Treść opublikowana przez zent
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Tak powinno być, ale dzisiaj w BMW Dobrzański powiedziano mi że, cyt. "istnieje możliwość niezatwierdzenia ich ewentualnego kosztorysu przez ubezpieczyciela" wówczas będę zmuszony dopłacić różnicę. Asekuracja, bojaź ASO BMW, czy realna groźba? Sugerowano żebym może zrobił z własnego AC regresem, skoro mam zniesioną amortyzację na części i opcję warsztat. :worried:
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Szkodę spowodował kierowca ubezpieczony w Warcie, ja natomiast skorzystałem z tzw. BLS u mojego ubezpieczyciela PZU. Liczyłem że skoro jest długoletnim, bezszkodowym kierowcą, to się postarają ...
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Nawet moż być i 10 000 zł tylko pytanie jest czy mam gwarancje że ubezpieczyciel zapłaci BMW za ich wycenę?
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
No i się zaczyna jazda. W BMW powiedzieli, że mogę oddać do nich na naprawę, ale jeśli TU nie zaakceptuje ich faktury, a robią na oryginalnych częściach, to ja będę musiał pokryć różnicę. Najpierw muszą zrobić własne oględziny, które są bezpłatne jeśli podpisuję u nich umowę, ale jeśli zrezygnuję, to muszę za tę czynność zapłacić 600 zł :shock: Co robić, umawiać się w innym warsztacie BMW, czy uruchomić AC ( ubezpieczenie bez amortyzacji części, opcja warsztat w PZU) z regresem?
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Jestem po oględzinach i mam wstępny kosztorys :mrgreen: :mad2: http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/1a.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/2a.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/3a.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/4a.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/5a.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/6a.jpg Skąd oni biorą te ceny, np. koszt skorupy zderzaka m? Pan sugerował żeby nie naprawiać w ASO, bo wyjdzie minimum 7000 zł. Wartość samochodu 20000zł.
-
640i gran coupe
Pieszesz, że na firmę sensowniej, oczywiscie coś się odliczy, ale VAT nie jest w całości odliczany, a przy odsprzedaży trzeba cały zapłacić.
-
640i gran coupe
Piotrakles, napisz o wrażeniach z tym silnikiem, bo mnie akurat to zajmuje, a trolami się nie przejmuj.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Tak, widziałem magikow w akcji, pytanie czy w ASO tak postępują ... szczerze wątpię.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Wymyśliłem karkołomną koncepcję, nie wiem czy ktoś to praktykował. A mianowicie, zlecam w ASO montaż nowego zdeżaka bezgotówkowo, a lakierowanie u dobrego lakiernika. Teoretycznie ubezpieczyciel poniesie mniejsze koszty RGB na lakierowanie. Co myślicie?
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Wartość samochodu 21 000 wg infoexpert, więc zderzak i ewentualnie klapa musiałaby być ze złota :mrgreen:
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Panowie, jeszcze jedno pytanie, zgłaszać szkodę bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy, w tym wypadku "Warta", czy do swojego ubezpieczyciela "PZU"?
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Nie, jeszcze jest "BMW Dobrzański" w Krakowie, ale to nowe ASO i nie mam informacji czy jest dobre, czy nie.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Ja nie chcę zarobić, poprostu nie byłem zadowolony z lakierowania maski w ASO cztery lata temu. Lakier miękki, brak charakterystycznej łuski/struktury itp. Oczywiście świeci się jak psu jajca, ale widać i czuć że to nie oryginalny produkt tylko refinish. Nie mam wyjścia, oddaje znowu do serwisu, może się coś od tamtego czasu nauczyli. Acha, gdzie sprawca był ubezpieczony, to nawet w szkoku nie zauważyłem, ale mam tylko nr polisy. A do PZU zgłaszam, bo tam jestem ubezpieczony OC/AC. Co dalej, opiszę jak tylko będą nowe wieści.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Czyli trzeba pilnować likwidatora i patrzec na ręce co pisze. Jak znam życie, to pierwsza wycena będzie zabawna. Już na podstawie realoem wychodzi za same części: klapa i zderzak bez lakierowania 6000 zł.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Dodałem jeszcze jedno zdjęcie od wewnątrz zderzaka. Czy po takiej kolizji kiedy skorupa jest uszkodzona, wymienia się te dwa amortyzatory?
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
No właśnie rdzy tam nie ma, bo co roku robiłem woskową inspekcję i dlatego szkoda tej klapy. Ale jak kazą lepić te małe dołki szpachlą to mnie szlag trafi. Nowa klapa jest nowa, ale nie jest tak dobrze zabezpieczona przed korozją jak na pierwszy montaż.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
To ostateczność, bo jakość w ASO czkawką mi się odbija do dziś. Mam dobrego lakiernika na oku, ale on nie prowadzi bezgotówkowych napraw. Musiałbym najpierw chyba z własnej kieszeni wyłożyć i potem starać się o zwrot na podstawie FV. Pytanie czy ubezpieczyciel zakwalifikuje zderzak i klapę do wymiany, bo szpachli i zamienników nie zdzierżę, tymbardziej lakier był ori.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Dzisiaj ktoś się zagapił i wjechał mi w zad :cry2: Wzmocnienie zderzaka zrobiło dwie dziury, zdeformował się, wyskoczył z haczyków przy błotniku. Tylna klapa oprócz zarysowań ma małe wgnicenia, ale w miejscu gdzie nie da się wyciągnąć, rant przez to lekko się pofalował. Patrzyłem od środka samochodu przy zapasowym kole itd. i jest czysto, bez uszkodzeń. Jak podejść do tematu aby zrobić dobrze i nie przeoczyć części uszkodzonych i nie być zrobionym w trąbę ze strony ubezpieczyciela? Oto zgliszcza już powypadkowego egzemplarza: http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/1.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/2.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/3.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/4.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/5.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/6.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/7.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/8.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/9.jpg
-
X5 vin 4usfe435x7ly78869 - nie polecam
zent odpowiedział(a) na ewbud temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaża gdzie link?
-
X5M & X6M - niezly grubasek sie zapowiada:)
:mrgreen:
-
X5M & X6M - niezly grubasek sie zapowiada:)
chcesz wiercić dziury w nowym błotniku?
-
330Ci Jaki akumulator? Ile Ah?
Mam jedną wątpliwość, czemu ten nowy aku jest krótszy od oryginału i minimalnie niższy, mimo że katalogowo pasuje do mojego modelu?
-
330Ci Jaki akumulator? Ile Ah?
Fakt, korków na dolewkę elektrolitu brak.
-
330Ci Jaki akumulator? Ile Ah?
Nie straszcie, bo założyłem Bosch'a S4. :norty:
- 330Ci Jaki akumulator? Ile Ah?