Treść opublikowana przez konopson
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
BMW Fus W-wa wymiana oleju 600 zł z materiałami. Tzw akcja "kampania olejowa" Taką cenę mają od lat. Korzystam z tej akcji od lat i teraz na czwartek jestem umówiony na wymianę po dotarciu. Cena jak podałem wyżej.
-
Silniki G22
Jeździłem 420i jak byłem w Monachium. Powiem tak, jeżeli nie zależy ci na dzidowaniu, na jeździe 250 po autostradzie oraz jeżeli Twoja jazda to głównie miasto to spokojnie 420i ci wystarczy. Jeździ bardzo przyjemnie. Ładnie zmienia biegi i wcale nie czuć że to tylko 185 KM. A jak depniesz to i tak robi zrzut na niższy bieg i ładnie i płynnie przyśpiesza. Te 22 tys zł możesz wtedy przeznaczyć na wyposażenie. Powtarzam, że jeśli potrzebujesz go do miasta to 420i będzie wystarczający.
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
W momencie gry cały czas obowiązuje promocja "kampania olejowa" w Wawie w jednym z ASO gdzie koszt wymiany zamyka się w kwocie ok 600 zł z materiałami to i tak jeśli doliczymy filtry kabinowe to lekko mówiąc nie ekonomiczne jest wykupywanie BSI. Wymiana oleju po 15 tys km bo ja tak wymieniam to mi wychodzi raz w roku. Na przestrzeni 4 lat to łatwo policzyć że BSI w moim przypadku to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Koszt świec OEM to raptem 320 zl /4 szt/ po rabatach.
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
Wyglądem tylko wyglądem. W ostatnim f32 miałem 20-stki Breyton GTS, przód 9 cali tył 10 cali. Rozmiar od g30 czyli 245/35r20 tył 275/30r20 i uwierz mi, że żadnego tarcia nigdy nie uświadczyłem. Wypełnienie nadkoli było większe ze względu na to że cały obwód koła był o 1 cm większy. Z plusów oprócz wyglądu było to, że auto bez obniżania na standardowym zawiasie wyglądało bosko. Oczywiście jazda na 20-stkach ma swoje minusy. Uważać trzeba bardzo na dziurska. Ale jak to powiedziała kiedyś moja żona. Żeby jeździć na takich kołach trzeba mieć jaja :) Reasumując teraz jaj nie mam ponieważ moje g22 jeździ na 19-stkach :D Na razie także nie mam ochoty na zmianę na 20 zoll ze względu na to, że bardzo lajtowo się jeździ bez wypatrywania każdej dziury na drodze. No cóż może to pesel daje już znać o sobie...
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
ani trochę się z tobą nie zgadzam. Po pierwsze nikt nie mówi o zmianie opon tylko o zmianie kompletnych kół. Nikt nie mówi także o niehomologowanych felgach. Przecież te o których on mówi są oferowane przez ASO. Po drugie jak masz Serwis Inclusive to nie wiem czy wymiana co 10 tys jest mile widziana jeśli nie pokazuje ci aplikacja informacji o wymianie oleju. Jak pojedziesz na wymianę oleju płatną a nie na gwarancyjną naprawę to nie mów że od razu zabiorą ci gwarancję na zawieszenie bo się dopatrzą że masz inne koła niż w homologacji. Skąd mają wiedzieć bez sprawdzenia że te koła nie są od niego. Przecież mogą być performance 20-stki dokupione później w ASO.
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
No a ile razy w roku jesteś na serwisie olejowym ? Według wskazań co 30 tys km. Jak wymieniasz częściej dla siebie to nie musisz tego robić w ASO przecież. Zmiana kół to 20 min w serwisie oponiarskim ?
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
No przecież wiadomo, że przed wjazdem na serwis trzeba założyć homologowane do tego auta, ale do jazdy codziennej zakładasz co chcesz. Jak kiedyś ze swoją F32 byłem na naprawie gwarancyjnej Premium Selection w ASO w Munchen, bo mi tu w Polsce nie chcieli uznać tego niemieckiego Premium Selection to się niemiaszki dziwili jak miałem założony rozmiar 20-stek od G30. Że tak nie wolno, że to nie ma homologacji itd. Ale naprawa dotyczyła sprężarki klimatyzacji więc nic nie mieli do rozmiaru kół. Ale dziwili się strasznie, że tak nie wolno itd itd. No ale nie mieszkamy w DE. Wiec do codziennej jazdy zakładasz co chcesz.
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
No takie zestawy i rozmiary są w konfiguracji G26 więc raczej to potwierdzona informacja. Jeśli chodzi o to czy wejdą to pewnie że wejdą. Rozmiary felgi się nie zmieniły tylko opony dostały więcej gumy.
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
--==maly==-- a tak poza tym to z ciekawości na kiedy masz odbiór ? Pytam bo wiem, że w Munich są gotowe do odbioru 440-stki bez czekania. Wiadomo, że nie każda konfiguracja każdemu pasuje, ale ciekawe czy właśnie G26 nie ma priorytetu teraz na produkcję.
-
opóźnienie w odbiorze.
Jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Nie wiem jaką wersję A4 zamówiłeś ale generalnie A4 wygląda mocno podtatusiałe w stosunku do g20. Nawet ta wersja promocyjna black edition coś tam wygląda na plastikową jak wcześniej ktoś tam napisał. Poza tym środek nie jest najnowszy jak w A6 z ekranem w desce tylko wystający jak w strych A3,A4,A5.
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
No więc przyjrzałem mu się już bardzo dokładnie. No więc tak, jak kolega napisał wyżej to bardziej 3GT niż 4GC. Druga para drzwi wydłużyła optycznie linie i przez to bardzo stracił zęba. Zrobił się mocno podtatusiały. Długi i wąski. Różnice do Coupe. W paru kwestiach nie zgadzam się z kolegą wyżej. Po pierwsze, klamki to wyrywacze paznokci i to nie tylko damskich. W zimie jak trochę śnieg przymrozi drzwi szarpanie za takie klamki to masakra. Zderzak tylny z dyfuzorem na pewno nie jest ładniejszy niż w Coupe. Ma za wielkie połacie plastiku zachodzące za wysoko po bokach. Szczególnie w jasnych kolorach to widać. Wyższe opony to nie jest zaleta. Komfort ok, ale kilka centymetrów więcej gumy na bokach opony robi z auta gumę. Szczególnie bez opon RSC. Przód jest trochę inny, ale nie aż tak żeby twierdzić że jest aż tak inny żeby nagle zaczął się podobać komuś komu się nie podobał w Coupe. Wzory felg w konfiguracji są słabe. Nawet 20-stki nie dodają autu zadziorności. Odnoszę wrażenie, że priorytetem było tutaj i4. Natomiast 4GC zostało zrobione na jego bazie żeby coś jeszcze z tego projektu wycisnąć. Stąd na przykład te schowane klamki, wyższe opony dostosowane do wagi elektryka. No i to właściwie tyle.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
A ja kupiłem takie coś i działa super https://nadocarcare.pl/pl/dmuchawa-do-suszenia-auta/366-metrovac-air-force-blaster-sidekick-13hp-dryer.html
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Lepiej będzie jak wybierzesz jeden z tych. FX Protect Bug Remover - neutralny delikatny lub bardzo mocny ale też bardzo skuteczny CleanTech Bug Off
-
Opóźnienia w odbiorze
Mam black saphire. Masz wszystko z opcji co zamawiałeś ?
-
opóźnienie w odbiorze.
A zamówienie z kiedy jeśli można spytać? 18 styczeń 2021
-
opóźnienie w odbiorze.
No to auto już w Polsce. Czyli uwinęli się szybko. Poszedł do produkcji w poniedziałek 21.06 !!! Wychodzi na to, że dzisiaj w nocy go przywieźli do Polski.
-
4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?
Ciekawe jest też to że ma zupełnie inne rozmiary kół niż coupe. Ma znacznie większe opony oraz możliwość 20-stek już w konfiguracji. 19-calowe przód 8,5J x 19, opony 245/40 R19, tył 9J x 19, opony 255/40 R19. 20-calowe przód 8,5J x 20, opony 245/35 R20, tył 9J x 20, opony 255/35 R20. To są dosyć duże różnice do coupe. Przód 16 mm więcej gumy, tył 25.5 mm więcej gumy. Porównując felgi 19 w obu.
-
opóźnienie w odbiorze.
Na filmiku na youtubie z taśmy produkcyjnej trwa to chwilę hehe :D
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Super. Ja właśnie mam saphire black. Odbieram około 12 lipca. Zaraz w poniedziałek do nich dzwonię. Myślę że jak podstawie im auto od razu po odebraniu to będzie najlepiej. Jeszcze raz dzięki za kontakt do nich. Jest dużo takich przybytków ale nie wszyscy jednak są godni polecenia.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Jeśli to nie jest tajemnica to gdzie oddałeś auto na folię ? W Wawie czy gdzieś poza ? Powiedz jeszcze jaki kolor BMW, bo to też ważne. Na niektórych jasnych lakierach folia potrafi słabo wypaść.
-
opóźnienie w odbiorze.
No nie do końca tak jest. Ja nie miałem nic z restrykcji a mimo tego pół roku się zeszło. No ok może dlatego że to g22, nowy model i tylko kolejka w zamówieniach powodowała przesuwanie terminu produkcji. Panowie macie wiedzę czy jak auto dzisiaj poszło do produkcji czy to jest produkcja od zera ze np lakierownie czy to jest już taka produkcja, że wchodzi na taśmę do montowania wszystkiego po kolei ? Ile właściwie czasu trwa taka produkcja, jeden dzień, dwa trzy... Nie mogę męczyć mojego handlowca o to, bo jest na szkoleniu. Może ktoś się orientuje jak to wygląda.
-
opóźnienie w odbiorze.
Potwierdzam, że to bzdura z tym pierwszeństwem dla Stolicy. Ja zamawiałem 18.01 i dzisiaj dopiero dostałem VIN. Wprawdzie moje auto to g22 nie g20 no ale czekałem pół roku.
-
opóźnienie w odbiorze.
bazowe a4 tak wygladaja. Ale jesli masz full s-line na przynajmniej 18stkach w ładnym lakierze + ciemne szyby i najwyższą opcję ledów to wygląda wg mnie spoko ;) no ale i tak 3er mi sie bardziej podoba :lol: No i w tej przedstawionej promocyjnej wersji jest pełen karbonowy pakiet dodatków zewnętrznych, który też wizualnie robi swoje. Do tego można dorzucić 20-stki.
-
opóźnienie w odbiorze.
No ja bym nie kupił, ale jeśli komuś nie chce się czekać i może zapłacić do tego sporo mniej kasy bo jakieś 50 tys zł mniej to czemu nie. Może wygląda jak skoda rapid :D , ale jeździ całkiem całkiem.
-
Opóźnienia w odbiorze
Moje się już produkuje. Mam już VIN, więc czekam na transport. Zamówione 18.01.2021. No to auto już w Polsce. Czyli uwinęli się szybko. Poszedł do produkcji w poniedziałek 21.06 !!! Wychodzi na to, że dzisiaj w nocy go przywieźli do Polski.