Treść opublikowana przez SYLWEK28
-
CHIP do e46 320d
seria M47 ładuje 1,1 bara
-
CHIP do e46 320d
jasne :wink: jeszcze kata mi kazał wywalić to pare koni i newtonów przybędzie :D jutro jadę na ściemnienie szyb do Radomia i będzie gitara :D
-
CHIP do e46 320d
Już po bólu :wink: właśnie wróciłem od Aligatora, samochód był seria 136KM & 290Nm na bardzo lekkich nastawach wyszedł 151KM & 338Nm na hamowni obciążeniowej MAHA przy tem. otoczenia 31st :D jak powiedział Ali wyjątkowo dobry egzemplaż , dawki podniesione minimalnie a parametry takie jak w niektórych M47 na maksymalnych dawkach :D :D :D chciałem program bardzo lekki i całkowicie bezdymny i taki mam, dodam ,że moja pompa VP44 spisuje się wzorcowo, daje tyle paliwa i się zapragnie :wink: niebawem wrzucę turbinę z wersji M47N bo pasuje bez problemu i jak powiedział Ali przekroczymy 170KM :D BĘDZIE PIERWSZA TAK MOCNA M47 w PL :wink: aaaaa Panowie , wiem co robi te tajemnicze schodki na charakterystykach, to ten cudowny elektrozawór od sterowania turbiną, rozmawialiśmy dziś z kolegą Aliego , specem od tych aut i mówił,że ostatnio miał taki elektrozawór,w M47, który schodkował całą charakterystykę, poprostu działał w sposób przerywany, te elektrozawory ulegają zużyciu .
-
CHIP do e46 320d
jak znajdę kompletny napęd z 330d z zegarami ,wiązkami i sterownikiem to biorę od ręki :wink:
-
CHIP do e46 320d
słuchajcie ja głowy nie dam ,że ktoś tam już grzebał w sterowniku w sumie kupiłem go już filtrem K&N więc bardzo możliwe, gość miał tyle szelestu ,że wcale się nie zdziwię jak coś już dłubali okaże się jutro w Master Tuning :wink: :wink: :wink:
-
CHIP do e46 320d
http://www.bmwmpowerclub.com.pl/bmw/3/e46/teste46/320de46.jpg trudne ,trzeba go wyjąć i wyczyścić smalec taki ze masakra dzięki EGR!!! a katy się zapychają to takt ale raczej czas ich trąca a nie przebieg najgorsza jest wilgoć z powietrza i krutkie przeloty..
-
CHIP do e46 320d
wycinałem katy w róznych autach dieslach i nie było żadnej poprawy a miały po 400tyś, więcej daje wyczyszczenie klektora dolotowego, od razu czuć..
-
CHIP do e46 320d
mierzyłem kilka razy i za kazdym razem tak wychodziło.. dane producenta mówią : 60-100 4 bieg - 8,3sek 80-120 5 bieg - 11,1sek więć 80-120 4 bieg - 9,2 sek nie widzę tu nic dziwnego kolego Filon.. :D
-
CHIP do e46 320d
tak , po chipie oczywiście ale jak seria ma 120 a po chipie 140 to Luka seria tyle miała.. bardzo Ci dziękuje za pomoc w mojej sprawie :wink:
-
CHIP do e46 320d
no ja mam 2001 styczeń więc M47 :wink:
-
CHIP do e46 320d
Filon i jak z tym moim pytaniem o doładowanie? robiłem test swojej z 80 do 120 na 4-tym biegu i wyszło powtarzalne 9,2 sek z lagiem naturalnie jutro lece na program do Aligatora na godz.11-tą się ustawilismy :wink: ciekawy jestem czy chociaż serię trzyma.. i co da się zrobić.. ostatnio robił kilka sztuk M47 i żadna serii nie trzymała i wszystkie kiepsko wyszły grubo poniżej 150KM i tym bardziej jestem ciekawy bo moja ma prawie 200tyś.km przebiegu.. :wink:
- CHIP do e46 320d
-
M47 320d program na 160 KM + wydech z kwasówki (wykres)
to proste, zaslepiasz blaszką dopływ spalin tuż przy EGR za chłodnicą spalin, przy turbinie jest więcej pracy i niewygodnie więc dałem na looz sobie :wink: bo to nie ma znaczenia gdzie to robimy, poza tym zaślepienie EGR daje 3 podstawowe korzyści 1 czysty kolektor dolotowy 2 turbina się szybciej wkręca 3 chłodniej w dolocie jak zrobie fotki to się odezwę.
-
CHIP do e46 320d
hehe :D nie szczypie się, każde auto poprawiam i to mocniej niż sam program :wink: taka już moja natura :D
-
BMW E46 2.0 d pare pytań
golf to smieć w porównaniu do e46 miałem kilka, dziadostwo, nigdy nie kupie i nikomu nie doradzę :?
-
M47 320d program na 160 KM + wydech z kwasówki (wykres)
Obstawiam zasyfiony kolektor dolotowy dzięki wspaniałemu EGR-owi, w ibizie znajomego zmniejszł moc o 10kucy , ja u siebie mam zaślepiony kwasówką i zaślepiam w każdym aucie ,i jest lalunia :D
-
CHIP do e46 320d
Filon , pytałeś o to doładowanie? niebawem będę robił swoją i ciekawy jestem jak z tym u Ciebie?
-
320d 136PS problemy z moca - RECEPTA na jej odzyskanie :)
.. daj chłopakowi spokój.. tak zmierzył tak napisał :wink:
-
320d 136PS problemy z moca - RECEPTA na jej odzyskanie :)
u mnie też tak jest
-
320d 136PS problemy z moca - RECEPTA na jej odzyskanie :)
u mnie jest ok nic nie puka, i nie gasnie a podwórko mam pod górkę :wink:
-
CHIP do e46 320d
Filon 1,1bara to M47 pompuje w serii dla porównania M47N pompuje w seri 1,3bara.. najlepiej jakbyś ich zapytał a co do kompa to nie wiem jak. :wink:
-
CHIP do e46 320d
kolego Filon.. jakie masz ciśnienie doładowania po chipie i jak u Ciebie w tej chwili z dymieniem, bo bardzo mnie to ciekawi,,,? :wink:
-
320d 136PS problemy z moca - RECEPTA na jej odzyskanie :)
100% przepływka, a elektrozawory pierburg :wink:
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
...do Roberta BMW... auto 320d 136KM 2001r Zamieniłem z ciekawości elektrozaworki miejscami, ten od egr z tym od turbiny oczYwiście po uprzednim ich oczyszczeniu i ciekawostka :D auto zaczęło duuużo lepiej jeżdzić dołem, bez porównania i reakcja na gaz duużo lepsza tylko w dolnym zakresie obrotów tak do około 2500obr/min zostawiało czarną chmurę potem już czysto i tak za kazdym razem 1300obr, trzeci bieg, but i chmura... ..dodam,że auto nigdy nic nie kopciło nawet trochę, czym to jest spowodowane? zamieniłem je ponownie bo nie lubię czarnych obłoków i dbam o środowisko :wink: w tej chwili jest tak jak było tj. elektrozawory na swoich miejscach,zero dymu i tragiczny dół jak w kazdej seryjnej 320D :wink: :wink: M47
-
dlaczego przepływomierze ulegają uszkodzeniu... M47
gdzie to można dostać?