Skocz do zawartości

spalanie E61


seniormartinez

Rekomendowane odpowiedzi

witam.czy ktos mi moze powiedziec ile powinien spalac 520D kombi?pokazuje mi na komputerze spalanie 7,7 do 7,8 i to bez znaczenia czy jestem w trasie czy w miescie,moze jakis blad w kompie,no pojecia nie mam,moze ktos powie ile powinien brac,dodam ze jest po chipie i teraz ma prawie 200 koni,ale to chyba wiekszego znaczenia nie ma Edytowane przez seniormartinez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

miałem co prawda e90 po cipie też prawie 200km, i spalanie było takie: miasto - ok 8,5-10,5 lato/zima - dynamiczna jazda i trasa: 5,7 - 7,2 dynamiczna jazda zima/lato. Więc średnio też było coś ok 7-8l. Wg mnie spalanie Twojej 520d jest w maire ok zalezy jeszcze jaki masz styl jazdy...pzdr

 

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.no wiesz lubie przycisnac,musze go zatankowac do pelna przejechac np 100 km i wtedy bede wiedzial co i jak,ale widze ze masz ladny moment obrotowy bo az 430 a ja wstawilem chipa i teraz mam dokladnie 199,8 km i mmax 399,9 wiec roznica jest spora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak dlamnie to silnik dlugo nie pozyje. 200km i silnik 2.0d na e61 hahahaha. Za duze auto na tak maly silnik, seryjnie te auto jest zarzylowane a teraz to jeszcze bardziej

 

 

Bzdura!!!!! i jeszcze raz Bzdura, moje e90 miało zrobione na chipie ponad 40.000 i nie było nawet najmniejszych objawów, type zepsuło sie koło dwumasowe, sprzęgło ,wtryski itp!! wszystko było w jak najlepszym porzadku włącznie z TURBO, więc nie wiem dlaczego uważasz że 2,0d długo nie pożyje....Moja e90 wykazała się w serii niespełna 170km..i robiąc delikatnego chipa odczułem osiągi bardzo na plus spalanie w zasadzie sie nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz ze e60 jest tak dużo cięższe od e90?...mylisz się nie jest to znaczący ciężar zdaje sie cos ok 100 kg, znajomy ma e61 520d po chipie i naprawde nie ma najmniejszego problemu z niczym a na liczniku 297 000...skoro uważasz że 40 000 po chipie to nic to niech sie tez wypowiedza koledzy co maja zrobione chipy w 2.0d - zdaje sie ze nikły procent z nich miał jakies problemy ale jest to spowodowane też zbyt agresywnym lub źle dobranym programem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo miłe doświadczenia i również czytałem bardzo dużo o chipach w 2.0d i z autopsji wiem ze kolega zrobił chipa i nie bedzie miał problemów jeśli bedzie odpowiednio dbał i jeśli chip jest zobiony odpowiednio. Koniec kropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

moje e61 spalił wczoraj do zakopanego trasa jak to do zakopanego w korkach spalanie 9.3 na BC

powrót 7.4 też korki

strasznie mnie to dziwi że 535d nie spaliło mi nigdy więcej niż 9.7

a 110 km więcej a średnie spalanie miałem 8 - 8,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech Cie przestanie dziwić, bo 520d wcale do samochodów oszczędnych nie należy - tym bardziej, gdy się go lekko przyciśnie :wink:

530d w porównaniu do niego na trasach jest, jak na swoją pojemność i różnice w mocy meeeega oszczędny :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa torun chorwacja.spalanie srednie 7,1 jazda na autostradzie 150km/h,samochod zaladowany na maxa i cztery dorosle osoby w srodku

 

 

też na chorwacje jadę jutro zobaczymy co będzie

troche przesadziłem z oponami i przez to spalanie może być ciut wyższe

ale myślę że więcej niż 7.5 nie spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak to zrobiłeś?

może dasz mi wskazówki jakieś

 

Kolega Andrzej ma silnik N47 a one mniej palą od M47N2 ale mi w trasie przy 150 km/h pali ok. 6 litrów tak że nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

 

Jak dlamnie to silnik dlugo nie pozyje. 200km i silnik 2.0d na e61 hahahaha. Za duze auto na tak maly silnik, seryjnie te auto jest zarzylowane a teraz to jeszcze bardziej

 

Co Ty opowiadasz za fanaberie kolego??? 200KM z 2 - 2.2 litrowego diesela to już praktycznie standard. Takie silniki ma kilka koncernów. Patrz na parametry a nie pojemność. Do S klasy Merc wsadził ostatnio 2.2 diesela i auto zapitala jak ta lala. Jakie ma znaczenie pojemność? Liczy się moment obrotowy. Porównaj jaki moment ma taki 2.0 diesel a jaki ma 3 litrowa benzyna, która pewnie pasuje wg Ciebie do 5tki idealnie. Coś Ty się zatrzymał w latach 90tych czy co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak to zrobiłeś?

może dasz mi wskazówki jakieś

Tak jak guzior napisał silnik N47 pali zauważalnie mniej . Druga sprawa to styl jazdy , dużo by pisać . Prawą stopę trzeba porównać do dłoni chirurga . Nie jeżdżę wolno , dlatego kupiłem CB, ale ekonomicznie i na ile inni kierowcy pozwalają przede wszystkim płynnie - bywa z tym różnie i to mnie denerwuje . Z tego co widzę nie jest to tak popularny styl jazdy a szkoda.Można jeździć szybko i ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tak. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że dynamiczne rozpędzenie się i utrzymywanie potem prędkości ledwie muskając gaz jest dużo bardziej ekonomiczne niż powolne rozpędzanie samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

austria-chorwacja spalanie 7.4 do słoweni miałem 6.9 ale jechałem ze znajomymi którzy różnie jechali 2 razy nas autobus wyprzedzał :D

późnij pojechałem sam 150km/h bo bym na prom się nie załapał

powrót prędkość 150-170(km/h GPS) 3h w korku przed granicami spalanie 8.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest Twoja logika, bo logika całego świata od jakiegoś czasu mówi ---> mała pojemność + doładowanie = lepsza elastyczność + niższe spalanie.

 

Twoją logiką szły amerykańskie koncerny samochodowe przez kilkadziesiąt lat i zobacz jak na tym wyszły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym nie kupował 2.0 ale musiałem ograniczyć moc

by nie płacić 1000e więcej na rok za ubezpieczenie i podatek drogowy

spalanie takie samo jak nie większe porównując do 535d

a 110 koni mniej i moment o 230nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.