Skocz do zawartości

[E39] Czujnik deszczu


guetta20

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Wypowiem sie bo miałem podobny problem, tzn nie dzialaly mi wycieraczki na sensorze. O ile pamietam (bylo to klika miesiecy temu), to chyba dzialaly na 1 biegu, ale jako czasowki. Przy przelaczaniu czulosci nic sie nie dzialo. 2 i 3 bieg normalnie. Pomogla diagnoza kompem, ale niestety nie wiem czy DISem czy INPA. Grafika taka DOSowa, ale na głównym ekranie byla E60. Niestety, nie pocieszylem sie dlugo tym bajerem bo jakis tydzien temu czujnik znowu przestal dzialac - wycieraczki zawiesily sie w czasie pracy. Tym razem na 1 biegu wycieraczki nie dzialaja (nawet jako czasowki), a do tego po wylaczeniu albo przy pojedynczym machnieciu ;) nie zatrzymuja sie na samym dole, tzn w najnizszej pozycji tylko odbijaja jakies 2-3 cm.

 

Poprzednim razem naprawilem to u kolegi Radka z Opoczna przy okazji wizyty z inna usterka, ale teraz nie bede specjalnie z tym jechal 100 km. Czy znacie kogos z takim kompem w okolicach Warszawy albo moze co jest glowna przyczyna?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Barcelonista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Ja mam podobny problem jak kol. Barcelonista. Wycieraczki działają mi tylko na czasówce.W warsztacie wzbudzano mi już dwa razy sensor i po paru dniach znowu'' zdychały''.Po wypowiedziach innych to cieszę się,że chociaż działają na czasówce (chociaż mam nieraz takie wrażenie,że jakby się odzywał sensor i kręciły częściej).Słyszałem sugestie,że sensor mógł przesunąć się w dół szyby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za kazdym razem trzba aktywowac czujnik.przed odpalenie auto przekrecamy w pozycje 1 i dajemy wycieraczki o zabek do gory,wtedy powinny 2 razy sie wlaczyc i wyalaczyc wtedy jest aktywny....Kazde zle wykonanie tej czynnosci nie wlaczy czujnika i nie bedzie on dzialal....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za kazdym razem trzba aktywowac czujnik.przed odpalenie auto przekrecamy w pozycje 1 i dajemy wycieraczki o zabek do gory,wtedy powinny 2 razy sie wlaczyc i wyalaczyc wtedy jest aktywny....Kazde zle wykonanie tej czynnosci nie wlaczy czujnika i nie bedzie on dzialal....

 

Nie mogę się z tym zgodzić:

1. Teraz jak czujnik działa, nie muszę przechodzić tej procedury. Wystarczy, że jak zaczyna padać, to daję wycieraczki na 1 jeżeli były na 0 albo jak były na 1 to wystarczy zmienić czułość lub wrócić na chwilę na 0 i znów na 1.

2. Gdyby było tak jak piszesz, to jeżeli ktoś nie przechodziłby tej procedury za każdym razem przy odpalaniu samochodu (a nie wierzę, że wszyscy którzy mają czujnik ją przechodzą), to nie mógłby włączyć wycieraczek z czujnikiem w czasie jazdy (musiałby się zatrzymać, zgasić auto, przejść procedurę, odpalić i dopiero jechać dalej :duh: bez sensu).

 

Przyznaję, że gdzieś czytałem o tej procedurze, ale chodziło raczej o jednorazową aktywację czujnika. Zakładam, że chodzi o to, że jak ktoś ma czujnik, ale nie jest zadowolony z tego jak działa, to może go dezaktywować i wtedy wycieraczki na 1 działają jako czasówki. Jeżeli znowu chce aktywować czujnik, to przechodzi procedurę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem swój aktywowac własnie w ten sposób i nic to nie dało po przekreceniu kluczyka poz 1 i właczeniu manetki wycieraczek na pierwszy bieg nic sie nie dzieje. Ja już nie wim do kogo z tym pojechac u mnie w Legnicy nie ma nikogo kto wie co w trawie piszczy i mecze się juz tak drugi rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja próbowałem swój aktywowac własnie w ten sposób i nic to nie dało po przekreceniu kluczyka poz 1 i właczeniu manetki wycieraczek na pierwszy bieg nic sie nie dzieje. Ja już nie wim do kogo z tym pojechac u mnie w Legnicy nie ma nikogo kto wie co w trawie piszczy i mecze się juz tak drugi rok.

Ja też nie wiem co mam zrobić.Próbowałem aktywować przekręcając kluczyk itp. ale to jest bez sensu,kiedyś działał mi bez tego.Oczywiście warsztaty proponują nowe,oczywiście za odpowiednie pieniądze,może to jakiś przekaźnik czy ch.. wie co..... bo jak pisałem wcześniej po aktywacji na kompie działa dzień,dwa i zdycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry wszystkim nie mam czujnika deszczu bo moja bmw to golas,ale ten kombiak marcina sc widzi mi sie bo nie ma tych listeweczek chromowanych,pozdrowienia

:shock: :duh:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
u mnie z kolei sensor niby dziala tzn... pod inpa sprawdzany jest ok testy tez, poleje woda na szybe tez ok, ale jak jest deszcz to mnie szlak trafia....bo caly ten czujnik deszczu mija sie z celem....

U mnie niestety jest tak samo. Auto X5 E53 2003r.

Jak jest deszcz drobny, to się nie włączają. Później jak się włączą, deszcz przestanie padać to one co kilka sekund i tak robią ruchy na suchej szybie. Jak deszcz intensywny to czasami robią przerwę, czasami na małym deszczu pracują cały czas...

Zmiana intensywności (czułości) nic nie daje. Jak jest deszcz taki sobie, to czy ustawię czułość na max czy na min, to one z taką samą czułością pracują. Wiem że coś jest nie tak, bo w E46 czujnik pracuje idealnie.

Dodam, że wcześniej (zanim auto kupiłem) była szyba wymieniana. Jak rozpoznac, czy została odpowiednia szyba założona? Jak prawidłowo zakodować od nowa czujnik deszczu do pracy z nową szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei sensor niby dziala tzn... pod inpa sprawdzany jest ok testy tez, poleje woda na szybe tez ok, ale jak jest deszcz to mnie szlak trafia....bo caly ten czujnik deszczu mija sie z celem....

U mnie niestety jest tak samo. Auto X5 E53 2003r.

Jak jest deszcz drobny, to się nie włączają. Później jak się włączą, deszcz przestanie padać to one co kilka sekund i tak robią ruchy na suchej szybie. Jak deszcz intensywny to czasami robią przerwę, czasami na małym deszczu pracują cały czas...

Zmiana intensywności (czułości) nic nie daje. Jak jest deszcz taki sobie, to czy ustawię czułość na max czy na min, to one z taką samą czułością pracują. Wiem że coś jest nie tak, bo w E46 czujnik pracuje idealnie.

Dodam, że wcześniej (zanim auto kupiłem) była szyba wymieniana. Jak rozpoznac, czy została odpowiednia szyba założona? Jak prawidłowo zakodować od nowa czujnik deszczu do pracy z nową szybą?

 

To trzeba zrobić kasowanie ustawień i przywracanie standardowych czujnika deszczu w DIS. Bez tego niezależnie co zrobisz to i tak będzie różnie działało. Ustaw pokrętło na manetce na jeden niżej niż najwyższa pozycja czasem to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA nie da rady tego zrobić?

Niezależnie od ustawień manetki czułość jest taka sama. Np jadę sobie dziś za autem ciężarowym, pruszy on za sobą wodą. Wycieraczki pracują pracą przerywaną, po ok 3 sekundy przerwy. Czy ustawię czułość na sam dół, czy wyżej, czy najwyżej, przerwa ta sama czy stale tym samym zapyleniu szyby.

Poszukam kogoś z DISem, zrobię tak jak mówisz kolego i dam znać jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak ze masz wyłączony czujnik deszczu skoro piszesz ze stała przerwa jest to da się zakodować za pomocą NCS. Inpa niestety nie da rady zrobić kasowania ustawień, najlepiej znajdź kogoś z DIS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei sensor niby dziala tzn... pod inpa sprawdzany jest ok testy tez, poleje woda na szybe tez ok, ale jak jest deszcz to mnie szlak trafia....bo caly ten czujnik deszczu mija sie z celem....

U mnie niestety jest tak samo. Auto X5 E53 2003r.

Jak jest deszcz drobny, to się nie włączają. Później jak się włączą, deszcz przestanie padać to one co kilka sekund i tak robią ruchy na suchej szybie. Jak deszcz intensywny to czasami robią przerwę, czasami na małym deszczu pracują cały czas...

Zmiana intensywności (czułości) nic nie daje. Jak jest deszcz taki sobie, to czy ustawię czułość na max czy na min, to one z taką samą czułością pracują. Wiem że coś jest nie tak, bo w E46 czujnik pracuje idealnie.

Dodam, że wcześniej (zanim auto kupiłem) była szyba wymieniana. Jak rozpoznac, czy została odpowiednia szyba założona? Jak prawidłowo zakodować od nowa czujnik deszczu do pracy z nową szybą?

 

Ja mam w tym temacie trochę inna teorie bo miałem bardzo podobny przypadek do Twojego.

Wycieraczki zachowywały się całkowicie nielogicznie.

Rozwiązanie okazało się prozaiczne.

Ot po prostu wymieniłem pióra wycieraczek i od tej pory wszystko działa idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pióra wycieraczek założyłem nowe

a co powiesz na to, że jak deszcz przestaje padać lub wyprzedzam auto jadące po mokrej drodze, wyprzedziłem, deszcz nie pada, wycieraczki z ciągłej pracy przełączają się na przerywaną, mimo że szyba sucha machną co kilka sekund, ale za minute zatrzymują się i cisza.

deszcz zaczyna padać, one nie reagują od razu, ale po jakimś czasie uruchamiają się i jest ok lub conajmniej tak sobie.

 

a tak na marginesie, kiedyś w swojej ///M3 E46 miałem takie ustawienie, że przy intensywnym deszczu i przy prędkości raczej wysokiej wycieraczki włączały się na szybką pracę, drugi bieg. Kiedyś kodowałem auto, włączałem światła dzienne i zauważyłem, że już tej opcji nie mam, mimo że intensywnie pada, jadę ponad 200km/h to one dalej na pierwszym biegu sobie chodzą, ciągle pracują, ale wolno... Macie pomysł jaka funkcja za to odpowiada w NCSie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
witam a w moim 14 letnim autku czujniczek działa trzeba każdorazowo po włączeniu zapłonu ustawić manetkę w poz.1 wycieraczki zrobią jeden ruch i już od tej pory są aktywne ruch wycieraczek uzależniony jest od intensywności opadów i prędkości samochodu w manetce jest pokrętło do ustawiania czułości czujnika jest to potrzebne zwłaszcza w mieście kiedy prędkość jest mała a pada mżawka lub podczas mgły dla mnie to wspaniała rzecz bardzo przydatna inżynierzy z bmw mają na czym czapki nosić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jedz na kompa DIS i wykasuj wszystkie błędy z każdej pozycji,jeżeli to nie pomoże i bezpieczniki masz ok to czujnik deszczu po prostu padł...

U mnie pomogło wykasowanie błędów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.