Treść opublikowana przez zent
-
e46 330i głośny wydech, nieszczelność?
Tydzień temu dopiero naprawiłem wydech. Mój mechanik ocalił mnie od dużych kosztów, bo śruby kupiłem takie same za psie pieniądze w zwykłym sklepie, natomiast uszczelkę w ASO. Oczywiście profilaktycznie zrobiłem oba połączenia, bo szkoda roboty na przyszłość, tym bardziej że mechanik musiał zdjąć wydech. Wszystko gra, a raczej brzmi i nie wstyd stać w korku miejskim. :mrgreen:
-
E39 540i Świętochłowice WBADN61000GG91672
zent odpowiedział(a) na olwin temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDokładnie. A w DE to samochody na drzewach wiszą, tylko zerwać.
-
BMW 528i problem z silnikiem
Fajny silnik ... :o Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
-
E60 M Pakiet - Nowy Sącz WBANC71050B637763 KOREKTA !!
zent odpowiedział(a) na SowaBezOka temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak, w UK i już niebawem w PL jak dostanie 500 +.
-
Prostowanie mocowania belki
Przetłoczenia są w porządku, chodzi miejsce na śrubę mocującą: http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/blotnik.jpg
-
Prostowanie mocowania belki
Dziwny masz ten błotnik, zaslepka na jedną śrubę mocujaca?
-
e46 330i Lublin WBAEV51050KM65720
zent odpowiedział(a) na kaziolbn temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo zmień olej w skrzyni na początek.
-
e46 330i Lublin WBAEV51050KM65720
zent odpowiedział(a) na kaziolbn temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeśli chodzi o współczesność, to w mocnym aucie tylko automat. :cool2:
-
e46 330i Lublin WBAEV51050KM65720
zent odpowiedział(a) na kaziolbn temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDlaczego MT jest złe? AT 5b z tamtych lat było za wolne. Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
-
ALPINA B10 3.3 WAPBA33T00GE45039 ULEP
zent odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAle z duchem czasu, bo ekran przylepiony do deski :mrgreen:
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Co rok wlewam wosk w przekroje zamkniete, ale sprawdzę na wiosnę co pod plastikami drzemie.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Minęły dwa miesiące od naprawy, zima przyszła na południu wraz sólą drogowa i ... wyszły przeoczone drobne uszkodzenia. :duh: Ku pamięci dla tych co tylny zderzak mieli uszkodzony, pamiętajcie że po takiej nawet drobnej kolizji, wieszaki opierające się o karoserię, a ściślej wewnętrzny rant błotnika, uszkadzają powłokę lakierniczą i nadchodzi korozja. Oddałem do ASO na powtórne oględziny i PZU musiało kolejne złotówki dopłacić. Niestety jednej rysy, zadrapania pod pasem tylnym rzeczoznawca PZU nie uznał, bo zauważył korozję przy korku gumowym, mimo że perforacji nie było :mad2: BMW zrobiło mi te rzeczy konserwacyjne wraz lakierowaniem w ramach gestu handlowego. :D Nie wiem jak w sedanie czy coupe, ale w touringu jest korek gumowy na każdą stronę i w obu była korozja, choć początkująca, ale mały bąbelek wyszedł na błotnik i musieli lakierować. Podsumowując, trzeba dokładnie sprawdzać kontrolować tak rzeczoznawców jak i serwis po szkodzie. Aha, pożegnałem się z oryginalną grubością lakieru teraz już jest 300 um. :roll:
-
BMW E60 530i M-PAKIET : WBANU71080CT20972
zent odpowiedział(a) na PiotrW13 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTandetna autoreklama. :duh:
-
BMW E60 530i M-PAKIET : WBANU71080CT20972
zent odpowiedział(a) na PiotrW13 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażEwentualnie kupić w salonie BMW w DE z programu PS i masz spokój.
-
E46 330Ci WBABD51000PK15018
zent odpowiedział(a) na mt07 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż:duh:
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
uszkodzony dach - proste, ale koszty karbonowego dachu niemałe.
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
...
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
ogumienie też jest ważne ... pewnie całoroczne miał :)
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
ogumienie też jest ważne ... pewnie całoroczne miał :)
-
Silniki M54 i następne generacje benzynowych
1L na 10 tys km to nie jest źle, raczej w normie, a niektórzy powiedzą że ok. Wymianę oleju rób max co 15 tys. Co do specyfikacji oleju, jeździłem na 0W/30 SLX castrola, zmieniłem na 0W/40 mobil 1 i ... silnik ciszej pracuje, mniej zjada oleju.
-
F10 528iX WBAXH5C54DD111741 USA
zent odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż... i ma filtr cząstek stałych :D
-
e46 330i głośny wydech, nieszczelność?
Tak, czy inaczej trzeba śruby kupić ... oj, będzie się działo. :mad2: Wydech cały zdrowy, zero rdzy, a w tym miejscu taki zgorzel jak w starym fiacie 125p.
-
e46 330i głośny wydech, nieszczelność?
Jeśli są osobno to jest dobrze, bo sądziłem że śruby są integralną częścią wydechu kolektora.
-
e46 330i głośny wydech, nieszczelność?
Dziś stała się jasność - wypierdziało uszczelkę wydechu :( http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/wydech.jpg Mechanik po świętach zajmie się naprawą i spróbuje założyc nową uszczelkę i zreanimować sruby, ale jest ryzyko uszkodzenia wydechu kolektora, który jest horrendalnie drogi https://pl.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_2183/PC20933/0/0/0/0/0 Czy ktoś przerabiał ten temat? Czy śruby są wymienne?
-
e46 330i głośny wydech, nieszczelność?
Od jakiegoś czasu mam dziwną przypadłość, nieregularną, pojawiająca się po nagrzaniu jednostki. Np. robię dłuższą trasę 60 - 100 km, jazda dynamiczna, 140 - 160km/h, trochę km po zakorkowanym mieście (Kraków) i nagle słychać na wolnych obrotach lub wysokich coś w rodzaju dziurawego wydechu, burczenie. Wystarczy jak wyłączę na jakąś chwilę silnik, parę minut i już wszystko wraca do normy. Pojechałem z tym do mechanika, ale objawy akurat zniknęły, obadał na kanale tłumik, połączenia, itd. i stwierdził że może przycina się klapka w końcowym wydechu. Owszem samochód stał tydzień w ASO na okoliczność lakierowania tylnego zderzaka, ale czy taki postój może się przyczynić do usterki? Na zdjęciu widać trochę nalotu rdzawego na klapce, ale czy to jest przyczyna usterki? Może czymś przesmarować? :mrgreen: http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/rura.jpg Na desce nie ma żadnej info o awarii, moc jest ok.