wymiana oleju. Olej zmieniam dość często bo jakoś co 12k km. Komputer pokazuje co około 24k Tak w połowie wskazań komputera wymieniam dodatkowo olej. Wymieniłem też olej po dotarciu silnika jakoś przy 3k km przebiegu. Nie wiem jeszcze jak długo będę jeździł autem. Mam gwarancję 6lat/200 000 km. Może będę do tego czasu jeździł i chciałbym aby auto było sprawne dlatego tyle wymian oleju. Może się jednak okazać, że zmienię auto za rok czy dwa to nowy właściciel będzie miał zadbany egzemplarz. Ogólnie to mam okresy, że myślę aby pojeździć autem do końca gwarancji a czasem się zastanawiam nad szybszą zmianą auta i kupnie nowego G30 :) Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  4. 43000 km przejechane z przyjemnością :) Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  5. Po kilku postach tutaj postanowiłem jednak zainwestować więcej w okulary. Nie miałem za bardzo czasu na przegląd różnych możliwych opcji. Na codzień okularów nie noszę, więc nie wiedziałem za bardzo którzy producenci mają lepsze a którzy gorsze okulary. Ostatecznie wyboru dokonałem po wizycie w jednym sklepie z okularami w galerii handlowej. Pewnie szukając sklepu poza galerią można zaoszczędzić trochę pieniędzy ale nie miałem na to czasu. Dotychczas miałem okulary kupione zawsze gdzieś na stacji benzynowej lub stoisku z okularami w jakimś markecie, były to okulary nie droższe niż 50 zł. Dzisiaj po przymierzeniu kilku okularów wybrałem, polecane też tutaj wyżej, okulary firmy Ray Ban. Wybrałem model bez polaryzacji. Po założeniu od razu czułem, że są wygodniejsze i lżejsze od moich aktualnych okularów marki “bingo bango”. Od razu po wyjściu ze sklepu była próba w aucie. Byłem bardzo zaskoczony ich jakością, nie sądziłem, że może być taka różnica w patrzeniu przez okulary. Dla mnie zawsze okulary to były okulary, wszystkie takie same. Okulary są bez polaryzacji więc HUD jest bardzo dobrze widoczny. Te nowe okulary dużo lepiej chronią też przed słońcem w porównaniu z poprzednimi. Wydałem około 600 zł ale warto. Mam tylko nadzieję, że ich nie połamię jakoś przez przypadek i będą mi długo służyć :)
  6. Dzięki za wskazówkę. Znalazłem więcej o temacie tutaj http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=805592 Z tego wynika, że najlepiej kupić okulary bez polaryzacji. KIlka osób pisało, że widać poprawnie HUD w okularach polaryzacyjnych Oakleys ale ceny widzę takich okularów startują od 600 zł to chyba poszukam czegoś bez polaryzacji :)
  7. Od kilku lat używam jednych okularów przeciwsłonecznych w czasie jazdy autem gdy jest intensywne słońce. Jest coraz cieplej i coraz więcej słońca, coraz częściej używam okularów. Jednak okulary jakie mam są trochę niewygodne, po kilku godzinach ich używania odczuwam niewygodny ucisk na nosie. Zdecydowałem się zmienić okulary i zamówiłem sobie niedawno nowe “Filtr UV-400 kat. 3, Polaryzacja” http://allegro.pl/show\_item.php?item=6739461826. Jednak jak je założyłem to okazało się, że obraz na head up display jest prawie niewidoczny. Na aktualnych okularach przeciwsłonecznych nie mam takiego problemu. Wie może ktoś jakie parametry powinny mieć okulary przeciwsłoneczne aby obraz z head up display był poprawnie widoczny? Ze względu na czas to najchętniej zamówiłbym coś przez internet, tylko teraz to nie wiem na co patrzeć aby znowu nie zamówić okularów, w których nie będę widział poprawnie obrazu z HUD.
  8. Byłem niedawno na przeglądzie gwarancyjnym i wymianie oleju przy przebiegu około 42k. Okazało się, że przednia tuleja wahacza jest do wymiany. Wymienili mi to w ASO w ramach gwarancji bezpłatnie. Tylko trochę mnie zdziwiło, że przy takim przebiegu już cześć do wymiany ale to może trochę przez drogi we Wrocławiu :) Poza tym wszystko działa bezawaryjnie :) Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  9. Odpowiedz z BMW jaką dzisiaj dostałem na zapytanie wysłane chyba 2 miesiące temu
  10. Naprawde? :shock: Tak, tutaj więcej innych zdjęć https://www.google.pl/search?q=br%C4%85z+jatoba&client=ubuntu&hs=Unt&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqtq219sfTAhUkMZoKHfCUDUgQ_AUIBygC&biw=1920&bih=917#tbm=isch&q=br%C4%85z+jatoba+bmw Z tego co mi mówili w ASO to kolor wprowadzony dopiero po lifcie m.in. dlatego go wybrałem bo jednak jest mniej takich aut na ulicy.
  11. Nieciekawa sprawa i to czekanie na policje długie. Miałeś run flat? Jestem ciekaw jak się auto zachowywało po uszkodzeniu opony, sam jeszcze takiej akcji nie miałem. Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  12. W Polsce deszcz pada około 160 dni w roku czyli prawie co drugi dzień :) Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  13. 40k przejechane. Niedługo serwis olejowy i hamulcowy przód. Dotychczas brak awarii. Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  14. Ja mam 520d xDrive b47 F10 i też nie mogę zejść do 6-7l/100km przy 140 km/h. Przy takiej prędkości mam spalanie 8-8.5l/100km pokazywane na komputerze. tutaj jest podobnie jak u mnie. Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  15. Autko w wystroju weselnym :) Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  16. geno1234 odpowiedział(a) na crok temat w F10, F11
    Ja kupiłem ostatnio butelkę chyba 5l na stacji benzynowej i sam wlałem, tylko lejek sobie zorganizuj bo bez niego może być niewygodnie. Kiedyś tankowałem z pistoletu, jak do tankowania benzny, na BP, ale tam coś nie chciało się lać, musiałem do obsługi chodzić, dali mi jakiś magnes i wtedy poszło, dlatego lepiej chyba jednak z butelki. Po tym miałem wizyty w ASO i nie było żadnego problemu, że sobie sam dolewałem adblue.
  17. Większość aut na drodze ma ponad 10 sekund do 100 i jakoś jeździ. 8 to dużo lepszy wynik. Myślę, że opinie, że to za mało są od osób, które jeżdżą jeszcze szybszymi autami. To już tak jest, że człowiek się przyzwyczaja i jak ma auto 6s do 100 to jak wsiądzie do 8s to powie, że to nie jedzie. Jak już wiele osób pisało sam się przejedz i oceń. Tylko najlepiej jakbyś sobie zorganizował auto na weekend. Taka jazda testowa na pół godziny to wiele nie mówi. Gdzieś na forum ktoś pisał, że mają w firmie flotę F10 2 litrowych deaseli i te 525 się częściej psują niż 520 b47. To może też weź pod uwagę przy zakupie. Ja mam 520 xDrive b47 od nowości, przejechane 40k i jestem zadowolony z zakupu. Myślałem najpierw o f30 z mocniejszym silnikiem ale jednak wybrałem większy komfort z mniejszym silnikiem i nie żałuję. Wybierz auto jakie Tobie się będzie podobać a nie komuś z forum :) Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  18. geno1234 odpowiedział(a) na jakimoto temat w Galeria - nasze samochody
    Przyciemnienie szyb robi robotę :) U siebie po przyciemnieniu od razu lepiej mi się patrzy na auto. To Max Protect UNC-R sam nakładałeś czy zleciłeś komuś? Jak można wiedzieć to napisz ile Cię to kosztowało.
  19. Kółka na lato założone. Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  20. Mam też 3 inne egzemplarze F10 ;) Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  21. Dobry zakup! Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  22. Dlaczego głupoty? Piszę to co tutaj na forum jest napisane tylko trzeba się dokopac w roznych postach. Nie napisałem, że ja zalecam unikać, tylko, że na forum zaleca się unikać. Przed zakupem dokładnie przeczytałem dział o F10 u najczęściej odradzane silniki to 520d 184 i 528i. Nie wiem jak to się przekłada na dane o awaryjności jakie ma BMW ale tutaj na forum jest mowa o problemach w tymi silnikami. Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  23. W 520d masz 2 rodzaje silników: - 184KM (robione chyba do połowy 2014) - kod N47 - 190KM (od połowy 2014) - kod B47 Tego 184KM raczej zaleca się unikać. Ten 190KM B47 jest podobno poprawiony. Mam taki, przejechałem 37k km dotychczas i nie miałem problemów (tylko olej wymieniam 2x częściej niż wskazania komputera, tak profilaktycznie).
  24. Tutaj wersja luxury Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  25. Po długim czasie na forum pochwalę się moim autkiem :) Auto odebrane pod koniec października 2015. Na początku miała to być seria 3 ale po różnych testach zdecydowałem się na 5. 520d xDrive 190KM B47 Wersja luxury line Kolor brąz jatoba - jak dla mnie jest rewelacyjny. Środek jasny. Przebieg: 37 000 km Ważniejsze wyposażenie: - skrzynia automatyczna z łopatkami (nie sportowa) - fotele sportowe z podparciem lędźwiowym - head-up display - teraz chyba już nie kupię auta bez HUD - system kamer do parkowania surround view - audio HiFi - pakiet Connected drive w najwyzszej wersji - asystent świateł drogowych, światła doświetlające zakręty Zmiany po zakupie: - przyciemnienie szyb - rozszerzenie gwarancji do 6 lat/200 000km. Nie wiem czy tyle będę tym autem jeździł, ale się przyda jak nie mi to jako argument lepszej ceny przy sprzedaży. Pełne wyposażenie poniżej. Plany na przyszłość: - performance power kit - jeśli się pojawi dla B47 - mycie foteli, skóra na fotelu kierowcy już jest brudna od jeansów Moja opinia o aucie: Głównym kryterium zakupu nowego auta była wygoda w dłuższej trasie. Często pokonuje trasy ~500 km. To auto jest idealne na trasy. Bak 70 litrów oraz dobre spalanie powodują, że nie muszę się czesto zatrzymywać. Jest wygodnie i cicho. Na początku miałem problemy z przyzwyczajeniem się do jazdy po mieście większym autem ale już to dla mnie nie jest problem. Silnik pewnie mógłby być mocniejszy ale te 190KM i 8 sekund do setki to i tak więcej niż w większości aut na drodze. Do moich potrzeb aktualnie wystarcza. ----- Standard Equipment 1CC Automatic Start/stop Function Auto Start Stop Funktion 1CD Brake Energy Regeneration Brake Energy Regeneration 4U2 Driving Experience Control Incl. Ec Fahrerlebnisschalter Inkl. Eco Pro 548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho Options 1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge 1CB Co2 Content Co2 Umfang 2AX 18"lt/alloy Wheels Turbine 452 18"lm Raeder Turbinenstyling 452 2PA Locking Wheel Bolts Radschraubensicherung 2TE Automatic Transmission W.gearshift Automatic Getriebe Mit Schaltwippen 2VB Tyre Pressure Indicator Reifendruckanzeige 230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge 255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad 258 Runflat Tyres Bereifung Mit Notlaufeigenschaften 3AG Backup Camera Rueckfahrkamera 302 Alarm System Alarmanlage 4CE Fine-wood Trim Fineline Anthracite Edelholzausf.fineline Anthrazit 423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours 428 Warning Triangle Warndreieck 430 Int/ext Rr Vw Mirror W Aut Anti-dazzle Innen-/aussenspiegel Aut.abblendend 431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend 464 Skibag Skisack 465 Through-load System Durchladesystem 481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer 488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer 494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer 5AC Autom. High-beam Headlights Control Fernlichtassistent 5A1 Led-fog Lights Led-nebelscheinwerfer 5DL Surround View Surround View 502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage 508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc) 524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht 534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik 575 Additional 12v Power Socket Zusaetzliche 12-v-steckdose 6AC Intelligent Emergency Call Intelligenter Notruf 6AE Teleservices Teleservices 6AK Connecteddrive Services Connecteddrive Services 6AM Real Time Traffic Information Real Time Traffic Information 6AN Concierge Services Concierge Services 6AP Remote Services Remote Services 6AR Internet Internet 6NS Enhanced Telephony With Extended Sm Komforttelefonie Mit Erw. Smartphon 6WB Multifunctional Instrument Display Multifunktionales Instrumentendispl 609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional 610 Head Up Display Head-up Display 676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem 698 Area-code 2 Area-code 2 7NH Service Inclusive 5/100 Service Inclusive 5/100 7S2 Luxury Line Luxury Line 7S9 Connecteddrive Services Paket Connecteddrive Services Paket 8AT Polish / On-board Documentation Polnisch / Bordliteratur 8A1 Language Version Polish Sprachversion Polnisch 8KA Oelservice Int. 30.000 Km/24 Months Oelwartungsint. 30.000km/24monate 8TF Active Protection For Pedestrians Aktiver Fussgaengerschutz. 8TH Speed Limit Info Speed Limit Info 877 Deletion Cross-over Operation Ueberkreuzbedienung Entfall 9AA External Skin Protection Aussenhautschutz -------- http://i.imgur.com/4NCPST3.jpg http://i.imgur.com/gdIeAit.jpg http://i.imgur.com/fXUhWzT.jpg http://i.imgur.com/PwSpLg8.jpg http://i.imgur.com/xZDB5ZA.jpg http://i.imgur.com/thRy87G.jpg http://i.imgur.com/q6haSwQ.jpg http://i.imgur.com/lYOjfN4.jpg http://i.imgur.com/g8oq0St.jpg http://i.imgur.com/pHwT5ZL.jpg http://i.imgur.com/iFoBy4b.jpg http://i.imgur.com/pPQDbEl.jpg http://i.imgur.com/UpChJjh.jpg http://i.imgur.com/kpr8mxd.jpg http://i.imgur.com/HnXxLNK.jpg http://i.imgur.com/QkWoWsi.jpg http://i.imgur.com/01rQwrm.jpg http://i.imgur.com/NJdLYmd.jpg http://i.imgur.com/w61gggp.jpg http://i.imgur.com/xhNqnyL.jpg http://i.imgur.com/fMmmBZJ.jpg http://i.imgur.com/FMzd0oW.jpg http://i.imgur.com/noHxwwy.jpg http://i.imgur.com/3vaGfQh.jpg http://i.imgur.com/8YB2WSa.jpg http://i.imgur.com/q4MQF50.jpg http://i.imgur.com/Zw36Uje.jpg http://i.imgur.com/emFcMC2.jpg

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.