Treść opublikowana przez Elvishh
-
Nie da się normalnie jechać stówą
zawsze się można coś nowego dowiedzieć , kiedyś zaobserwowałem w Manualnej skrzyni taki sam efekt na podnośniku i biegu jałowym kola się kręciły ale można je było zatrzymać bez większego problemu , w ASB jeszcze się nie spotkałem z takim przypadkiem.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
M330d ma racje i nie polecam słuchać innych i mądrzejszych inaczej bo to kosztuje 2x więcej
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Kota w worku tez mona naprawić albo trafić na skrzynie kolegi mmw , który pisze swoje wywody na temat z którego się można dowiedzieć ze dopiero parę dni jeździ na skrzyni GM A5s3xxr , nie sztuka jest przeczytać i to samo napisać lecz sedno wiedzy jest doświadczenie i setki tysięcy km ,ale mmw największe km robi na www
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
jest kilka trybów adaptacji pracy ASB i odpowiednio do sytuacji uruchamiany jest dynamicznie program co skutkuje zmianę trybu pracy ASB. nie ma recepty na perfekcyjna prace ASB każdy będzie miał inne odczucia każdy ma inny tryb adaptacyjny skrzyni ASB , wiec nie wypisuj tu wzorów na prace skrzyni ASB , ze gdzieś komuś szarpnie skrzynia lub co kol wiek należy zrobić weryfikacje Wartości adaptacyjnych i zbadać temat ponownie.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
bo naprawiona jest :cool2: tak z profilu widzę ze dość ofensywnie zabrałeś się za temat ASB , możesz mieć inne odczucia bo nie wiadomo od jakiego czasu powstawała usterka , przejechać się innym Autem tez będzie to wyznacznik porównywający jakość pracy twojej ASB .
-
525d flotowy czy prywatny?
ale na koszty ubezpieczenia juz tak
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
nie zawsze to co zaleca dystrybutor jest dobre dla podzespołów , BMW nie zaleca wymiany oleju w ASB hmmm , może to ze skrzynki padają jest wina właśnie tego tez oleju ? , może wina dostawcy podzespołów , wymiana dynamiczna oleju na Esso nie powinny mieć negatywnego wpływu na dzialani9e skrzynki ASB , mieszanie dwóch rodzajów olejów to już trochę niebezpieczne.
-
W czasie jazdy max obroty 3500 tys/min
Pompka opisywana jest jako 4bar, ale pracuje na ciśnieniu 2.8bar, min. wg. dokumentacji boscha 2.5bar. Mistrzuniu1, gdzie kupiłeś pierburga za 450zł :shock: , możesz dać namiar, bo normalna cena to ok.700zł w hurcie, kupie dwie sztuki :D pompka w moim E39 podaje 4.01 bar na wolnych pod obciążeniem max odchylenie O,20 ułamek sekundy i powraca do 4.00 bar
-
W czasie jazdy max obroty 3500 tys/min
o ile jest ten sam system co w starszej 5-er to pompka powinna podawać 4 bar , każdy tester będzie w stanie zrobić pomiar ciśnienia wiec nie musi być to ASO.
-
W czasie jazdy max obroty 3500 tys/min
przyspieszając dynamicznie z prędkości 30km/ do 140 km/h tez się kreci tylko do 3500rpm ?
-
530d regeneracja turbiny?
tak jest z zmienna geometria turbina , już wymieniałem w takim silniku Turbinę. Pogwizdywanie/poświstywanie słyszalne z Kabiny to oznaki niedomagania Turbiny a raczej jej luz na łożysku , warto co jakiś czas przejechać się obok muru/ogrodzenia betonowego/metalowego z otwarta szyba pasażera i przygazowac tak na 2000rpm dźwięk Turbiny powinien być charakterystyczny do bardzo wysokiego świstu jednak bez rezonansu .
-
Nie da się normalnie jechać stówą
najlepiej jak zrobisz kontrole całego wydechu bo musieli go zdemontować a tym samym ma być założony jak fabrycznie , tu urwane tam nie dokręcone sumuje jakiś tam stopień usterki
-
Nie da się normalnie jechać stówą
może coś nie dokręcili , wiedza co odkręcali to będą sprawdzać , jest taka łapa trzymająca wydech i jest przykręcana na gumowym sworzniu do skrzyni całkiem możliwe ze może to być wina tłumika a raczej jego mocowania , ciężko zdiagnozować coś na odległość jedno co- to jakieś tam podpowiedzi usłyszysz.
-
Nie da się normalnie jechać stówą
częstym przypadkiem jest właśnie niedokładność wyważania konwertera , wibracje nasilają się w momencie przełożenia na D ??
-
Nie da się normalnie jechać stówą
Temat regenerowanych konwerterów jest dość specyficzny , żeby go zregenerować trzeba rozpołowić po czym połączyć spawem* i wyważyć jeszcze nie widziałem tematu na forum " regeneracja konwertera w PL" która zakończyła się sukcesem, na wibracje może się składać wiele innych czynników niekoniecznie musi być to konwerter sprawdził bym poprawność wtrysków jeżeli poduszki są OK wibracje często idą w parze z złą praca silnika (rezonans). Profesjonalna naprawa Konwertera w Holandii i DE jest dostępna , może w Poznaniu tez maja odpowiedni sprzęt do regeneracji konwerterów ? , aż tak daleko się nie zagłębiałem w temacie . Podpowiem tylko ze jak moja ASB zaniemogła to w przeciągu 3 dni miałem już wszystkie informacje niezbędne do Naprawy/wymiany ASB nawet z PL , oraz przy okazji zorientować się jak można ulepszyć skrzynie by nie uległa uszkodzenie przedwcześnie . Skrzynie swoja zdiagnozowałem 4 dni przed końcową diagnoza z ASO BMW można by powiedzieć ze wyprzedziłem zgon skrzyni o jakiś tydzień dwa, dla laika skrzynia chodziła perfekcyjnie ale wiadomo jak się ma z czymś do czynienia na co dzień i można by już powiedzieć setki tysięcy km to diagnoza jest oczywista i w moim przypadku 100% trafna była.
-
525i czy warto sie pakowac
Przyjacielu szczerze to nic nie szukałeś podpowiem ci parę rzeczy co by twój obraz E39 się poszerzył : E39 96-00 I Faza produkcji 00-04 II Faza produkcji w 02 były malutkie zmiany dodatkowo Wszystkie warianty nadwozia wyposażane były w wszystkie dostępne jednostki napędowe 5-er czyli na prosty sposób potrzebujesz informacje co do jednostki Napędowej , ta 525i co sobie upatrzyłeś nie jest jedyna w swoim rodzaju posiada wszystko co było dostępne w innych jednostkach napędowych 5-er , jeżeli znasz wyposażenie wirtualnego pojazdu to w wyszukiwarce wpisujesz Hasło które cie interesuje a tym samym nie zniechęca cie 3000 postów do przeglądania ale i to tez trzeba wiedzieć . Nie wszystkim powolne czytanie idzie w parze z przyswajaniem wiedzy.
-
525i czy warto sie pakowac
mmw przeczytałem dość wiele twoich wypowiedzi i uważam ze był to stracony czas , proponuje zrobić to samo i przeczytać jeszcze raz to co w swojej karierze Forum napisałeś..... Szukaj a znajdziesz odpowiedz.
-
przestały składać się lusterka
Witam co do składania lusterek to można je nawet ręcznie składać i rozkładać taka konstrukcja jest , jaki było moje zdziwienie jak Pan serwisant przekręcał Lusterko do przodu i do tylu celem oględzin szkła lustra (usługa gwarancyjna wymiana na Nowe szkło )
-
525i czy warto sie pakowac
zastanów się nad pojęciem Igla wyrażając się takimi pojęciami dla normalnego usera jest sprawa czysta i prosta jadę kupuje wracam i ciesze się sprawnym i zadbanym Autem , teraz wyciągasz powoli swoje obawy może to padnięte a może tamto nie działa zastanów się nad swoim tematem bo cokolwiek będzie tu napisane będzie dotyczyło wirtualnego pojazdu, jak chcesz zaczerpnąć informacji to zapraszam do szukaj ki forumowej Hasło 525i i będziesz wszystko wiedział na ten temat , tematy tego typu zakładają leniwce którzy wykorzystują aktywność innych użytkowników BMW-Klub.pl .
-
525i czy warto sie pakowac
wiesz w czym jest problem ? , a w tym ze za pośrednictwem Forum próbujesz się przekonać do Auta z ogłoszenia i to tyle w temacie tak jak i twoja szczerość wygląda takie odpowiedzi będziesz dostawał. domyślam się ze widziałeś Autko tylko na zdjęciach
-
Nie da się normalnie jechać stówą
a Konwertery to z jakiego segmentu macie włożone ?
-
525i czy warto sie pakowac
podobno to ma byc Igla wiec.... , na miejscu okaże się obraz daleko odbiegający od Igly
-
chip tuning 330d 204km
przykład :miał być cały klient otrzymał informacje ze Auto nie uszkodzone i tak było w Ogłoszeniu celem weryfikacji poproszono mnie o oględziny, nawet przez telefon uzyskałem info ze nie uszkodzony na miejscu : %5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/Plaz/01092008594.jpg %5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/Plaz/01092008595.jpg już nie wspomnę o ASB + Lessing , posiadają tez nadwornego lakiernika a dostarczane są Auta również trochę mocniej uszkodzone , to ze ktoś jest zadowolony z zakupu życia to nie mam nic przeciwko ale jednak kryteria są dość blisko powiązane z Autami trochę mocniej wyeksploatowanymi , co do cofania liczników jak na razie się nic w tym kierunku nie wydarzyło, ktoś kto kupił 1 Auto może dwa ma dobra opinie ale jeżeli ktoś w roku kupuje/pośredniczy przy zakupie ~ 150 sztuk/rok to już jest inna bajka i można wyciągnąć wnioski .
-
chip tuning 330d 204km
Witam piszesz nie prawdę co do zakresu usług Autohus pomiary ciśnienia na cylindrach tego nawet nie robią w servisie BMW :duh: Fantasy są naprawdę jeden przekręci drugi doda . To jest Masowa przeróbka metalu z reki do reki a jedyne co jest Prawda to Dekra robi tylko oględziny i stan techniczny. . Rok Gwarancji powiadasz ?? wlej skan tej gwarancji proponuje prze wybraniem się po Autko zaczerpnąć opinii kogoś miejscowego w okolicach miejsc Autohus , można się ostro przerazić ja czytam takie historie
-
TDS sie zagrzewa przy max prędkości
a odpowietrzyli ci układ chłodzenia ?