Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


charlesw

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie mogłeś wentylator kupić używany. I wymienić sam... Jakieś 5 min roboty....A To raczej Sie nie psuje. Ale twoja sprawa może zaoszczedziles na paskach na grill.

 

Stać mnie na BMW to stać mnie na na prawe , a nie mam zamiaru odbierać chłopakom chleba :cool2: po to chodzili do szkoły i uczyli się aby mieć z tego dobry biznes i akurat IM się udało czyli http://www.pimautoserwis.pl/ . A tak na marginesie ja osobiście nie znam się na mechanice i jakieś 5 min roboty na mnie nie robi wrażenia :mrgreen: Jak to chłopaki z osiedla powiadają BMW-- Będziesz Miał Wydatki :cool2: , ale tu nie chodzi o kasę, tylko dzielę się z kolegami informacjami co i jaki błąd z inpy --kosztuje i tyle w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

swietnie... w tydzien wymienili czujnik i wentylator... super fachowcy :cool2:

 

jesli stac cie to kup jesze modul bt do obd II i zainstaluj w telefonie pewna aplikacje np torque.. moze wiecej auta nie przegrzejesz. i bedziesz widzial ze jezdzisz uszkodzonym autem.

jeszcze jedno po co podpytujesz gdzie kupic tanie uszczelki... takie rzeczy kupuje sie oryginalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie... w tydzien wymienili czujnik i wentylator... super fachowcy :cool2:

 

No właśnie i to mnie bardzo boli !!! a najlepsze jest to co mnie bardzo poruszyło to UWAGA !!! W aucie miałem zamontowany wideo rejestrator i co się dowiedziałem od Pana ADAMA ---- w aucie miałeś wideo rejestrator, ja mówię tak , a Pan Adam mówi : no właśnie wiesz od słońca odpadł od szyby wsadziliśmy ci go do schowka ...? :mad2: boże kochany już ze 3 miesiące na nim jeżdżę i nigdy mi nie odpadł od szyby :mad2: a tu nagle u chłopaków odpadł i znalazł się w schowku !!! jak sobie o tym pomyślę to nasuwa mi się pytanie, którego nie zadałem: dlaczego nie zamontowaliście wideo rejestratora tam gdzie jest jego miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie... w tydzien wymienili czujnik i wentylator... super fachowcy :cool2:

 

jesli stac cie to kup jesze modul bt do obd II i zainstaluj w telefonie pewna aplikacje np torque.. moze wiecej auta nie przegrzejesz. i bedziesz widzial ze jezdzisz uszkodzonym autem.

jeszcze jedno po co podpytujesz gdzie kupic tanie uszczelki... takie rzeczy kupuje sie oryginalne...

Akurat te z Litwy są oryginalne ? chyba https://www.bmwautoparts.net/pl widzisz jaka jest różnica z czujnikiem wałka mimośrodkowego ? 1070zł ok , a u nas w Polszy ok 1600zł i tam i tu 24-miesiące gwarancji . To poco przepłacać ? jak można sobie poszukać na necie fajne ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mogłeś wentylator kupić używany. I wymienić sam... Jakieś 5 min roboty....A To raczej Sie nie psuje. Ale twoja sprawa może zaoszczedziles na paskach na grill.

Zgadzam się, mogłeś to zrobić sam ale przecież na naklejkach zaoszczędził wiele kasy :lol:

swietnie... w tydzien wymienili czujnik i wentylator... super fachowcy :cool2:

 

jesli stac cie to kup jesze modul bt do obd II i zainstaluj w telefonie pewna aplikacje np torque.. moze wiecej auta nie przegrzejesz. i bedziesz widzial ze jezdzisz uszkodzonym autem.

jeszcze jedno po co podpytujesz gdzie kupic tanie uszczelki... takie rzeczy kupuje sie oryginalne...

Faktycznie, fachowcy w pytę :cool2:

swietnie... w tydzien wymienili czujnik i wentylator... super fachowcy :cool2:

 

No właśnie i to mnie bardzo boli !!! a najlepsze jest to co mnie bardzo poruszyło to UWAGA !!! W aucie miałem zamontowany wideo rejestrator i co się dowiedziałem od Pana ADAMA ---- w aucie miałeś wideo rejestrator, ja mówię tak , a Pan Adam mówi : no właśnie wiesz od słońca odpadł od szyby wsadziliśmy ci go do schowka ...? :mad2: boże kochany już ze 3 miesiące na nim jeżdżę i nigdy mi nie odpadł od szyby :mad2: a tu nagle u chłopaków odpadł i znalazł się w schowku !!! jak sobie o tym pomyślę to nasuwa mi się pytanie, którego nie zadałem: dlaczego nie zamontowaliście wideo rejestratora tam gdzie jest jego miejsce?

Omijaj ich szerokim łukiem, co za żenada :duh:

Ja również zamawiałem z Litwy ale czas oczekiwania długi a nie wszystkie części są w korzystnych cenach :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z diagnozy moją INPĄ +Laptop z systemem XP :cool2: okazuje się, że z 7 byków które miałem, zostały już tylko 2 !!! :lol: tzn : 2A70 , 2A59, jak ustaliłem jest to Valvetronic. Zamówiłem już : ori =11 37 7 527 016=Czujnik wałka mimośrodowego cena 1 072,91 zł. Panowie jeżeli ktoś poszukuje ten czujnik to znalazłem najtańszą oryginalną część ;) oraz przesyłka jest darmowa totalne 0zł :mrgreen: https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_3009/VA38699/0/0/0/0/0/sterowanie-zaworw-waek-mimorodowy-113009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe czy to valvetronic czy rozrzad.. czy cos innego ;) powodzeniu w doprowadzaniu auta do stanu uzywalnosci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie... w tydzien wymienili czujnik i wentylator... super fachowcy :cool2:

 

jesli stac cie to kup jesze modul bt do obd II i zainstaluj w telefonie pewna aplikacje np torque.. moze wiecej auta nie przegrzejesz. i bedziesz widzial ze jezdzisz uszkodzonym autem.

jeszcze jedno po co podpytujesz gdzie kupic tanie uszczelki... takie rzeczy kupuje sie oryginalne...

 

Właśnie zamówiłem elm327 bluetooth OBD2 fajny bajer :cool2: znalazłem filmik na youtube, który pokazuje co można odczytać na telefonie heee , a na dodatek telefon prawie taki jak mój. Zassałem już program https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=pl , teraz czekam na urządzenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gruba inwestycja... :) ale powodzenia.. a co z reszta modułów? jak bedziesz sprawdzał ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gruba inwestycja... :) ale powodzenia.. a co z reszta modułów? jak bedziesz sprawdzał ?

Ja mam inpe to problem z głowy :cool2: sam sobie teraz diagnozuje i wiem co się dzieje z autem, a ten adapter to tylko taka zabawka ;) ale fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy właśnie odebrałem auto :cool2: wymieniłem Czujnik wałka mimośrodowego , błędy jakie miałem to 2A70 , 2A59, auto nie do poznania :mrgreen: heee. Teraz jak podłączam mój laptop pod komputer samochodowy to nie mogę doszukać się żadnych błędów hmm :mrgreen: :cool2: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ponownie, mam jeszcze takie pytanie ponieważ przeskanowałem znowu autko po jakimś czasie jazdy i na silniku wróciły błędy świec żarowych oraz sterownika

 

4222 4222 Glow plug zylinder 2, control

4212 4212 Glow plug zylinder 1, control

4232 4232 Glow plug zylinder 3, control

4242 4242 Glow plug zylinder 4, control

486D 486D Steuergeraet

 

czy ten błąd sterownika nie będzie tego przyczyną?

 

Tak uwalony sterownik moze pokazywac błedy swiec

Jest na forum taki kolega Roger-Nysa który naprawia te steroniki niedrogo :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% uwalony sterownik, wymiana samych świec nic nie da, tak jak kolega wcześniej pisał kolega roger-nysa naprawia te sterowniki i daje gwarancję dożywotnią :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ostatnio przy zmianie opon robiłem geometrię przód + tył, niestety w Anglii i najpierw było ok ale po kilku kilometrach auto zaczęło wywalać mi błąd DTC. DSC, Flat Tyre ??? Po podłączeniu do INPY pokazuje mi błąd 5E40 ....

 

Ktoś wie co może dolegać ?

w załączniku screen z INPY.

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1222568_blad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle ustawiona geometria i wywala błąd z czujnika pozycji kierownicy, który jest częścią kontroli trakcji. Na forum był kiedyś fajny temat właśnie o geometrii kół w bmce. BMW musi być pod obciążeniem żeby dobrze ustawić geometrie. Jak masz opony typu run flat. Jedz gdzieś blisko stacji gdzie możesz napompować opony. Spuść delikatnie powietrze w jednej z opon i przejedź ze 100m ( tak żeby ci wyskoczyło ostrzeżenie o niskim ciśnieniu) wtedy skasuje ci błąd DTC czy DSC, bo będzie myślał ze to opona. Wyrównaj ciśnienie w oponach, zresetuj ostrzeżenie. I jak już zrobisz to wszystko i błąd DSC,DTC wyskoczy ci znowu wróć na warsztat niech ci patałachy siano oddadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opony niestety nie run flat, próbowałem kasować błąd w INPA ale nic to nie daje po po ponownym włączeniu zapłonu znowu wywala.

Zaraz po "ustawieniu zbieżności" nie miałem za bardzo czasu jako że musiałem jechać do PL jak najszybciej a że najpierw moja żona jechała to dopiero w połowie drogi gdy się przesiadłem zobaczyłem że kierownica podczas jazdy prosto jest skręcona dośc mocno w lewo, czyli albo paprak nie unieruchomił kierownicy podczas ustawiania zbieżności albo słabo to zrobił i i tak się skręciła. będąc w Polsce pojechałem w Słupsku do PZMOT i ustawili mi od nowa zbieżność, teraz kierownica jest idealnie prosto auto jedzie jak po szynach .... ale błąd ciągle został i nawet po skasowaniu powraca...

Jakieś pomysły ?

jak nie to zostanie mi serwis BMW i pewnie sporo $$$ do wydania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz w INPA i wszystko w normie tylko widoczny na pierwszym screenie offset lenkwinkel na czerwono :

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/192/1328886_01.jpg

 

A tutaj ten błąd który mi wywala:

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/192/1328887_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał podobny problem, pojawia się kontrolka akumulatora zółta, wyświetla błąd nr 305 Check Battery Terminals. Nie zauważyłem żeby coś w aucie nie działało. Błąd pozostaje na 2-3 dni, potem znika i pojawiania się po kliku dniach ponownie. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystkie są ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem klemy, siedziały mocno, dla pewności wszystko zdemontowałem i zamontowałem! kontrolka aku dalej świeciła - błąd 305. przy pojawieniu się błędu idzie po kolej: żółty trójkąt - kontrolka hamulców - kontrolka aku (tylko ta zostaje reszta znika). Będzie ciężko to samemu naprawić;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.