Skocz do zawartości

Nie wkręca sie do konca??


patryk w-wa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i od razu z problemem wydaje mi sie ze to zła dawka paliwa jak na postoju wkrece go ma maxa tzn wcisne pedal do konca to zlapie odciecie i zaraz obroty troche spadaja nawet jak trzymam pedal caly czas do konca nie jest caly czas na odcieciu tak jakby czegos mu brakowalo jak puszcze zaraz gaz to nie ma rownych wolnych obrotów tylko skacza 500-1000 i po chwili wraca do normy i trzyma wolne równo dopiero ją kupiłem i władowalem juz sporo kaski wiec chwilowo nie moge oddac do mechanika ktory pewnie nic nie stwierdzi tylko kaski skasuje. Aha i przy przyspieszaniu czuc czasami ze nie ciagnie rowno nie jest to bardzo odczuwalne ale jednak jest. Jak na 5 przyspieszam to dochodzi do 180km/h i na bank poszedł by wiecej ale nagle zwalnia do 170 i znowy przyspiesza szału dostaje. SILNIK TO NIESTETY 1,6 M40 w przyszłosci bedzie IS ale to za jakies pół roku dopiero. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego ja posiadalem wlasnie taki model o takich samych parametrch jak ty i uwazam ze 170km/h na ten silnik na ta bude co wazy ponad 1000 kg to i tak dobrze wiedzac ze pod maska masz tylko 100 Ps.

Proponuje abys kupil sobie Mpower nie Is bo z apetytem to Is nie wystarczy.Kupujac ten model nie wiem co oczekiwales ze bedziesz krecil baczki w miejscu walil drifty i zamykal licznik :?:

Napisze ci tylko ze ten silnik najlepszy moment obrotowy ma na 5500 tys/obr.

Co z tym wykrecaniem to tez slyszlem rozne opowiesci ze zalezy ile auto ma przebiegu ze wycieraja sie krzywki co powoduje ze zawory nie otwieraja sie calkowicie co wiaze sie pozniej wlasnie z takim martwym punktem.

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie opbroty osiąga?? odczyt z obrotomierza...

 

 

pozdr

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie ale to nie chodzi o to,że samochód dochodzi do odcinki tylko właśnie o to,że nie dochodzi. Nie ma obrotomierza więc dokładnie nie wiadomo do ilu obrotów się wkręca słychać,że przerywa ale to nie jest odcinka. Jeżeli chodzi o v-max to jest to samo samochód się kręci dochodzi do tego momentu i koniec a do ocinki jest jeszcze troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki myślałem ze to moze jednak nie to tylko jakas duperela bo silnik bardzo ładnie odpala nawet jak jest zimny to wystarczy tylko zakrecic rozrusznikiem i chodzi momentalnie troche slychac klekot z silnika ale to chyba w kazdym m40 a u mnie nie jest to az takie glosne mowi sie trudno po zimie zmieniam serducho i wcale tego nie bede naprawial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do problemu ciągle maglowanego, który i ja mam. Wciąż poluję na is'a, ale wcale nie jest to takie proste. I ciągle się szarpię. Chyba jednak się zdecyduję na remont. A czy fakt, że na zimno i na benzynie i na gazie auto śmiga do odciny dopóki się nie rozgrzeje. Fakt - nawet moje 1,8 wtedy nieźle pomyka i ten pełen zakres obrotów do wykorzystania. Czy to przemawia za tym, że to na 100% wałek + reszta?
JUST HT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez roznicy czy ciepły czy zimny to i tak dzieje sie to samo po prostu dobrze odpala ale i tak nie wkreca sie do konca nawet na luzie przy pedale w podlodze ma ok 6000obr czyli nie duzo mu brakuje do odcinki no ale jednak podczas jazdy jest do denerwujace bo biegi ma krotkie i na drugim biegu dławi sie przy 75km/h i przy zmianie na trzeci nie ciagnie rowno tylko przez chwile sie przydusi i dopiero ciągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez roznicy czy ciepły czy zimny to i tak dzieje sie to samo po prostu dobrze odpala ale i tak nie wkreca sie do konca nawet na luzie przy pedale w podlodze ma ok 6000obr czyli nie duzo mu brakuje do odcinki no ale jednak podczas jazdy jest do denerwujace bo biegi ma krotkie i na drugim biegu dławi sie przy 75km/h i przy zmianie na trzeci nie ciagnie rowno tylko przez chwile sie przydusi i dopiero ciągnie.

 

 

Skąd ja to znam... Miałem to samo, tyle, że przy 4000obr./min. a to już ekstremalna jazda. Wymieniłem popychacze i wałek rozrządu, teraz silnik chodzi cicho, równo i przede wszystkim przyśpiesza jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na krecenie do odcinki to i tak ci duzo nie pali :)

no tak tylko ze nie kreci sie do odcinki :) A tak na powaznie to ja go tak nie katuje nie chodzi o to ze nie moge zyc bez dokrecania go do konca tylko o to ze powinien sie dokrecac a tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.