Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Pompa wody M40i
Już wiem dlaczego pompa OE tyle kosztuje, ona występuje tylko w komplecie. Myślałem, że to tylko tak jak na powyższych postach wygląda. Wymieniam na oryginał :)
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Albo robić pod specyfikację BMW używając zmodyfikowanej mieszanki zarezerwowanej tylko dla OE. Np. tarcze Zimmerman które również idą jako OE i model ogólnodostępny jest po prostu gorszy... stąd długie dyskusje jak ludzie po krótkich dystansach i odczuwalnej różnicy lub problemów wracają do ASO po originał. Sam miałem przypadki korzystania z OEM ale sprawdzonego mieszanego połączenia i nie miałem z nimi problemów chociaż np. niektóre klocki bardziej brudziły felgi. Pewnie są to w większości niuanse do wychwycenia przez wytrawnego usera ale jednak. Jak ktoś nie korzysta czasem z max. potencjału hebli nigdy tego nie wychwyci...
- Dzisiaj
-
Dołączył do społeczności: KKBK3
-
Problem po chipie stage 1
Okej, postaram się w tym tygodniu do niego uderzyć. Nie zamykajcie tematu dam znać jak się sprawa rozwiąże, może komuś kiedyś się przyda.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Często to właśnie sposób na najlepszy zestaw hamujący 😀
-
M340i Touring Alpine Weiss 2026 (DE)
25,5km/h to korek 😀 G.16 centrum Wrocka do domu blisko Partynic bywa max. 15km/h... Spalanie w 340i bliskie 18... Oczywiście nie eco pro i bez ss. Tylko się cieszyć z takich korków, większe od Wrocka doświadczyłem tylko w Wawie. Życie 🤣 Dlatego ostatnie 5 lat sporadycznie w biurze.
-
Wibracje kierownicy
Sprawdziłbym jeszcze stan tylnych tulei w wózku. Może przenosić na przód. Znany problem z touringa, komplet 4 sztuk w zamienniku to około 800zł + wymiana. Na aucie da radę zrobić ale trzeba mieć specjalne narzędzia do tego. Jeżeli na przeglądzie wychodzi niska sprawność amortyzatorów z tyłu to masz dodatkowe potwierdzenie. Po prostu wózek lata z tyłu w każdym kierunku
-
System start/stop błąd, ograniczenie mocy silnika.
Do Łodzi mogę podjechać, żaden problem
-
lukaszewski obserwuje zawartość System start/stop błąd, ograniczenie mocy silnika.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Równie dobrze można ubezpieczać się od uderzenia pioruna albo grać w Lotto. Prawdopodobieństwo całki jest małe i na tym żeruje gap. Jednemu wypłaci a na tysiącach zarobię, mechanizm ten sam. Gdybać sobie można zawsze a realne prawdopodobieństwo jest bardzo, bardzo małe
-
Wskaźniki sportowe do 320 KM
Ostatnio sprawdziłem u siebie - też mam 320KM, a na pewno nie jest po chipie. No chyba, że z fabryki wyjechała z jakimś ogromnym gratisem ;)
-
-
Dołączył do społeczności: BMW_Maciek3
-
Renowacja BMW 501,502,326,3200CS Bertone
fibick66 odpowiedział(a) na MagicTruck temat w Modele przedwojenne i powojenne wcześniejsze niż Neue KlasseWitam posiadam coś takiego https://www.facebook.com/groups/529498900740554/permalink/2963865550637198/?sale_post_id=2963865550637198
-
Dołączył do społeczności: fibick66
-
G50 SOP 11/26...
To nie waga jest problemem. Odowiednik w Mercedesie jest podobnej mocy, jest cięższy a jednak niemal Sekunde szybszy i ciężko wywnioskować z czego to wynika. Może BMW chce zrobić miejsce na szybsze wersje. Nie zmienia to faktu że glc, i3, nowa c klasa oraz i3 to są aktualnie topowe ev na rynku w klasie, z najszybszym ładowaniem a co do ceny, dla takich Kacprzakow ze szpitala południowego to drobne na waciki , dobre auto dla kochanki 😀
-
Problem po chipie stage 1
a jeśli nie to
-
Problem po chipie stage 1
Panowie bez spiny. Przeczytałem wasze odpowiedzi i uważam że każdy z was ma rację. Ale pytanie co robić? Wgrać serie i pożegnać się kulturalnie czy obniżyć moment i zobaczyć czy się poprawi? Ogólnie miałem masę aut po stage 1 ale takiego przypadku jeszcze nie było żeby po zrobieniu programu takie cyrki się działy.
-
Wibracje kierownicy
Ściągnę dziś i zobaczę czy jest poprawa. Aż tak małe odchyłki są dla Piast i tarcz w e39?
-
G50 SOP 11/26...
Waga 2200 kg i masz wyjaśnienie 😉
-
G50 SOP 11/26...
Podali część danych i3 50, zrobił się z tego spory klocek... za to bagażnik mniejszy 😀. Jak na elektryka z dwoma silnikami i AWD i oznaczeniem "50" to 4.7s do setki... no jakoś wrażenia nie robi. Mając 4760 milimetrów długości, elektryczne i3 jest o 47 mm dłuższe od serii 3 dostępnej obecnie w salonach. Pierwszy całkowicie nowy elektryczny sedan BMW ery Neue Klasse jest również o 38 mm szerszy, mierząc 1865 mm szerokości. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę duży akumulator umieszczony pod spodem, ale i3 jest także o 40 mm wyższe, mierząc 1480 mm. Rozstaw osi również wzrósł – o 46 mm, osiągając 2897 mm.
-
Problem po chipie stage 1
..i dlatego bawi mnie to całe "tunerstwo" oparte o podnoszenie limiterów i dowalaniu doładowania w sofcie opracowanym przez producenta .. zresztą potem to klient płaci za wypalone tłoki a nie wgrywacz , kończę tą dyskusję bo widzę , że się robi dla niektórych niewygodna i epitety zaczynają lecieć 😆
-
Wymiana oleju I xdrive
Tu jest wymiana bez maszyny😁
-
Connected drive lifetime
Mów co za pomysł :)
-
Problem po chipie stage 1
Konczac OT, no odpowiedziec musze:) aby nie zostawiac tych glupot jako pewnik. Tak, oczywiscie ze wgrywam. Do czego sluzy hamownia? Abys mogl wiecej zarobic, przemielic wiecej aut. Tuner/wgrywacz, nie potrzebuje hamowni do tuningu silnika. To jest narzedzie do pracy. Nic wiecej. Jadac na hamownie tuner wgrywa taki sam gotowiec jak ty u siebie w garazu. Przeciez napisanie softa to tygodnie pracy. Wszyscy korzystaja z doswiadczen najwiekszych graczy na rynku. Ogarniety warsztat widzi wszystko po odczytach na aucie. Grubsze mody, stage2,3,4,5 wymagaja wielu prob i tu, aby bylo prosciej i powtarzalnie, auta trafiaja na hamownie. Randall, musialem, znasz mnie. Koniec w tym temacie.
-
[e46] Nie działaja zegary. Brak podświetlenia
Zegary naprawione Pomogla wymiana na inne oraz prze lutowanie EPROM i programowanie
-
Problem po chipie stage 1
Proszę skończmy OT, dla jednych hamownia to wyrocznia, inny po logach zobaczy czy auto trzyma parametry, nie o tym jest temat.
-
Problem po chipie stage 1
😆 .. sam tak wgrywasz ? .. bez zobaczenia czy chociaż auto fabrykę trzyma , bez żadnego pomiaru na hamowni, bez sprawdzenia jak zmiana softy zmieniła przebieg krzywej mocy / momentu żeby coś ewentualnie skorygować , bez weryfikacji AFR, EGT tak zwyczajnie na pałe tylko żeby pieniążki przytulić 😁 brawo , że to jeszcze w takiej formie potrafi funkcjonować 😂
-
Aktualizacja oprogramowania 03/2026
A jednak ostatnia aktualizacja zmieniła jedną istotną rzecz. Do tej pory asystent jazdy w korku po paru sekundach stania wymagał do ruszenia naciśnięcia pedału gazu albo przełącznika z lewej strony na kierownicy. Po aktualizacji nie trzeba tego robić i za każdym razem rusza sam. Super, że to zmienili.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Jest kilku dostawców OE, a najgorzej wziąć tarcze od jednego i klocki od drugiego.