Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 10.03.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. Mogłeś jeszcze wrócić do tego drugiego drugi raz 🫠 Ja trochę inaczej budowałem relacje z handlowcem.
  2. Te rabaty 20% są o kant d... Porównałem kilka ofert Co z tego, że dostaje sie rabat ok. 20% jak w konsensusie wychodzi to niekorzystniej albo podobnie jak z rabatem 11-14% bezpośrednio w salonie. Do tego jeszcze opłata/wynagrodzenie dla takiego pośrednika - tylko jeden nie brał - nie wiem dlaczego ale sie domyślam Oczywiście pewnie znajdą sie lepsze w zależności od terminów, wkładu i % wykupu. Ale w moim przypadku dealer bmw nie przebił leasingu tylko 1 oferty która nieznacznie była korzystniejsza ok 50 zl w racie co nie pokryło tej opłaty/wynagrodzenia Także sprawdzać wszędzie nawet w salonie tej samej sieci dealera bmw można uzyskać różne rabaty. Ja zagrałem finalnie tak. Wziąłem ofertę jednego , poszedłem do drugiego który to przebił i wróciłem z powrotem do tego pierwszego która przebił tą drugą.
  3. Mało kto w Polsce autostradą jedzie spokojnie 140 na tempomacie. Potwierdzam doświadczenia kolegi ze jak chce się jechać lewym pasem to trzeba jechać w zakresie 100-200 a zwolennicy przepisowej jazdy muszą lawirować między ciężarówkami, maruderami na prawym jadącymi po 100km/h a chordą poganiaczy i to nie tylko w BMw a często w służbowych skodach czy toyotach
  4. Wystarczy zobaczyć jak zrobili KSeF xDDD Można było prosto, ale po co.
  5. Ja w kontakcie z idrive mam uczucie jak gdy np. mama mnie prosi o zrobienie czegoś na jej telefonie z Androidem. Np. przeniesienie ze starego telefonu na nowy czy cokolwiek innego. Po chwili głowa zaczyna pękać. A ile się nawyklinam, ile inwektyw, bluźnierstw, a ile razy przysięgam, że jeszcze chwila i wywalę to przez okno. I jeszcze szesnaście razy zaloguj się na googlu, dwuskładnikowo, a jeszcze dodaj email alternatywny, a wpisz kod z smsa, a teraz z maila, a zsynchronizuj, a zaktualizuj. I to wszystko, żeby np. zmienić język klawiatury. Jakaś opcja może być: - w ustawieniach aplikacji ALBO - w ustawieniach telefonu ALBO - w opcjach konta google ALBO - w jakiejś totalnie d*pie, na na końcu systemu gdzie światło nie sięga. Miałem pisać o idrive, a piszę o androidzie, sorry, ale już od samego wspominania się zagotowałem.
  6. To ja chyba źle używam samochodu, bo dla mnie jazda po niemieckim autobanie to 140-210 w zależności od warunków i ruchu. Weekendami brykam po szwarwaldzie czy alpejskich przełęczach w okolicach limitów prędkości po ciasnych zakrętach i każdy kuc 3-litrówki ostro pracuje na każdy metr przewyższenia. Dla mnie samochód to nie tylko środek do przemieszczania, a narzędzie do zabawy i czerpania przyjemności z jazdy w pięknych sceneriach 🙂
  7. Już chyba min. 5 razy byłem w ASO z dzwiekami, coś tam naprawią, zaraz wraca. Generalnie upierają sie, że muszę nagrać trzaski z kratki, tylko to jest ciężka sprawa, bo one są bardzo ciche i nie regularne. Telefon takie dzięki po prostu ucina. I też ostatnio jak byłem w salonie to wsiadłem do M3 i też było jeszcze gorzej niż u mnie. Z jednej strony skóra na środku kierownicy, merino na fotelach, a nawiewy plastic fantastic. Poprzednie auto przed pierwsze 5 lat nic kompletnie nie trzeszczało, a jak zaczęło to przewidywalnie (dziury), nie od nagrzewania/schładzania, czy przyspieszania/zwalniania. Więc to nie tak, że każdy plastik będzie od zmian temperatury trzeszczał. Tani i gówniany będzie.
  8. To zależy. Dla mnie z USA nie warto. Cała zabawa z przeróbką żeby w pełni działało Connected Drive i rzeczy z tym związane, Remote Services, do tego wymiana reflektorów przednich i tylnych na europe. No bo szkoda drutować auto za ponad 100k prawda? Miałem kiedyś F30 - dwie sztuki z USA i było ok, ale po pełnej - pełnoprawnej przeróbce nie było 'warto'. - finansowo. W USA na plus są serwisy częstsze i lepsze podejście serwisów do klientów. Także stan aut może być lepszy (serwis, pogoda - ale to zależy jeszcze z jakiego stanu auto). Natomiast cała konwersja, naprawa, ryzyko złej kalkulacji naprawy - przy 1 sztuce - MOIM ZDANIEM gra nie warta świeczki. W europie są tysiące aut, które można dotknać, przejechać się itp. Ile taniej wyjdzie auto z USA - po takiej, solidnej naprawie? Oczywiście mam na myśli współczesne auta - np. BMW G01. Co innego jakiś klasyk, etc. gdzie na rynku jest cieżko o takie auto. Czasy gdzie było N52 w F10 (i miało to ekonomiczny sens) - też powiedzmy minęły.
  9. Nigdy w życiu nie wystawiłem negatywnej opinii w internecie (jestem z tego dumny) i teraz zastanawiam się co tu napisać o X1 30e, które użytkuje na przemian z żonką. 5 lat temu zdecydowałem się na zakup hybrydy plug-in (zawodowo "mocno wierzę w potęgę elektronów"). Z technicznego pkt. widzenia auto z takim napędem było idealne dla sposobu użytkowania - codzienne jazdy wokół komina, od czasu do czasu trasa, czerpanie radości z szybkiej dynamicznej jazdy. Po wielu testach wybór padł na BMW X1 25e wtedy jeszcze w wersji F48. Dlaczego BMW - były auta, które bardziej pasowały ale w salonie sprzedawca wystraszył się, że ma zdeterminowanego kupca na hybrydę plug-in (nic nie wiedział o samochodach tego typu) i udzielił takiego rabatu, że BMW było droższe jedynie od Kia a tańsze od np Peguota 3008, Toyoty Rav4 czy Outlandera. W ciągu trzech lat użytkowania i przejechaniu ok 40000 km samochód sprawował się rewelacyjnie, spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieję, nigdy się nie zepsuł i dawał poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Jedyne niepokojące pytanie, które nasuwało się podczas jazdy to: Jakim cudem najbardziej renomowany i doświadczony producent aut na świecie może wprowadzić w swoim produkcie rozwiązanie techniczne doprowadzające kierowców do szału - monostabilną kontekstową dźwignię przełącznika kierunkowskazów ? - chyba tylko dlatego, że kierowcy BMW nie używają kierunków przy zmianie pasa ruchu :). Po 3 latach naturalna stała się wymiana na nowy model X1 U11 30e. Salon stanął na wysokości zadania - wysoka cena odkupu, dobry rabat na auto nowe. Nowy model był o wiele lepszy od poprzednika - normalna manetka zmiany kierunków, znacząco większa moc (326KM - dla tych co lubią daje ogromną radość z jazdy), większy zasięg w trybie elektrycznym (76-88km), dużo ładniejszy (kwestia gustu) i wiele innych bajerów - po prostu auto jak z marzeń. Bajka szybko się skończyła - przynajmniej w przypadku mojego egzemplarza. Auto nie dojechało z salonu do domu !!! (komunikat o przegrzaniu skrzyni biegów), zdarzało się, że chciało zabić kierowcę (nie hamowało, potrafiło zblokować tylną oś, przejść w żeglowanie na łuku drogi przy dużych prędkościach), nie załączało monitora centralnego (nie zmienisz wtedy nawet temperatury nawiewu), potrafiło przejść w tryb żeglowania w najmniej spodziewanym momencie (doszedłem do wniosku, że zależy to chyba od koloru auta, które jedzie przed tobą :), system antyzderzeniowy potrafił bez powodu zablokować jazdę na środku parkingu (trzeba cierpliwie odczekać ok min. i można kontynuować manewr), samoczynnie przestawia podparcie lędźwiowe (włącza masaż na ok 1 min po opuszczeniu auta), losowo przestawia konfiguracje auta (automatyczne załączanie hamulca postojowego), nie załącza grzania foteli w trybie auto pomimo, że na synoptyce pokazuje, ze fotele grzeją, tylne zawieszenie stęka i jęczy przy zatrzymaniu, komfort zawieszenia porównać można do wozu drabiniastego (zaciskasz zęby jak przejeżdżasz przez hopka), agresywna jazda w ciasnych zakrętach to samobójstwo - wymaga ciągłego kontrowania toru jazdy ( przy tak twardym zawieszeniu, niskim środku ciężkości i 4x4 auto ma wybitny problem z utrzymaniem toru jazdy), dezaktywuje chłodzenie / grzanie kabiny, wyświetla komunikaty, ze jak się nie uruchomi to masz wezwać pomoc drogową, ładuję się i ma realny zasięg do 35km (przy +5°C), pęknięta przednia szyba bez odprysku itd. itp. Codzienne użytkowanie tego auta to ciągła irytacja. Co na to wszystko serwis - wyuczone formułki - przecież typowy klient nie ma zielnego pojęcia o samochodach a już na pewno nie potrafi nimi jeździć. Podczas 10 wizyt w serwisie na 20 tys km. (kilku wymian części, ciągłego wgrywania oprogramowania i nieustającej diagnostyki) usłyszałem już chyba wszystko - moje ulubione - "komputer powiedział nam, że z Pana autem jest wszystko ok." oraz na dzień dobry od przesympatycznej pani recepcjonistki "Proszę się nie martwić ja też mam BMW, które się ciągle psuje". W serwisie widoczne jest gołym okiem bardzo słabe przygotowanie merytoryczne obsługi do napraw tak mocno zaawansowanych technicznie pojazdów oraz całkowity brak wsparcia centrali/producenta dla trudnych niejednoznacznych przypadków. Jeśli twoja awaria zgadza się z procedurami to zostanie naprawiona, jeśli nie ma na nią procedury to nie ma awarii. Podsumowując: - Plug in to genialne rozwiązanie dla codziennych miejskich jazd. Mimo, że nie ma szansy zwrócić się z czysto ekonomicznego pkt widzenia (różnica w cenie do najmniejszej benzyny jest znaczna) to osobiście uważam, że warty jest każdej nadpłaconej złotówki. - BMW X1 U11 to bardzo ładne i praktyczne auto, jedno z najciekawszych w swoim segmencie. - Producent BMW 2 lata temu praktycznie wypadł z rynku chińskiego, mam wrażenie, że to nie był przypadek z takim stosunkiem ceny do jakości nie miał tam czego szukać tym bardziej, że potencjalny klient ma bardzo duże oczekiwania. - Za rok pewnie znowu będę zmieniał auto na kolejną hybrydę plug in - na dzisiaj bardziej sensowne wydają się "Chinczyki" - w moim przypadku gorzej od BMW raczej nie będzie a cena 100 tys. mniej, gwarancja 7 lat, klientów dopieszczają - rozsądek podpowiada czemu nie spróbować?. Toyota, Honda czy też Hyundai również nie próżnują, Francuzi się budzą a BMW dalej zadufane w sobie. - Mała dygresja dla zbulwersowanych powyższą uwagą. Na początku wieku wszyscy uważali, że Nokia 3010 jest najlepszym telefonem na świecie. Nokia była potęgą - najbardziej uznanym producentem telefonów i wydawało się pewne , że tak będzie zawsze. Coś jednak poszło nie tak i wystarczyło kilka lat aby Nokia przestała istnieć pomimo tego, że ciągle wiele osób uważa, że 3010 to najgenialniejszy telefon wszechczasów . Mam wrażenie, że z niemiecką motoryzacją a w szczególności z BMW dzieje się to samo. BMW powiela podobny schemat i jak nic się nie zmieni to skończy podobnie.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.