Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Już wiem dlaczego pompa OE tyle kosztuje, ona występuje tylko w komplecie. Myślałem, że to tylko tak jak na powyższych postach wygląda. Wymieniam na oryginał :)
  3. Albo robić pod specyfikację BMW używając zmodyfikowanej mieszanki zarezerwowanej tylko dla OE. Np. tarcze Zimmerman które również idą jako OE i model ogólnodostępny jest po prostu gorszy... stąd długie dyskusje jak ludzie po krótkich dystansach i odczuwalnej różnicy lub problemów wracają do ASO po originał. Sam miałem przypadki korzystania z OEM ale sprawdzonego mieszanego połączenia i nie miałem z nimi problemów chociaż np. niektóre klocki bardziej brudziły felgi. Pewnie są to w większości niuanse do wychwycenia przez wytrawnego usera ale jednak. Jak ktoś nie korzysta czasem z max. potencjału hebli nigdy tego nie wychwyci...
  4. Dzisiaj
  5. Dołączył do społeczności: KKBK3
  6. Okej, postaram się w tym tygodniu do niego uderzyć. Nie zamykajcie tematu dam znać jak się sprawa rozwiąże, może komuś kiedyś się przyda.
  7. Często to właśnie sposób na najlepszy zestaw hamujący 😀
  8. 25,5km/h to korek 😀 G.16 centrum Wrocka do domu blisko Partynic bywa max. 15km/h... Spalanie w 340i bliskie 18... Oczywiście nie eco pro i bez ss. Tylko się cieszyć z takich korków, większe od Wrocka doświadczyłem tylko w Wawie. Życie 🤣 Dlatego ostatnie 5 lat sporadycznie w biurze.
  9. nomad66 odpowiedział(a) na QacpereQ temat w E39
    Sprawdziłbym jeszcze stan tylnych tulei w wózku. Może przenosić na przód. Znany problem z touringa, komplet 4 sztuk w zamienniku to około 800zł + wymiana. Na aucie da radę zrobić ale trzeba mieć specjalne narzędzia do tego. Jeżeli na przeglądzie wychodzi niska sprawność amortyzatorów z tyłu to masz dodatkowe potwierdzenie. Po prostu wózek lata z tyłu w każdym kierunku
  10. Do Łodzi mogę podjechać, żaden problem
  11. Równie dobrze można ubezpieczać się od uderzenia pioruna albo grać w Lotto. Prawdopodobieństwo całki jest małe i na tym żeruje gap. Jednemu wypłaci a na tysiącach zarobię, mechanizm ten sam. Gdybać sobie można zawsze a realne prawdopodobieństwo jest bardzo, bardzo małe
  12. Ostatnio sprawdziłem u siebie - też mam 320KM, a na pewno nie jest po chipie. No chyba, że z fabryki wyjechała z jakimś ogromnym gratisem ;)
  13. Dołączył do społeczności: BMW_Maciek3
  14. Witam posiadam coś takiego https://www.facebook.com/groups/529498900740554/permalink/2963865550637198/?sale_post_id=2963865550637198
  15. Dołączył do społeczności: fibick66
  16. słonik40 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    To nie waga jest problemem. Odowiednik w Mercedesie jest podobnej mocy, jest cięższy a jednak niemal Sekunde szybszy i ciężko wywnioskować z czego to wynika. Może BMW chce zrobić miejsce na szybsze wersje. Nie zmienia to faktu że glc, i3, nowa c klasa oraz i3 to są aktualnie topowe ev na rynku w klasie, z najszybszym ładowaniem a co do ceny, dla takich Kacprzakow ze szpitala południowego to drobne na waciki , dobre auto dla kochanki 😀
  17. a jeśli nie to
  18. Panowie bez spiny. Przeczytałem wasze odpowiedzi i uważam że każdy z was ma rację. Ale pytanie co robić? Wgrać serie i pożegnać się kulturalnie czy obniżyć moment i zobaczyć czy się poprawi? Ogólnie miałem masę aut po stage 1 ale takiego przypadku jeszcze nie było żeby po zrobieniu programu takie cyrki się działy.
  19. QacpereQ odpowiedział(a) na QacpereQ temat w E39
    Ściągnę dziś i zobaczę czy jest poprawa. Aż tak małe odchyłki są dla Piast i tarcz w e39?
  20. MedicuS odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Waga 2200 kg i masz wyjaśnienie 😉
  21. rzaba odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Podali część danych i3 50, zrobił się z tego spory klocek... za to bagażnik mniejszy 😀. Jak na elektryka z dwoma silnikami i AWD i oznaczeniem "50" to 4.7s do setki... no jakoś wrażenia nie robi. Mając 4760 milimetrów długości, elektryczne i3 jest o 47 mm dłuższe od serii 3 dostępnej obecnie w salonach. Pierwszy całkowicie nowy elektryczny sedan BMW ery Neue Klasse jest również o 38 mm szerszy, mierząc 1865 mm szerokości. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę duży akumulator umieszczony pod spodem, ale i3 jest także o 40 mm wyższe, mierząc 1480 mm. Rozstaw osi również wzrósł – o 46 mm, osiągając 2897 mm.
  22. ..i dlatego bawi mnie to całe "tunerstwo" oparte o podnoszenie limiterów i dowalaniu doładowania w sofcie opracowanym przez producenta .. zresztą potem to klient płaci za wypalone tłoki a nie wgrywacz , kończę tą dyskusję bo widzę , że się robi dla niektórych niewygodna i epitety zaczynają lecieć 😆
  23. BARTRSL odpowiedział(a) na luk1c2 temat w X3 (G01, F97)
    Tu jest wymiana bez maszyny😁
  24. Mów co za pomysł :)
  25. kkx5 odpowiedział(a) na dawid123123a temat w E60, E61
    Konczac OT, no odpowiedziec musze:) aby nie zostawiac tych glupot jako pewnik. Tak, oczywiscie ze wgrywam. Do czego sluzy hamownia? Abys mogl wiecej zarobic, przemielic wiecej aut. Tuner/wgrywacz, nie potrzebuje hamowni do tuningu silnika. To jest narzedzie do pracy. Nic wiecej. Jadac na hamownie tuner wgrywa taki sam gotowiec jak ty u siebie w garazu. Przeciez napisanie softa to tygodnie pracy. Wszyscy korzystaja z doswiadczen najwiekszych graczy na rynku. Ogarniety warsztat widzi wszystko po odczytach na aucie. Grubsze mody, stage2,3,4,5 wymagaja wielu prob i tu, aby bylo prosciej i powtarzalnie, auta trafiaja na hamownie. Randall, musialem, znasz mnie. Koniec w tym temacie.
  26. Zegary naprawione Pomogla wymiana na inne oraz prze lutowanie EPROM i programowanie
  27. Proszę skończmy OT, dla jednych hamownia to wyrocznia, inny po logach zobaczy czy auto trzyma parametry, nie o tym jest temat.
  28. 😆 .. sam tak wgrywasz ? .. bez zobaczenia czy chociaż auto fabrykę trzyma , bez żadnego pomiaru na hamowni, bez sprawdzenia jak zmiana softy zmieniła przebieg krzywej mocy / momentu żeby coś ewentualnie skorygować , bez weryfikacji AFR, EGT tak zwyczajnie na pałe tylko żeby pieniążki przytulić 😁 brawo , że to jeszcze w takiej formie potrafi funkcjonować 😂
  29. A jednak ostatnia aktualizacja zmieniła jedną istotną rzecz. Do tej pory asystent jazdy w korku po paru sekundach stania wymagał do ruszenia naciśnięcia pedału gazu albo przełącznika z lewej strony na kierownicy. Po aktualizacji nie trzeba tego robić i za każdym razem rusza sam. Super, że to zmienili.
  30. Jest kilku dostawców OE, a najgorzej wziąć tarcze od jednego i klocki od drugiego.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.