Treść opublikowana przez SYLWEK28
-
Papikowa po virusie :)
Hamownia inercyjna pokazuje pogodę :D tylko MAHA pokazuje to co potrzeba :wink:
-
320d różnice w silnikach (136 & 150ps)
mi tylko wystarczy 170KM@350Nm na bezdymnym setupie a do tego Twoja sprężarka i wałki :wink:
-
320d różnice w silnikach (136 & 150ps)
..loozik :D ja w swojej zmienie sprężarke i kupie sportowe wałki, są już w PL artyści , którzy krzyczą około 200 ojro za sztukę i robią do każdego auta na zamówienie:D będę brnął w tym temacie dalej jak coś to napisze :wink: pozdro
-
320d różnice w silnikach (136 & 150ps)
...ale papik daj sobie powiedzieć... modyfikując mapę bitową układu wtryskowego duzo nie zdziałasz... zaufaj.. zyskasz kilkanaście koni i trochę momentu , dokładnie tak działa box który zwiększa dawkę, do tego zacznie kopcić jak Batory ,palić więcej i temperatura oleju zaczyna niebezpiecznie rosnąć nawet do ponad 130st trzeba mu dołożyć powietrza czyli zwiększyć ciśnienie doładowania , proporcja paliwa do powietrza nie moze się zbytnio zmienic ,w Twoim przypadku 1,45 bara to bezpieczne ciśnienie niektórzy ustawiają na 1,5 ale to trochę sporo... na dłuższą metę :wink: w dieslu jest inaczej niż w benzynie , zwiększając dawkę paliwa zwiększasz temperaturę spalania a w benzynie odwrotnie ,zwiększając ilość paliwa schładzasz komorę spalania a dodając powietrza rozżarzasz ognisko :D ..takze musisz się trochę obyć z tematem to wtedy byle tazo nie zrobi Cię w konia i nie wyciągnie hajcu ... ..da się zrobić z m47n 200KM i grubo ponad 400Nm nawet firma alpina robi te silniki, układ CR jest tu bardzo wydajny i daje paliwa ile potrzeba, w Germanii nawet tunerzy zwiększają ciśnienie tegoz układu ale tylko dlatego ,że paliwo jest lepsze i ma większą liczbę cetanową w PL tego jeszcze nikt nie praktykował.. ograniczeniem jest powietrze, wkładając sportowe wałki da radę dojśc do 200KM BICKER silnik wytrzyma więcej niż Ci się wydaje.. YOULCA czy aby na pewno IC są inne..?? :wink:
-
320d różnice w silnikach (136 & 150ps)
.. a tak na marginesie nie da się zrobić w m47n 200KM samym programem nawet na doładowaniu 1,5bara... ktoś Ci bzdur nagada a Ty tak chodzisz i pleciesz... :?
-
Jakie klocki/tarcze przód 150 KM 320d + sprzęgło ? Co najlep
nic nie trzeba ruszać... wymieniaj tarcze, docisk i łozysko oporowe, ja tak u siebie zrobiłem i jest lalunia, sprzęgło oczywiście sachs :wink:
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
lałem Motula przez 4lata do róznych aut w rodzinie a teraz leje Mobila 0w40td i powiem,że róznica szalona: Motul ginął po 7tyś w każdym aucie a mobila jest tyle samo od wymiany do wymiany czyli 10tyś,km poza tym z każdej wymiany zostaje mi 120zł w kieszeni.. :D więc jest róznica :D
-
Gdzie najtaniej można kupić nowe turbo ?
od przedstawiciela Garretta na Polskę mogę mieć , z drugich rąk co prawda za 3000zł... ale to jakby nie było gruby hajc... :wink: moze jeszcze coś da się znależć... :D
-
Gdzie najtaniej można kupić nowe turbo ?
Szukam turbiny do mojego m47 :D wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.. :wink: chodzi konkretnie o tę z wersji m47n najlepiej nowej, jak macie jakieś sugestie to bardzo proszę :wink:
-
CHIP do e46 320d
gt 20 ma spory lag więc nie bardzo , na turbie z m47n ustawimy 1,45bara i dawki z 16% na 25% :D będzie lalunia tylko cięzko takie dobre turbo znależć ... i to jest ból zaczynam także rozpytywać o sportotowe wałki rozrządu do 320d tak jak to miałem w golfie tdi... :wink:
-
320d Nagar w dolocie- instrukacja czyszczenia-lepsze osiagi
..tak to ten wężyk , czarno niebieski, u mnie się poprawiło dopiero jak go zdjąłem i zaślepiłem śróbką ,sama blacha nic nie pomagała 20sek pracował na wolnych i szarpnięcie 200obr w dół i tak cyklicznie :wink: teraz lalunia :D
-
320d Nagar w dolocie- instrukacja czyszczenia-lepsze osiagi
w moim przypadku wskazania z komputera idealnie pokrywają się z dystrybutorem , także loozik :D :D ..we Władku czadersko, polecam i pogoda coraz lepsza.. :wink: ..mam teraz tylko 151KM i 340Nm ale charakterystyki jak od linijki i fruwa cudnie, jestem zachwycony :D jesli to A6 ma w katalogu 8,8sek do paczki a ja go łykam o pół długości to obstawiam jakieś 8,6sek a to tyle ile ma seryjny golf tdi arl najmocniejszym dieslem czyli 150pd :D :D tylko tamten złom pali 6,5l w trasie i 9l po mieście a jest 200kg lzejszy :D więc co tu szukać??? beta to beta :D
-
320d 136PS problemy z moca - RECEPTA na jej odzyskanie :)
tak mam, MASTER TUNING KATOWICE 1500zł razem z hamownią Maha :D
-
320d 136PS problemy z moca - RECEPTA na jej odzyskanie :)
dziura jest duzo mniejsza po chipie
-
320d 136PS problemy z moca - RECEPTA na jej odzyskanie :)
tak mają , po programie od 1500obr
-
320d Nagar w dolocie- instrukacja czyszczenia-lepsze osiagi
Siemka Panowie! :D Wczoraj wróciłem z wakacji z Władka , spalanie po programie 5,4l/100km na pokładzie 3 osoby plus bagaże, klima i zaje...ty korek do samej obwodnicy trójmiasta... masakra wynik rewelacja :D co najciekawsze jak już doleciałem do łomianek zacząłem się łapać z gościem Audi A6 2,5TDI 180KM , na każdych światłach, pół długości przed nim, w końcu otrwiera szybę i pyta co tam mam za silnik :D i chwilę pogadaliśmy.. ciekawy jestem ile teraz mam do paczki na tym moim super lajtowym programie skoro audi dostaje w d..e :D ... to tak w ramach hiciora z wakacji :D ale do rzeczy sam miałem falowanie na wolnych,co ciakawe zaślepiłem egr i nadal to samo :| dopiero jak zdjąłem wężyk z egeera i zaślepiłem go śróbką problem zniknął, pozdro dla userów 2.0d M47 :wink: nie mogę ogarnąć dlaczego tak..
-
320d Nagar w dolocie- instrukacja czyszczenia-lepsze osiagi
..dziś w swojej patrzyłem, i był tylko brudny, chyba zaślepienie daje znać o sobie.. :D
-
320d klekot zaworów a ciśnienie
u mnie olej schodzi szybko , KILKA MINUT mobil 0w40 TD
-
320d klekot zaworów a ciśnienie
to musiała zap....ć bo ja szybko jeżdzę i mam troszkę mniej, OCZYWIŚCIE MÓWIMY O TRASIE :D :D :D jak stoi 3 dni to 4 sek się ściera pali i klekosze jak jasna cho..a
-
320d Nagar w dolocie- instrukacja czyszczenia-lepsze osiagi
nie wiedziałem , że tu taki banał w szmelcwagenie jest niezła szopka.. :D :D
-
320d Nagar w dolocie- instrukacja czyszczenia-lepsze osiagi
Filon, miałem rację , co? :D
-
320d klekot zaworów a ciśnienie
..u mnie też tak jest, M47 tak mają, taka ich natura..
-
Strumienica w BMW 320 d ??
Panowie, w silnikach turbodoładowanych nie wkłada się strumiennic ze względu na rezonans który rozewali turbo!!!
-
CHIP do e46 320d
1,25 jest u mnie, wszystkim ustawia 1,3
-
CHIP do e46 320d
ja chciałem lekki program i taki mi zrobił Ali, gdyby mi zrobił na takich nastawach jak robi wszystkim ,było by jakieś 165KM ale ja wolałem całkowicie bezdymnego lajcika :wink: jazda jest zupełnie inna i spalanie super Katowice - Wawa -5,8l i klima non stop prędkości 130-140km/h