Skocz do zawartości

jakiej firmy przewody zapłonowe?


kóń

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja tutaj wyczytalem to swiece na pewno ngk. Do twojego silnika zdaje sie ze BKR6EK

 

Co do przewodow to wyczytalem, ze jezeli nie nowe orginaly (za bardzo grube pieniadze) to warto kupic tez ngk (za grube pieinadze).

 

Ja osobiscie jezdze na PowerTec`ach, na takie jeszcze moglem sobie pozwolic. Wazne ze nie narzekam i zdaje sie ze spelniaja swoje zadanie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo szczególnie za te grube pieniądze nie wiem ile to jest u ciebie ale jeak Power tec na allegro kosztują 165zł to wyobrazam sobie ile mogą kosztować orginały :doh: :mad2: to chyba nie na moją kieszeń!Może ktoś jeszcze jeździ na jakiś zamiennikach jeśli tak to prosze o komentarz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie załamac ale ja dzwoniłem do aso i pytałem sie ile kosztują przewody do mojego modelu mam 1,8is to miła pani mi krzyknela jedyne 250zl za sztuke a trzeba kupic 4 suma sumarum 1000zl za przewody niezle co wiec tez sie zastanawiam co kupic bo 1000 nie mam i nie dam za kabelki wiec jaki zamiennik nie wiem :(

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje że mozna wymienić tylko jeden kabelek ale skoro on juz ma dość to znaczy że zachwile następne zaczną przebijać wiec chyba lepiej wymienić na tańsze ale wszystkie. Wiem że orgnał jest orginał ale kasa troche przeraża :doh: doliczajaąc do tego świece to sie robi prawie 750złociszy lekka przesada. W obecnej chwili tuż przed gwiazdką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wymienic tylko jeden kabelek ale skoro on juz ma dość to znaczy że zachwile następne zaczną przebijać wiec chyba lepiej wymienić na tańsze ale wszystkie.

Tez tak moze byc. Ale moj przypadek akurat temu przeczy.

W zeszlym roku kiedy u mnie zaczynaly sie problemy w wilgotne dni bylem zdecydowany na wymiane kompletu, na szczescie mechanik w warsztacie do ktorego jezdze najpierw wszystko posprawdzal, pomierzyl i wymienil 1. Piecset zl zostalo w kieszeni i do tej chwili zadnych problemow.

Oczywiscie zrobisz jak zechcesz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
KAGER jest to tania marka FOTY,te przewody może robić jakaś dobra firma,ale w tanim gorszym wykonaniu.Jesli z polskich przewodów to polecam SENTECH sa tanie i bardzo dobre.U mnie w firmie lepiej sie sprawują nawt od CHAMPIONÓW, na które ludzie narzekali ostatnio.A SENTECHY luks im chodzą,nie mówie tu w tej chwili o samochodach BMW ale o innych markach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kablach WN jest naprawde duzo na forum - poszukaj sobie - a od siebie dodam ze jak kupisz badziew za 200 pln to i tak predzej (od razu) czy pozniej (6 msc) wrocisz do starych oryginalow albo kupisz nowe markowe.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie z tobą sarna1 nie zgodze. Akurat pracuje w firme która produkuje wiązki elektryczne do toyoty hondy to duża korporacja. I musze powiedziec ze wcale co polskie nie musi oznaczać złe ponieważ gdy firma otwierała sie jakieś 10lat temu to komponenty przychodiły z anglii i japoni a teraz od jakis 3lat kable dostarcza polski producent. Ja osobiście wymieniłem na ngk ale tylko dlatego ze udało mi sie je załatwić za 250 zł komplet gdyby nie to to założył bym albo Power tec-a albo Sentech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie z tobą sarna1 nie zgodze. Akurat pracuje w firme która produkuje wiązki elektryczne do toyoty hondy to duża korporacja. I musze powiedziec ze wcale co polskie nie musi oznaczać złe ponieważ gdy firma otwierała sie jakieś 10lat temu to komponenty przychodiły z anglii i japoni a teraz od jakis 3lat kable dostarcza polski producent. Ja osobiście wymieniłem na ngk ale tylko dlatego ze udało mi sie je załatwić za 250 zł komplet gdyby nie to to założył bym albo Power tec-a albo Sentech.

 

 

No ok ale mialem kable Power Tec i byly gorsze jakosciowo od 10 letnich oryginlalach - nie mowiac juz o tym ze w ogole nie miescily sie w normach jakie przewidzialo BMW. To nie tylko moja opinia - poczytaj forum...

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze orginały tak jak bosh lub ngk są takiej samej jakości jak np power tec ale cena ich brana jest chyba z kosmosu!! Swiat idzie do przodu i konkurencja wciąż rośnie wiec jakość tych tanich kabli też musi być coraz lepsza bo inaczej...plajta :lol: .No i jeszcze zauważ że coraz wiecej np japońskich i niemieckich firm ma fabryki w polsce a ta w której pracuje robi wiązki nawet w rumunii :duh:.

Myśle ze przy wyborze kabli i nie tylko należy zwracać uwage nie tylko na producenta i cene ale równiez na normy jakościowe które producent spełnia np iso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Troche sprzedaje na llegro i powiem tak jak sie sprzedaje dużo i ma dobre źródło da sie 30 procent spuścić . a te wyglądajana oslidne i tecz czujnik ma chyba kluczowe znaczenei coś mi w serwisie mówili o tym.
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o opinie nie orginalnych przewodów to ja osobiście jeżdże teraz( czyli od 2,5 roku ) na przewodach POLSKIEJ firmy JANMOR mam auto na gazie i bardzo je sobie chwale, BERU to to nie jest ale są porzadnie wykonane i co najważniejsze w moim przypadku jedna fajka daje sie zdemontoać żeby założyć czujnik :cool2: nie tak jak w CHAMPIONACH , które miałem poprzednio , fajki przy próbie zdjęcia ze swiecy zostawały w ręku, trzeba było rozgiąć fajke żeby założyć czujnik i ciągle miałem jakieś problemy a to strzelanie na gazie :duh: a to jakieś nie równe obroty a na tych jest :cool2: od kąd je mam ani jednego strzału :cool2: kosztowały nie takie wielkie pieniądze bo około 160 Pln a jak dzwoniłem do ASO to lepiej nie pytać sami wiecie :mrgreen:

taka moja opinia :D

pozdrawiam All :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem nie mam problemu z Championem, tez mam gaz (sekwencyjny) nic nie strzela nic sie nie dzieje, a placic za orginalne BOSCHA po 200pln za jeden przewod to dla mnie za duzy wydatek

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.