Treść opublikowana przez zent
-
Plamki na masce
Masz absolutną rację :cool2: Chodzi mi o plamy które wżarły się w lakier, owady to potrafią zrobić na miękkim lakierze, a na czarnej masce w szczególności. Na zdjęciu tak to wyglądało, ale skoro zeszły mniej inwazyjnym środkiem to tym lepiej.
-
Plamki na masce
Jeśli coś na lakierze "schodzi" od szamponu, glinki lub innych specyfików myjących, to ok. Jeśli zaś te metody nie pomagają to pozostaje polerka.
-
Plamki na masce
Nie zejdzie bez polerki.
-
Płyn chłodnic dolewka/mieszanie.
Dzięki :cool2:
-
F30, Warszawa, WBA3A510X0E887161; autoauto
zent odpowiedział(a) na qubazo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem po co szukasz w PL samochodu. :norty: Mała pojemność to i akcyza tanio wyniesie, a na FV też kupisz. Mając euronip nabywasz w cenie netto od tego płaciś akcyzę, a potem VAT.
-
F30, Warszawa, WBA3A510X0E887161; autoauto
zent odpowiedział(a) na qubazo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo jak "pościel" wymieniali i deskę to musiało być grubo. Czasem jest tak jak u mnie było - rysa na masce, reflektorach, zderzaku i FV w ASO poleciała na 14 000 zł :mrgreen:
-
F30, Warszawa, WBA3A510X0E887161; autoauto
zent odpowiedział(a) na qubazo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie sugeruj się wartością szkody, tylko teścią co zawierała, bo ASO lubi zawyżać FV.
-
Płyn chłodnic dolewka/mieszanie.
Po wymianie termostatu muszę dolać 0,4 L cieczy chłodzącej do układu, który jest zalany castrol'em antifreez ( kncentrat zmieszany z wodą destyl.) Dostałem od mechanika 1L castrola antifreeze, ale już gotowy płyn. Pytanie czy mogę go użyć jako dolewki?
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
potwierdzam.
-
e46 330i WBAEV51090PD80160 Katowice
zent odpowiedział(a) na Merk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż... albo czeka na wydojenie.
-
e46 330i silenblock/tuleja wahacza
Czasami podczas jazdy bez hamowania, na gruboziarnistym asfalcie widać jak kierownica delikatnie chodzi w lewo i w prawo. Co ciekawe jak jest zimno wibracje kierownicy są mniejsze.
-
e46 330i Be My Walentine
:cool2:
-
e46 330i silenblock/tuleja wahacza
Na 18 calowych felgach to nawet nowe BMW średnio się prowadzi po koleinach. Po kamienistej drodze słychć, np. głuche tłuczenie, natomiast piasty były wcześniej sprawdzane, mierzone i są ok.
-
e46 330i Be My Walentine
Jakim preparatem polerowałeś, bo też mam małą i denerwuje :mrgreen:
-
e46 330i silenblock/tuleja wahacza
Dzięki chłopaki. A pomyśleć że dwa lata temu niepotrzebnie przez to wymieniłem prawie nowe tarcze (7000km) na nowe ORI. :duh: Dobrze że żona tego nie czyta :mrgreen:
-
e46 330i silenblock/tuleja wahacza
Nareszcie odkryłem z mechanikiem przyczynę drgań kierownicy podczas hamowania cz. nr 6 http://bmwfans.info/parts-catalog/E46-Sedan/Europe/330i-M54/L-N/may2002/browse/front_axle/front_axle_support_wishbone/. Guma jest twarda, sparcianiała, choć bez spękań. Mechanik sugeruje żeby jeździć i nie wymieniać, ale wolałbym pozbyć się problemu. Pytanie, czy wymienić tylko gorszą część, czy parami. Mam m-pakiet, czy dedykowana jest specjalna tuleja, czy wszystkie e46 mają to samo, np. https://czescidobmw.pl/wahacz/tuleje-+-m-pakiet-sportowy-ii/tuleje-wahaczy-lemforder,853.html
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
Jestem po wymianie olejów. Czysty nie był, czarny ze świecącymi na powierzchni drobnymi opiłkami, pewnie od synchronizatorów. Biegi już nie mają tendencji do czasowego haczenia i trochę lżej wchodzą, ale różnicy wielkiej do porzedniego stanu nie zaobserwowałem.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Zostawić.
-
E60 535d 2007r WBANX910X0CU45183 Radom Korekta
zent odpowiedział(a) na Piotrkg temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażi pewnie bez poduszki, bo środek załamany.
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
Po konsultacjach ze sprzedawcą kupiłem ostatecznie pozycję pierwszą, a jak się "skrzynka" sprawuje po wymianie opiszę.
-
dobry blacharz lakiernik małopolska - krakow
http://www.slawex-car.pl
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
AMG wolnossak czy turbo zawsze ma ładny dźwięk, a BMW ...
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
Napęd AWD też ma znaczenie, przynajmniej 0-100.
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
Oczywiście wszystko zreferuję. Do tylnego mostu zaleję castrola SYNTRAX LONGLIFE 75W-90, ale jest jeszcze alternatywa SYNTRAX LIMITED SLIP 75W-140 o podwyższonym tarciu, ciekawe o co chodzi?
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
Odświeżam temat, bo muszę zrobić inspekcję i postanowiłem jednak wymienić olej w skrzyni biegów http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/skrzynia.jpg i zastanawiam się który produkt wybrać - tańszy oryginał :roll: MTL 1 http://czescidobmw.pl/produkty/olej-przekladniowy-mtf-lt-1-oe-bmw,4474.html 49 zł za 1L czy droższy MTL 2 Ravenol http://czescidobmw.pl/produkty/olej-przekladniowy-ravenol,3586.html 64,65 zł za 1L a może Fuchs http://czescidobmw.pl/produkty/olej-przekladniowy-fuchs,2689.html 53,89 zł za 1L