Treść opublikowana przez zent
-
F11 535d c890749
zent odpowiedział(a) na trakerr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażŚwięta za pasem, a Ty o grochu i ścianie. :)
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Przykro mi, ale ja też płacę OC :mrgreen: Wiem, Jakub że dało się załatwic sprawę taniej, naprawić zderzak, itp., ale nie lubię jak ubezpieczyciel traktuje klienta jak naiwnego i próbuje oszukać na $, choć kwota z ASO jest bulwersująca w drugą stronę. PS Mam na sprzedaż mój zderzak z listwami, odbojnikami, itd.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Aby zakończyć temat, podwieszam końcową FV od BMW do porównania z kosztorysem ubezpieczalni : http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/fv1.jpg http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/fv2.jpg słodzenie :mrgreen: http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/certyf.jpg i łyżka dziegciu: http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/mocowanie-zderzaka.jpg W tym miejscu jest uszkodzony lakier, nie wymienione pogięte haczyki. Będę reklamował. Generalnie refinish w porównaniu z innym ASO wykonany dobrze.
-
316-330 deformacja chłodnicy
Nie przypuszczałem że amelinium tak potrafi się wygiąć.
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
Dokładnie. Wulkanizatorzy w 99% biorą nóż kuchenny i chamsko skrobią, więc warto samemu popracować/
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
:mrgreen:
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Może jest to koncepcja, ale zderzak jest inny i pewnie do czujników musiałbym dołożyć z własnej kieszeni. Pozbyłbym się szyberdachu elektrycznego na rzecz wspomnianych czujników i ... haka :twisted:
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Nie mam czujników.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Jeszcze samochód czekają dodatkowe ogledziny już w ASO, bo nikt nie rozbierał zderzaka, a to co dziś podpisywałem, to tylko dokument zlecenia: http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/asobmw.jpg Dziwi mnie ta kwota, bo lakierowanie dwóch elementów, bez cieniowania nie może kosztować 3500 - 4000 zł, a raczej klapy nie zakwalifikowali do wymiany. :roll:
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Dla potomnych. Jeśli cenicie swój czas i pieniądz, oddawajcie na bezgotówkową naprawę i raczej omijajcie system rozliczenia szkody w tzw. BLS. Wszystko trwa dwa, trzy razy dłużej niż tradycyjną metodą zgłaszania szkody u ubezpieczyciela sprawcy. Ostatecznie od dzisiaj realizuję szkodę w nowym ASO BMW M-Cars w Krakowie. Nie było problemów z przyjeciem zlecenia, czekałem tylko dwa tygodnie na akceptację ich wyceny u ubezpieczyciela. Nie wiem tylko dlaczego szacunkowy koszt tak małej szkody to 8750 zł brutto? :shock: Naszczęscie mam samochód zastępczy (Mercedes A180), który z pakietem stylistyczny AMG słabo się odpycha :mrgreen: , ale jedzie z punktu A do B. Jak będzie polakierowane to się okaże za jakiś czas.
-
316-330 deformacja chłodnicy
Jakub, wspolczuje, ale rowniez sobie, bo pewnie mnie to spotka niebawem, skoro z jednego dnia sa nasze sztuki.
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
I tak lepiej niż fiat 125p :D
-
[F21] M135i Estoril Blau 2013
4x4 :mrgreen:
-
Własna osłona stożka!
Przy grubości 15 mm trzeba będzie zrobić swap silnika na minimum z m3.
-
e46 330i (2001, sedan) prośba o ocenę wykresu z hamownii
Powyższe błędy ujawnią się gdy podepnie komputer diagnostyczny?
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Oczywiście dam zielone światło do pracy jak się zgra ASO z ubezpieczycielem. Mam pytanie, czy po tym wstępnym kosztorysie, który podlinkowałem wyżej, mogę podejmować próbę naprawy bezgotówkowej, czy mam czekać na dodatkowe pisma od ubezpieczyciela? Na stronie która obsługuje moją szkodę brakuje jeszcze aktywnej zakładki "decyzja": http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/strona.jpg Dowiedziałem się w międzyczasie, że wybór BLS jest nietrafiony, bo wszystko przebiega bardzo długo.
-
e46 330i (2001, sedan) prośba o ocenę wykresu z hamownii
adaml, jakieś podejrzenia miałeś, że poszedłeś zrobić wykres na hamowni?
-
E46 2004 sedan, opadniety zderzak?
Dasz radę.
-
E46 2004 sedan, opadniety zderzak?
4 lata temu kupowałem za 40 zł. Żeby ją założyć trzeba zdjąć zderzak.
-
E46 2004 sedan, opadniety zderzak?
Powinno załatwić sprawę. Jeśli nadal będziesz miał nierówną szczelinę, to albo reflektor jest za bardzo wysunięty do przodu lub maska za mocno dociska zderzak.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Zadzwoniłem do innego serwisu i okazuje się, że nie ma problemu z przyjęciem mojej staroci. Jest to również ASO BMW M Cars, nowy oddział, na ul. Josepha Conrada 20 w Krakowie, ale nie mam pojęcia jak z jakością usług lakierniczych Ktoś coś wie na ich temat, rekomenduje?
-
E46 2004 sedan, opadniety zderzak?
Z tego co widzę to brak uszczelki w części pod reflektorem, bo pod "nerką" jest, czyli coś było grzebane.
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
Maja, na desce rozdzielczej, prz ekranie nawigacji jest wybulwienie alkantary.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Też tak chciałem na początku, bo mam bdb lakiernika na oku, ale dochodzą do mnie sprzeczne informacje i nie wiem czy ryzykować.
-
e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa
Dzięki za pomoc. 4 lata temu miałem szkodę również z OC, ale w innym ASO BMW realizowałem naprawę ( porysowana maska, reflektory, zderzak) i na początku InterRisk dawał 3200 zł, a skończyło się na 12 000zł ( wymiana bixenonów na nowe 8400zł), dlatego dzisiejsze sugestie pana z serwisu trochę mnie zatkały.